Tampa – Nashville 1:4 (kon.) | Montreal – New Jersey 1:2 (kon.) | Pittsburgh – Washington 1:3 (kon.)
Anaheim – Colorado 4:3 (po pr.)
Pittsburgh Penguins
1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Washington Capitals
Pondělí 02.04.2018, 01:40 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

58:59
    Nasupený Jevgenij Malkin (PIT) dostal ještě desetiminutový osobní trest za nesportovní chování a už se odebral do šatny!

58:59
    V závěru je utkání pořádně vyhecované. Po souboji u domácí střídačky vyfasoval Malkin (PIT) dvě minuty za nedovolené bránění a dvě minuty za hrubost, Oshie (WSH) pak dvě minuty za hrubost.

57:39
    Patric Hörnqvist (PIT) krátce po svém vstřelením gólu fauloval Orpika, sudí mu za to vyměřili dvouminutový trest klasifikovaný jako sekání.

38:17
    Caps si zahrají další přesilovku, Aston-Reese (PIT) totiž u hrazení fauloval Jakuba Jeřábka.

35:08
    Alexandr Ovečkin (WSH) přesekl hůl Astonu-Reesemu, celek z hlavního města Spojených států tak půjde opět do čtyř.

32:50
    Máme tu vyloučení na obou stranách: Patric Hörnqvist (PIT) vyfasoval dvě minuty za sekání, Devante Smith-Pelly (WSH) pak dvě minuty za hrubost.

31:38
    Z Wilsonovy akce žádné nebezpečí pro Murrayho nepramenilo a právě Tom Wilson (WSH) o pár sekund později podrazil Malkina, Pittsburgh si tak zahraje další přesilovku.

26:37
    A další zbytečné vyloučení na straně Washingtonu. Matt Niskanen (WSH) vyhodil puk až na tribunu a Capitals tak půjdou do tří!

25:57
    Capitals hráli v šesti, trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Brett Connoly (WSH).

21:10
    Hosté si ovšem zahrají přesilovku, na dvě minuty za podražení půjde pykat Carl Hagelin (PIT).

11:45
    Capitals si ale zahrají svou první přesilovku, na dvě minuty za hákování půjde pykat Conor Sheary (PIT).

06:47
    Washingtonští ale půjdou po komerční přestávce do čtyř, Stephenson (WSH) vyfasoval dvouminutový trest za hákování.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 57. Hörnqvist (Malkin, Hagelin) – 7. Oshie (Burakovsky, Carlson), 34. Orlov (Kuzněcov), 41. T. Wilson (Niskanen)

Pittsburgh Penguins: M. Murray (DeSmith) – Dumoulin, Letang, Määttä, J. Schultz, Hunwick, Oleksiak – Guentzel, Crosby, Rust – Hagelin, Malkin, Kessel – Sheary, Sheahan, Hörnqvist – Aston-Reese, Jooris, Kühnhackl.
    Washington Capitals: Grubauer (Holtby) – Kempný, Carlson, Orlov, Niskanen, Orpik, Jeřábek – Ovečkin, Kuzněcov, T. Wilson – Burakovsky, Bäckström, Oshie – J. Vrána, Eller, Smith-Pelly – Stephenson, Beagle, Connolly.

Rozhodčí: Meier, Pochmara – Daisy, Miller