3 3
Andrea Arnaboldi
2
6 6
sk Čtvrtek 07.06.2018, 15:37Challenger Poznaň - Enea Poznan Open (antuka) • Osmifinále

To je už z mojej strany všetko, ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok dňa. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj. (17:15:43)

Koniec zápasu

3:6
    GEM, SET, ZÁPAS Andrea Arnaboldi! Posledný úder slovenského tenistu išiel von z kurtu a tak Martin Kližan prehráva aj druhý set rovnakým pomerom a na turnaji v Poľsku teda končí. To je určite veľké prekvapenie, pretože Martin bol v tomto zápase favoritom, ale napokon mu vôbec nevyšiel a tak do ďalšieho kola putuje taliansky tenista Andrea Arnaboldi.

15-40
    Dva mečbaly pre talianskeho tenistu!

15-30
    Úder slovenského tenistu zastavila páska.

15-15
    Po 15 na oboch stranách.

0-15
    Martinov bekhend putuje von z kurtu, fiftín pre jeho súpera.

3:5
    Arnaboldi si udržal toto podania a tak ide v druhom sete do vedenia 5:3! To znamená, že Martin Kližan ide podávať na udržanie sa v druhom sete.

40-A
    Martinov úder doputoval do pásky, takže je tu gembal pre podávajúceho hráča.

40-40
    Arnaboldi odvrátil aj ďalší brejkbal.

A-40
    Brejkbal pre slovenského tenistu!

40-40
    Arnaboldi gembal nevyužíva a tak v dramatickom geme pokračujeme ďalej.

40-A
    Gembal pre talianskeho tenistu, ktorému vyšlo skrátenie hry.

40-40
    Ten sa mu však nepodarilo využiť, slovenský tenista poslal loptičku len do autu.

40-30
    Taliansky tenista sa previnil nevynútenou chybou a tak Marin získava brejkbal!

30-30
    Arnaboldiho úder putoval do pásky, takže to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme čo bude nasledovať ďalej.

15-30
    Loptu získava Kližan.

0-30
    Druhý fiftín v rade pre podávajúceho hráča.

0-15
    Taliansky tenista zahajuje svoje podanie presným bekhendom na čiaru.

3:4
    Arnaboldiho úder zastavila páska a tak Martin znižuje stav v druhom sete na 3:4!

A-40
    Ďalší gembal pre slovenského tenistu.

40-40
    Martin ho však nevyužíva pretože posiela loptičku len do autu.

A-40
    Slovenský tenista získava priamy bod z podania a tak aj gembal.

40-40
    Tento úder Martin umiestnil presne na čiaru a tak sme späť na zhode!

40-A
    Martinov bekhend putuje von z kurtu a tak získava jeho súper brejkbal!

40-40
    Taliansky tenista odvracia aj druhý Martinov gembal, takže sa dostávame na zhodu 40:40!

40-30
    Arnaboldi predviedol úspešný volej na sieti a tak odvracia prvý gembal nášho tenistu.

40-15
    Slovenský tenista si vybojoval dva gembaly.

30-15
    Presný forhend nášho tenistu na čiaru.

15-15
    V zápätí však prichádza dvojchyba!

15-0
    Úvod podania Martinovi vyšiel a tak získava fiftín.

2:4
    Ani tento úder nášmu tenistovi nevyšiel a tak Andrea Arnaboldi potvrdil získaný brejk a ide v druhom sete do vedenia 4:2! Martin tak už začína mať vážne komplikácie, ale ešte nič nieje stratené.

40-A
    Následne sa však prezentoval len chybným úderom a tak je tu ďalší gembal pre talianskeho tenistu.

40-40
    Martin predviedol úspešný prechod na sieť a tak zariadil ďalšiu zhodu.

40-A
    Gembal pre podávajceho hráča.

40-40
    Ten sa mu však nepodarilo využiť, takže sa dostávame na zhodu 40:40!

40-30
    Arnaboldiho bekhend putuje do autu, takže slovenský tenista získava brejkbal.

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo teda bude nasledovať ďalej.

30-15
    Loptu získava Arnaboldi.

30-0
    Slovenský tenista ukázal presný bekhend na čiaru a tak vyhráva o dva fiftíny pri podaní svojho súpera.

15-0
    Martin dobre zapracoval na sieti a tak získava fiftín na svoje konto.

2:3
    No a túto možnosť už dokázal Arnaboldi využiť a tak berie prvé podanie v druhom sete nášmu tenistovi, čím sa dostáva do vedenia 3:2 a pôjde tak podávať na potvrdenie brejku.

40-A
    Opäť brejkbal pre talianskeho tenistu!

40-40
    Slovenský tenista ho však úspešne odvracia a tak je tu ďalšia zhoda.

40-A
    Druhým fiftínom v rade získava taliansky tenista brejkbal!

40-40
    Opäť sa mu ho však nepodarilo využiť, takže v dramatickom geme pokračujeme ďalej.

A-40
    Úspešný kraťas slovenského tenistu, ktorý tak získava ďalší gembal.

40-40

40-30
    Martin si presným úderom na čiaru vybojoval gembal.

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15
    Nepresný úder talianskeho tenistu, takže Martin znova vyhráva o jeden fiftín.

15-15
    Po 15 na oboch stranách, Martinov úder putoval von z kurtu.

15-0
    Martin zahajuje aj toto podanie úspešne a tak získava fiftín na svoje konto.

2:2
    Gembal sa podarilo talianskemu tenistovi využiť a tak vyrovnáva stav v druhom sete na 2:2!

30-40
    Sledovali sme krásnu výmenu z oboch strán, ktorú napokon Arnaboldi zakončil bekhendom do protipohybu a tak sa dostáva ku gembalu.

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Martin výborne zareagoval na kraťas od súpera a následne to presným úderom na čiaru dotiahol na zhodu.

15-30

0-30

0-15
    Arnaboldi úspešne prehodil nášho tenistu a tak na svoje konto získava fiftín.

2:1
    Túto možnosť slovenský tenista využíva a tak ide v druhom sete do vedenia 2:1!

A-40
    Presný volej nášho tenistu, Martin získava ďalší gembal.

40-40
    Martin nezvládol ísť cez druhé podanie a tak sa dostávame na zhodu 40:40!

40-30
    Napokon tu je gembal pre slovenského tenistu.

30-30
    Martinov úder zastavila páska a tak to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15
    Dvojchyba slovenského tenistu!

30-0

15-0
    Úvod podania Martinovi vyšiel a tak získava na svoje konto fiftín.

1:1
    Martinov úder putoval von z kurtu a tak je stav v prvom sete vyrovnaný 1:1!

30-40
    Arnaboldi predviedol úspešný forhend a tak získava gembal.

30-30
    Teraz však Martinovi nevyšiel jeho úder z voleja a tak to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15

30-0
    Druhý fiftín v rade pre Martina.

15-0
    Slovenský tenista predviedol úspešný prechod na sieť a tak fiftín putuje na jeho konto.

1:0
    Martin posiela forhendový úder do protipohybu svojho dnešného súpera a tak si napokon udržal svoje úvodné podanie v druhom sete a ide do vedenia 1:0!

A-40
    Prvým esom v zápase získava Martin gembal.

40-40
    Ďalší úspešný bekhend nášho tenistu presne na čiaru, Martin tak odvracia ďalší brejkbal.

40-A
    Martinovi nevyšiel prechod na sieť a jeho súper sa tak dostáva k ďalšiemu brejkbalu!

40-40
    Arnaboldiho úder zastavila páska a tak sa dostávame na zhodu 40:40!

30-40
    Tento úder nášho tenistu však dopadol presne na čiaru a tak odvracia prvú brejkbalovú možnosť svojho súpera.

15-40
    Bekhend slovenského tenistu putuje do autu, takže Andrea Arnaboldi získava hneď v úvode druhého setu dva brejkbaly!

15-30
    Arnaboldi predviedol úspešný forhend na čiaru a tak vyhráva o jeden fiftín.

15-15
    Úvodný fiftín v druhom sete pre talianskeho tenistu, po 15 na oboch stranách.

15-0
    Martin v úvode druhého setu predviedol úspešný prechod na sieť a tak získava fiftín.

0:0
    Koniec prestávky, podávať bude Martin Kližan.

0:0
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

3:6
    Martinov bekhend putoval do pásky, takže prehráva prvý set pomerom 3:6! Takýto priebeh sa zrejme neočakával, slovenskému tenistovi sa v prvom sete vôbec nedarilo, dvakrát stratil svoje podanie a len raz brejkol svojho súpera. Uvidíme, čo teda prinesie druhý set, do ktorého pôjde Andrea Arnaboldi v lepšej pozícii.

30-40
    Napokon prichádza setbal pre talianskeho tenistu!

30-30
    Následne mu však nevyšiel úder z bekhendu a tak to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo teda bude nasledovať ďalej.

30-15
    Slovenský tenista predviedol úspešný prechod na sieť a tak sa dostáva do vedenia o jeden fiftín.

15-15

0-15
    Dôležité podanie zahajuje taliansky tenista ziskom fiftínu.

3:5
    No a hneď ten prvý aj využíva, takže opäť berie nášmu tenistovi podanie a ide v prvom sete do vedenia 5:3! Andrea Arnaboldi teda pôjde teraz podávať na víťazstvo v prvom sete.

15-40
    Martinov bekhend doputoval do autu, takže jeho súper získava dva brejkbaly.

15-30
    Slovenskému tenistovi nevyšiel volej na sieti a tak jeho súper získava fiftín.

15-15

15-0
    Martinov bekhend doputoval presne na čiaru a tak zahajuje toto podanie úspešne.

3:4
    Výborne! Arnaboldiho úder zastavila páska a tak Martin berie svojmu súperovi podanie, čím znižuje stav prvého setu na 3:4 a pôjde podávať na potvrdenie brejku.

40-15
    Dva brejkbaly pre slovenského tenistu!

30-15
    Arnaboldi sa prezentoval nepresným úderom, takže Marin znova vyhráva o jeden fiftín.

15-15

15-0
    Úvod podania talianskemu tenistovi nevyšiel a tak fiftín putuje na konto nášho tenistu.

2:4
    Aj sa tak stáva, čistou hrou znižuje náš tenista stav v prvom sete na 2:4!

40-0
    Tri gembaly a šanca na čistú hru pre slovenského tenistu.

30-0
    Druhý fiftín v rade pre nášho tenistu.

15-0
    Martin začína priamym bodom z podania.

1:4
    Hneď ten prvý aj využíva, pretože Martinov bekhend putuje do autu a tak taliansky tenista vyhráva v prvom sete 4:1! Slovenský tenista tak už začína mať v prvom dejstve komplikácie.

15-40
    Po presnom údere na čiaru získava Arnaboldi dva gembaly na potvrdenie brejku.

15-30

0-30

0-15
    Arnaboldi predviedol úspešný prechod na sieť a tak si pripisuje na svoje konto prvý fiftín.

1:3
    Ďalšiu možnosť však už taliansky tenista využíva aj vďaka Martinovej chybe a tak berie prvýkrát v zápase nášmu tenistovi podanie, čím sa dostáva v prvom sete do vedenia 3:1!

15-40
    Prvý brejkbal sa podarilo nášmu tenistovi odvrátiť.

0-40
    Arnaboldi predviedol úspešné skrátenie hry a tak sa dostáva k trom brejkbalom!

0-30
    Martin si pripisuje na svoje konto prvú dvojchybu v tomto zápase.

0-15
    Slovenskému tenistovi úvod podania nevychádza.

1:2
    Tento pokus už talianskemu tenistovi vyšiel a tak si udržal aj svoje druhé podanie. Andrea Arnaboldi vyhráva v prvom sete 2:1!

40-A
    Napokon prichádza gembal pre talianskeho tenistu.

40-40

30-40
    Prvý sa mu však využiť nepodarilo, Martin poslal loptičku presne na čiaru.

15-40
    Po chybe nášho tenistu získava Arnaboldi dva gembaly.

15-30

15-15

15-0
    Úvod tohto podania talianskemu tenistovi nevyšiel a tak fiftín putuje na konto nášho tenistu.

1:1
    Čistou hrou vyrovnáva slovenský tenista stav v prvom sete na 1:1!

40-0
    Slovenský tenista úspešne predviedol skrátenie hry a tak získava tri gembaly.

30-0
    Arnaboldiho bekhend doputoval do autu, Martin teda vyhráva o dva fiftíny.

15-0
    Úvod podania slovenskému tenistovi vyšiel, loptičku poslal Arnaboldi len do pásky.

0:1
    Martinov forhend doputoval do autu, takže Arnaboldi si udržal prvé podanie a ide do vedenia 1:0!

30-40
    Nevynútená chyba nášho tenistu prináša talianskemu súperovi tretí fiftín v rade a tak aj gembal!

30-30
    Po 30 na oboch stranách, Martinov úder zastavila páska. Uvidíme, čo teda bude nasledovať ďalej.

30-15
    Úvodný fiftín v zápase pre Arnaboldiho, ktorý predviedol úspešný prechod na sieť.

30-0
    Bekhend talianskeho tenistu putoval len do autu, takže Marin vyhráva o dva fiftíny.

15-0
    Talianský tenista nezahajuje svoje úvodné podanie ziskom fiftínu, Martin sa prezentoval úspešným kraťasom.

0:0
    Stretnutie sa práve začalo.

Prajem príjemné popoludnie všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. Obaja aktéri tohto stretnutia sú už prítomní na kurte a venujú sa svojej predzápasovej rozcvičke, po ktorej sa tak toto stretnutie môže začať. Favoritom stretnutia je náš tenista, ktorý včera jednoznačne naplnil túto úlohu a podobný scenár sa očakáva aj dnes. Ako prvý začne na servise Andrea Arnaboldi.

Pri sledovaní nášho online textového prenosu vám praje príjemný športový zážitok komentátor Miroslav Revaj.

Vítam všetkých priaznivcov tenistu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Martin Kližan a Andrea Arnaboldi. Zápas je predbežne naplánovaný na 15:30.

Dnes pokračuje tenisové podujatie Challenger Poznaň v Poľsku. Do druhého kola, teda osemfinálne sa prebojoval aj slovenský tenista Martin Kližan, ktorý je tretím nasadením hráčom tohto turnaja a má teda predpoklady do dotiahnuť v Poľsku čo najďalej,

Náš tenista sa v rebríčku ATP momentálne nachádza na 117. mieste. Čo sa týka jeho poslednej formy, tak tá je celkom priaznivá. Nedarilo sa mu len na French Open, kde vypadol v druhom kole. V Poľsku sa mu zatiaľ podarilo vyradiť Krueger hladko 2:0 na sety.

Jeho náprotivok sa v rebríčku ATP nachádza na 256. mieste. Čo sa týka jeho poslednej formy, tak tá je celkom kolísavá. Dnes narazí na lepšieho súpera, ale určite sa pokúsi zabojovať o čo najlepší výsledok,

Úloha favorita teda pripadá nášmu tenistovi. Uvidíme, či Martin Kližan potvrdí dobrú formu a podarí sa mu postúpiť ďalej. Toto stretnutie vám z pozície komentátora sprostredkuje Miroslav Revaj.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:30.