Finsko – Česko 1:3 (kon.) | Rusko – Švédsko 1:2 (kon.)
konec
Rusko
1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Švédsko
Čtvrtek 19.04.2018, 19:00 • Arena-2000 Lokomotiv • Euro Hockey Tour
Předzápasové kurzy: 1.8 4.4 3.4
Partner:
   
  59:14
  Rusové střídají brankáře, Šesťorkina nahrazuje Košečkin, který je pověstný svými rychlými přechody na střídačku!
   
  58:00
  Máme tu poslední 2 minuty zápasu! Rusové zatím s odvoláním Šesťorkina čekají.
   
  53:37
  Vyloučení v týmu Rusko (Nikita Trjamkin – 2 min., hákování).
   
  49:50
  Švédové zvyšují při přesilové hře tlak, nejdříve pálil Olofsson, o pár sekund později trefil Andersson tyčku!
   
  48:18
  Tlak Rusů bude narušen přesilovkou Švédů, Semjonov při snaze získat puk si počínal nedovoleně a půjde si na 2 minuty odpočinout na trestnou lavici, během příjezdu na trestno lavici si neodpustil pár peprých slov, tudíž dostane 10 minut za nesportovní chování.
   
  47:39
  Obrovský závar před Hellbergem! Rusové v posledních minutách přeřadili na vyšší stupeň! Barabanov si pěkně obhodil Arnessona, nedokázal ale puk propasírovat za Hellberga. Rusové se snažili puk vyštrachat, ale rozhodčí po chvíli přerušuje hru.
   
  44:40
  Švédi teď neví, kde jim hlava stojí! Gavrikov pálí z levé strany, Hellberg vyrazil pouze před sebe, kde byl nikým nepokrytý Sošnikov, ten ale nedokázal puk usměrnit do brány!
   
  43:20
  Z ničeho nic se za ruskou obranou zjevil L. Andersson, který ještě přistrčil puk Zackrissonovi, který nenašel mezírku mezi rukou a výstrojí Šesťorkina!
  40:41 Fredrik HÄNDEMARK - 1:2
   
  40:41
  Švédsko právě vstřelilo branku!
  Švédi převyšují misku vah na svou stranu! Od modré čáry pálil Mikael Wikstrand, jeho střelu tečoval před bránou FREDRIK HÄNDEMARK a brankář Šesťorkin neměl nárok! Asistence: Mikael Wikstrand a Carl Klingberg.
   
  36:18
  Sošnikov si míchal puk za bránou Hellberga, rozhodčí ale přerušuje a ukazuje na Děrgačova, který si před bránou Hellberga počínal nedovoleně, když osekával protihráče.
   
  27:21
  Zub dostal přihrávku na pravý kruh od Gavrikova a vypálil z voleje, halou se rozezvučelo břevno Hellbergovi brány!
   
  25:48
  A máme tu další provinění švédského hráče, Everberg zbytečně osekával protihráče a rusové si zahrají další přesilovku.
   
  23:34
  Vyloučení v týmu Švédsko (John Nyberg – 2 min., držení).
  Jevgenij DADONOV - 1:1
   
  22:11
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Tak první využitou přesilovku si připisují i Rusové! Byvalcev našel v mezikruží úplně volného JEVGENIJE DADONOVA, který propálil Hellberga! Asistence: Alexei Byvaltsev, Nikita Gusev.
   
  20:47
  Vyloučení v týmu Švédsko (Jonathan Andersson – 2 min., hákování).
  18:04 Patrik ZACKRISSON - 0:1
   
  18:04
  Švédsko právě vstřelilo branku!
  Švédové využili hned svou první přesilovku! Od modré čáry pálil Wikstrand, Šesťokin sice střelu zastavil, po několika odrazech se vynořila ven a nejrychleji ji na brankovišti našel PATRIK ZACKRISSON, který uklidil kotouč do brány! Asistence: Mikael Wikstrand, Lias Andersson
   
  17:12
  Zbytečně teď půjde Chafizullin na 2 minuty na trestnou lavici, za bránou v útočném pásmu uplně zbytečně fauloval protihráče.
   
  02:30
  První obrovská šance Švédů! Liss se dostal k dorážce svého spoluhráče a byl úplně sám před Šesťorkinem, ten ale vytáhl výborný zákrok!

  Lumír Mistr

  Branky a nahrávky: 23. Dadonov (Byvalcev, N. Gusev) – 19. Zackrisson (Wikstrand, L. Andersson), 41. Händemark (Wikstrand, C. Klingberg)


  Rusko: Šesťorkin (60. Košečkin) – Chafizullin, A. Bělov, Gavrikov, Zub, Běreglazov, J. Jakovlev, Trjamkin, Jelesin – N. Gusev, Byvalcev, Dadonov – Kagarlickij, K. Semjonov, Bučněvič – Slepyšev, Děrgačov, Sošnikov – V. Tichonov, Kablukov, Barabanov – I. Michejev.
  Švédsko: Hellberg (Ahman) – Jon. Andersson, Arnesson, Pilut, Wikstrand, Nyberg, Almqvist, Brännström – Zackrisson, L. Andersson, Everberg – C. Klingberg, Händemark, Rödin – Asplund, Nilsson, Olofsson – Ölund, Norman, Liss.

  Rozhodčí: Rantala, Kaukokari – Vilyugin, Golovlyov