Eupen – Charleroi 1:4 (kon.) | Antverpy – Kortrijk 0:0 (kon.) | Cercle Bruggy – Lokeren 3:2 (kon.)
Gent – Waregem 1:1 (kon.)
Royal Antverpy
0:0 (0:0)
KV Kortrijk
Sobota 04.08.2018, 20:00 • Het Bosuilstadion, Antverpy • Belgická liga • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky belgické ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Royal Antverpy FC a KV Kortrijk.

KV Kortrijk v úvodním kole na domácí půdě nestačil na Anderlecht. Hosté vedli již po prvním poločase o dvě branky, prosadili se Santini a Dimata. Ve druhé části hry přidali hosté další dva góly, Santini dokonal hattrick. V závěru zápasu si vlastní gól dal Vranjes a bylo sníženo. Utkání prohrál KV 1:4.

Royal Antverpy FC odehrál úvodní duel na půdě soupeře. Cestoval do Charleroi, kde vyhrál o jednu branku. Rozhodující situace se narodila v šestnácté minutě, kde se prosadil Yatabare. Na jeho branku nikdo neodpověděl, a tak vyhrál Royal 1:0.

1

1
    Zápas začal, domácí hrají v červeném, hosté v bíločerveném.

1
    Domácí celek začal aktivně, hned v první minutě vypálil Ivo Rodrigues. Jeho ránu kryje hostující brankář.

3
    Royal vstoupil do zápasu aktivněji, domácí mají převahu, Geoffry Hairemans vede akci svého celku. Následně Dino Arslanagic vybojoval vhazování na své polovině.

5
    Rohový kop pro domácí celek. Antverpy centrovaly před branku, ale míč získal Thomas Kaminski. Ten rozehrává od své branky.

5
    Mnoho šancí momentálně k vidění není.

7
    Idir Ouali se pokoušel propracovat do střelecké pozice, jeho rána byla nepovedená, a tak hraje domácí brankář.

7
    Thomas Kaminski rozehrává od své branky nakrátko, a tak hrají obránci Kortrijku.

10
    Hosté rozehrávají od své branky, ale Royal vybojoval míč, a tak se směr hry otáčí.

10
    Daniel Opare se svými kolegy kombinuje na polovině hrací plochy, deset minut hry je pryč a na úvodní šanci čekáme.

12
    Antverpy rozehrávají od své branky, Geoffry Hairemans centroval na útočnou polovinu, ale tam přišli hráči v červeném o míč.

13
    Sinan Bolat rozehrává po nepovedené akci hostů od své branky, rychle domácí dostávají hru na útočnou polovinu.

14
    William Owusu Acheampong centroval před branku, jeho rána byla zblokovaná. Pomezní sudí však nesignalizuje rohový kop. Výrok sudích poupravil videorozhodčí.

15
    Rohový kop pro Royal. Jeden z domácích hráčů hlavičkoval, ale výborný zákrok vytáhl gólman Thomas Kaminski.

16
    Domácí špatně rozehráli, a tak míč končí u brankáře KV.

18
    Volný kop pro domácí celek. Na přímou střelu to není, centr se snesl před branku, Simen Jukleröd hlavičkoval nepřesně a obrana si dokázala poradit. Následovala rána z velké dálky a gólman zasáhl.

19
    Rohový kop také pro hosty. Balon se snesl před branku, ale Matheus dokázal odhlavičkovat míč do bezpečí.

19
    Žlutou kartu dostává Petar Golubović (KV Kortrijk).

20
    Dvacet minut hry je pryč, sledujeme rychlý fotbal, domácí hráči mají převahu. Další práce pro brankáře hostů po centru před branku.

22
    Kristof D'Haene si pomohl nedovoleně, a tak bude rozehrávat domácí celek volný kop na útočné polovině.

23
    Geoffry Hairemans vypálil z přímého kopu. Jeho rána končí mimo branku, vykopávat bude Thomas Kaminski.

24
    Ivo Rodrigues se propracoval do zakončení, jeho rána byla tečovaná soupeřem. Rohový kop.

25
    Thomas Kaminski rozehrává od své branky, ale hostující akce byla velmi nepovedená, a tak míč má na druhé straně druhý brankář.

26
    Na výraznější střelecký pokus čekáme, domácí hráči mají převahu.

27
    Daniel Opare vypálil z velké dálky, jeho rána postrádala přesnost. Rozehrávat tak bude brankář Kortrijku.

28
    Antverpy pokračují v aktivní hře, ale hostující obrana dává pozor a nepouští soupeře do velkých šancí.

29
    Kanu kombinoval se spoluhráči na polovině hrací plochy, Brendan Hines-Ike nezpracoval přihrávku, a tak hrají domácí.

30
    Rohový kop pro domácí, centr se snesl před branku, hlavičkoval Jonathan Bolingi. Míč končí mimo branku.

31
    Na brankové čáře dokázal hostující brankář udržet míč po hlavičce Jonathana Bolingia.

32
    Kanu se dožadoval faulu na svou osobu, ale sudí tento názor nesdílí.

34
    Další zajímavá šance domácích, Geoffry Hairemans centroval před branku a Faris Haroun zakončoval nepřesně.

35
    Deset minut hry zbývá do konce prvního poločasu, Faris Haroun proběhl míč, a tak přišel domácí celek o míč.

36
    Nyní se hraje na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nyní nemůže propracovat do výraznější střelecké pozice.

38
    Brendan Hines-Ike rozehrává od své branky, ale jeho přihrávka na spoluhráče postrádala přesnost.

38
    Žlutou kartu dostává Kanu (KV Kortrijk).

39
    Volný kop pro domácí celek. Centr se snesl před branku, ale obrana si dokázala poradit. Následně Geoffry Hairemans pálil mimo.

40
    Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase, Gary Kagelmacher vrací míč svému brankáři, který ale nepřesně rozehrává, a tak hrají domácí.

41
    Thomas Kaminski vykopává od své branky, sledujeme nyní klidnější pasáž hry.

41
    Jonathan Bolingi vypálil z dobré pozice, jeho ránu tak tak vytěsnil brankář zpět do hry.

42
    Kortrijk rozehrává od své branky, dostává se na útočnou polovinu. Christophe Lepoint hledal spoluhráče před brankou, domácí obrana odehrála míč do zámezí.

43
    Thomas Kaminski vykopává od své branky, probíhají poslední minuty prvního poločasu.

44
    Kanu centroval před branku, jeden z domácích beků odhlavičkoval míč do bezpečí.

44
    Domácí Sambou Yatabaré vypálil z dobré střelecké pozice, míč končí mimo branku.

45
    Domácí hrají dál aktivně, Thomas Kaminski kryje míč po střele Farise Harouna, kterému přihrával Jonathan Bolingi.

45+1
    Nastavovat se bude jedna minuta.

45+1
    Rozehrávat rohový kop bude domácí celek.

45+2
    Centr se snesl před branku, ale obrana si poradila.

45+2
    Ivo Rodrigues vypálil z dobré pozice, jeho ránu senzačně vytáhl gólman.

45+2

Po prvním poločase platí nerozhodný bezbrankový stav. Více ze hry mají domácí fotbalisté, ale marně se snaží překonat brankáře KV.

46

47
    Hra byla na chvilku přerušená, fanoušci odpálili dýmovnice, na trávníku byla výrazně snížená viditelnost. Ta byla asi dva a půl kroku.

48
    Hraje se na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nikam nežene.

49
    Hosté momentálně mají míč pod kontrolou, ale do zakončení se nemohou propracovat.

50
    Domácí celek se pokoušel dostat do šance, ale obránce si pomohl zákrokem na hranici pravidel, rozehrávat bude brankář.

51
    Domácí celek se vrací k aktivní hře, vybojoval tak rohový kop.

52
    Faris Haroun hlavičkoval, ale obrana míč tečovala, Rohový kop z druhé strany.

52
    Další rohový kop pro Royal, ale obrana hostujícího celku si dokázala poměrně snadno poradit.

54
    Ivo Rodrigues nedokázal přesněji zakončit, a tak bude rozehrávat hostující brankář.

55
    Ani jeden celek se nemůže nyní dostat do střeleckých pozic, míč převážně drží domácí celek.

56
    Thomas Kaminski rozehrál od své branky hodně nepřesně, míč zastavila obrana Royalu, která tedy rozehrává.

57
    Náhradníci obou celků se rozcvičují, pravděpodobně uvidíme brzy střídání.

58
    Nechybělo mnoho a domácí šli do vedení. Rána Sambou Yatabarého mířila na vzdálenější tyč, ale míč končí mimo branku.

59
    Střídání v týmu KV Kortrijk: ze hřiště odchází Idir Ouali, přichází Larry Azouni.

60
    Šedesát minut hry je pryč, ani jeden celek se nikam nežene. Domácí celek má dlouhodobě převahu, ale nedaří se mu překonat brankáře soupeře.

62
    Geoffry Hairemans dostal míč do pokutového území a pokoušel si vypracovat střeleckou pozici, neúspěšně.

62
    Žlutou kartu dostává Sambou Yatabaré (Royal Antverpy FC).

63
    Domácí fanoušci ženou své oblíbence za vstřelením branky, ale zatím hostující obrana hraje zodpovědně a nedává soupeři mnoho velkých šancí.

64
    Geoffry Hairemans pálil z velké dálky, tomu odpovídala také přesnost střelby. Sedmá řada za brankou.

65
    Gary Kagelmacher vhazuje na obranné polovině, zadní řady hostů si mohou nyní odpočinout.

66
    Simen Jukleröd centroval před branku, obrana si dokázala poradit,

68
    Domácí celek vstoupil do zápasu jako papírový favorit, ale stále má na svém kontě 0 vstřelených branek.

70
    Střídání v týmu KV Kortrijk: ze hřiště odchází Abdul Ajagun, přichází Elohim Rolland.

71
    Dvacet minut hry nás dělí od konce zápasu, stav je stále bezbrankový, výraznější příležitost jsme v poslední době vůbec neviděli. Geoffry Hairemans to udělal dobře, vybojoval rohový kop.

72
    Centr se snesl před branku, ale obrana si dokázala poradit a míč dostala do bezpečí.

73
    Thomas Kaminski bude vykopávat od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry.

73
    Střídání v týmu Royal Antverpy FC: ze hřiště odchází Geoffry Hairemans, přichází Didier Lamkel Zé.

76
    Velkou šanci měl nyní domácí celek, ale jeden z hráčů na centr nového nedokázal zareagovat.

76
    Didier Lamkel Zé vypálil bez přípravy a jeho rána končí výrazně mimo branku. Gólman zasahovat vůbec nemusel.

77
    Domácí celek rozehrává od své branky, kam se míč dostal po nepřesné akci KV. Hráči v červeném mají převahu, ale nedaří se jim vypálit přesněji.

79
    Antverpy hrají aktivně, pokouší se něco vymyslet na útočné polovině, ale hosté hrají zodpovědně.

80
    Dostáváme se do poslední desetiminutovky zápasu, stav je stále bezbrankový.

80
    Střídání v týmu KV Kortrijk: ze hřiště odchází Kanu, přichází Hannes Van der Bruggen.

80
    Thomas Kaminski kryje míč po nepovedené střele soupeře, rozehrávat tak bude od své branky.

81
    Sambou Yatabaré se marně pokoušel stihnout přihrávku od spoluhráče, Gary Kagelmacher spolu s brankářem dokázali situaci zvládnout.

82
    Hannes Van der Bruggen si pomohl nedovoleně, volný kop z dobré střelecké pozice pro domácí.

83
    Se střelou si výborně poradila obrana, zeď nenechala projít balon až k brankáři.

83
    Střídání v týmu Royal Antverpy FC: ze hřiště odchází Sambou Yatabaré, přichází Jegor Nazaryna.

84
    Hostující brankář rozehrává od své branky, na výraznější šanci stále čekáme.

85
    Hostující celek se po dlouhé době dostal na útočnou polovinu, kde získal vhazování.

86
    Mnoho času už fotbalisté na vstřelení branky nemají, sledujeme klidnější pasáž hry.

86
    Didier Lamkel Zé si pomohl nedovoleně, rozehrávat tak budou volný kop hosté.

87
    Sinan Bolat snadno získává míč po přímé střele na svou branku.

88
    Thomas Kaminski si poradil s centrem před branku. Hostující celek tak stále drží remízu.

88
    Střídání v týmu Royal Antverpy FC: ze hřiště odchází Ivo Rodrigues, přichází Zotsara Randriambololona.

90
    Domácí brankář rozehrává od své branky a rychle míč dostal na útočnou polovinu.

90+1
    Nastavovat se bude pět minut.

90+2
    Ještě tři minuty mají fotbalisté na to, aby dokázali změnit nerozhodný stav. Bezbranková remíza vyhovuje více hostům.

90+2
    Thomas Kaminski rozehrává od své branky a nutno poznamenat, že se nikam nežene.

90+4
    Thomas Kaminski rozehrává volný kop daleko na své obranné polovině.

90+5
    Probíhá poslední nastavená minuta.

90+5
    Jegor Nazaryna pálil bez přípravy vysoko nad.

90+5

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 12:0. Střely mimo: 12:0. Rohy: 9:1.

Domácí celek si v tomto zápase vypracoval jednoznačně více příležitostí, ale ani jednu nedokázal proměnit. Byl jednoznačně lepší, jen ho trápila koncovka. Díky tomu, že se neprosadili ani hosté, končí tento duel bezbrankovém stavem, který více vyhovuje hostům. (21:56:09)