Francie – Česko 2:5 (kon.) | Švýcarsko – Bělorusko 3:2 (kon.)
konec
Švýcarsko
3:2 (1:0, 2:0, 0:2)
Bělorusko
Pátek 13.04.2018, 20:15Euro Hockey Challenge
Předzápasové kurzy: 1.86 4.41 3.16
Partner:
   
  To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek pátečního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou. (22:37:58)
   
  Střely na branku: 20 – 22
   
  Je dobojováno. První duel ze dvou skončil těsnou výhrou Švýcarska, které ale na začátku třetí třetiny vedlo 3:0. V pětačtyřicáté minutě snížil Artur Gavrus a dvě minuty před koncem třetí části hry pak dostal Bělorusy na dostřel jediné branky Jevgenij Kovyršin. Bělorusům ale nepomohla ani závěrečná powerplay a nakonec se srovnání nedočkali. Druhý zápas mezi oběma celky se odehraje v neděli patnáct minut po poledni.
   
  Konec zápasu.
   
  59:50
  Senn si připsal další zákrok proti střele Bělorusů, kteří se urputně snažili o vyrovnání, ale to se jim opět nepovedlo. Vhazovat se bude po Sennově levé ruce.
   
  59:30
  Ještě zákrok Senna a po něm se vhazuje po jeho levé ruce. Bělorusové stále hrají bez brankáře a v šesti hráčích.
   
  59:11
  Bělorusové svírají svého soupeře před jeho brankou, ale do zakončení se nedostali. Puk poté opouští obranné pásmo Švýcarů.
   
  58:49
  Bělorusové se natlačili před branku Švýcarska, kde dobře pokryl střelu Senn a raději pak přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
   
  58:23
  Vermin spěchal za kotoučem podél levého mantinelu, nakonec se k němu ale nedostal. Prázdnou branku tak trefit nemohl.
   
  58:15
  Kulbakov je na střídačce a Bělorusko to zkouší se šesti bruslaři v poli.
   
  58:15
  Švýcaři vyhodili puk na zakázané uvolnění a hra se tak stěhuje zpět před švýcarského brankáře. Následně pak si bere lavička Běloruska oddechový čas.
   
  58:00
  Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
  57:26 Jevgenij KOVYRŠIN - 3:2
   
  57:26
  Bělorusko právě vstřelilo branku!
  Bělorusové se dostávají Švýcarům na dostřel jediné branky a jsou zpátky ve hře. JEVGENIJ KOVYRŠIN se dostal k odraženému kotouči, který poté zpoza obránce Švýcarů uklidil za Sennova záda – 3:2. Asistence: Alexandr Pavlovič.
   
  56:45
  Andrej Stěpanov zachytil puk v obranném pásmu a hned ho vyvezl až před švýcarskou klec. Ke střele před Sennem se ale nedostal.
   
  56:14
  Albrecht obešel obránce Bělorusů a dostal se na levou stranu, odtud ale brankáře Kulbakova nepřekonal.
   
  55:29
  Série nepřesností na obou stranách. Nyní už ale mají kotouč zase Švýcaři a míří s ním před běloruskou branku.
   
  54:09
  Ve vlastním obranném pásmu sebrali Bělorusové puk Švýcarům a pokusili se projít na druhou stranu. To se jim ale nepovedlo a švýcarský celek se vrací zpět.

  Vendula Zdražilová

  Branky a nahrávky: 5. Fora (Simion), 21. Riat (Vermin), 40. Mottet (Loeffel) – 45. Gavrus, 58. Kovyršin (Pavlovič)


  Švýcarsko: Senn (van Pottelberghe) – Loeffel, Genazzi, Fora, Geisser, Frick, Paschoud, Zryd – Riat, Corvi, Lammer – Rossi, Vermin, Mottet – Wick, Albrecht, Suri – Simion, Walser
  Bělorusko: Kulbakov (Karnauchov) – Vorobej, Korobov, Chenkel, Lisovec, Ustiněnko, Znacharenko, Ambrožejčik, Ďjukov – Pavlovič (C), Šarangovič, Linglet – Stěpanov, Kovyršin, Gavrus – Drozd, Belevič, Kitarov – Karaban, Děmkov, Matěruchin

  Rozhodčí: Dipietro, Mollard – Abegglen, Kaderli