Skalica – Petržalka 1:1 (kon.) | Karviná – Cracovia 2:4 (kon.) | Podbrezová – Poprad 1:2 (kon.)
Trebišov – Lok. Košice 0:2 (kon.) | Nitra – Inter Bratislava 2:2 (kon.) | Ostrava – Ružomberok 1:0 (kon.)
Liberec – Ústí n. L. 1:2 (kon.) | Č. Budějovice – Příbram 2:1 (kon.) | Olomouc – L. Mikuláš 3:1 (kon.)
Jihlava – Pardubice 1:1 (kon.) | Sparta – Trenčín 1:2 (kon.) | Sparta – Trenčín 4:2 (kon.)
Klatovy – Plzeň 0:6 (kon.) | Opava – Vítkovice 2:1 (kon.) | Lanžhot – Brno 1:6 (kon.)
Opava – Žilina 1:0 (kon.)
TJ Sokol Lanžhot
1:6 (0:1)
FC Zbrojovka Brno
Sobota 23.06.2018, 16:00 • Na Šlajsi, Lanžhot • Přípravný zápas

Tohle je ode mne pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek dne. (18:08:48)

Je dobojováno! Brno si podle předpokladů dokráčelo pro vítězství v tomto utkání, které se definitivně rozhodlo v druhém poločase. Během tří minut se totiž trefil dvakrát Ashiru, který by se dal jednoznačně označit za nejlepšího hráče utkání. Ten nejenom že celý druhý poločas dohrál v intenzivním tempu, nigerijský fotbalista také dokázala zkompletovat v osmaosmdesáté minutě hattrick!

90+0

88
    Brno právě vstřelilo branku!
    ASHIRU kompletuje hattrick! Jeho střela proti pohybu brankáře byla opravdu nechytatelná.

87
    Je tu penalta pro Brno!

86
    Zbrojovka krátce před koncem navyšuje své vedení! Po přiťuknutí od spoluhráče se prosazuje ANTONÍN RŮSEK, jenž udělal kličku brankáři a dopravil míč do prázdné brány.

86
    Domácí se hnali do další slibné šance, v tomto případě se ale slavit na zdejším svatostánku nebude.

84
    Dnešní utkání sleduje 650 diváků.

83
    Na malém vápně se ocitl osamocený Ashiru, ve stoprocentní šanci ale pohořel.

82
    Domácí vycítili šanci a přidali na aktivitě, díky níž jsou nyní u balónu.

80
    Lanžhot vstřelil branku! To je radosti! Po krásné akci se prosazuje střelou ke vzdálenější tyči Marko HARŠIČ.

78
    Po delší době se blýskl brankář Lanžhota, jenž svým zákrokem zastavil akci soupeře.

77
    Domácí kombinují po celé šíři hřiště a užívají si momentu, kdy se mohou pomazlit s míčem.

75
    K jeho exekuci se odhodlal znovu Lutonský, ani tentokrát ale bránu netrefil.

74
    Hosté mají k dispozici přímý volný kop.

72
    Pavlík byl zákeřně faulován soupeřem, poté ještě proběhla mezi oběma hráči slovní přestřelka, kterou musel ukončit až hlavní rozhodčí.

70
    Růsek prohrál hlavičkový souboj, díky čemuž se míče po pár odrazech zmocnil domácí brankář.

69
    Do největší šance zápasu se hnal domácí hráč, ten prováhal nejlepší moment ke střele a o míč přišel.

67
    Misky vah se začínají převažovat. Nyní to jsou domácí, kteří mají více ze hry.

66
    Z něho nic nevzešlo, načež se do rychlé akce dostali hosté, jenže ani ti o moc úspěšnější nebyli.

65
    Lanžhot bude mít k dispozici přímý volný kop.

64
    Vintr zbytečně ztratil míč na půli hřiště a vyslal do brejku soupeře, proti tomu ale včas vystoupil Pavlík.

63
    Domácí kapitán byl faulován, u míče zůstávají hráčů Lanžhota.

62
    Elán, jenž zdobil Lanžhot v první půli, již domácí postrádají, a nedivil bych se, kdyby utkání skončilo debaklem.

60
    Po velké chybě domácího brankáře se prosazuje MAREK VINTR, jemuž stačilo jen trefit odkrytou bránu.

58
    Ashiru vyslal do stoprocentní šance Lutonského, ten se ale nacházel pouze v ofsajdu.

57
    Ten rozehrával Lutonský, míč do brány ale nevměstnal.

56
    Poté, co byl faulován hostujícím fotbalista, bude Zbrojovka rozehrávat přímý volný kop.

55
    Akci Zbrojovky zastavil odmávaný ofsajd. Po delší době tedy hraje Lanžhot.

54
    Podel levé lajny se snažil prosadit Juhar, o míč ale vzápětí přišel.

53
    Po tvrdém souboji se na zemi ocitl Pavlík, o nic vážnějších naštěstí ale nepůjde.

52
    Na centr do vápna si naběhl Růsek, domácí obránce však byl pozorný.

51
    Hosté kombinují na své půli a čekají na vhodný moment k přechodu vpřed.

50
    Neuběhly ani tři minuty a je rozhodnuto. Uvidíme, jaký to bude mít vliv na vývoj utkání.

49
    ASHIRU je při chuti! Brněnský hráč nyní pálil z první přesně podél brankáře soupeře!

47
    A je to již o dvě branky! Z nenápadné akce se prosazuje ASHIRU, který poslal balón k levé tyčí.

46
    Hlavičkový souboj vyhrál Růžek, jeho následné počínání s míčem ale úspěch nepřineslo.

46

Druhý poločas začne přibližně v 17:00 .

Sestava Brna pro druhý poločas: Floder – Chyla, Gáč, Pavlík, Gomes – M. Vintr, Kříž – Přichystal, Ashiru, Lutonský – Růsek

První půle je u konce! Lanžhot se prezentoval velmi sympatickým výkonem, jenomže branku toto snažení nepřineslo. A tak mohla jít do vedení Zbrojovka, které se to podařilo zásluhou Vraštila, jenž si naskočil na centr Krejčího a skóroval.

45+0

44
    Další velká šanci Brna! Ani tentokrát ale z toho navýšení vedení nebylo.

43
    Šural hodil aut až na hranici vápna, tam se míče ujal Zikl, jeho pokus ale těsně minul břevno.

42
    Zikl se pokusil přejít dvojici obránců soupeře, tento záměr mu ale nevyšel.

40
    S míčem se mazlí na půli hřiště Lanžhot a nevypadá to, že se na tom v nejbližší době něco změní.

38
    Už to vypadalo, že bude Zikl zakončovat do prázdné brány, na poslední chvíli se ale do jeho střely vložil domácí brankář.

37
    Hra se začíná kouskovat. Jde vidět, že se již chce oboum celkům do šaten.

35
    Pod nohy domácímu hráči skočil Floder, který se nyní bude snažit uklidnit celou hru.

33
    Krejčí se už hnal do nebezpečného brejku, jenže hrál rukou, což neuniklo zraku hlavního rozhodčího.

32
    Z levé strany pálil Jambor, jenomže bránu netrefil.

31
    Po střele hostujícího hráče bude odkapávat brankář Lanžhota.

30
    Krejčí se pokusil o zajímavou kličku, ta se mu ale vůbec nepovedla.

29
    Dlouhý nákop Vraštila nenašel adresáta, hrát tak můžou domácí.

28
    Z hranice vápna pálil Sukup, domácí brankář si ovšem s projektilem v klidu poradil.

27
    Další centr přiletěl do vápna Lanžhota, z tohoto se povedlo vytěžit hostům rohový kop.

25
    Brno se snaží překonat obranu Lanžhota vysokými centry, s těmi si ale většinou hráči v bílých dresech ví rady.

24
    Jeden z hostů nebezpečné hlavičkoval ve vápně soupeře, s míčem si ale poradil domácí brankář.

23
    V hlavičkovém souboji obstál Vraštil, který dokonce vybojoval autové vhazování pro své barvy.

22
    Akci Lanžhota po právě straně zastavil pomezní rozhodčí, když odmával ofsajd.

21
    Velké ovace diváků sklidil souboj, po kterém přišel o míč Zikl.

19
    Šural zatáhl za dres soupeře, čehož si všiml hlavní rozhodčí.

18
    Martin Zikl byl na půli hřiště faulován, což je vysvobození pro Lanžhot, jelikož tato útočná akce vypadala opravdu nebezpečně.

17
    Poprvé v zápase Lanžhot obsadil půli soupeře, tento stav ale nevydržel příliš dlouho, a tak hrají zase hráči Zbrojovky.

16
    Na centr Krejčího si naskočil LUKÁŠ VRAŠTIL, na jehož hlavičku neměl domácí brankář nárok.

15
    Přímý volný kop že zajímavé pozice si vyzkouší také Zbrojovka.

14
    Z pravé strany přiletěl centr do vápna Lanžhota, obrana domácích si ale s míčem poradila.

13
    Jeden z hostů se ocitl v nefotbalové pozici na zemi, hra je tedy přerušena.

12
    Hráč v bílém dresu to zkoušel přes zeď, tu ale jen trefil.

11
    Přímý volný kop pro Lanžhot z velmi zajímavé pozice.

10
    Domácí kapitán se obětavě rozběhl proti odraženému míči a vybojoval ho pro svůj tým.

9
    Zikl to zpoza vápna zkoušel z otočky, bránu však o půl metru přestřelil.

8
    Domácí hráč si chystal míč na střelu, příprava mu ale trvala příliš dlouho.

6
    Na pravé straně propadl Šural, čehož využil soupeř a střelou z voleje zkusil pozornost Flodera.

5
    Lanžhotu se nedaří získat balón do své moci, ovšem je pravdou, že jiný průběh utkání se ani nečekal.

4
    Hosté kombinují na středu hřiště, nějakou větší příležitost to zatím nepřineslo.

3
    Ten byl zneškodněn Lutonským.

2
    Po faulu na lanžhotského hráče budou mít k dispozici domácí přímý volný kop.

2
    Od začátku utkání drží více balón na svých kopačkách domácí, kterým se podařilo i ohrozit bránu soupeře.

1

Úvodní sestava Zbrojovky Brno:

FC Zbrojovka Brno: Floder – Šural, Vraštil, Kryštůfek, Sukup – Sedlák – Jambor, Mičola, Krejčí, Majstorović – Zikl.

Pokud jde o lanžhotský fotbal, tak ten v posledních letech prožívá velký vzestup. Jihomoravský celek postoupil po suverénní jízdě v krajském přeboru do divize, kde se určitě bude chtít předvést v tom nejlepším světle. Pokud jde o atmosféru, tak ta se očekává bouřlivá. Lanžhot by svou průměrnou návštěvností mohl bez problémů konkurovat nejlepším týmům ve třetí lize, k tomu proti takhle věhlasnému soupeři si najde cestu na stadion určitě daleko větší počet diváků.

Brněnská Zbrojovka nezažívá zrovna nejlepší období. Po sestupu do druhé ligy odešlo hned několik opor týmu, jmenovitě to byla čtveřice hráčů – Acosta, Kijanskas, Bazeljuk a Kratochvíl. Pokud jde o posily, tak ty Brno ještě neoznámilo. Mluví se o Tomáši Mičolovi, který je společně s Chorvatem Valentinem Majstorovićem v moravské metropoli na zkoušku.
    "Flinta" odehrála zatím dva přátelské zápasy, první s Trnavou, se kterou skončilo měření sil bezbrankovou remízou. Následně vyzvalo Brno Slovan Bratislava, nad kterým se mu podařilo zvítězit 2:1.

Vítám vás u přátelského utkání, ve kterém se střetně TJ Sokol Lanžhot a FC Zbrojovka Brno. Začátek zápasu je naplánován na 16:00, a vy ho budete moct sledovat zde prostřednictvím textového přenosu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Michal Hladký

Branky: 80. Haršič – 16. Vraštil, 47. Ashiru, 49. Ashiru, 60. Vintr, 86. Růsek, 88. Ashiru

TJ Sokol Lanžhot:
    FC Zbrojovka Brno: 1. poločas: Floder – Šural, Vraštil, Kryštůfek, Sukup – Sedlák – Jambor, Mičola, Krejčí, Majstorović – Zikl
    2. poločas: Floder – Chyla, Gáč, Pavlík, Gomes – M. Vintr, Kříž – Přichystal, Ashiru, Lutonský – Růsek