Rakousko – Rusko 0:7 (kon.) | J. Korea – Kanada 0:10 (kon.) | Švédsko – Česko 3:2 (kon.)
Německo – Norsko 4:5 (0:3 po s.n.) | Slovensko – Švýcarsko 0:2 (kon.) | Lotyšsko – Finsko 1:8 (kon.)
Lotyšsko
1:8 (0:3, 0:2, 1:3)
Finsko
Neděle 06.05.2018, 20:15 • Jyske Bank Boxen, Herning • Mistrovství světa • Skupina B

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (22:44:07)

Je konec dnešní demolice ze strany Finska a hlavně Sebastiana Aha, který si připisuje šest bodů za dvě branky a čtyři nahrávky.
    Hosté vlétli do utkání velice aktivně a už ve 2. minutě se mohli radovat. Sebastian Aho dostal přihrávku na pravou stranu, odkud vypálil k pravé tyči dřív, než se k ní stihl přemístit lotyšský gólman. Po osmi minutách šli Finové už do dvoubrankového vedení. Tentokrát Aho poslal puk na modrou čáru, odkud vystřelil Heiskanen, ale jeho pokus skvěle tečoval Veli-Matti Savinainen a brankář Gudlevskis byl bez šance. O minutu později jeli Lotyši 2 na 1 a Ronalds Keninš místo přihrávky zvolil střelu, ale tu betonem vyrazil Ville Husso. V 18. minutě Antti Suomela vystřelil z pravé části, ale Gudlevskisovi vypadl puk a po dvou tečích a následném nepovedeném vyhození Bukartse si dalo Lotyšsko vlastní branku a Finsko vedlo už 3:0.
    Ve 28. minutě se k puku dostal po velmi nepřesné přihrávce Sebastian Aho a zakončil přesně mezi betony Gudlevskise. O sedm minut později si Teuvo Teräväinen počkal na pohyb brankáře, následně posunul puk Veli-Matti Savinainenovi a ten uklidil kotouč do klece.
    V 37. minutě se prosadil Teuvo Teräväinen. O minutu později zvýšil náskok na sedm branek Mikko Rantanen. V 52. minutě přidal už osmou branku Finska Teuvo Teräväinen. Nakonec se ale dočkali i Lotyši, když se ve stejné minutě prosadil Rihards Bukarts.

59:50
    Rihards Bukarts se dostal ke střele, ale ta nakonec neprošla až na bránu Hussa.

59:41
    Uvis Balinskis pouze bekhendem nahodil puk na bránu Ville Hussa, který ze vzduchu chytil kotouč do lapačky.

59:18
    Sebastian Aho byl v útočné třetině o něco dřív než kotouč a rozhodčí odpískali ofsajd.

58:56
    Opět mají kotouč v moci Finové, kteří se sním dostali až za vlastní bránu.

58:26
    Kasperi Kapanen zkoušel vystřelit z pravé strany, ale jeho pokus šel mimo bránu Lotyšska.

57:58
    Utkání už se pouze dohrává, ale Finové jsou stále hladoví po další brance.

57:07
    Finové vybojovali puk ve středu hrací plochy a dostali se tak do pásmu Lotyšska.

55:55
    Ronalds Keninš se hned z trestné lavice dostal ke střele, ale s tou si poradil Ville Husso.

55:46

55:42
    Finové se opět nastěhovali do pásma Lotyšska, ale střela nepřišla.

55:14

53:50
    Nakonec se tak počet hráčů na ledě vyrovná.

53:46
    Vyloučení v týmu Lotyšsko (Ronalds Keninš – 2 min., sekání).

53:14
    Vyloučení v týmu Finsko (Mikael Granlund – 2 min., podražení).

52:58
    Nyní se Finsko ocitlo v ofsajdu a následuje buly ve středním pásmu.
    51:38 Rihards BUKARTS - 1:8

Michal Raška

Branky a nahrávky: 52. Rihards Bukarts (Balinskis) – 2. Aho (Savinainen), 8. Savinainen (Heiskanen, Aho), 18. Suomela, 28. Aho, 35. Savinainen (T. Teräväinen, Aho), 47. T. Teräväinen (Rantanen, Mikael Granlund), 48. Rantanen (Aho, T. Teräväinen), 52. T. Teräväinen (Nutivaara, Aho)

Lotyšsko: Gudlevskis (Merzlikins) – Galvinš, Cibulskis, Balinskis, Sotnieks (A), Zile, Freibergs, Rubins – Roberts Bukarts (C), Džerinš, Indrašis (A) – Karsums, Abols, M. Redlihs – Keninš, Pavlovs, Balcers – Rihards Bukarts, Jevpalovs, Meija – Razgals.
    Finsko: Husso (Säteri) – Heiskanen, Pokka, Koivisto, Nutivaara, Kivistö, Honka, Riikola – Kapanen, Mikael Granlund (C), Rantanen (A) – Savinainen, Aho (A), T. Teräväinen – Jormakka, Suomela, Manninen – Mäenalanen, Pesonen, Anttila.

Rozhodčí: Linus Ohlund, Gordon Schukies – Rene Jensen, Lukas Kohlmuller