3 3
Andrea Arnaboldi
2
6 6
sk Čtvrtek 07.06.2018, 15:37Challenger Poznaň - Enea Poznan Open (antuka) • Osmifinále

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:30.

Vítam všetkých priaznivcov tenistu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Martin Kližan a Andrea Arnaboldi. Zápas je predbežne naplánovaný na 15:30.

Dnes pokračuje tenisové podujatie Challenger Poznaň v Poľsku. Do druhého kola, teda osemfinálne sa prebojoval aj slovenský tenista Martin Kližan, ktorý je tretím nasadením hráčom tohto turnaja a má teda predpoklady do dotiahnuť v Poľsku čo najďalej,

Náš tenista sa v rebríčku ATP momentálne nachádza na 117. mieste. Čo sa týka jeho poslednej formy, tak tá je celkom priaznivá. Nedarilo sa mu len na French Open, kde vypadol v druhom kole. V Poľsku sa mu zatiaľ podarilo vyradiť Krueger hladko 2:0 na sety.

Jeho náprotivok sa v rebríčku ATP nachádza na 256. mieste. Čo sa týka jeho poslednej formy, tak tá je celkom kolísavá. Dnes narazí na lepšieho súpera, ale určite sa pokúsi zabojovať o čo najlepší výsledok,

Úloha favorita teda pripadá nášmu tenistovi. Uvidíme, či Martin Kližan potvrdí dobrú formu a podarí sa mu postúpiť ďalej. Toto stretnutie vám z pozície komentátora sprostredkuje Miroslav Revaj.

Prajem príjemné popoludnie všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. Obaja aktéri tohto stretnutia sú už prítomní na kurte a venujú sa svojej predzápasovej rozcvičke, po ktorej sa tak toto stretnutie môže začať. Favoritom stretnutia je náš tenista, ktorý včera jednoznačne naplnil túto úlohu a podobný scenár sa očakáva aj dnes. Ako prvý začne na servise Andrea Arnaboldi.

Pri sledovaní nášho online textového prenosu vám praje príjemný športový zážitok komentátor Miroslav Revaj.

0:0
    Stretnutie sa práve začalo.

15-0
    Talianský tenista nezahajuje svoje úvodné podanie ziskom fiftínu, Martin sa prezentoval úspešným kraťasom.

30-0
    Bekhend talianskeho tenistu putoval len do autu, takže Marin vyhráva o dva fiftíny.

30-15
    Úvodný fiftín v zápase pre Arnaboldiho, ktorý predviedol úspešný prechod na sieť.

30-30
    Po 30 na oboch stranách, Martinov úder zastavila páska. Uvidíme, čo teda bude nasledovať ďalej.

30-40
    Nevynútená chyba nášho tenistu prináša talianskemu súperovi tretí fiftín v rade a tak aj gembal!

0:1
    Martinov forhend doputoval do autu, takže Arnaboldi si udržal prvé podanie a ide do vedenia 1:0!

15-0
    Úvod podania slovenskému tenistovi vyšiel, loptičku poslal Arnaboldi len do pásky.

30-0
    Arnaboldiho bekhend doputoval do autu, Martin teda vyhráva o dva fiftíny.

40-0
    Slovenský tenista úspešne predviedol skrátenie hry a tak získava tri gembaly.

1:1
    Čistou hrou vyrovnáva slovenský tenista stav v prvom sete na 1:1!

15-0
    Úvod tohto podania talianskemu tenistovi nevyšiel a tak fiftín putuje na konto nášho tenistu.

15-15
    Po 15 na oboch stranách.

15-30
    Druhý fiftín v rade pre podávajúceho hráča.

15-40
    Po chybe nášho tenistu získava Arnaboldi dva gembaly.

30-40
    Prvý sa mu však využiť nepodarilo, Martin poslal loptičku presne na čiaru.

40-40
    Arnaboldiho úder zastavila páska a tak sa dostávame na zhodu 40:40!

40-A
    Napokon prichádza gembal pre talianskeho tenistu.

1:2
    Tento pokus už talianskemu tenistovi vyšiel a tak si udržal aj svoje druhé podanie. Andrea Arnaboldi vyhráva v prvom sete 2:1!

0-15
    Slovenskému tenistovi úvod podania nevychádza.

0-30
    Martin si pripisuje na svoje konto prvú dvojchybu v tomto zápase.

0-40
    Arnaboldi predviedol úspešné skrátenie hry a tak sa dostáva k trom brejkbalom!

15-40
    Prvý brejkbal sa podarilo nášmu tenistovi odvrátiť.

1:3
    Ďalšiu možnosť však už taliansky tenista využíva aj vďaka Martinovej chybe a tak berie prvýkrát v zápase nášmu tenistovi podanie, čím sa dostáva v prvom sete do vedenia 3:1!

0-15
    Arnaboldi predviedol úspešný prechod na sieť a tak si pripisuje na svoje konto prvý fiftín.

0-30

15-30
    Loptu získava Kližan.

15-40
    Po presnom údere na čiaru získava Arnaboldi dva gembaly na potvrdenie brejku.

1:4
    Hneď ten prvý aj využíva, pretože Martinov bekhend putuje do autu a tak taliansky tenista vyhráva v prvom sete 4:1! Slovenský tenista tak už začína mať v prvom dejstve komplikácie.

15-0
    Martin začína priamym bodom z podania.

30-0
    Druhý fiftín v rade pre nášho tenistu.

40-0
    Tri gembaly a šanca na čistú hru pre slovenského tenistu.

2:4
    Aj sa tak stáva, čistou hrou znižuje náš tenista stav v prvom sete na 2:4!

15-0
    Úvod podania talianskemu tenistovi nevyšiel a tak fiftín putuje na konto nášho tenistu.

15-15

30-15
    Arnaboldi sa prezentoval nepresným úderom, takže Marin znova vyhráva o jeden fiftín.

40-15
    Dva brejkbaly pre slovenského tenistu!

3:4
    Výborne! Arnaboldiho úder zastavila páska a tak Martin berie svojmu súperovi podanie, čím znižuje stav prvého setu na 3:4 a pôjde podávať na potvrdenie brejku.

15-0
    Martinov bekhend doputoval presne na čiaru a tak zahajuje toto podanie úspešne.

15-15

15-30
    Slovenskému tenistovi nevyšiel volej na sieti a tak jeho súper získava fiftín.

15-40
    Martinov bekhend doputoval do autu, takže jeho súper získava dva brejkbaly.

3:5
    No a hneď ten prvý aj využíva, takže opäť berie nášmu tenistovi podanie a ide v prvom sete do vedenia 5:3! Andrea Arnaboldi teda pôjde teraz podávať na víťazstvo v prvom sete.

0-15
    Dôležité podanie zahajuje taliansky tenista ziskom fiftínu.

15-15

30-15
    Slovenský tenista predviedol úspešný prechod na sieť a tak sa dostáva do vedenia o jeden fiftín.

30-30
    Následne mu však nevyšiel úder z bekhendu a tak to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo teda bude nasledovať ďalej.

30-40
    Napokon prichádza setbal pre talianskeho tenistu!

3:6
    Martinov bekhend putoval do pásky, takže prehráva prvý set pomerom 3:6! Takýto priebeh sa zrejme neočakával, slovenskému tenistovi sa v prvom sete vôbec nedarilo, dvakrát stratil svoje podanie a len raz brejkol svojho súpera. Uvidíme, čo teda prinesie druhý set, do ktorého pôjde Andrea Arnaboldi v lepšej pozícii.

0:0
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

0:0
    Koniec prestávky, podávať bude Martin Kližan.

15-0
    Martin v úvode druhého setu predviedol úspešný prechod na sieť a tak získava fiftín.

15-15
    Úvodný fiftín v druhom sete pre talianskeho tenistu, po 15 na oboch stranách.

15-30
    Arnaboldi predviedol úspešný forhend na čiaru a tak vyhráva o jeden fiftín.

15-40
    Bekhend slovenského tenistu putuje do autu, takže Andrea Arnaboldi získava hneď v úvode druhého setu dva brejkbaly!

30-40
    Tento úder nášho tenistu však dopadol presne na čiaru a tak odvracia prvú brejkbalovú možnosť svojho súpera.

40-40

40-A
    Martinovi nevyšiel prechod na sieť a jeho súper sa tak dostáva k ďalšiemu brejkbalu!

40-40
    Ďalší úspešný bekhend nášho tenistu presne na čiaru, Martin tak odvracia ďalší brejkbal.

A-40
    Prvým esom v zápase získava Martin gembal.

1:0
    Martin posiela forhendový úder do protipohybu svojho dnešného súpera a tak si napokon udržal svoje úvodné podanie v druhom sete a ide do vedenia 1:0!

15-0
    Slovenský tenista predviedol úspešný prechod na sieť a tak fiftín putuje na jeho konto.

30-0
    Druhý fiftín v rade pre Martina.

30-15
    Loptu získava Arnaboldi.

30-30
    Teraz však Martinovi nevyšiel jeho úder z voleja a tak to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-40
    Arnaboldi predviedol úspešný forhend a tak získava gembal.

1:1
    Martinov úder putoval von z kurtu a tak je stav v prvom sete vyrovnaný 1:1!

15-0
    Úvod podania Martinovi vyšiel a tak získava na svoje konto fiftín.

30-0

30-15
    Dvojchyba slovenského tenistu!

30-30
    Martinov úder zastavila páska a tak to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

40-30
    Napokon tu je gembal pre slovenského tenistu.

40-40
    Martin nezvládol ísť cez druhé podanie a tak sa dostávame na zhodu 40:40!

A-40
    Presný volej nášho tenistu, Martin získava ďalší gembal.

2:1
    Túto možnosť slovenský tenista využíva a tak ide v druhom sete do vedenia 2:1!

0-15
    Arnaboldi úspešne prehodil nášho tenistu a tak na svoje konto získava fiftín.

0-30

15-30

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Martin výborne zareagoval na kraťas od súpera a následne to presným úderom na čiaru dotiahol na zhodu.

30-40
    Sledovali sme krásnu výmenu z oboch strán, ktorú napokon Arnaboldi zakončil bekhendom do protipohybu a tak sa dostáva ku gembalu.

2:2
    Gembal sa podarilo talianskemu tenistovi využiť a tak vyrovnáva stav v druhom sete na 2:2!

15-0
    Martin zahajuje aj toto podanie úspešne a tak získava fiftín na svoje konto.

15-15
    Po 15 na oboch stranách, Martinov úder putoval von z kurtu.

30-15
    Nepresný úder talianskeho tenistu, takže Martin znova vyhráva o jeden fiftín.

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

40-30
    Martin si presným úderom na čiaru vybojoval gembal.

40-40
    Ten sa mu však nepodarilo využiť, takže sa dostávame na zhodu 40:40!

A-40
    Úspešný kraťas slovenského tenistu, ktorý tak získava ďalší gembal.

40-40
    Opäť sa mu ho však nepodarilo využiť, takže v dramatickom geme pokračujeme ďalej.

40-A
    Druhým fiftínom v rade získava taliansky tenista brejkbal!

40-40
    Slovenský tenista ho však úspešne odvracia a tak je tu ďalšia zhoda.

40-A
    Opäť brejkbal pre talianskeho tenistu!

2:3
    No a túto možnosť už dokázal Arnaboldi využiť a tak berie prvé podanie v druhom sete nášmu tenistovi, čím sa dostáva do vedenia 3:2 a pôjde tak podávať na potvrdenie brejku.

15-0
    Martin dobre zapracoval na sieti a tak získava fiftín na svoje konto.

30-0
    Slovenský tenista ukázal presný bekhend na čiaru a tak vyhráva o dva fiftíny pri podaní svojho súpera.

30-15

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo teda bude nasledovať ďalej.

40-30
    Arnaboldiho bekhend putuje do autu, takže slovenský tenista získava brejkbal.

40-40

40-A
    Gembal pre podávajceho hráča.

40-40
    Martin predviedol úspešný prechod na sieť a tak zariadil ďalšiu zhodu.

40-A
    Následne sa však prezentoval len chybným úderom a tak je tu ďalší gembal pre talianskeho tenistu.

2:4
    Ani tento úder nášmu tenistovi nevyšiel a tak Andrea Arnaboldi potvrdil získaný brejk a ide v druhom sete do vedenia 4:2! Martin tak už začína mať vážne komplikácie, ale ešte nič nieje stratené.

15-0
    Úvod podania Martinovi vyšiel a tak získava fiftín.

15-15
    V zápätí však prichádza dvojchyba!

30-15
    Presný forhend nášho tenistu na čiaru.

40-15
    Slovenský tenista si vybojoval dva gembaly.

40-30
    Arnaboldi predviedol úspešný volej na sieti a tak odvracia prvý gembal nášho tenistu.

40-40
    Taliansky tenista odvracia aj druhý Martinov gembal, takže sa dostávame na zhodu 40:40!

40-A
    Martinov bekhend putuje von z kurtu a tak získava jeho súper brejkbal!

40-40
    Tento úder Martin umiestnil presne na čiaru a tak sme späť na zhode!

A-40
    Slovenský tenista získava priamy bod z podania a tak aj gembal.

40-40
    Martin ho však nevyužíva pretože posiela loptičku len do autu.

A-40
    Ďalší gembal pre slovenského tenistu.

3:4
    Arnaboldiho úder zastavila páska a tak Martin znižuje stav v druhom sete na 3:4!

0-15
    Taliansky tenista zahajuje svoje podanie presným bekhendom na čiaru.

0-30

15-30

30-30
    Arnaboldiho úder putoval do pásky, takže to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme čo bude nasledovať ďalej.

40-30
    Taliansky tenista sa previnil nevynútenou chybou a tak Marin získava brejkbal!

40-40
    Ten sa mu však nepodarilo využiť, slovenský tenista poslal loptičku len do autu.

40-A
    Gembal pre talianskeho tenistu, ktorému vyšlo skrátenie hry.

40-40
    Arnaboldi gembal nevyužíva a tak v dramatickom geme pokračujeme ďalej.

A-40
    Brejkbal pre slovenského tenistu!

40-40
    Arnaboldi odvrátil aj ďalší brejkbal.

40-A
    Martinov úder doputoval do pásky, takže je tu gembal pre podávajúceho hráča.

3:5
    Arnaboldi si udržal toto podania a tak ide v druhom sete do vedenia 5:3! To znamená, že Martin Kližan ide podávať na udržanie sa v druhom sete.

0-15
    Martinov bekhend putuje von z kurtu, fiftín pre jeho súpera.

15-15

15-30
    Úder slovenského tenistu zastavila páska.

15-40
    Dva mečbaly pre talianskeho tenistu!

3:6
    GEM, SET, ZÁPAS Andrea Arnaboldi! Posledný úder slovenského tenistu išiel von z kurtu a tak Martin Kližan prehráva aj druhý set rovnakým pomerom a na turnaji v Poľsku teda končí. To je určite veľké prekvapenie, pretože Martin bol v tomto zápase favoritom, ale napokon mu vôbec nevyšiel a tak do ďalšieho kola putuje taliansky tenista Andrea Arnaboldi.

Koniec zápasu

To je už z mojej strany všetko, ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok dňa. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj. (17:15:43)