Dukla – Plzeň 24:25 (kon.) | Frýdek-M. – Zubří 24:25 (kon.) | Strakonice – Královo Pole 29:29 (kon.)
Jičín – Karviná 25:26 (kon.) | Kopřivnice – Lovosice 36:27 (kon.)
O2xyworld HBC Jičín
25:26 (12:15) Stav série: 0:3
HCB Karviná
Sobota 21.04.2018, 18:00Chance Extraliga mužů • Čtvrtfinále

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký večer a u dalších on-line přenosů na shledanou. (19:42:09)

HBC Ronal Jičín – HCB Karviná 25:26 (12:15)
    Nejvíce branek: Šulc 8/3, Wolski 5, Rychna 2 – Monczka 7/5, Brůna 5, Zbránek 5.
    Rozhodčí: Fukala, Mohyla.
    Sedmimetrové hody: 5/3 – 8/5.
    Vyloučení: 4:2.
    ČK: Brůna (KAR).

Je dobojováno! Karviná si z první půle odnesla tříbrankový náskok, ale také červenou kartu, kterou uviděl Michal Brůna, jenž napálil Machalického do obličeje ze sedmimetrového hodu. Ve druhém poločase se ovšem děly věci. Baník si v první desetiminutovce vypracoval až sedmibrankový náskok, avšak poté díky sérii vyloučení a desetiminutovému střeleckému půstu o toto vedení přišel. Marek Monczka v 58. minutě poslal znovu Karvinou na rozdíl jednoho gólu a o tento výsledek se museli hosté bát až do posledních vteřin. Pár vteřin před koncem totiž Jičín zahrával sedmičku, při které se ovšem vyznamenal Marjanović, jenž vykopl ránu nešťastného Šulce. Karviná tak po výhře 26:25 ukořistila třetí vítězství v sérii a tedy i postup do semifinále.

Konec zápasu. (25:26)

60
    Ale Marjanović se vytasil s neskutečně důležitým zákrokem, kterým vykopl Šulcovu ránu a Karviná si výhru i následný postup již pohlídá. (25:26)

60
    Po faulu na Lukáše Rychnu má Jičín k dispozici sedmičku! To vše třináct vteřin před koncem druhé půle. (25:26)

60
    Domácí přihrávka nyní neprošla do křídla přes nohu hostů, ale vyloučení se konat nebude. (25:26)

60
    Domácí lavička si bere oddechový čas a poté bude moci útočit. (25:26)

60
    Probíhá poslední minuta druhého poločasu. (25:26)

59
    Vzápětí přichází chyba při zpracování domácích a Baník zastavuje rychlý přechod a věnuje se postupnému ataku. (25:26)
    58
    Deset minut čekala Karviná na další gól. Nyní její střeleckou nemohoucnost protrhl svým dalším gólem Marek Monczka. (25:26)

58
    Monczka se sice dobře zavěsil do vzduchu, ale Veverka jeho střelu kryje. Karviná ovšem zůstane u míče. (25:25)

57
    Ale ani po téměř deseti minutách se Karviná nedokázala prosadit a Jičín může strhnout vedení na svou stranu. (25:25)

57
    Jenže hosté zůstávají nyní v útoku a byli znovu faulováni. Je z toho ovšem jen další devítka. (25:25)
    56
    No to jsou věci. Karviná prohospodařila sedmibrankový náskok a Lukáš Rychna po delší době udává nerozhodný stav. (25:25)

55
    To může Karvinou ještě mrzet. Monczkovu ránu famózně vykopl Filip Veverka. (24:25)

55
    Filip Veverka sice vychytal Monczku, ale ten byl při svém zakončení faulován a je z toho sedmička. (24:25)

55
    Velká rotace karvinských zatím nenese úspěch. Monczkův průnik byl zastaven faulem, ale hosté zůstávají v útoku. (24:25)

54
    Sehrávka do pivota se nyní Ronalu nepovedla a balon ukořistil až Nemanka Marjanović. (24:25)