Finsko – Česko 5:2 (kon.) | Švédsko – Rusko 3:1 (kon.)
5:2 (2:0, 0:1, 3:1)
Česko
Sobota 28.04.2018, 12:00 • Scaniarinken, Södertälje • Euro Hockey Tour

59:55
    Fanoušci Finska děkují potleskem svým svěřencům, Češi se ještě dostali do jedné šance, ale rána Pláňka z vrcholu kruhů těsně minula levou tyč!
    55:26 Robert KOUSAL - 5:2

55:26
    Česko právě vstřelilo branku!
    Češi snižují náskok soupeře! Po závaru v brankovišti se k odraženému puku dostal ROBERT KOUSAL a bekhendem jej poslal do sítě. Asistence: Matěj Stránský.

53:53
    Střelec předchozí branky, Kivistö, nyní hákoval Kauta a odsedí si dvě minuty na trestné lavici.
    51:40 Tommi KIVISTÖ - 5:1

51:40
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Češi v dnešním duelu nestačí. TOMMI KIVISTÖ dostal přihrávku k levému mantinelu a okamžitě vypálil. Kotouč se skrz klubko hráčů před brankovištěm dostal až za záda Furcha a stav je 5:1! Asistence: Sakari Manninen, Jonas Enlund.
    51:15 Toni RAJALA - 4:1

51:15
    Finové využívají početní výhodu a vedou už 4:1! Akci 2 na 1 řešil Sandell střelou, kterou Furch vykopl jen k TONIMU RAJALOVI, jenž uklidil touš do sítě! Asitence: Sami Sandell, Juuso Riikola.
    49:49 Furch kryje střelu Riikoly

49:49
    Riikola tvrdě vystřelil z levého kruhu, ale Furch jeho ránu do teploměru mezi rukou a tělem udržel!

49:38
    Finsko si zahraje 70 sekund přesilovky 5 na 3! Sklenička inkasuje 2+10 minut za krosček a na trestné lavici začíná být pěkně těsno, protože trest musí odsedět Zadina.

48:48
    Po vzájemném souboji jsou vyloučeni Antilla za držení a Stránský za hrubost. Český útočník dostává dvě minuty navíc, takže Finsko hraje přesilovku. Trest odpyká Chlapík.
    40:53 Tuomas KIISKINEN - 3:1

40:53
    Tohle je rána pro ambice českého týmu! Pesonen získal kotouč za bránou Furcha po zaváhání Pyrochty a poslal ho na brankoviště, odkud se rychlou střelou prosadil TUOMAS KIISKINEN. Asistence: Janne Pesonen, Juuso Ikonen.

38:25
    Kousal dostal přihrávku na pravý kruh a nebezpečně vypálil! Jeho razantní projektil orazítkoval tyčku!

37:52
    Češi si zahrají přesilovou hru. Jokiharju si odsedí dvě trestné minuty za sekání.
    35:19 Chytilovu střelu Husso vyrazil

35:19
    Filip Chytil dojel prudkou přihrávku a z levého kruhu vystřelil na vzdálenější tyč, Husso se však parádně roztáhl a ránu vyrazil!
    30:15 Adam MUSIL - 2:1

30:15
    Češi teď ale snižují na 1:2! ADAM MUSIL se prohnal po pravé straně a ačkoliv byl dost z úhlu, vystřelil, Husso vyrazil jeho ránu jen před sebe a útočník národního týmu následně poslal kotouč pod horní tyč! Bez asistence.

24:18
    V následné strkanici a několika menších šarvátkách si sudí vybrali Radka Faksu, kterého posílají na trestnou lavici za sekání.

23:49
    Tohle je příležitost, díky níž by se svěřenci trenéra Jandače mohli vrátit do zápasu. Palola inkasuje dvě minuty za hákování.

22:26
    Hynek Zohorna dostal přihrávku na vrchol kruhů a tvrdě vypálil, jeho projektil těsně minul pravou tyč svatyně Finů!

18:42
    Suomela dostal od modré přihrávku na pravý kruh a jeho tvrdý projektil jen těsně minul pravou tyč české brány!

17:16
    Seveřané zatím v zápase dominují, Češi jejich tempu nestačí, Chytil si teď vypomohl hákováním a národní tým se znovu musí bránit v oslabení.
    16:33 Antti SUOMELA - 2:0

16:33
    Finové opět využívají přesilovku a zdvojnásobují své vedení! ANTTI SUOMELA vypálil z pravého kruhu, jeho první ránu zblokoval David Musil, jenže kotouč se k útočníkovi Suomi vrátil a ten ho střelou o břevno poslal do sítě – 2:0! Asistence: Juuso Riikola.

15:31
    Pesonen dostal přihrávku do mezikruží, ale rána mu nesedla a nakonec nemířila do prostoru mezi třemi tyčemi!

14:54
    Filip Pavlík inkasuje dvě minuty za podražení, když soupeřovu nohu podmetl svou bruslí. Další přesilovka pro Finsko.
    13:38 Julius HONKA - 1:0

13:38
    Finové využívají přesilovku a jdou do vedení! JULIUS HONKA dostal přihrávku na modrou čáru, vyjel si na osu hřiště a ranou do levého horního rohu otevírá skóre! Furch nic neviděl kvůli Davidu Musilovi, který stál před ním. Asistence: Juuso Ikonen, Tuomas Kiiskinen.
    12:44 Šance Kubalíka v oslabení

12:44
    Do protiútoku se po pravé straně vydal Kubalík, jenže jeho pokus bekhendem byl na Hussa krátký. Finský gólman zasáhl lapačkou.

11:56
    Martin Pláněk usedá na trestnou lavici. Dostává dvě minuty za držení.

10:44
    Češi kombinují podél hrazení a hledají vhodnou palebnou pozici. Od modré to zkusil Frk, z pravého kruhu pak Kubalík. Husso oba pokusy vyrazil!

09:16
    Svěřenci Josefa Jandače sehrají první početní výhodu. Sandell zahákoval Filipa Pavlíka a už odpočívá na trestné lavici.

08:03
    Kivistö vypálil z pravé strany od modré čáry, kotouč v mezikruží zblokoval David Musil, ale přímo na hůl Kiiskinena, jenž nebezpečně vypálil! Furch zasáhl betonem.

00:55
    Seveřané si brzy vyzkouší přesilovou hru, Pyrochta si vykoledoval dvě trestné minuty za držení.

Petr Šatalík

Branky a nahrávky: 14. Honka (Ikonen, Kiiskinen), 17. Suomela (Riikola), 41. Kiiskinen (Pesonen, Ikonen), 52. Rajala (Sandell, Riikola), 52. Kivistö (Manninen, Enlund) – 31. A. Musil, 56. R. Kousal (Stránský)

Finsko: Husso (Kilpeläinen) – Kivistö, Honka, Jürgens, Näkyvä (A), Riikola (A), Jokiharju, Juolevi – Manninen, Suomela, Palola – Kiiskinen, Pesonen, Ikonen – Enlund, Sandell, Rajala – Jormakka, Sallinen (C), Puustinen – Anttila.
    Česko: Furch (Rittich) – J. Krejčík, D. Sklenička, D. Musil, Pyrochta, Hrbas, Pláněk, F. Pavlík – D. Kubalík, Faksa (A), Šťastný – H. Zohorna, Nečas, R. Kousal (A) – Frk, Chytil, Řepík (C) – M. Kaut, A. Musil, Stránský – Chlapík, Zadina.

Rozhodčí: Tobias Björk, Mikael Holm – David Laksola, Anders Nyqvist (všichni SWE)