Philadelphia – Pittsburgh 0:5 (kon.) | New Jersey – Tampa 1:3 (kon.) | Colorado – Nashville 2:3 (kon.)
San Jose – Anaheim 2:1 (kon.)
Colorado Avalanche
2:3 (0:1, 0:2, 2:0) Stav série: 1:3
Nashville Predators
Čtvrtek 19.04.2018, 04:00 • Pepsi Center, Denver • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference
    Hokejisté Nashvillu dnešní zápas v Denveru urvali a v pátém utkání na domácím ledě budou moci sérii rozhodnout.

1. Filip Forsberg (NSH) 1+1
    2. Gabriel Landeskog (COL) 1+0
    3. Mattias Ekholm (NSH) 0+2 (06:56:32)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 33:34 (8:15, 14:11, 11:8)
    Zblokované střely – 14:18
    Vyhraná vhazování – 22:35
    Trestné minuty – 10:14
    Hity – 36:30

Hokejisté Colorada ještě ve třetí třetině zápas pořádně zdramatizovali, ale svou stíhací jízdu už nedotáhli do konce. Nashville tak vítězí 3:2 a v sérii vede 3:1 na zápasy. Do závěrečné dvacetiminutovky domácí nastupovali s tříbrankovým mankem. Do zápasu je ale vrátil ve 46. minutě v přesilovce 5 na 3 Gabriel Landeskog a devět minut před koncem snižoval na rozdíl jediného zásahu Alexander Kerfoot. Laviny v závěru tlačily a byly blízko prodloužení. V největší šanci však trefil Colin Wilson jen tyčku.

59:58
    Závěrečná rána Tysona Josta končí na zadním mantinelu, hosté dnes vyhrají!

59:27
    Nyní vyhodil šikovně Subban. Puk se doklouzal do obranného pásma Lavin.

59:14
    Sissons dostává puk do středního pásma.

58:45
    Teď už domácí hrají bez gólmana!

58:28
    Andrew Hammond už hledí na střídačku, zatím ale zůstává v brance.
    57:51 Wilson měl na holi vyrovnání, Rinnemu pomohla tyčka.

57:51
    Po střele Barbieriho měl vyrovnání na holi Colin Wilson. Ten trefil zblízka tyčku!

57:31
    Colton Sissons zaútočil po pravém křídle a vyzkoušel Hammonda. Ten vyráží.

56:41
    Hru ale zklidňuje za brankou P. K. Subban.

56:01
    Do konce třetí třetiny zbývají čtyři minuty. Čas pro závěrečný tlak Lavin.

55:11
    Domácí zastavilo postavení mimo hru.

54:54
    Austin Watson obkroužil domácí klec a pokusil se zakončit. Hammond si pokryl prostor u své tyčky.

54:43
    Nyní puk vypadl ze hřiště. Následuje reklamní přestávka.

54:36
    Tlak Colorada pokračuje. Projektil Marka Barbieriho od modré minul hostující klec.

53:13
    Svá kouzla se snažil předvést Nathan MacKinnon, Mattias Ekholm ho ale tentokrát zastavil.

52:47
    Hosté byli pod tlakem, nyní ale vytlačili puk do středního pásma.

51:58
    Pepsi Center bouří. Diváci ženou Avs za vyrovnáním!
    51:01 Alexander KERFOOT - 2:3

51:01
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Domácí ještě žijí! Po ráně Matta Nieta zůstal puk ležet někde na levém betonu Pekky Rinneho. Dojíždějící Blake Comeau ale do nohy hostujícího gólmana lehce narazil, puk vypadl do brankoviště a ALEXANDER KERFOOT ho doklepl do odkryté klece. Hosté ještě zkusili coach's challenge, ale gól platí – 2:3. Asistence: Blake Comeau a Matt Nieto a Nikita Zadorov.

50:52
    Puk se odrazil na hůl Blakea Comeaua, který zblízka minul branku!

50:18
    Nyní tu máme reklamní přestávku.

50:10
    Tvrdá střela Marka Barbieriho končí na rozkleku brankáře Rinneho. Domácí přidávají.

49:47
    Nathan MacKinnon nabral ve středním pásmu rychlost a přes obránce Ekholma se protáhl až před Rinneho. Ten jeho bekhendové zakončení pokryl!

49:26
    Kyle Turris odpálil z poloviny hřiště puk až na brankáře Hammonda. Ten okamžitě rozehrává.

48:39
    Domácí střídají a hráči Nashvillu tak mohou uklidnit hru a podržet puk za svou brankou.

47:49
    Uvidíme, zda domácí s výsledkem ještě něco udělají. Dvougólové manko ještě není neřešitelné.

47:13
    Dobrou střelou z vrcholu levého kruhu se prezentoval Nikita Zadorov. Ještě lépe ale zakročil Rinne, který rychle mávl svou levou rukou a lapil kotouč do rukavice.

46:54
    V momentě, kdy domácí přesilovka skončila, ujeli Predátoři do přečíslení 2 na 1. Nick Bonino hledal na zadní tyčce Viktora Arvidssona, jenž puk neuspěrnil do již odkryté klece!

45:47
    Pokračuje domácí přesilovka 5 na 4. Dobrou možnost měl ale Austin Watson, jehož bomba z Hammonda vypadla. Domácí gólman se však včas zorientoval a hokejkou puk odehrál do bezpečí.
    45:20 Gabriel LANDESKOG - 1:3

45:20
    A je sníženo! Tyson Barrie našel před brankou Tylera Josta, jenž kotouč ještě nezištně předložil GABRIELOVI LANDESKOGOVI a ten to měl do zcela prázdné klece – 1:3. Asistence: Tyson Jost a Tyson Barrie.

44:52
    Na trestnou lavici usedají hned dva hostující hráči! Colton Sissons za napadení a Ryan Hartman za podražení. Colorado tedy bude hrát dvouminutovou přesilovku 5 na 3!

44:40
    Stále se hraje, domácí soupeři dosud nepůjčili puk.

43:38
    Bude se vylučovat, domácí zatím mají výhodu.

43:23
    Lehké nahození Patrika Nemetha od modré si pohlídal Rinne. Hostující brankář si pro puk sáhl lapačkou.

43:02
    Puk vypadl z hrací plochy. Vhazovat by se mělo ve středním pásmu.

42:45
    Postavení mimo hru se dopustili hokejisté Colorada.

42:30
    Zakázané uvolnění hostí, hra se stěhuje před Rinneho.

41:53
    Domácí jsou v plném počtu. Ryan Ellis střílel od modré vedle branky.

41:09
    Hned dvakrát střílel Roman Josi. První pokus byl zablokován, druhý vykopl Hammond, jenž si tak připsal první zákrok.

41:03
    Po nepřesné střele P. K. Subbana se kotouč odrazil ven z hrací plochy.

40:28
    Hosté pokračují v přesilové hře. Už se rozestavěli v útočné třetině.

40:01
    Střídání v týmu Colorado Avalanche: ze hřiště odchází Jonathan Bernier, přichází Andrew Hammond.

40:01

V brankovišti Colorada se rozcvičuje Andrew Hammond, který tedy nahradí Jonathana Berniera! Rozhodčí a technická četa ještě řeší nějaký problém s ledem u mantinelu za domácí klecí.

Hity – 21:18

Hokejisté Nashvillu vedou v Denveru po 40 minutách 3:0 a mají tak čtvrtý duel série skvěle rozehraný. Ve druhé části se hosté prosadili dvakrát. Nejprve se zápěstím hezky trefil Colton Sissons a ve 32. minutě pálil neméně dobře Craig Smith, který se dostal k puku poté, co naskočil na led z trestné lavice. Domácí hokejisté se dnes v ofenzivě vůbec neprosazují a ve třetí části zápasu budou mít co dohánět.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:49
    Alexander Kerfoot najel do Pekky Rinneho a rozhodčí to klasifikovali jako hrubost. Domácí hráč je tedy vyloučen.

39:31
    Domácí v postavení mimo hru.

39:23
    Puk byl sražen do ochranné sítě za domácí brankou. Je tu další přerušení hry.

39:16
    Z ostrého úhlu to zkoušel Austin Watson. Bernier svým zákrokem přerušil hru.

39:01
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:30
    Vylučovat se ale nebude.

38:30
    Gabriel Landeskog srazil Ryana Johansena, který už v té chvíli padal po předchozím souboji na led! Hostující útočník je otřesen a určitě se bude muset podrobit vyšetření na otřes mozku.

37:43
    Blake Comeau od modré čáry minul branku soupeře. Domácí se zatím marně snaží se zápasem něco udělat.

37:07
    Z levé strany útočného pásma střílel od modré Ekholm. Puk až na Berniera neprošel.

36:44
    Další ofsajd Colorada.

36:29
    Gabriel Landeskog byl v útočném pásmu dříve než přihrávka spoluhráče. Pískáno postavení mimo hru. Následuje ještě jedna reklamní přestávka.

35:51
    Z dobré pozice střílel Tyson Barrie. Byla to tvrdá střela, ale nevešla se mezi tyče.

35:29
    Oba týmy jsou už v plném počtu.

35:14
    Domácí hokejisté jsou opařeni a vůbec se jim nedaří kombinace. Na jejich straně vidíme spoustu nepřesností.

34:46
    Rantanen je zpět na ledě. Jeho zranění tak nebylo vážné.

34:03
    Roman Josi se neprosadil přes Zadorova. Útočnou akci rozjíždějí domácí.

33:28
    Mattias Ekholm sekl Gabriela Landeskoga, který oplácel. Oba hráči si tak posedí na trestné lavici. Hrát se bude 4 na 4.

33:20
    Po levém křídle si to namířil dopředu Nathan MacKinnon. Rinneho ale neprostřelil.

32:41
    Tohle pro Avalanche nevypadá dobře. Hosté jsou blízko tomu, aby vedli 3:1 na zápasy.
    31:49 Craig SMITH - 0:3

31:49
    Nashville právě vstřelil branku!
    Hosté vedou už o tři góly! Austin Watson vypíchl domácí přihrávku přímo ke CRAIGU SMITHOVI, který odseděl trest za Hartmana a právě naskočil na led z trestné lavice. Smith pak dojel až na levý kruh, odkud vymetl horní růžek nad lapačkou Jonathana Berniera – 0:3. Asistence: Austin Watson.

31:19
    Od modré čáry pálil Tyson Barrie, Rinneho branku ale netrefil.

30:48
    Nepříjemná situace pro Mikka Rantanena! Toho nešťastně zasáhl hokejkou do obličeje spoluhráč Nathan MacKinnon a finský útočník odchází s krvavým šrámem na ošetřovnu. Zřejmě se bude šít.
    29:41 Poměrně kuriózní přetahovaná o hokejky mezi Ryanem Hartmanem a Svenem Andrighettem.

29:41
    Navíc je tu vzájemné vyloučení Ryana Hartmana a Svena Andrighetta za následnou šarvátku. Hráč Nashvillu ještě dostává desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.

29:41
    Trest za držení hole dostává Ryan Hartman. Domácí dostávají šanci na snížení. Ale až po reklamní pauze.

28:53
    Fanoušci Colorada jsou nyní zamlklí. Vývoj zápasu je zaskočil.
    27:18 Colton SISSONS - 0:2

27:18
    Hosté zvyšují na 2:0! Tyson Barrie nedokázal odehrát z domácího obranného pásma puk, který tak mohl Mattias Ekholm posunout k Filipu Forsbergovi. Ten z rohu okamžitě oslovil COLTONA SISSONSE, který zápěstím zamířil ke vzdálenější tyčce branky Colorada. Tam už Bernier dostat svou vyrážečku nemohl. Asistence: Filip Forsberg a Mattias Ekholm.

26:33
    Teď už jsou Predátoři v plném počtu.

26:24
    Hosté vyhazují.

25:58
    Alexander Kerfoot střílel z pravého kruhu na bližší tyčku. Rinne byl připraven.

24:56
    Hosté jsou ve čtyřech.

24:48
    Mohlo být srovnáno! Po ráně Nathana MacKinnona za Rinnem zazvonila branková konstrukce!

24:32
    Colton Sissons odehrál po buly puk do hlediště! Domácí si zahrají přesilovku 5 na 3!

24:28
    Sven Andrighettoto zkoušel z levé strany na vzdálenější tyčku. Našel jen připravenou lapačku Pekky Rinneho.

24:11
    Hosté se osvobodili vyhozením.

23:38
    Po přihrávce Landeskoga střílel z mezikruží Tyson Jost. Těsně minul pravou tyčku z pohledu Rinneho!

23:20
    Austin Watson vyhazuje až za branku soupeře.

23:10
    Z levého kruhu zakončoval Tyson Jost. Rinne má puk ve výstroji.

22:55
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Matt Irwin – 2 min., držení).

22:37
    Domácí mají výhodu, na straně Nashvillu se bude vylučovat.

22:05
    Nick Bonino si s pukem sjížděl na osu hřiště. Warsofsky mu hrací nástroj vypíchl.

21:18
    Z pravého kruhu střílel Carl Söderberg. Zamířil mimo.

20:23
    Preds opět začínají třetinu aktivně. Ránu Filipa Forsberga zneškodnil Bernier.

Hity – 11:7

Po první třetině mohou být spokojenější Predátoři. Ti v ní byli lepším týmem a svůj dobrý výkon korunovali i gólem. Hosté měli dobré příležitosti už v úvodu zápasu, kdy hráli dokonce přesilovku 5 na 3, ale Colorado držel brankář Bernier. Ten kapituloval až v 16. minutě, kdy si jeho a obránce Siemense vychutnal Filip Forsberg.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:57
    Domácí se ještě snažili v závěru třetiny něco vymyslet, ale to už neklapne.

19:25
    Nyní byl kotouč sražen do ochranné sítě. Ještě tu máme reklamní přestávku.

19:17
    Od modré čáry nepříjemně vystřelil Tyson Barie. Puk si ale nenašel cestu za Rinneho.

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

18:24
    Pěkná kombinace hráčů druhé řady Preds. Zakončení Craiga Smithe z pravého kruhu vyráží Bernier.

17:43
    Dobrou střelou se prezentoval Nikita Zadorov. Rinne ale byl na svém místě.

15:58
    Zakázané uvolnění domácích.

15:47
    Další příležitost hostí. Bekhendový pokus Mattiase Ekholma vyrážel Bernier.
    15:33 Filip FORSBERG - 0:1

15:33
    Hosté se ujímají vedení! Nádherně to udělal FILIP FORSBERG, který si puk prohodil kolem obránce Siemense a následně nasadil forhendovou kličku brankáři Bernierovi, po níž kotouč zasouval do prázdné branky. Asistence: Ryan Johansen a Mattias Ekholm.

15:13
    Na druhé straně se natlačil až před branku Tyson Barrie. Rinne si připsal dobrý zákrok.

14:51
    Hostující obránce Irwin neudržel útočnou modrou čáru a musí se vracet pro puk do středního pásma.

13:59
    Zakázané uvolnění Colorada.

13:40
    Od levého mantinelu vypálil Viktor Arvidsson. Bernier vyráží.

12:58
    Teď se hraje především ve středním pásmu. Hra se uklidnila.

11:51
    Laviny začínají srovnávat obraz hry. Úvodní nápor soupeře zřejmě přestály.

11:33
    Střela Zadorova od modré čáry neprošla až na hostující branku.

11:13
    Söderberg nahazoval puk na Rinneho ze středního pásma. Ten ho před dojíždějícími soupeři raději podržel.

10:43
    Mattias Ekholm střílel na Berniera z levé strany. Ten má puk v lapačce.

10:16
    Carl Söderberg se dostal k další střele. Rinne tentokrát přerušil hru a tak tu máme reklamní přestávku.

10:06
    Dopředu vyrazila domácí dvojice Matt Nieto a Carl Söderberg. V útočném pásmu předvedli zajímavé překřížení a předání kotouče, po němž střílel z pravého kruhu švédský útočník. Rinne dokázal zakročit.

09:01
    Ostré nahození Matta Irwina bylo tečováno vedle branky.

08:29
    Další zákrok Berniera, který po střele Nicka Bonina drží puk v lapačce.

07:58
    Hosté se v prvním utkání nechali v první třetině zaskočit aktivitou soupeře. Dnes jsou zatím mnohem nebezpečnější oni.

07:16
    Nečekaný odraz kotouče z rohu hřiště do brankoviště si pohlídal pozorný Bernier, který ho přikryl.

06:36
    Střely na branku – 2:8.

06:36
    Rozhodčí pískali přihrávku rukou. Následuje reklamní přestávka.

06:23
    Z vrcholu levého kruhu vystřelil Filip Forsberg. Branku ale netrefil.

05:23
    První střela Avalanche mezi tyče a hned to bylo hodně nebezpečné! Tyler Jost našel Alexandera Kerfoota, jehož střelu z mezikruží Rinne zneškodnil vyrážečkou.

04:47
    Calle Järnkrok našel před brankou Mikea Fishera, ten trefil Berniera, jenž se proti němu stačil přemístit!

04:18
    Jonathan Bernier se má co ohánět. Úvod utkání ho ale zastihl v dobré pohodě.

03:33
    Viktor Arvidsson to zkoušel z otočky. Jeho pohotové zakončení Bernier vyráží.

03:20
    Domácí zvládli kritické chvíle skvěle. Už jsou kompletní!

02:46
    Proti střele Filipa Forsberga se stačil přemístit brankář Bernier!

02:40
    Colorado je už ve čtyřech!

02:21
    Domácí opět vyhazují!

02:02
    Ryan Ellis se navíc snažil zachytit puk vysokou holí a tak se bude vhazovat dokonce v obranné třetině Nashvillu.

02:00
    Domácí opět vyhazují.

01:45
    Ellisovu ránu zablokoval Landeskog, hosté ale zůstávají v pásmu.

01:25
    Domácí vyhráli buly a Barbiero vyhodil.

01:19
    Tohle už je pro Laviny velký problém! Carl Söderberg nešťastně zasáhl hokejkou do obličeje Nicka Bonina a domácí se tak budou muset bránit ve třech!

01:15
    Tvrdou střelu Romana Josiho zablokoval Barbiero.

00:38
    Patrik Nemeth v obranném pásmu podržel puk v rukavici a za to dostává dvouminutový trest!

00:38
    Domácí gólman si dojel v přerušené hře ke střídačce, kde dochází k úpravě jeho zasažené masky.

00:13
    Hned první střelecká příležitost Nashvillu. Z pravého kruhu tvrdě pálil Viktor Arvidsson, který trefil masku Berniera!

00:01

Rozhodčí ještě řeší problém s ledem u modré čáry před střídačkou Colorada. Už by se ale mělo začít.

Aktéři zápasu jsou již na ledě. Zazní národní hymna Spojených států amerických.

Preds dnes na soupeře vyrukují s jednou změnou v sestavě oproti předchozímu utkání. Místo Miikky Salomäkiho se vrací uzdravený Calle Järnkrok.

Colorado Avalanche: J. Bernier (Hammond) – Barrie, Zadorov, Barberio, Nemeth, Warsofsky, Siemens – Rantanen, MacKinnon (A), Landeskog (C) – Andrighetto, Kerfoot, Jost – Comeau (A), Söderberg, Nieto – G. Bourque, Compher, C. Wilson.

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Ellis (A), Josi (C), P. K. Subban, Ekholm (A), Irwin, Jemelin – Arvidsson, Johansen, F. Forsberg – C. Smith, Turris, Fiala – Watson, Bonino, Sissons – Hartman, Fisher, Järnkrok.

Rozhodčí: Hanson, Joannette – Cherrey, Murchison.
    Laviny dnes budou spoléhat i na své fanoušky.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Oba týmy zatím ctí pravidlo „Můj dům, můj hrad.“ Favorit série z Nashvillu totiž v prvních dvou zápasech na domácím ledě splnil roli favorita a zdálo se, že by měl dokráčet za postupem bez větších problémů. Ve třetím duelu se však Avalanche mohli opřít o velmi bouřlivou kulisu, v Denveru se totiž hrál zápas play-off po čtyřech letech. Nadržení domácí tak na soupeře doslova vlétli a ve 25. minutě vedli už 4:0. Preds vystřídali brankáře, když Rinneho nahradil Saros, a zlepšili svou hru, ovšem už dokázali jen dvakrát snížit na rozdíl dvou branek. Hokejisté Colorada si budou chtít přenést podobnou formu i do duelu číslo 4.