Ještěři – Litoměřice 4:3 (po pr.) | Dandy Malé Březno – Lev Litvínov 4:3 (kon.)
4:3 (0:0, 2:2, 2:1) Stav série: 2:0
HBC Lev Litvínov
Neděle 13.05.2018, 17:00Play-off 2. Ligy - Čechy Sever • Semifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hlavní úkol Litvínova pro zítřejší odvetu bude hodit za hlavu dnešní nepříjemnou porážku 3:11. Nedá se říct že by byl Litvínov přímo horší ale velké množství chyb vedlo k mnohým gólům do prázdné. Pokud se Litvínov těchto chyb vyvaruje má zítra rozhodně šanci na úspěch.

HBC Dandy Chomutov
    První utkání mělo pro Dandy celkem hladký průběh. Ale Dandy nesmí usnout na vavřínech a hrát minimálně stejně jako dnes protože Litvínov bude pevně usilovat o srovnání série.

00:01

0:10
    Martin Rus se pokusil založit pásmo a nahodit míček, ale přehodil celé pásmo a míček skončil až za sítí mimo hřiště.

1:29
    Vyloučení v týmu HBC Dandy Chomutov (Opelt – 2 min., nesportovní chování).

2:11
    Karel Linhart se dostal k míčku na vrcholu levého kruhu, ale jeho přízemní střela minula Kostovičovo branku.

3:29
    Litvínov si sice vytvořil tlak, ale přesilovku nevyužil.

4:01
    Vyloučení v týmu HBC Dandy Chomutov (Tauš S. – 2 min., sekání).

4:15
    Milan Král předložil míček na Jaroslava Skálu, ten ho špatně trefil a vyletěl mimo hřiště.

4:34
    Vyloučení v týmu HBC Dandy Chomutov (Mála – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HBC Lev Litvínov (Král – 2 min., hrubost).

5:14
    Jan Müller za pomoci Tomáše Chyby dostávají míček ze své třetiny.

6:01
    Dandy hrají v plném počtu.

6:50
    Vladimír Opelt přeložil z kruhu přihrávku na úplně volného Jana Müllera, který těsně přestřelil.

7:39
    Vyloučení v týmu HBC Lev Litvínov (Kapoun – 2 min., hákování).

7:42
    Vyloučení v týmu HBC Lev Litvínov (Bím – 2 min., sekání).

8:50
    Dandy se zatím ve dvojnásobné přesilovce trápí a Litvínov se znovu osvobozuje.

9:42
    A přesilovka nadobro končí. Litvínov je v plném počtu.

11:49
    Daniel Hora prověřil Kostoviče, jeho střela ale skončila na brankářovo betonech stejně jako následná dorážka.

13:03
    Daniel Hora napřáhl ke střele, ale to už na druhé straně vběhl do pásma Daniel Bím a je pískán ofsajd.

13:50
    Lukáš Pešek nahodil na bránu, jeho pokus sice letěl mírně mimo, ale těsně před brankou ho tečoval Martin Patzelt a nadělal Soukupovi pořádné problémy.

15:00

V první třetině jsme branku sice neviděli,ale hokejball to byl svižný a velice pohledný.

15:01

15:31
    Jako první v druhé třetině se do útoku vrhají domácí, ale Soukup si úspěšně se vším poradil.

16:30
    Vyloučení v týmu HBC Lev Litvínov (Král – 2 min., sekání).

17:09
    Tomáš Chyba měl míček na vrcholu pravého kruhu, ale než stihl vystřelit vběhl mu do rány obránce a míček letěl vysoko nad bránu až mimo hřiště.

20:19
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Pohledná akce od Litvínova na konci které byl JAROSLAV SKÁLA, který prostřelil Kostoviče. Asistence: Daniel Hora, Jakub Kubeš.

20:41
    Dandy Chomutov právě vstřelil branku!
    JAN MÜLLER si nyní pochutnal na Soukupovi a vyprášil mu všechny pavouky z levého horního rohu. Asistence: Jan Kníže, Tomáš Chyba.

21:26
    Vyloučení v týmu HBC Lev Litvínov (Kopýtko – 2 min., vysoká hůl).

23:10
    Další nepříjemná střela mířila na Soukupovo branku, tentokrát od Martina Patzelta, Soukup ale ukázal mrštnou lapačku a střelu zastavil.

24:01
    Vyloučení v týmu HBC Lev Litvínov (Valenta – 2 min., podražení).

26:01
    Dandy v přesilovce sice tlačili, ale bez úspěchu.

26:18
    Rychlá akce z buly. Lukáš Varníček vyhrál vhazování dopředu kam si seběhl TIBOR KAPOUN a prostřelil Kostoviče. Asistence: Lukáš Varníček.

27:41
    Vyloučení v týmu HBC Lev Litvínov (Linhart – 2 min., sekání).

28:07
    Martin Patzelt si seběhl z levého kruhu oběhl si obránce a zkoušel překonat Soukupa na vzdálenější tyč, ten jeho pokus vytěsnil lapačkou.

28:59
    Stanislav Tauš vyslal do samostatného úniku MARTINA PATZELTA, ten si položil Soukupa a zasunul míček do odkryté klece. Asistence: Stanislav Tauš, Jan Müller.

30:00

30:00

Ve druhé třetině jsme krom mnoha vyloučení konečně viděli i nějaké branky. Skóre nejdříve otevřel litvínovský Skála, ještě ve stejné minutě vyrovnal Müller. Litvínov poté znovu poslal do vedení Kapoun, ale o dvě minuty později vyrovnal Patzelt.

30:01

30:50
    Pohlednou akci předvedl ve vlastním oslabení DANIEL BÍM, protáhl se kolem obránce a zakončil nekompromisně nad Soukupovo rameno. Asistence: Daniel Hora.

32:27
    Vyhození Litvínova končí až na zakázaném uvolnění.

33:55
    Vyloučení v týmu HBC Lev Litvínov (Král – 2 min., krosček + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HBC Dandy Chomutov (Tauš M. – 2 min., krosček).

34:40
    Vyloučení v týmu HBC Lev Litvínov (Linhart – 2 min., podražení).

35:20
    Jan Müller se sám protáhl přes bránícího hráče, Soukupa ale nepřekonal.

36:47
    MARTIN PATZELT se vytočil zpoza brány, přehodil Soukupa a srovnává na 3:3. Asistence: Jan Müller, Tomáš Chyba.

37:59
    Vyloučení v týmu HBC Lev Litvínov (Kopýtko – 2 min., hákování).

39:22
    Po zmatku před bránou se míček dostal až k FRANTIŠKU MÁLOVI, který trefil přesně levý růžek. Asistence: Jan Müller, Tomáš Chyba.

40:46
    Jan Müller sice trefil míček ze vzduchu za Soukupova záda, ale předtím byl zahlášen ofsajd, branka tudíž nemohla být uznána.

43:37
    Vyloučení v týmu HBC Dandy Chomutov (Tauš M. – 2 min., krosček + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HBC Lev Litvínov (Kapoun – 2 min., hrubost).

43:37
    Vyloučení v týmu HBC Dandy Chomutov (Tauš. M. – 2 min., hrubost + 10 minut osobní trest, nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu HBC Lev Litvínov (Kapoun – 10 minut osobní trest, nesportovní chování).

44:54
    Litvínovu se rozehrávka nepodařila a končí na zakázaném uvolnění.

Přes vyhrocený závěr jsme se nakonec dostali až na konec zápasu, kde Dandy ukořistili druhou výhru v sérii. (18:58:10)

Marek Payer

Branky a nahrávky: 21. Müller (Kníže, Chyba), 29. Patzelt (Tauš S., Müller), 37. Patzelt (Müller, Chyba), 40. Mála (Müller, Chyba) – 21. Skála (Hora, Kubeš), 27. Kapoun (Varníček), 31. Bím (Hora)

HBC Dandy Malé Březno: Kostovič (Buřval)- Chyba, Kníže, Tauš M., Videv, Labota, Chotaš, Patzelt, Pešek, Tauš S., Mála, Müller, Opelt, Trnka, Hrdlička, Paul
    HBC Lev Litvínov: Soukup – Král, Skála, Linhart, Rus, Kopýtko, Hora, Bím, Kubeš, Němeček, Varníček, Šarvaic, Valenta, Kapoun

Rozhodčí: Žák-Loskot