Kladno – Kert Park Praha 2:4 (kon.) | Ústí n/L – Sudoměřice 5:2 (kon.) | Letohrad – Hr. Králové 1:0 (kon.)
Plzeň – Most 2:3 (0:1 po s.s.) | Pardubice – Rakovník 5:3 (kon.)
Elba DDM Ústí nad Labem
5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
SK Sudoměřice
Sobota 31.03.2018, 13:00 • Stadion mládeže Ústí nad Labem • CROSSDOCK Extraliga • 19. kolo

Ode mne je to pro tuto chvíli vše, děkuji za pozornost a těším se u dalších přenosů z CROSSDOCK Extraligy hokejbalu. (14:41:36)

Utkaní je u konce a domácí tým i připisuje tři body do vyrovnané tabulky. Ze začátku třetí třetiny to vypadalo na drama, ale branka Lukáše Soukupa se ukázala jako klíčová a definitivně zlomila odpor Sudoměřic, které ale zápas za stavu 3:0 pro Elbu nezabalily a sympaticky zdramatizovaly utkání. Střely na branku ve třetí třetině 7:6 (37:14).

44:54
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Ani další akce se hostům nepovedla a z protiakce uklízí míček do prázdné branky PETR MICHAJLIČENKO. Asistence: Jan Langthaler, Richard Peschout.

44:27
    Dostanou se do něj až nyní, když Langthaler zahrál na zakázané uvolnění.

44:10
    Domácí tým skvěle brání modrou čáru a nepouští hosty do pásma.

43:23
    Grufík na střídačce a hosté to zkusí v šesti!

43:22
    Oddechový čas pro hosty.

Dnešnímu zápasu přihlíží 69 diváků.

43:02
    Během ohlášení posledních dvou minut třetí třetiny ukončil Jonáš Grufík tlak Elby DDM lapačkou.

42:01
    Sudoměřice se nadechují k závěrečnému náporu, nyní musel mít Banda v pozoru své betony.

41:06
    Míček je u Kváše za domácí brankou, viditelně už nikam příliš nespěchá.

39:48
    Soukup u mantinelu obešel obránce, řítil se vstříc brance, ale na poslední chvíli ho doběhl druhý bek a zamezil šanci.

39:03
    Tlak třetí ústecké formace ukončil semafor Grufíka, kterým lapil střelu Gruse.

38:16
    Banda raději přikryl míček před Franěm, který měl k němu nejblíže z dobíhajících hráčů.

37:29
    Na zemi zůstává ležet domácí Kváš, který byl zasažen do citlivých míst. Nakonec se doplazil na střídačku a hra může pokračovat.

36:47
    Pilař utekl do brejku, Grufík situaci skvěle vyhodnotil a vypíchl míček hokejkou. Z druhé vlny Bímovi míček sjel z čepele a také nebyl přesný.

36:28
    Ústí je najednou jako polité živou vodou a všude jsou dříve.

35:20
    Domácí ostřílené duo vrací Elbě DDM dvoubrankový náskok. Štěpánek dlouho vymýšlel za brankou, zpoza které našel LUKÁŠE SOUKUPA. Nejlepší střelec extraligy si přehodil míček na forehand a vymetl horní roh branky. Asistence: Jan Štěpánek.

34:51
    Konečně se domácím podařilo vymyslet delší zámek v pásmu, výsledná koncovka však chyběla.

33:33
    Gottfried jen protečoval do útočného pásma a odchází střídat. Elba má velké problémy vymanit se ze sevření a začít hrát.

32:19
    Domácí vyhazují jen na zakázané a aktuálně jsou úplně mimo rytmus.

31:45
    Sudoměřice právě vstřelily branku!
    Po delším zámku v pásmu se k míčku dostal DOMINIK TÓTH a od modré čáry prostřelil vše, včetně Bandy, který měl zakrytý výhled. Bez Asistence.

31:30
    Štefek operuje s míčkem v rohu a vymýšlí kam nahrát.

30:23
    Hned z kraje třetiny musel Banda vytáhnout skvělý zákrok betonem po skrumáži před brankou. Sudoměřice nastoupily do třetiny aktivně.

30:01

Po jedné brance na každé straně nabídla druhá třetina. Domácí byli většinu periody aktivnější a o tříbrankový náskok přišli díky využité hostující přesilovce. Před třetí třetinou však mají stále dvoubrankový náskok. Střely na branku ve druhé třetině 16:5(30:8).

30:00

29:31
    Fraňo zavezl do pásma, kde se snažil oslovit spoluhráče. Jeho nabídku zablokovala domácí obrana.

28:42
    Štěpánek se dostal sám před Grufíka, ale ten skvěle zakročil vyrážečkou.

27:49
    Hosté využívají přesilovou hru a vrací se do zápasu. JAKUB ŠTEFEK se zjevil sám před Bandou a kličkou do backhandu ho dokázal překonat. Asistence: Martin Chovanec.

27:34
    Nyní pro změnu dobře zapracoval Kváš a vyhazuje.

26:30
    Langthaler skvěle zapracoval na vhazování a nakonec dostal míček až ke Grufíkovi.

26:17
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Soukup – 2 min., držení protihráče).

26:00
    Po dalším zámku vystřelil Červinka do náruče Grufíka. Hosté začínají přitvrzovat.

24:44

23:40
    Pilař nezakončil přesně kombinaci do odkryté branky!

22:44
    Vyloučení v týmu SK Sudoměřice (Kmenta – 2 min., sekání).

22:12
    Fraňo se snažil něco vymyslet za brankou, zkusil vytočení na přední tyč, kterou si domácí brankář pohlídal.

20:24
    Hra se neustále pohybuje v domácím útočném pásmu a divákům se dnešní herní projev musí líbit.

20:05
    Bím se z rohu vymotal až do koncovky, kterou schoval do náruče Grufík. Spoluhráči už se k dorážce nedostali.

18:15
    Po rychlém přechodu modré čáry se řítil sám na Grufíka Gottfried, ale svůj druhý zápis do listinu střelců nepřidal.

17:44
    Po delší době se musel zapojit do zápasu Banda, který sebral střelu od modré do lapačky a s přehledem rozehrává.

16:57
    Po krásné kombinaci na jeden dotek navyšuje Elba své vedení. KAREL PILAŘ si zakřičel v mezikruží, dostal nahrávku a vymetl pavučiny v levém rohu hostující branky. Asistence: David Bím, Miloslav Kváš.

16:45
    Gottfried nahodil na Grufíka, který raději přidržel balonek a bude se vhazovat.

16:26

15:32
    Hosté se osvobozují a Elba musí akci zakládat znovu.

15:01

První třetinu ovládli domácí hokejbalisté dvoubrankovým rozdílem a nutno dodat, že po zásluze. Hra se odehrává převážně před Grufíkem a hosté budou muset změnit svůj přístup, jestli nechtějí odjíždět s debaklem. Střely na branku v první třetině 14:3.

15:00

14:35
    Hosté uspěli na vhazování a obránci můžou vyhodit.

14:26
    Vyloučení v týmu SK Sudoměřice (Kudláč – 2 min., držení protihráče).

13:38
    Tomáš Pichler předvedl ukázkový parakotoul z pásma, aby zabránil ofsajdu. Bohužel pro něj spoluhráč míček ztratil. Za snahu ale určitě dostane plný počet bodů.

13:03
    Po Štěpánkově vytočení zvoní za Grufíkem tyč! Míček se mu následně odrazil do boty a poté míček přidržel.

12:20
    Soukup si opět dělá v pásmu z protihráčů kuželky. Po jeho nahrávce promáchl Pilař před odkrytou brankou.

11:37
    Do další šance se snažil dostat David Bím, před kterým Grufík stihl ukrýt míček do lapačky.

10:44
    Sudoměřice nevědí, kam dřív skočit a Elba se baví hokejbalem.

09:56
    Soukup se skvěle proháčkoval do šance, ale Grufík chytil. Domácí pokračují v tlaku.

09:00
    Pokus o další přechod do útoku domácích kazí zakázané uvolnění.

08:42
    Domácí přidávají druhou branku! Na vrcholu pravého kruhu se do míčku opřel DAVID GOTTFRIED a jeho pumelice z první zapadla až za Grufíka. Asistence: Richard Peschout.

08:21

07:30
    Druhá přesilová hra je zatím nepřesná a hosté se v klidu brání.

06:55
    Kváš ordinuje s míčkem na červené čáře a hledá spoluhráče.

06:21
    Vyloučení v týmu SK Sudoměřice (Štefek – 2 min., hákování).

05:57
    Ústečtí pokračují v náporu a na hřišti je opět úderná první formace.

05:27
    Domácí tým rozestavěl přesilovkový zámek, na konci kterého zakončoval do odkryté branky VOJTĚCH ČERVINKA. Asistence: Jan Langthaler, Lukáš Soukup.

04:50
    Vyloučení v týmu SK Sudoměřice (Hübl – 2 min., sekání).

04:29
    Hübl uklidňuje situaci za brankou.

03:25
    Soukup našel v mezikruží Červinku, který v tutovce přestřelil branku.

02:14
    Myšlenka Pilaře o rychlý přechod nebyla pochopena a píská se zakázané uvolnění.

01:39
    Poláček dokázal odstavit důrazného Dominika Tótha, který už se natahoval po dorážce.

00:50
    Fraňo získal míček ve středním pásmu a nahazuje ho směrem k Bandovi. Oba týmy jdou střídat.

00:06
    Štěpánek vyhrál vhazování a domácí jsou u balonku.

00:01

Elba DDM Ústí nad Labem: Banda(Rechtorik) – Bím, Červinka, Gottfried,Grus, Haken, Jirava, Kváš, Langthaler, Michajličenko, Peschout, Pilař, Poláček,Poulíček, Růžička, Soukup, Štěpánek, Smolík

SK Sudoměřice: Grufík(Lindner) – Studénka, Tóth M., Hübl, Tóth D., Kudláč, Toman, Fraňo, Kaluža, Štefek, Hujsa, Netěšil, Pichler, Kmenta, Hájek, Chovanec

Rozhodčí: Gráca, Danylec.

Již devatenáctým kolem pokračuje program naší nejvyšší soutěže. Po herně nabitém pátku, pokračuje náročný program i v sobotu. Na Stadion Mládeže dorazí celek z dalekého východu ze Sudoměřic, který zde zakončuje severočeský trip. Ve včerejším zápase dokázaly Sudoměřice vyloupit Rondo Most a na bodový zisk se budou snažit navázat i zde. Domácí Elba DDM odčinila domácí prohru s Kladnem a přivezla cenné dva body z horké pardubické půdy. Dnešní zápas bude důležitý především, pro postavení do blížícího se play off. Uhájí domácí tým svou tvrz nebo si všechny body na dalekou Moravu odvezou hosté? Dozvíme se od 13:00 a utkáním Vás provede Jan Melicher.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Jan Melicher

Hledáme zpravodaje pro tým Elba DDM Ústí nad Labem. Více informací na info@onlajny.com Více informací zde.

Branky a nahrávky: 6. Červinka (Langthaler, Soukup), 9. Gottfried (Peschout), 17. Pilař (Bím, Kváš), 36. Soukup (Štěpánek), 45. Michajličenko (Langthaler, Peschout) – 28. Štefek (Chovanec), 32. Tóth D.

Elba DDM Ústí nad Labem: Banda (Rechtorik) – Bím, Červinka, Gottfried,Grus, Haken, Jirava, Kváš, Langthaler, Michajličenko, Peschout, Pilař, Poláček,Poulíček, Růžička, Soukup, Štěpánek, Smolík
    SK Sudoměřice: Grufík (Lindner) – Studénka, Tóth M., Hübl, Tóth D., Kudláč, Toman, Fraňo, Kaluža, Štefek, Hujsa, Netěšil, Pichler, Kmenta, Hájek, Chovanec

Rozhodčí: Gráca, Danylec