Belgie – Čína 2:5 (kon.) | Nizozemsko – Austrálie 9:2 (kon.) | Island – Srbsko 2:5 (kon.)
Island
2:5 (1:1, 0:2, 1:2)
Srbsko
Neděle 29.04.2018, 20:00 • Tilburg, Nizozemsko • Mistrovství světa - II. A Divize • 5. kolo

To je ode mne vše, děkuji za pozornost a někdy se těším na počtenou. (22:28:41)

Střely na branku celkem (po třetinách): 32:46 (8:16, 9:17, 15:13)

Mistrovství světa 2. Divize, sk. A je za námi. Vítězem a celkově postupujícím jsou domácí Nizozemci, druhé místo obsadila Austrálie. Bronz bere Srbsko, čtvrtá skončila Čína a pátá Belgie. Jako poslední, bez bodu, je sestupující Island.

58:37 Bjarki JOHANNESSON - 2:5

58:37
    Island právě vstřelil branku!
    Na závěr aspoň malá radost pro sestupující Island, přesilovku rychle využil BJARKI JOHANNESSON.

58:29
    Vyloučení v týmu Srbsko (Luka Vukičević – 2 min., držení hole).

58:00
    Uglješa Novaković se řítil z pravé strany sám na Hedströma, ten je ale opět úspěšnější.

57:11
    Hezká kombinace Islandu nekončí gólem, navíc rozhodčí signalizují další faul.

55:58
    Tak nyní dokonce tři Srbové jsou na trestné lavici, přesilovka pět na tři tak pokračuje a může trvat celkem dlouho.

55:58
    Vyloučení v týmu Srbsko (Nemanja Vučurević – 2 min., napadení).
    55:11 Dominik CRNOGORAC - 1:5

55:11
    Srbsko právě střelilo branku!
    No, to se moc nepovedlo. Srbové vyhráli buly a DOMINIK CRNOGORAC trefuje prázdnou branku. Asistence: Pavle Podunavac.

55:03
    Toto je velmi lukrativní příležitost pro Islandu, který může hrát 90 sekund pět na tři, potažmo šest na tři!

55:03
    Vyloučení v týmu Srbsko (Aleksa Luković – 2 min., sekání).

54:32
    Další přesilovka Islandu šest na čtyři, neboť Dennis Hedström je opět na střídačce.

54:32
    Vyloučení v týmu Srbsko (Stefan Ilić – 2 min., sekání).

54:13
    Luka Vukičević vybojoval buly v útočném pásmu.

53:35
    Dennis Hedström je zpět v brance.

53:11
    Islanďané teď zahodili tutovku! Arsenije Ranković byl zcela mimo brankoviště a neměl šanci zasáhnout, hráči tohoto ostrovního státu ale nedokázali dostat kotouč do opuštěné klece.

53:06
    Srbsko v plném počtu.

52:51
    Srbové již potřetí vyhodili přes celé hřiště, prázdnou branku ale ani jednou netrefili.

51:50
    Pozor! Islandu sice o nic nejde, i tak je toto ale nevídaná situace! Islanďané více než osm minut před koncem odvolávají brankáře a budou nyní hrát šest na čtyři.

51:30
    Jestliže předchozí přesilovky Islandu byly špatné, tato začala příšerně. Do samostatného úniku se dostal Srb Andrej Zwick, jemuž ve skórování zabránil jen Dennis Hedström.

51:06
    Vyloučení v týmu Srbsko (Relja Radosavljević – 2 min., podražení).
    50:21 Aleksa LUKOVIĆ - 1:4

50:21
    To byla rána! Petar Novaković vyhrál čistě buly na ALEKSE LUKOVIĆE, který svou dělovkou pouhé tři sekundy po vhození buly zastavil časomíru. Asistence: Petar Novaković.

50:01

48:46
    No zatím to nevypadá na nějakou zběsilou jízdu Islandu za vyrovnáním, jelikož se přesilová hra odehrává ve střední třetině.

48:01
    Přesilovka pro Island, který má ideální možnost vstřelit kontaktní branku... Ovšem těžko se zřejmě hraje se vědomím, že ani výhra o sto gólů vás nezachrání.

48:01
    Vyloučení v týmu Srbsko (Mirko Djumić – 2 min., krosček).

46:21
    Kotouč na střídačce Srbů, vhazovat se bude v jejich obranné třetině.

44:55
    Luka Vukičević parádně hledal při přečíslení jednoho ze svých spoluhráčů u druhé tyče, na toto by Dennis Hedström nedosáhl.

43:18
    Hafthór Sigrunarson nabral rychlost a zdatně bojoval o puk u mantinelu, až nakonec získal kotouč pro svůj tým a buly před Rankovićem.

41:55
    Petar Novaković prověřil střelou od modré pozornost Hedströma, ten pokus srbského hráče kryje.

40:43
    Na úvod třetí třetiny měla obě mužstva dobrou příležitost pro skórování, brankáři jsou ale úspěšní.

40:01

V prostředním dějství dokázali Srbové přidat dvě branky, a tak vedou 3:1.

Střely na branku ve druhé třetině (celkem): 9:17 (17:33).

40:00
    38:58 Marko SRETOVIĆ - 1:3

38:58
    Další využitá přesilovka, Srbové vedou o dva góly! MARKO SRETOVIĆ dostal parádní puk před prázdnou branku, odkud se nemohl mýlit. Asistence: Marko Brkušanin a Robert Sabadoš.

38:00
    Marko Sretović nahazoval kotouč od modré čáry, jeho pokus ale neprošel až k brance.

37:41
    Dvě sekundy se bude hrát čtyři na čtyři, následně začne přesilovka Srbska.

37:41
    Vyloučení v týmu Island (Bjarki Johannesson – 2 min., hákování).

36:20
    Island se až nyní usadil na delší dobu v pásmu, ovšem vytvořil si dobrou šanci. Andri Sverrisson pálil z bezprostřední blízkosti, nastřelil ale jen tyč!

35:43
    Vyloučení v týmu Srbsko (Petar Novaković – 2 min., napadení).

34:41
    Uglješa Novaković solidně na modré napřáhl, jeho pokus byl ale zblokovaný do ochranné sítě.

33:35
    Island se dostal pod tlak, Dennis Hedström ale odolává dalším pokusům soupeře.
    32:40 Petar NOVAKOVIĆ - 1:2

32:40
    Po více než dvaceti minutách jsme se dočkali gólu! PETAR NOVAKOVIĆ dostal nabito na kruh, odkud dělovkou z první vrací Srbům vedení. Asistence: Dominik Crnogorac.

32:05
    Robert Sabadoš při hře ve čtyřech měl dobrou příležitost, zblízka ale nepřekonal Dennise Hedströma.

31:20
    Vyloučení v týmu Island (Andri Mikaelsson – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Srbsko (Luka Vukičević – 2 min., hrubost).

30:20
    Po zásahu Dennise Hedströma se bude vhazovat v útočném pásmu Srbska.

29:30
    Island pokračuje v tlaku, který získal v přesilovce.

28:49

28:10
    Island nyní hraje již klasickou přesilovku.

27:53
    Teď to i na tribunách zahučelo! Opět Johann Leifsson dorážel do prázdné branky, ale... Za prvé se mu stejně nepodařilo dát gól, za druhé sudí přerušil hru pro nahrávku rukou.

27:05
    Johann Leifsson pálil z mezikruží, bránu ale minul. Následně se Srbové osvobozují.

26:49
    Island má ideální příležitost dostat se do vedení, má totiž k dispozici 81 sekund hru čtyři na tři.

26:49
    Vyloučení v týmu Srbsko (Robert Sabadoš – 2 min., vysoká hůl).

26:10
    Vyloučení v týmu Island (Andri Mikaelsson – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu Srbsko (Uroš Bjelogrlić – 2 min., hrubost).

24:59
    Andrej Zwick, zatím jediná střelec Srbska v zápase, podnikl další útočný výpad, po němž vybojoval alespoň buly v útočném pásmu.

23:15
    Po delší době zasahuje Arsenije Ranković, buly po jeho levici.

21:59
    Na další útočnou akci marně čekáme, nyní jsou na puku Islanďané.

20:44
    Andrej Zwick se postaral o rozruch před brankou Islandu, stav se ale nemění.

20:01

Je za námi úvodní třetina souboje, ve kterém, na rovinu řečeno, žádnému týmu už o nic nejde. Bohužel tomu odpovídá i předvedená hra, kde Srbové jsou dle očekávání lepším týmem, ovšem jejich převaha je spíše jenom platonická. Stav je nerozhodný 1:1.

Střely na branku: 8:16

20:00

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny, hraje se ve středním pásmu. Zdá se, že to oběma týmům vyhovuje.

17:02
    Srbsko je poslední minuty aktivnějším týmem, má dvojnásobek střel na bránu než soupeř, gólový účet zápasu je ale nerozhodný.

16:00
    Po delší době jsme sledovali nějakou akční pasáž, tři Srbové šli do protiútoku, kotouč ale nechali za sebou.

14:20
    Buly před brankou Islandu...

13:27
    Srbové se pokusili o rychlý protiútok, klička na útočné modré ale nebyla provedena asi s takovým účinkem, jak by si útočník Srbska představoval. Puk mají Islanďané.

12:40
    Island získal křídla, papírově domácí tým dnes obsadil pásmo a vyslal na Arsenije Rankoviće dvě střely.
    11:33 Elvar OLAFSSON - 1:1

11:33
    Vzápětí je vyrovnáno! Srbská obrana zcela zapomněla na ELVARA OLAFSSONA, který dostal z rohu kotouč před Rankoviće, který jeho střelu k tyči nedokázal vytěsnit. Asistence: Edmunds Induss.
    10:03 Andrej ZWICK - 0:1

10:03
    V samém závěru Srbové z přesilovky vytěžili vedoucí gól! Střelu Crnogorace od modré čáry vyrazil Dennis Hedström pouze před sebe, kde puk pohotově do sítě poslal ANDREJ ZWICK. Asistence: Dominik Crnogorac.

09:32
    A do třetice Dennis Hedström, nyní byl pozorný proti rychlé střele po buly.

09:26
    Další úspěšný zákrok islandského brankáře.

09:11
    Nahození od mantinelu se snažil uklidit do sítě Robert Sabadoš, na Hedströma si ale nepřišel.

08:08
    Vyloučení v týmu Island (Aron Knutsson – 2 min., hrubost).

08:08
    Nahozený puk ze střední třetiny se odrazil od zadního mantinelu před bránu, kde jej radši srbský brankář pokryl. Následně se ale před bránou strhla menší roztržka, po které si Srbsko zahraje přesilovku.

07:31
    Na druhé straně taktéž lehký zásah pro Dennise Hedströma...

06:57
    Arsenije Ranković má na kontě další zásah proti neškodné střele od modré čáry.

06:28

06:10
    Přesilová hra se chvíli ke svému konci. Ani jeden z brankářů v ní nemusel zasahovat...

05:20
    Islanďané se tedy zatím nedostali do útočné třetiny, každopádně alespoň drží kotouč.

04:28
    Vyloučení v týmu Srbsko (Nikola Kerezović – 2 min., podražení).

03:32
    Zatím tedy dnešní duel skutečně není nikterak strhující, mírně navrch mají překvapivě Islanďané.

02:30
    A první zákrok je zde i pro Dennise Hedströme, podobně jako jeho protějšek je tento maskovaný muž úspěšný.

02:02
    Pokus o první útočnou akci hokejistů Srbska zastavil hvizd čárového na znamení ofsajdu.

01:30
    Zakázané uvolnění Srbů, Islanďané budou mít možnost opět obsadit na delší dobu útočné pásmo.

00:48
    Do první akce zápasu se dostali hráči Islandu, Arsenije Ranković tasí první zásah. Vhazovat se bude po jeho pravici.

00:01

Island: D. Hedström (Valdimarsson) – Pålsson, Einarsson, Andrésson, Jónsson, Thorsteinsson, Jakobsson – Sigurdsson, Orongan, Leifsson – Sigrunarson, B. Johannesson, Mikaelsson – Induss, Olafsson, Kristinsson – Knutsson, Atlason, Sverrisson – Johannsson, E. Gudnason.

Srbsko: Ranković (Mitić) – Crnogorac, Podunavac, A. Luković, Ilić, Anić, U. Novaković, Sabadoš – Vučurević, Sretović, Zwick – Bjelogrlić, Brkušanin, P. Novaković – Kerezović, Djumić, Vukičević – Subotić, Cengeri, Radosavljević – Mirković.

Rozhodčí: Benvegnu (ITA) – Kanazawa (JPN), Oosterling (NIZ).

Hokejisté Islandu z dosavadních čtyř zápasu nevydolovali ani jeden bod a jsou tak na dně tabulky již s jistotou sestupu. Postupně Island prohrál 0:3 s Austrálií, 1:11 s Nizozemskem, 3:6 s Belgií a 1:3 s Čínou.

Tp Srbové mají se ziskem sedmi bodů již jisté třetí místo. Srbsko sice mělo výborný start do turnaje, kdy 4:1 přehrálo Belgii a 3:1 Čínu. Následně ale přišla porážka 0:5 s domácím Nizozemskem, včera zase nestačili Srbové 4:5 po samostatných nájezdech na Austrálii.

I když oběma týmům už tak o nic nejde, pevně věříme, že Mistrovství světa jakékoli úrovně je pro hráče takovou akcí, že za každým pukem půjdou naplno.

Dobrý večer vážení čtenáři,

vítám vás u závěrečného zápasu Mistrovství světa 2. Divize, sk. A v Nizozemí. Je před námi souboj mezi týmy, které mají své již stoprocentně jisté: za což to Island čeká sestup, Srbsko se může radovat alespoň z bronzových medailí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Jakub Kudláč

Branky a nahrávky: 12. Olafsson (Induss), 59. B. Johannesson – 11. Zwick (Crnogorac), 33. P. Novaković (Crnogorac), 39. Sretović (Brkušanin, Sabadoš), 51. A. Luković (P. Novaković), 56. Crnogorac (Podunavac)

Rozhodčí: Benvegnu (ITA) – Kanazawa (JPN), Oosterling (NIZ)