Chodov – Vítkovice 3:7 (kon.)
FAT PIPE Florbal Chodov
3:7 (0:3, 0:0, 3:4) Stav série: 0:2
1. SC TEMPISH Vítkovice
Pondělí 02.04.2018, 20:15 • SH Jižní Město, Praha • Play-off Livesport Superligy florbalu • Semifinále

Je dobojováno. Chodov chtěl jít do třetí třetiny s tím, že na svého soupeře vlétne, ale byli to právě hosté, kdo ihned na startu třetí periody počtvrté v utkání udeřil. Vítkovice si drželi své vedení a naopak ho ještě navyšovali. Chodovu se podařilo následně snížit na rozdíl tří branek, ale to bylo vše. Střelecké konto uzavřel Řezanina, který trefil odkrytou klec a potvrdil dnešní vítězství Vítkovic. Hosté se tak dostávají v sérii do vedení 2:0. (22:26:33)

59:44 Lukáš ŘEZANINA - 3:7

59:44
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    LUKÁŠ ŘEZANINA se s tím nepáral, bekhendem přes celé hřiště trefuje prázdnou branku a pravděpodobně tak uzavírá dnešní střeleckou listinu. Asistence: Jakub Hubálek.

59:16
    Lukáš Hájek trefuje přes celé hřiště tyčku opuštěné chodovské branky.
    58:50 Tom ONDRUŠEK - 3:6

58:50
    Chodov právě vstřelil branku!
    Sedmdesát vteřin do konce utkání a je to už jen o tři branky. TOM ONDRUŠEK se trefil ze středu naprosto perfektně a nedal Součkovi šanci. Asistence: Tomáš Sýkora.

58:25
    Domácí jsou opět bez gólmana. Chodov hraje momentálně v pěti proti čtyřem.
    58:12 Marek VÁVRA - 2:6

58:12
    Domácím se daří snížit. MAREK VÁVRA byl neobsazen na pravé straně. K němu se dostal míček, který následně poslal pod horní tyč. Asistence: Tomáš Sýkora.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:22
    Dnešní utkání sleduje 281 diváků.

57:10
    Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice (Josef Rýpar – 2 min., Hrubost).
    Vyloučení v týmu FAT PIPE Florbal Chodov (Martin Koutný – 2 min., Hrubost).

57:01
    Tokoš se pokusil napodobit Hubálka, ale on prázdnou bránu z velké dálky netrefil.

56:24
    Chodov se nevzdává a ještě to domácí hráči zkouší. Souček musí být neustále v pozoru.

55:53
    Rýpar poslal Vávru za mantinel, ale vylučovat se nebude.

55:24
    Domácí to zkouší u nadále v šesti. Barák je na střídačce.
    54:49 Jakub HUBÁLEK - 1:6

54:49
    Je definitivně hotovo. JAKUB HUBÁLEK se snažil odpálit míček co nejdále od branky a trefil Podhráského, od kterého se míček odrazil do prázdné branky. Bez asistence.

54:35
    Hájek odpálil míček daleko od své vlastní branky.

53:47
    Domácí kombinují před brankou Vítkovic. Hosté se zatím brání velmi dobře.

52:51
    Chodov nemá na co čekat a tak to domácí zkouší v šesti.
    52:51 Adam DELONG - 1:5

52:51
    Vítkovice dělají velký krok ke druhému bodu v sérii. ADAM DELONG šel zleva na branku a zvolil střelu, kterou umístil přesně pod horní tyč – 1:5! Asistence: Lukáš Hájek.

52:33
    Po velké skrumáží před brankou poskakoval míček v brankovišti Chodova a následně se otřel i o horní tyč.

52:02
    Oddechový čas pro 1. SC TEMPISH Vítkovice.

52:02
    Vyloučení v týmu FAT PIPE Florbal Chodov (Michal Strachota – 2 min., Bránění ve hře).

51:37
    Strachota se napřáhl, ale nedokázal vypálit.

50:52
    Ondrušek vyprášil Součkovy nohy. Hostující gólman předvedl další ze svých dnešních povedených zákroků.

50:17
    Málem tu mohl být druhý gól Chodova, ale to by musel Kašovský mířit přesněji.

50:01
    Je před námi posledních deset minut základní hrací doby. Chodov ztrácí tři branky. Dočkáme se zdramatizování utkání?

49:20
    Tokoš byl faulován. Hosté budou rozehrávat od své vlastní branky.

48:08
    Strachota to zkusil z půlky zpoza bránícího hráče. Jeho rána byla ovšem zblokována.
    47:42 Tomáš SÝKORA - 1:4

47:42
    Ondrušek před malou chvílí neuspěl v dobré šanci, ale to domácí nemusí mrzet. O chvíli později si vzal míček TOMÁŠ SÝKORA, který se trefil přesně do pravého horního rohu. Asistence: Martin Pražan.

47:08
    Tokoš se objevil v další velké šanci, když sebral míček Podhráskému. Hostující hráč chtěl vymíchat Baráka, ale ten se nenechal přelstít.

46:21
    Další šťastný odraz pomáhá Vítkovicím. Hubálek se dostal sám před Baráka, který ještě drží dobrým zákrokem šance Chodova.

45:32
    Domácím se nedaří, míček jim přeskakuje přes hokejky. Na Chodovu je vidět nervozita.

44:08
    To byla velká šance Vítkovic. Tokoš přehodil Baráka, ale v poslední chvíli míček odpálil z brankové čáry jeden z bránících hráčů.

43:26
    Vítkovice drží míček na svých hokejkách, ale nikam s ním nespěchají.

42:14
    Z první to zkusil z levé strany Tyl, ale domácí hráč našel pouze připravenou nohu Součka.

41:33
    Šebesta dostal míček na pravou stranu. Barák šel dolů a hostující hráč se pokoušel trefit odkrytou klec z těžkého úhlu. To se mu však nepodařllo.

41:04
    Mikeš několikrát dorážel u levé tyče, ale míček skončil pod tělem hostujícího Součka.
    40:25 Lukáš ŘEZANINA - 0:4

40:25
    Přesně takovýhle začátek třetí třetiny si Chodov nepředstavoval. Před brankou zůstal nepokrytý LUKÁŠ ŘEZANINA, který se dokázal prosadit. Bez asistence.

40:01

Druhá část dnešního utkání je již historií. Chodov oproti první třetině výrazně přidal. Součka domácí několikrát nebezpečně ohrozili, ale chybí jim trochu štěstí v zakončení. Naopak Vítkovice se snaží spíše pozorně bránit a nikam se příliš neženou. Do třetí třetiny tak půjdeme za stavu 3:0 pro Vítkovice.

40:00

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:08
    Chodov hraje v plném počtu.

37:19
    Chodov se zatím brání poměrně dobře a hosty do větších šancí nepouští.

36:45
    Vítkovice se usadily před brankou. Hostující hráči kombinují, ale nikomu se nechce do střely.

36:08
    Vyloučení v týmu FAT PIPE Florbal Chodov (Zdeněk Žák – 2 min., Špatné střídání).

35:46
    Koutný dával zpětnou přihrávku na Podhráského, avšak domácím schází trochu štěstí v zakončení.

35:02
    Souček musel opět zasahovat. Tentokrát proti skryté střele, která šla bránícím hráčům mezi nohama.

34:16
    Bez přípravy vypálil Martina Pražan, který vystrašil hostujícího gólmana.

32:57
    Vítkovice šly do přečíslení, které zakončoval nepřesně Hubálek. Barák nemusel vůbec zasahovat.

31:59
    Tokoš zpracoval skákající přihrávku a ihned pálil bez přípravy. Rána mu nakonec nesedla tak, jak by si představoval.

30:36
    Strachota vystřelil z dálky, ale jeho táhlá rána poměrně slušně vystrašila Součka v brance Vítkovic.

29:32
    Martin Pražan rychle rozehrál a domácí šli dopředu. Nic velkého z toho ovšem nebylo.

28:23
    Hájek byl míčkem zasažen do obličeje, ale vypadá to, že bude v pořádku a bude pokračovat ve hře.

27:47
    Vítkovice podnikly rychlý útok, který zakončoval Hrubý. Ten však druhou branku v utkání vsítit nedokázal.

26:29
    Hájek pálil, Šebesta dorážel. Barák si však poradil a rychle rozehrál na své spoluhráče.

25:27
    Hosté jsou s míčkem na vlastní polovině a nikam nespěchají, také nemají kam.

24:40
    Tokoš zablokoval Ondruškovu ránu. Obrana Vítkovic se musí mít v posledních chvílích na pozoru.

23:55
    Firda zachytil míček a s Hájkem byli v dobré šanci. První jmenovaný oslovil Hájka, který nakonec v tísni nedokázal zakončit.

23:33
    Domácí jsou aktivnější a tlačí se do šancí. Vítkovice ovšem pozorně brání a obětavě blokují střelecké pokusy.

22:33
    Sýkora pálil z otočky, avšak jeho rána byla lehce zablokovaná a Součka příliš neohrozila.

21:55
    Chodov se snaží chodit směrem dopředu, ale nikdo v bílém se nemůže dostat ke střele.

20:36
    Ondrušek se dostal na střed, odkud vypálil. Souček byl připraven a míček chytil do rukou.

20:01

Je za námi první dvacetiminutovka, ve které byly úspěšnější hostující hráči. Vítkovice poslal v páté minutě do vedení Hrubý. Ve čtrnácté minutě dokázal zvýšit stav utkání Hubálek a o chvíli později se trefil do branky Chodova také Tokoš. Chodov působí celkem bezzubým dojmem a jestli v dnešním utkání pomýšlí na vítězství, tak budou musel kompletně změnit styl hry.

20:00

19:01
    Adam Delong se dostal do slibné pozice, ale při kličce do forhendu se připravil o míček a nakonec vůbec nezakončil.

18:19
    Souček rychle rozehrál dlouhým výhozem, avšak tato rychlá akce Vítkovic nikam nevedla.

17:56
    Na zemi zůstal ležet Nehera po zákroku Strachoty, který hostujícího hráče trefil po pískání.

17:28
    Domácí se nemohou dostat vůbec do tempa, Vítkovice hrají velmi dobře a Chodov do ničeho nepouští.

16:24
    Tyl byl v těžké pozici, ale nakonec se mu podařilo i tak zakončit. Souček je zatím stoprocentní.

16:06
    Oba celky hrají v plném počtu.

15:58
    Tom Ondrušek byl sražen kolenem, avšak vylučovat se nebude.

15:36
    Chodov je kompletní a bude hrát půl minuty přesilovou hru.
    14:38 Martin TOKOŠ - 0:3

14:38
    MARTIN TOKOŠ zasekl míček na polovině Chodova. Z pravé strany poté vyslal tvrdou ránu přesně nad rameno Baráka – 0:3! Asistence: Adam Delong.

14:06
    Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice (Jan Šebesta – 2 min., Blokování soupeřovy hole).

14:01
    Ondrušek našetřil vteřiny pro domácí, když vyvezl míček na polovinu svého soupeře.

13:36
    Vyloučení v týmu FAT PIPE Florbal Chodov (David Bouša – 2 min., Bránění ve hře).
    13:11 Jakub HUBÁLEK - 0:2

13:11
    Tak tohle byla krásná branka Vítkovic. Pětice domácích se stáhla ke své vlastní brance a tak se otevřel ve druhé vlně prostor pro JAKUBA HUBÁLKA, který dostal míček a velmi rychle ho zametl do sítě Chodova. Asistence: Ondřej Firda.

12:07
    Barák si dobře vystoupil dopředu, čímž Bräuerovi zmenšil střelecký úhel. Hostující hráč nakonec branku vůbec netrefil.

11:19
    Adam Delong je zpět na ploše. Vítkovice jsou kompletní.
    10:58 Marek Vávra mohl vyrovnat, trefil ale pouze tyč hostující branky.

10:58
    Spolupráce Koutného a Marka Vávry končí na tyči hostující branky. Vítkovice měly velké štěstí.

10:22
    Chodov dobře tlačil svého soupeře, ale vše skončilo po zákroku hostujícího gólmana. Vítkovice se následně osvobodily.

09:48
    Domácí se rozestavěli před brankou, ale ještě nikdo v bílém nevyzkoušel pozornost Součka.

09:19
    Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice (Adam Delong – 2 min., Sekání).

08:47
    Po střele jednoho z domácích hráčů zazvonila tyčka za zády Součka.

08:21
    Ladislav Gál se dostal k odraženému míčku a rychle vypálil. V obrovské šanci ovšem trefil rameno Baráka, který podržel svůj celek.

07:19
    Řezanina se na půlce opřel do míčku a rána to byla vydařená. Barák však na míček viděl a ten dokázal chytit.

06:35
    Míček je na hokejkách hostujících hráčů. Ti s ním nikam nespěchají.

05:29
    Mohlo být vyrovnáno, ovšem Tylův pokus z levé strany zlikvidoval výtečným zákrokem Souček.
    04:53 Lukáš HRUBÝ - 0:1

04:53
    Vítkovice rychle rozehrály. Bräuer našel z pravé strany před brankou volného LUKÁŠE HRUBÉHO, který ihned z první poslal míček za záda Baráka. Asistence: Marek Bräuer.

04:44
    Marek Bräuer to zkusil z levé strany, ale jeho ránu Barák dokázal vyrazit.

04:10
    Začátek utkání je velmi opatrný. Ani jeden z gólmanů nemusí řešit závažnější střelecké pokusy.

03:02
    Hubálek hledal Delonga, ale k němu se nakonec míček vůbec nedostal.

02:39
    Před brankou dorážel Strachota, který poté nešetrně upadl na zem, ze které se mu vstává velmi těžce.

01:59
    Barák dokázal vyrazit poměrně slibnou střelu jednoho z hostujících hráčů.

01:20
    Vítkovičtí kombinují na své polovině. Chodov hraje poměrně defenzivně a nikdo nechodí napadat.

00:29
    Mikešova střela se odrazila prapodivně a skončila v rohu.

00:11
    Domácí si vzali míček na své hole, ale jsou s ním u své vlastní branky.

00:01

FAT PIPE Florbal Chodov: Barák (Šantora) – Pražan, Kašovský, Fiala, Sýkora, Kotlas, Bouša, Podhráský – Maxa, Žák, Mikeš – Tyl, Vávra, Vávra – Ondrušek, Koutný, Matejčík – Strachota, Plíhal.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček (Gurkovský) – Jankulár, Nehera, Jastřembský – Hrubý, Firda, Sladký – Řezanina, Jan Šebesta, Tokoš – Vilím, Rýpar, Gál – Hájek, Bräuer, Hubálek – Delong.

Rozhodčí: Jakub Nábělek, Radek Štengl.

Série začala nedělním utkáním na půdě Chodova. Domácí se ujali dvoubrankového vedení, které ovšem záhy ztratili. Do konce třetiny dokázaly Vítkovice vyrovnat a obrat dovršil ve třiatřicáté minutě Gál. Pražanům se podařilo do konce druhé periody vyrovnat a na začátku třetí třetiny šli domácí opět do vedení zásluhou Sýkory. Vítkovice to ovšem naopak nakoplo a třemi brankami utekli svému soupeři. Chodov již jen ke konci utkání dokázal snížit brankou Toma Ondruška.

První bod do série získali hráči Vítkovic, které ovládli utkání plné obratů.

Krásný, dobrý večer. Vítám Vás u sledování druhého semifinálového utkání Tipsport Superligy, kde se dnes představí FAT PIPE Florbal Chodov, který ve svém stánku v Praze přivítá 1. SC TEMPISH Vítkovice. Úvodní vhazování je naplánováno na 20:00, tak u toho buďte s námi.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Alan Šrámek

Branky a nahrávky: 48. Sýkora (Pražan), 59. Vávra (Sýkora), 59. Ondrušek (Sýkora) – 5. Hrubý (Bräuer), 14. Hubálek (Firda), 15. Tokoš (Delong), 41. Řezanina, 53. Delong (Hájek), 55. Hubálek, 60. Řezanina (Hubálek)

Rozhodčí: Jakub Nábělek, Radek Štengl