Belgie – Čína 2:5 (kon.) | Nizozemsko – Austrálie 9:2 (kon.) | Island – Srbsko 2:5 (kon.)
Island
2:5 (1:1, 0:2, 1:2)
Srbsko
Neděle 29.04.2018, 20:00 • Tilburg, Nizozemsko • Mistrovství světa - II. A Divize • 5. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Dobrý večer vážení čtenáři,

vítám vás u závěrečného zápasu Mistrovství světa 2. Divize, sk. A v Nizozemí. Je před námi souboj mezi týmy, které mají své již stoprocentně jisté: za což to Island čeká sestup, Srbsko se může radovat alespoň z bronzových medailí.

Hokejisté Islandu z dosavadních čtyř zápasu nevydolovali ani jeden bod a jsou tak na dně tabulky již s jistotou sestupu. Postupně Island prohrál 0:3 s Austrálií, 1:11 s Nizozemskem, 3:6 s Belgií a 1:3 s Čínou.

Tp Srbové mají se ziskem sedmi bodů již jisté třetí místo. Srbsko sice mělo výborný start do turnaje, kdy 4:1 přehrálo Belgii a 3:1 Čínu. Následně ale přišla porážka 0:5 s domácím Nizozemskem, včera zase nestačili Srbové 4:5 po samostatných nájezdech na Austrálii.

I když oběma týmům už tak o nic nejde, pevně věříme, že Mistrovství světa jakékoli úrovně je pro hráče takovou akcí, že za každým pukem půjdou naplno.

Island: D. Hedström (Valdimarsson) – Pålsson, Einarsson, Andrésson, Jónsson, Thorsteinsson, Jakobsson – Sigurdsson, Orongan, Leifsson – Sigrunarson, B. Johannesson, Mikaelsson – Induss, Olafsson, Kristinsson – Knutsson, Atlason, Sverrisson – Johannsson, E. Gudnason.

Srbsko: Ranković (Mitić) – Crnogorac, Podunavac, A. Luković, Ilić, Anić, U. Novaković, Sabadoš – Vučurević, Sretović, Zwick – Bjelogrlić, Brkušanin, P. Novaković – Kerezović, Djumić, Vukičević – Subotić, Cengeri, Radosavljević – Mirković.

Rozhodčí: Benvegnu (ITA) – Kanazawa (JPN), Oosterling (NIZ).

00:01

00:48
    Do první akce zápasu se dostali hráči Islandu, Arsenije Ranković tasí první zásah. Vhazovat se bude po jeho pravici.

01:30
    Zakázané uvolnění Srbů, Islanďané budou mít možnost opět obsadit na delší dobu útočné pásmo.

02:02
    Pokus o první útočnou akci hokejistů Srbska zastavil hvizd čárového na znamení ofsajdu.

02:30
    A první zákrok je zde i pro Dennise Hedströme, podobně jako jeho protějšek je tento maskovaný muž úspěšný.

03:32
    Zatím tedy dnešní duel skutečně není nikterak strhující, mírně navrch mají překvapivě Islanďané.

04:28
    Vyloučení v týmu Srbsko (Nikola Kerezović – 2 min., podražení).

05:20
    Islanďané se tedy zatím nedostali do útočné třetiny, každopádně alespoň drží kotouč.

06:10
    Přesilová hra se chvíli ke svému konci. Ani jeden z brankářů v ní nemusel zasahovat...

06:28

06:57
    Arsenije Ranković má na kontě další zásah proti neškodné střele od modré čáry.

07:31
    Na druhé straně taktéž lehký zásah pro Dennise Hedströma...

08:08
    Nahozený puk ze střední třetiny se odrazil od zadního mantinelu před bránu, kde jej radši srbský brankář pokryl. Následně se ale před bránou strhla menší roztržka, po které si Srbsko zahraje přesilovku.

08:08
    Vyloučení v týmu Island (Aron Knutsson – 2 min., hrubost).

09:11
    Nahození od mantinelu se snažil uklidit do sítě Robert Sabadoš, na Hedströma si ale nepřišel.

09:26
    Další úspěšný zákrok islandského brankáře.

09:32
    A do třetice Dennis Hedström, nyní byl pozorný proti rychlé střele po buly.

10:03
    Srbsko právě střelilo branku!
    V samém závěru Srbové z přesilovky vytěžili vedoucí gól! Střelu Crnogorace od modré čáry vyrazil Dennis Hedström pouze před sebe, kde puk pohotově do sítě poslal ANDREJ ZWICK. Asistence: Dominik Crnogorac.
    10:03 Andrej ZWICK - 0:1

11:33
    Island právě vstřelil branku!
    Vzápětí je vyrovnáno! Srbská obrana zcela zapomněla na ELVARA OLAFSSONA, který dostal z rohu kotouč před Rankoviće, který jeho střelu k tyči nedokázal vytěsnit. Asistence: Edmunds Induss.
    11:33 Elvar OLAFSSON - 1:1

12:40
    Island získal křídla, papírově domácí tým dnes obsadil pásmo a vyslal na Arsenije Rankoviće dvě střely.

13:27
    Srbové se pokusili o rychlý protiútok, klička na útočné modré ale nebyla provedena asi s takovým účinkem, jak by si útočník Srbska představoval. Puk mají Islanďané.

14:20
    Buly před brankou Islandu...

16:00
    Po delší době jsme sledovali nějakou akční pasáž, tři Srbové šli do protiútoku, kotouč ale nechali za sebou.

17:02
    Srbsko je poslední minuty aktivnějším týmem, má dvojnásobek střel na bránu než soupeř, gólový účet zápasu je ale nerozhodný.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny, hraje se ve středním pásmu. Zdá se, že to oběma týmům vyhovuje.

20:00

Je za námi úvodní třetina souboje, ve kterém, na rovinu řečeno, žádnému týmu už o nic nejde. Bohužel tomu odpovídá i předvedená hra, kde Srbové jsou dle očekávání lepším týmem, ovšem jejich převaha je spíše jenom platonická. Stav je nerozhodný 1:1.

Střely na branku: 8:16

20:01

20:44
    Andrej Zwick se postaral o rozruch před brankou Islandu, stav se ale nemění.

21:59
    Na další útočnou akci marně čekáme, nyní jsou na puku Islanďané.

23:15
    Po delší době zasahuje Arsenije Ranković, buly po jeho levici.

24:59
    Andrej Zwick, zatím jediná střelec Srbska v zápase, podnikl další útočný výpad, po němž vybojoval alespoň buly v útočném pásmu.

26:10
    Vyloučení v týmu Island (Andri Mikaelsson – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu Srbsko (Uroš Bjelogrlić – 2 min., hrubost).

26:49
    Vyloučení v týmu Srbsko (Robert Sabadoš – 2 min., vysoká hůl).

26:49
    Island má ideální příležitost dostat se do vedení, má totiž k dispozici 81 sekund hru čtyři na tři.

27:05
    Johann Leifsson pálil z mezikruží, bránu ale minul. Následně se Srbové osvobozují.

27:53
    Teď to i na tribunách zahučelo! Opět Johann Leifsson dorážel do prázdné branky, ale... Za prvé se mu stejně nepodařilo dát gól, za druhé sudí přerušil hru pro nahrávku rukou.

28:10
    Island nyní hraje již klasickou přesilovku.

28:49
    Srbsko v plném počtu.

29:30
    Island pokračuje v tlaku, který získal v přesilovce.

30:20
    Po zásahu Dennise Hedströma se bude vhazovat v útočném pásmu Srbska.

31:20
    Vyloučení v týmu Island (Andri Mikaelsson – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Srbsko (Luka Vukičević – 2 min., hrubost).

32:05
    Robert Sabadoš při hře ve čtyřech měl dobrou příležitost, zblízka ale nepřekonal Dennise Hedströma.

32:40
    Po více než dvaceti minutách jsme se dočkali gólu! PETAR NOVAKOVIĆ dostal nabito na kruh, odkud dělovkou z první vrací Srbům vedení. Asistence: Dominik Crnogorac.
    32:40 Petar NOVAKOVIĆ - 1:2

33:35
    Island se dostal pod tlak, Dennis Hedström ale odolává dalším pokusům soupeře.

34:41
    Uglješa Novaković solidně na modré napřáhl, jeho pokus byl ale zblokovaný do ochranné sítě.

35:43
    Vyloučení v týmu Srbsko (Petar Novaković – 2 min., napadení).

36:20
    Island se až nyní usadil na delší dobu v pásmu, ovšem vytvořil si dobrou šanci. Andri Sverrisson pálil z bezprostřední blízkosti, nastřelil ale jen tyč!

37:41
    Vyloučení v týmu Island (Bjarki Johannesson – 2 min., hákování).

37:41
    Dvě sekundy se bude hrát čtyři na čtyři, následně začne přesilovka Srbska.

38:00
    Marko Sretović nahazoval kotouč od modré čáry, jeho pokus ale neprošel až k brance.

38:58
    Další využitá přesilovka, Srbové vedou o dva góly! MARKO SRETOVIĆ dostal parádní puk před prázdnou branku, odkud se nemohl mýlit. Asistence: Marko Brkušanin a Robert Sabadoš.
    38:58 Marko SRETOVIĆ - 1:3

40:00

V prostředním dějství dokázali Srbové přidat dvě branky, a tak vedou 3:1.

Střely na branku ve druhé třetině (celkem): 9:17 (17:33).

40:01

40:43
    Na úvod třetí třetiny měla obě mužstva dobrou příležitost pro skórování, brankáři jsou ale úspěšní.

41:55
    Petar Novaković prověřil střelou od modré pozornost Hedströma, ten pokus srbského hráče kryje.

43:18
    Hafthór Sigrunarson nabral rychlost a zdatně bojoval o puk u mantinelu, až nakonec získal kotouč pro svůj tým a buly před Rankovićem.

44:55
    Luka Vukičević parádně hledal při přečíslení jednoho ze svých spoluhráčů u druhé tyče, na toto by Dennis Hedström nedosáhl.

46:21
    Kotouč na střídačce Srbů, vhazovat se bude v jejich obranné třetině.

48:01
    Vyloučení v týmu Srbsko (Mirko Djumić – 2 min., krosček).

48:01
    Přesilovka pro Island, který má ideální možnost vstřelit kontaktní branku... Ovšem těžko se zřejmě hraje se vědomím, že ani výhra o sto gólů vás nezachrání.

48:46
    No zatím to nevypadá na nějakou zběsilou jízdu Islandu za vyrovnáním, jelikož se přesilová hra odehrává ve střední třetině.

50:01

50:21
    To byla rána! Petar Novaković vyhrál čistě buly na ALEKSE LUKOVIĆE, který svou dělovkou pouhé tři sekundy po vhození buly zastavil časomíru. Asistence: Petar Novaković.
    50:21 Aleksa LUKOVIĆ - 1:4

51:06
    Vyloučení v týmu Srbsko (Relja Radosavljević – 2 min., podražení).

51:30
    Jestliže předchozí přesilovky Islandu byly špatné, tato začala příšerně. Do samostatného úniku se dostal Srb Andrej Zwick, jemuž ve skórování zabránil jen Dennis Hedström.

51:50
    Pozor! Islandu sice o nic nejde, i tak je toto ale nevídaná situace! Islanďané více než osm minut před koncem odvolávají brankáře a budou nyní hrát šest na čtyři.

52:51
    Srbové již potřetí vyhodili přes celé hřiště, prázdnou branku ale ani jednou netrefili.

53:06

53:11
    Islanďané teď zahodili tutovku! Arsenije Ranković byl zcela mimo brankoviště a neměl šanci zasáhnout, hráči tohoto ostrovního státu ale nedokázali dostat kotouč do opuštěné klece.

53:35
    Dennis Hedström je zpět v brance.

54:13
    Luka Vukičević vybojoval buly v útočném pásmu.

54:32
    Vyloučení v týmu Srbsko (Stefan Ilić – 2 min., sekání).

54:32
    Další přesilovka Islandu šest na čtyři, neboť Dennis Hedström je opět na střídačce.

55:03
    Vyloučení v týmu Srbsko (Aleksa Luković – 2 min., sekání).

55:03
    Toto je velmi lukrativní příležitost pro Islandu, který může hrát 90 sekund pět na tři, potažmo šest na tři!

55:11
    No, to se moc nepovedlo. Srbové vyhráli buly a DOMINIK CRNOGORAC trefuje prázdnou branku. Asistence: Pavle Podunavac.
    55:11 Dominik CRNOGORAC - 1:5

55:58
    Vyloučení v týmu Srbsko (Nemanja Vučurević – 2 min., napadení).

55:58
    Tak nyní dokonce tři Srbové jsou na trestné lavici, přesilovka pět na tři tak pokračuje a může trvat celkem dlouho.

57:11
    Hezká kombinace Islandu nekončí gólem, navíc rozhodčí signalizují další faul.

58:00
    Uglješa Novaković se řítil z pravé strany sám na Hedströma, ten je ale opět úspěšnější.

58:29
    Vyloučení v týmu Srbsko (Luka Vukičević – 2 min., držení hole).

58:37
    Na závěr aspoň malá radost pro sestupující Island, přesilovku rychle využil BJARKI JOHANNESSON.
    58:37 Bjarki JOHANNESSON - 2:5

Mistrovství světa 2. Divize, sk. A je za námi. Vítězem a celkově postupujícím jsou domácí Nizozemci, druhé místo obsadila Austrálie. Bronz bere Srbsko, čtvrtá skončila Čína a pátá Belgie. Jako poslední, bez bodu, je sestupující Island.

Střely na branku celkem (po třetinách): 32:46 (8:16, 9:17, 15:13)

To je ode mne vše, děkuji za pozornost a někdy se těším na počtenou. (22:28:41)

Jakub Kudláč

Branky a nahrávky: 12. Olafsson (Induss), 59. B. Johannesson – 11. Zwick (Crnogorac), 33. P. Novaković (Crnogorac), 39. Sretović (Brkušanin, Sabadoš), 51. A. Luković (P. Novaković), 56. Crnogorac (Podunavac)

Rozhodčí: Benvegnu (ITA) – Kanazawa (JPN), Oosterling (NIZ)