Kazachstán – Polsko 6:1 (kon.) | Slovinsko – Itálie 3:4 (kon.) | Maďarsko – Velká Británie 2:3 (1:2 po s.n.)

Kazachstán právě vstřelil branku!
    Nakonec Kazaši dvojnásobnou početní převahu využívají. A je to čtvrtý gól ROMANA STARČENKA, který po přihrávce z rohu kluziště bleskově vyjel zpoza branky a zakončil na bližší tyčku, čímž zaskočil nepřipraveného Murrayho. Asistence: Jevgenij Rymarev, Maxim Semjonov.

57:15
    Utkání se začíná, bohužel, trochu zvrhávat. Další trest pro Polsko přichází po sekání brankáře Murrayho.

56:34
    Kazaši dostávají šanci zahrát si dvě minuty proti třem. Dvě minuty za hákování obdržel Bryk.

55:44
    Vyloučení v týmu Polsko (Krystian Dziubiński – 5 min. + osobní trest do konce utkání, bodnutí špičkou hole). Trest odpyká Jakub Witecki.
    46:03 Ivan KUČIN - 5:1

46:03
    Po vhazování ve vlastním pásmu se Kazaši vydali do rychlého protiútoku a obrana Polska zcela propadla při úniku IVANA KUČINA, jenž mezi kruhy zamíchal s pukem a poslal ho pod Murrayho, jemuž se nepodařilo kotouč zastavit. Asistence: Roman Starčenko, Maxim Semjonov.

40:00
    Poláci na začátku třetí třetiny posílají do branky Johna Murrayho.
    39:13 Roman STARČENKO - 4:1

39:13
    Jenže Kazaši po návratu do útočného pásma rozehráli rychlou kombinaci, která vede ke čtvrtému gólu! ROMAN STARČENKO si výborně sjel zpoza levého kruhu blíž k brance a střelou na vzdálenější tyč kompletuje hattrick! Asistence: Kevin Dallman, Maxim Semjonov.

38:32
    Přesilovku si zahraje také Kazachstán. Dvě minuty za hákování vyfasoval Chmielewski.

37:34
    Rymarev se řítil do přečíslení se Starčenkem! Druhý jmenovaný dostal před brankovištěm výbornou přihrávku, ale při zakončení minul branku!

32:02
    Za nedovolené bránění odchází na trestnou lavici Pavel Akolzin a Polsko si zahraje další přesilovku.

28:32
    A vyplácí se. V útočném pásmu si vymodlili faul Leonida Metalnikova, který putuje na trestnou lavici za podražení.
    27:19 Krzysztof ZAPAŁA - 3:1

27:19
    Polsko právě vstřelilo branku!
    Polákům se daří snížit na 1:3! Ránou z levého kruhu se o to postaral KRZYSZTOF ZAPALA, který dostal od kazašských obránců až trestuhodně příliš volného prostoru. Asistence: Alan Lyszczarczyk.
    24:34 Roman STARČENKO - 3:0

24:34
    Kazaši využívají přesilovku, když se jim podařilo protlačit puk za Odrobnyho záda! Polský brankář měl po střele ROMANA STARČENKA zpoza pravého kruhu obrovskou smůlu, když mu kotouč propadl mezi betony do brankoviště a líně se odklouzal za brankovou čáru. Asistence: Maxim Semjonov, Kevin Dallman.

22:58
    Dvě minuty za hákování vyfasoval Polák Neupauer a Kazaši si zahrají první přesilovku.
    13:33 Pavel AKOLZIN - 2:0

13:33
    Poláci vyrazili do rychlého kontru a ve středním pásmu přišli o puk. Toho k rychlému protiútoku využil Orechov, jenž po přejezdu útočné modré zpětnou přihrávkou vyzval ke střele PAVLA AKOLZINA, jenž zvyšuje na 2:0! Asistence: Valerij Orechov.
    12:20 Roman STARČENKO - 1:0

12:20
    Vzápětí však Kazaši otevírají skóre po vhazování v útočném pásmu! Výbornou přihrávku před branku poslal Jevgenij Rymarev a ROMAN STARČENKO z mezikruží prostřelil brankáře Odrobnyho. Asistence: Jevgenij Rymarev, Ivan Kučin.

12:02
    Jenže Asetov, který si kličkou do bekhendu položil Odrobnyho, střelu z bekhendu poslal nad branku a nevyužívá své výtečné práce s pukem!

12:02
    Obrovská šance Asetova, který se dostal za obranu a při zakončení před brankářem byl faulován! Trestné střílení!

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 13. R. Starčenko (Rymarev, Kučin), 14. Akolzin (Orechov), 25. R. Starčenko (M. Semjonov, Dallman), 40. R. Starčenko (Dallman, M. Semjonov), 47. Kučin (R. Starčenko, Rymarev), 60. R. Starčenko (Rymarev, M. Semjonov) – 28. Zapała (Lyszczarczyk)

Kazachstán: H. Karlsson (Malgin) – Dallman (A), M. Semjonov (C), Lakiza, Metalnikov, Polochov, Orechov, Ibrajbekov – R. Starčenko (A), Rymarev, Kučin – Michajlis, Jevdokimov, Grenc – Sagadejev, Akolzin, Markelov – Petuchov, Gurkov, Volkov – Asetov.
    Polsko: Odrobny (40. Murray) – Ciura, Pociecha (A), Dronia, Tomasik, Górny, Rompkowski, Wanacki, Bryk – Chmielewski, Kapica, Kolusz (C) – Zapała (A), Malasiński, Lyszczarczyk – Urbanowicz, Dziubiński, Łopuski – Witecki, Neupauer, Komorski.

Rozhodčí: Dipietro, Iwert – Harrington, Soos