Portugalsko – Itálie 4:3 (po pr.)
Portugalsko
4:3 (1:0)
Itálie
Neděle 29.07.2018, 18:30 • OmaSp Stadion (Seinajoki) • Mistrovství Evropy U19 • Finále

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 6:11. Střely mimo: 11:7. Rohy: 10:9. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 18:21. (21:26:00)

Je konec! Dnešní finálové utkání nabídlo vše, co kvalitní zápas musí nabídnout! Viděli jsme hned sedm branek a hlavně ofenzivní podívanou. Portugalsko se sice dostalo do dvoubrankového vedneí, avšak Italové během minuty dokázali srovnat. Utkání tak dospělo do prodloužení, které nakonec lépe zvládli Portugalci, kteří se tak stávají mistry Evropy hráčů do devatenácti let!

120
    Bude se hrát ještě jedna minuta.

120
    Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Jota, přichází Moura.

119
    V závěru se dostal k pohotové střele Frattesi, který ale minul šibenici. Zřejmě poslední zakončení tohoto zápasu.

118
    Do konce zápasu nezbývá už moc času. Zdá se, že Portugalsko dokáže dohrát tento zápas do vítězného konce. Ještě ale nepředbíhejme, Italové se uchylují k závěrečnému náporu.

117
    Italové se snaží vstřelit vyrovnávací branku, stále se ale nemohou dostat na dostřel branky soupeře. Portugalsko výborně brání.

115
    Na hrací ploše to začíná vřít. Několik protihráčů se do sebe pustilo, hlavní sudí několikrát vytasil žlutou kartu.

113
    Kean se snažil oslovit volného Bellanovu, druhý jmenovaný ale nepochopil záměr svého parťáka. Virginia s výkopem nikam nespěchá.

111
    Dnešní utkání nabízí skutečně parádní fotbalovou podívanou. Už jsme dohromady viděli sedm branek, Portugalsko má i nadále blíže k vítězství.
    109. Pedro CORREIA - 4:3

109
    Portugalsko právě vstřelilo branku!
    Avšak ihned po rozehrávce si Portugalci berou vedení zpět! Jota poslal do šestnáctky centr, který si PEDRO CORREIA zpracoval hrudí a poté přízemní ránou nedal brankáři šanci.
    108. SCAMACCA - 3:3

108
    Itálie právě vstřelila branku!
    Italové to s vítězstvím berou opravdu vážně, znovu totiž srovnávají krok! Do pokutového území přiletěl náramně přesný centr, který v kýženou branku přetavil GIANLUCA SCAMACCA.

108
    Po levém křídle se do útoku vrhl Vinagre, který si ale kulatého nesmyslu moc neužil. Itálie na nic nečeká, okamžitě rozehrála.

107
    Také druhé prodloužení se nám rozběhlo, tentokráte si rozehrávku vzali na svědomí Italové. Ti opět budou muset dotahovat brankové manko.

106
    Začalo druhé prodloužení.

David Suchý

Branky: 45+1. Jota, 72. Trincao, 104. Jota, 109. Pedro Correia – 75. Kean, 76. Kean, 108. Scamacca

Karty:   71. Gomes (POR), 105. Jota (POR), 115. Santos (POR) – 67. Zaniolo (ITA), 76. Cerofolini (ITA), 77. Kean (ITA), 79. Zanandrea (ITA), 90+3. Tonali (ITA), 115. Fratessi (ITA)

Portugalsko: Plizzari – Bellanova, Bettella, Zanandrea, Tripaldelli (65. Candela) – Frattesi, Tonali (91. Marcucci), Zaniolo – Scamacca, Pinamonti (46. Kean), Melegoni (59. Capone)
    Náhradníci: Cerofolini – Brignola, Candela, Capone, del Prato, Gabbia, Kean, Mallamo, Marcucci

Itálie: Virginia – T. Correia, R. Correia, Carmo, Vinagre – Luis, Florentino, Quina (91. Santos) – Trincao (101. P. Correia), Gomes (C) (83. Dju), Jota (120. Moura)
    Náhradníci: Benjamin – Balde, P. Correia, Dju, Moura, Nunes, Queiros, Santos, Texeira

Rozhodčí: Munuera