W. Brémy – Hannover 1:1 (kon.) | Düsseldorf – Augsburg 1:2 (kon.) | Freiburg – Frankfurt 0:2 (kon.)
Hertha – Norimberk 1:0 (kon.) | Wolfsburg – Schalke 2:1 (kon.) | Mönchengladbach – Leverkusen 2:0 (kon.)
Hertha BSC
1:0 (1:0)
1. FC Norimberk
Sobota 25.08.2018, 15:30 • Olympiastadion, Berlín • Německá Bundesliga • 1. kolo

To je ode mě pro dnešek vše, děkuji za pozornost. Přeji příjemný zbytek sobotního dne a zase někdy na počtenou! (17:36:21)

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 3:6. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 15:12.

Je to tak, jedinou branku utkání vstřelil ve 27. minutě domácí kapitán Vedad Ibišević a stanovil tak nejtěsnější možnou výhru pro svůj tým. Na druhé straně mohl v závěru vyrovnat útočník Mikael Ishak, ale v 85. minutě neproměnil pokutový kop, který mu chytil dnes skvělý Rune Jarstein. Hertha tak vstupuje do nové sezony tříbodovým ziskem, naopak Norimberk jede domů s prázdnou.

90+5

90+5
    Palacios napřáhl zpoza vápna, mířil ale výrazně mimo. Vypadá to, že první bundesligový zápas po čtyřech sezonách Norimberk prohraje.

90+4
    Defenziva FCN úplně propadla a na levém křídle měl po dlouhém Jarsteinově odkopu spoustu místa Jastrzembski, jenže míč dlouho zpracovával a nakonec se mu vůbec nepovedlo zakončit.

90+2
    Po rohovém se k brankové čáře stáhl Lazaro a pošetřil tam pár vteřinek, tohle domácímu týmu naprosto vyhovuje.

90+2
    Po narážečce s Dudou se ke střele dostal Dárdai, ale pálil nedůrazně a navíc do střely nakonec sáhl jeden z obránců. Roh.

90+1
    Pěkně to u postranní čáry udělal Dárdai, když si prohodil míč kolem Leibolda a pak se jím nechal faulovat.

90+1
    Nad rámec druhé půle je nastaveno rovnou pět minut.

90
    Běží poslední minuta řádné hrací doby a Norimberk stále marně čeká na vyrovnání. Uvidíme, zdali se jim to případně podaří v nastavení.

89
    Střídání v týmu 1. FC Norimberk: ze hřiště odchází Robert Bauer, přichází Patrick Erras.

88
    Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Vedad Ibišević, přichází Marko Grujić.

87
    Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Salomon Kalou, přichází Pal Dárdai.

86
    Pěkná kombinace domácích přinesla centr z pravé strany, na který si ve vápně počkal Kalou, jeho hlavičku zneškodnil gólman Bredlow.
    85. Penalta

85
    No pozor! Ishak pálil ze svého pohledu k levé tyči, jenže tam se také vrhl Jarstein a Švédovu ránu vyrazil! Jarstein je dnes hrdinou domácího týmu.

84
    Je to jasné! Tobias Welz jednoznačně ukazuje na puntík a díky videu je tedy nařízena penalta pro Norimberk!