HC Plzeň – Mountfield HK 3:3 (0:2 po s.n.) | Zlín – Kometa Brno 2:4 (po pr.) | Havířov – Mountfield HK 1:4 (po pr.)
HC Plzeň – Kometa Brno 0:3 (po pr.) | Zlín – Havířov 0:3 (1:2 po s.n.)
HC Plzeň 1929
0:3 (0:1, 0:2, 0:0 - 1:0)
HC Kometa Brno
Neděle 19.08.2018, 14:45 • ZS Luďka Čajky • ZLÍN CUP 2018

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:45.

HC Plzeň 1929: Prchlík, Vondraš – Špaček, Jiříček, Páník, Jánský, Kanta, Jasečko, Hodinář – Kaiser, Korčák, Hauser, D. Soukup, Matoušek, Marcel, Václavík, Dáňa, Beránek, Kupčo, Šiler, Dvořák, M. Soukup.

HC Kometa Brno: Bizoň, Schattinger – Fajmon, Holcman, Němec, Prčík, Řehák, Ulbricht, Vacek – Brabenec, Harmin, Horký, Kos, Linka, Masař, Mišiak, Nesvadba, Sedláček, Sever, Salé, Vyroubal.

Rozhodčí: Hečl – Blažek, T. Goňa.

00:01

00:15
    Úvodní buly vyhrála Plzeň, která se snaží kombinací dostat do útoku.

01:03
    První šance Plzně, při které si jeden z útočníků najel do mezikruží a zkoušel prostřelit Schnattinger, to ale kotouč udržel ve výstroji.

02:04
    Kometa právě vstřelila branku!
    Kometa jde zničehonic do vedení. MARTIN MIŠIAK využil drobného zaváhání plzeňské obrany, získal kotouč, najel si do levého kruhu pro vhazování a střelou k tyči prostřelil Vondraše. Bez asistence.

03:52
    Zakázané uvolnění Brna.

04:14
    Vondraš si povyjel pro nahozený kotouč a rozehrál ho na své obránce.

05:04
    Plzeňští jen nahodili kotouč do útočného pásma, kde u něj byli jako první hráči Komety.

05:55
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Brabenec – 2 min., sekání).

06:23
    Západočeši se pustili do svého soupeře s vervou, Brňané se zatím zuby nehty brání.

06:35
    Marek Soukup to zkusil od modré čáry, jeho pokus však příliš zmatku nenadělal. Kometa se navíc hned záhy osvobozuje.

07:27
    Plzeň to opět musí zkusit od začátku. Po úvodním tlaku se jim teď přesilovka příliš nedaří.

07:55
    Kometa hraje v plném počtu.

08:24
    Schnattinger skryl do své výstroje kotouč a přerušuje hru. Vhazovat se bude před brankou Brna.

08:45
    Plzeň je nastěhovaná v útočném pásmu a hledá způsob, jak ohrozit branku.

09:11
    Horký spěchal za nahozeným kotoučem a chyběly mu tak dva, tři kroky, aby ujížděl sám na gólmana. Plzeňští nakonec ošemetnou situaci zvládli.

10:31
    Teď je pro změnu v útočném pásmu Brno, Západočeši jsou v pohotovosti.

11:03
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Masař – 2 min., hrubost).

11:22
    Křižná přihrávka přes útočné pásmo nakonec doputovala jen na hokejky brněnských obránců.

11:55
    Po krátké epizodě, kdy se puk ocitl za plzeňskou brankou, jsou již Západočeši opět nastěhovaní v útočném pásmu.

12:33
    Plzeňský tlak vyvrcholil střelou, kterou Schnattinger kryje do výstroje. Hra je přerušena.

12:48
    Kometa nyní dobře brání svou modrou čáru a drží hru daleko od své branky.

13:03

13:12
    Vhazování v obranném pásmu Brna vyšlo lépe bránícímu týmu. Kometa je nyní u kotouče a spěchá dopředu.

14:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

14:12
    Plzeň kombinuje v pásmu a ještě se v samotném závěru třetiny snaží o vyrovnání.

14:45
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Horký – 2 min., sekání).

14:52
    Špaček to zkusil od modré čáry, jeho střela se však nevešla mezi tři tyče.

15:00

Další třetina začne přibližně v 15:17.

První třetina utkání je za námi. Viděli jsme v ní několik zajímavých šancí a také jeden gól, o který se postaral Martin Mišiak. Kometa díky jeho trefě drží těsný náskok. Stále je však před námi minimálně třicet minut hry, zápas je tedy otevřený. Co přinese další průběh hry?

15:01

15:24
    Plzeň pokračuje v přesilové hře, hráči jsou nastěhovaní v útočném pásmu.

15:58
    Teď se však Západočeši nepřesnou přihrávkou sami o pásmo připravili.

16:20
    Schnattinger vyrazil puk před sebe, o zbytek se postaral jeden z beků, který kotouč okamžitě poslal ven z pásma.

16:45

17:03
    Zakázané uvolnění Brna, hra se tak vrací zpět před jejich branku.

17:35
    Plzni se teď nepovedl přechod přes útočnou modrou. Rozhodčí píská ofsajd.

17:49
    Hauser ze strany ohrozil branku Komety, gólman si však s jeho pokusem v pohodě poradil.

18:32
    Kometa zatím ve druhé třetiny čelí náporu soupeře, jeji obrana je však zatím pevná jako skála. Plzeň se ne a ne prosadit.

18:52
    Schnattinger skryl do lapačky nahozený kotouč a raději přerušuje hru.

19:22
    Brněnský brankář měl drobné potíže s rozehrávkou, neboť Plzeň aktivně napadala. Kotouč nakonec poslal zřejmě jinam, než chtěl. Naštěstí pro Brno však u něj byl jako první jeden z obránců.

20:34
    Mišiak si počíhal na přihrávku skrz pásmo, zmocnil se kotouče a vyhodil jej ven z obranného pásma.

21:46
    Ze strany Plzně je to stále bušení do zavřených vrat. Ani další útočný pokus Západočechů nepřinesl úspěch.

22:36
    Prčík se ujal kotouče u vlastní modré, nabruslil s ním až do útočného pásma a prověřil Vondraše. Ten jeho střelu bez větších potíží kryje.

23:20
    Václavíkova střela z prostoru mezi kruhy skončila na levé tyči branky! Tak teď Plzni chyběly opravdu jen centimetry.

24:39
    Na ledě se objevují emoce! Hodinář a Sedláček se do sebe pustili, rozhodčí se hned vydali jejich konflikt ukončit.

24:39
    Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Hodinář – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Sedláček – 2 min., hrubost).

25:00
    Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Šiler – 2 min., podražení).

25:20
    Kometa hraje přesilovku čtyři na tři a kombinuje s pukem v pásmu.

25:32
    Brňané využívají početní výhodu a zvyšují svůj náskok. MATĚJ PRČÍK dostal před brankou poměrně dost volného prostoru k tomu, aby uklidil do sítě vyražený kotouč. Asistence: Jakub Kos.

26:39
    Oba týmy hrají v plném počtu, pokračuje se tedy pět na pět.

27:36
    Vhazování v útočném pásmu Plzně. Kometa se hned po buly zmocnila kotouče a dostala jej do středního pásma.

28:02
    Plzeň je však zpět v útočné třetině. Z obou stran je vidět urputná snaha. Žádný z hráčů nechce nechat soupeři ani centimetr ledu, natož pak kotouč.

28:29
    A je tady další mela. Hráči obou týmů se do sebe pustili poté, co Schnattinger přikryl kotouč. Bude se tedy vylučovat, opět na obou stranách.

28:29
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Němec – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Kaiser – 2 min., sekání).

29:00
    Pokračuje se čtyři na čtyři. Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

29:07
    Zakázané uvolnění Plzně vrací hru zpět před Vondraše.

29:52
    Brno vede již 3:0! JAKUB BRABENEC těsně před přestávkou poslal krásnou, svižnou a především dobře mířenou střelu do horního rohu branky, na níž Vondraš nedosáhl. Asistence: Patrik Fajmon.

30:00

Další třetina začne přibližně v 15:44.

Druhá třetina začala náporem Plzně, nakonec to však byli opět pouze Brňané, kdo se radoval z gólu. A tentokrát hned ze dvou. Po třiceti minutách tak Kometa drží tříbrankový náskok a je zase o kus blíže výhře. Co na to Plzeň? Má ještě patnáct minut k dobru.

30:01

30:28
    Kos ujel plzeňské obraně a řítil se sám na branku. Proti jeho střele však Vondraš vytáhl výborný zákrok lapačkou! Skóre se tedy nemění.

30:52
    Na druhé straně předvedl další zákrok také Schnattinger. Vhazovat se bude před jeho brankou.

31:39
    Další vhazování v útočném pásmu Plzně.

32:20
    Brabenec dostal trochu prostoru v útočném pásmu a ze strany se snažil zamířit pod horní tyč. Jeho pokus nakonec mířil příliš vysoko.

33:21
    Marek Soukup se ujal kotouče v obranném pásmu a jal se založit útočnou akci svého týmu. Nakonec z toho však nic nebylo.

33:53
    Schnattinger kryje kotouč do lapačky a přerušuje hru.

34:05
    Jeden z útočníků Brna stíhal nahozený kotouč, nakonec však u něj byl jako první Dominik Soukup, který zažehnal možné nebezpečí před plzeňskou brankou.

35:22
    Vondraš vytáhl další velmi dobrý zákrok a kryje kotouč do lapačky.

35:39
    Plzeň sevřela svého soupeře před brankou a vytvořila si zajímavý tlak, ani jeden, ani druhý útočník však nedokázal dotlačit puk do branky.

36:20
    Vondraš na druhé straně se opět zaskvěl svou hbitou lapačkou.

36:56
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Holcman – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

38:12
    Plzeň je nastěhovaná v pásmu, Kometa se brání.

38:39
    Brňané vyhodili puk ven z pásma.

38:50
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Fajmon – 2 min., podražení).

38:56
    Přesilovka pět na tři byla opravku krátkou záležitostí. Holcman je zpět na ledě, Plzeň pokračuje v klasické výhodě pět na čtyři.

39:51
    Plzni se nedaří vytvořit si nějaký souvislejší tlak. Když už se nastěhuje do pásma, Kometě se brzy podaří vyhodit puk ven.

40:50
    Brno hraje v plném počtu a může si přidat další zářez v podobě úspěšně ubráněného oslabení.

41:22
    Hráči obou týmů bojují o puk u mantinelu v místech, která jsou blíže brněnské brance.

41:35
    Kometa se hnala do útoku, její snaha však skončila jen ofsajdem.

42:50
    V rohu za brněnskou brankou teď si teď dva hráči vyřizovali účty. Rozhodčí je oba posílá na trestnou lavici.

42:50
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Brabenec – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Václavík – 2 min., hrubost).

43:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

43:44
    Icing Brna.

44:17
    Kometa se i v poslední minutě hry vydává aktivně, ve dvou napadat do útočného pásma.

44:50
    Obě mužstva hrají v plném počtu.

45:00

Ve třetí části už další gól nepadl, což znamená, že Brno v tomto utkání vítězí 3:0. Nyní bude následovat prodloužení a případně i samostatné nájezdy.

45:01

45:18
    Brno se vydalo do útoku, ale nakonec přišlo o puk dřív, než stihlo jakkoliv ohrozit branku.

45:58
    Tak dlouho se hráči obou týmů přetlačovali u mantinelu o puk, až se rozhodčí rozhodl hru přerušit.

46:21
    Vondraš si vyjel za branku a pomohl svým bekům s rozehrávkou.

46:36
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Je konec. Západočeši střílí alespoň v prodloužení první branku v tomto utkání. Prosadil se Daniel Kaiser, který z prostoru mezi kruhy zamířil přesně k tyči.

Zápasy turnaje – neděle 19. srpna

Plzeň – Hradec 3:3
    Zlín – Kometa 2:4
    Havířov – Hradec 1:4
    Plzeň – Kometa 0:3
    Zlín – Havířov

Předposlední zápas turnaje je minulostí. Brno vyhrálo zápas, nastavení naopak vyšlo lépe Plzni. Před námi už je nyní jen zápas Zlína s Havířovem, v nemž si to oba celky rozdají o konečné čtvrté místo na turnaji. (16:31:20)