Malmö Redhawks – Junosť Minsk 4:1 (kon.) | Tychy – Skellefteå 1:8 (kon.) | Něman Grodno – Zug 2:4 (kon.)
Mnichov – TPS 5:1 (kon.) | Eisbären – Kometa Brno 2:3 (kon.) | Třinec – Tappara 2:8 (kon.)
Mountfield HK – Rouen 3:2 (kon.) | Kärpät – Norimberk 9:3 (kon.) | Storhamar – Djurgården 2:3 (po pr.)
Bolzano – IFK Helsinky 4:1 (kon.)
Malmö Redhawks
4:1 (3:0, 1:1, 0:0)
Junosť Minsk
Neděle 02.09.2018, 15:00 • Malmö Arena, Malmö • Hokejová Liga mistrů • Skupina B

To by bylo z mé strany všechno. Já se s Vámi loučím, přeji příjemný zbytek dnešního dne a u dalšího hokejového přenosu zase někdy na počtenou. (17:42:06)

Využití: 1/3 – 0/4
    Švédský tým je po dvou zápasech stoprocentní.

Je dobojováno! Švédské Malmö navázalo na své úvodní utkání proti TPS a připsalo si další tři body. Tentokrát za vítězství 4:1 proti Junosť Minsk. Švédové na svého soupeře vlítli už v první třetině, kdy dokázali za dvacet minut nasázet tři branky. Druhá třetina byla už poměrně vyrovnaná. V této části hry padly pouze dvě branky, každá na jedné straně. Naopak třetí část tohoto utkání už byla pouze formalitou.

59:51
    Malmö drží puk na svých hokejkách a čeká na závěrečnou sirénu. Ani hráči běloruského týmu se už nemají k většímu napadání.

59:30
    Dnešní utkání sleduje 2 320 diváků.

59:06
    Olofsson vystihnul přihrávku a mohl zaútočit do otevřené obrany. Jenže domácí hráč zvolil přihrávku zpět.

58:26
    Alsenfelt musel zasáhnout proti dvou střelám a u obou pokusů byl úspěšný. Tento brankář dnes chytá povedené utkání.

58:01
    Byly ohlášeny poslední dvě minuty dnešního utkání.

57:17
    Antonov udržel puk v útočném pásmu, akce Minsku není u konce. Naopak unavená pětka domácích nemůže střídat.

56:46
    Domácí tým už nikde nespěchá a spíše se svou hrou baví. Junosť se z posledních sil snaží, ale nejde to.

56:21
    Borodulja musel nadvakrát krotit pohotovou střelu Warga z pravého kruhu. Tento zákrok se nakonec povedl.

55:43
    Lerby místo útočení volil jízdu zpět, aby se pokusil vylákat soupeř k většímu napadání. Jenže to se nepodařilo.

55:23
    Blíží se konec zápasu a ožívají domácí fanoušci, kteří jsou si jisti dnešním vítězstvím.

54:55
    Kaškar může být rád, že jeho zákrok nebyl potrestán menším trestem. Rozhodčí nechává hru plynout.

54:39
    Tentokrát si hostující brankář připsal zákrok proti střele Komareka. Minsk se nedokáže s pukem dostat aspoň do středního pásma.

54:11
    Borodulja si připsal úspěšný zákrok proti blafáku Hardta, vhazovat se bude před jeho brankou.

53:34
    Domácí tým se po delší odmlce nadechnul k tlaku v útočném pásmu. Minsk se brání, co to dá.

52:43
    Dnešní zápas se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci. Nevím, co by se muselo stát, aby Malmö ztratila tento zápas.

52:19
    Rybčik přejel s noblesou střední pásmo a v tom útočném se dostal i do zakončení. Jenže jeho střele chyběly parametry.

51:54
    Rozhodčí museli na ledě řešit menší bitku mezi dvěmi hráči, trestat ovšem nebudou. Podle rozhodčích bude stačit domluva.

51:26
    Hosté to přece jenom zkusí, na druhou stranu nemají dnes co ztratit. Uvidíme, jak odpoví soupeř.

50:39
    Jerocho přejel do útočného pásma dřív než puk, následně mu byl odpískán další ofsajd.

50:12
    Máme před sebou posledních deset minut dnešního zápasu. Malmö Redhawks se pomalu blíží k zisku dalších bodů.

49:58

49:48
    Další Alsenfeltův zákrok znamená další vhazování před jeho brankou. Hostující přesilovka se blíží ke svému konci.

49:12
    Bogoslovskij donutil domácího brankáře k zákroku. Alsenfelt v této zkoušce obstál na výbornou

48:41
    Tohle zatím nemohlo skončit jinak, než vyhození přes všechny čáře. Redhawks se ubránili a jdou střídat.

48:13
    Junosť rozehrál kolotoč rychlých přihrávek, ale přihrávky nejsou to, co by domácí branku mohlo ohrozit. Běloruský tým potřebuje hlavně střílet.

47:58
    Vyloučení v týmu Malmö Redhawks (Setkov – 2 min., hákování).

47:30
    Gajnetdinov odešel ze střídačky do šatny. Uvidíme, zda tohoto hráče Minsku ještě v dnešním zápase uvidíme.

47:20
    Bez přerušení jsme tedy dlouho nevydrželi, jelikož se na ledě ocitnul jeden z hostujících hráčů. Právě on potřebuje lékařské ošetření.

47:11
    Po komerční přestávce se opět pokračuje tlakem domácích, kteří se budou snažit ohrozit hostující brankou.

46:47
    Máme tady komerční přestávku.

46:31
    Junosť skvěle vysunul své napadání skoro až do svého útočného pásmo, domácí tým měl těžkou práci, když chtěl dostat puk mimo ohrožení branky.

45:45
    Tyto minuty jsou opravdu poklidné. Třetí třetina zatím nenapodobuje druhou nebo nakonec první třetinu, která byla úplně z jiného těsta.

45:07
    Už se zdálo, že Borodulja bude muset opět zasahovat, ale nakonec nemusel. Arénou v Malmö to jenom zahučelo.

44:37
    Tohle nebylo dobré rozhodnutí, domácí tým si v kombinace příliš nerozuměl. Rozhodčí odpískal ofsajd.

44:09
    Puk skončil opět někde mezi diváky, hra byla přerušena. Po krátké přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.

43:36
    Alsenfelt se ani nemusel natahovat, ale radši střelu od modré jistil. Puk skončil po této střele v rohu kluziště.

43:02
    Začátek třetí třetiny zatím probíhá bez většího přerušování, hra je poměrně dost plynulá.

42:24
    Tlak domácích není u konce, hostující tým musí být ve svém pásmu velmi opatrný, jinak by se jim to mohlo nebezpečně vymstít.

42:19
    Alsenfelt nic neriskoval a puk radši schoval ve své lapačce, vhazovat se bude před jeho brankou.

41:46
    Ekberg vybojoval puk pro svůj tým a pro jistotu zajel za vlastní branku, kde čeká na vystřídání obou celků.

41:06
    Úvodní sekundy patři opět domácím, kteří kombinují v útočném pásmu. Minsk se nedokáže dostat na delší dobu k puku.

40:36
    Bryggman by blízko ke vstřelení své třetí branky, ale z levého kruhu přestřelil. Borodulja měl velké štěstí.

40:11
    Před malou chvílí nám začala poslední třetina tohoto utkání druhého kola základních skupin letošního vydání Ligy mistrů v ledním hokeji.

40:01

Další třetina začne přibližně v 16:45.

Je za námi i druhá třetina tohoto utkání. Druhá část zápasu byla celkem vyrovnaná, proto možná taky skončila remízou. Domácí Görtz navázal hned v úvodu na své kolegy z první třetiny a zvýšil na rozdíl čtyř branek. Hosté se přece jenom dočkali skoro čtyři minuty před koncem, když se trefil Grin.

40:00

39:43
    Borodulja drží puk ve své lapačce a ještě před koncem třetiny tady máme jedno vhazování.

39:18
    Forsbergobjel celé útočné pásmo, ale ke střele se nedostal. Domácí hráč musel volit přihrávku zpět.

39:01
    Byla ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:39
    Alsenfelt ukázal, že umí i konstruktivně rozehrát. Tohle byla velmi povedená rozehrávku na modrou čáru.

38:04
    Až v tuto chvíli se Malmö dokázalo osvobodit vyhozením puku aspoň do středního pásma. Obrana si na malý moment může odpočinout.

37:38
    Domácí tým neví, kde má první skočit. Malmö se nedokáže dostat z vlastního pásma, domácího brankář musí být ve střehu.

36:53
    Jako by úvodní branka hostům pomohla a jsou více odvážnější. Tohle může být pro ně velká vzpruha.
    36:05 GRIN - 4:1

36:05
    Tým Junosť Minsk právě vstřelil branku!Domácí tým jako by zapomněl bránit. Hosté se toho pokusili využít a to se také posléze vyplatilo. EDUARD GRIN s Kirillem Brikunem ujeli, druhý jmenovaný hráč poslal na svého kolegu takovou lehkou žabičku a poté už nebylo co řešit – 4:1. Asistence: Kirill Brikun, Michail Stefanovič.

35:19
    Puk se asi dvacet sekund zaseknul v rohu kluziště, kde ho drželi hráči Redhawks.

34:49
    Karakulko se neprodral do útočného pásma, protože byl na modré čáře zastaven čistým způsobem.

34:22
    Zatím to nevypadá, protože oba týmy začínají střílet poměrně nepřesně. Obra brankáři zažívájí poklidné období zápasu.

33:52
    Druhá třetí se nám pomalu, ale jistě blíží ke svému konci. V této periodě jsme se dočkali zatím jediné branky, dočkáme se další?

33:34
    Domácí tým se přihrává po celé šířce ledu úplně bez problémů, protože jejich soupeř ani jejich rozehrávku nenapadá.

33:30

33:11

32:31
    Přesilovka hostů se blíží ke svému konci a hosté ještě nedokázali vystřelit. Vlastně, až teď, kdy si domácí brankář připsal další úspěšný zákrok.

32:01
    Domácí tým je dnes ve své defenzivní práci velmi precizní, Junosť nemá v útočném pásmu na rúžích ustláno.

31:35
    Tohle je další slibná šance pro hosty, jak se pokusit vrátit do zápasu. Otázkou však je, podaří se vstřelit kýžená branka?

31:11
    Vyloučení v týmu Malmö Redhawks (Forsberg – 2 min., hákování).

30:51

30:35
    Hra byla přerušena, puk vylétnul mimo hrací plochu. Z tohoto dárku se může radovat fanoušek, který sedí nad domácí střídačkou.

30:16
    Právě jsme se dostali do druhé poloviny dnešního utkání. Malmö vede na svém ledě 4:0 a míří za dalším ziskem bodů.

29:53
    Už to vypadalo, že si Borodulja připíše další zákrok, ale nakonec byla tato střela zablokována těsně před ním.

29:25
    Naopak hosté se skvěle vysouvají a domácí útoku už dokáží odrážet ve středním pásmu. Hostující brankář nemusel zasahovat.

29:06
    Domácí tým má velkou šanci odskočit už na rozdíl pěti branek, ale jejich poslední střely byly dost nepřesné.

28:51
    Vyloučení v týmu Junosť Minsk (Mitškevič – 2 min., hákování).

28:32
    Na druhé straně to byl únik dvou hráčů na jednoho. Tento protiútok byl zakončen střelou těsně nad horní tyčku.

28:10
    Hosté se vydali do útoku ve čtyřech proti dvou, ale nakonec ani tato přesila nestačila na vstřelení jejich úvodní branky v utkání.

27:52
    Borodulja nechtěl nic riskovat a radši puk schoval pod svou lapačkou. Co to znamená? Přece vhazování před jeho brankou.

27:25
    Střela v tuto chvíli ani nepříjde, jelikož Minsk získal puk a vyhodil přes všechny čáry.

27:11
    Domácí jsou stále v útočném pásmu, ale zatím je to kombinace bez střelecké příležitosti.

26:41
    Jak jednoduchý může být tento sport. Malmö vykombinovalo z vlastního pásma až do útočného pouze na tři doteky s pukem.

26:27
    Domácí brankář dnes nemá moc práce, ale když ano, tak to jsou exceletní zákroky. Ani Razvadovskij ho nepřekonal.

25:51
    A vůbec, domácím stačí hrát v tréninkovém tempu a stejně vedou o čtyři branky. Tohle je profesorský výkon.

25:29
    Dnešní zápas je takový tréninkový. Domácí tým si ze svého soupeře dělá tréninkové kužely.

25:19
    Borodulja se vyznamenal a skvělým zákrokem lapačkou zastavil střelu z pravého kruhu. Tohle bude další vhazování před jeho brankou.

25:01
    Hosté mohli zaútočit do otevřené obrany, ale nakonec z toho opět nic nebylo. Skvěle se vrátil domácí Mylläri.

24:33
    Malmö si dokáže i ve hře pět na pět udržet útočné pásmo. Jejich soupeř dnes neví, kde dřív by měl skočit.

24:12
    Sylvegård vjel do útočného pásma dřív než bylo zdrávo. Rozhodčí odpískal ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

23:49
    Jak odpoví hosté z Běloruska? Snaha jim nejde upřít, ale zatím je zrazuje nepřesná koncovka.
    22:45 GÖRTZ - 4:0

22:45
    Tým Malmö Redhawks právě vstřelil branku!
    Zřejmě jsem další branku přivolal. MAX GÖRTZ si skvěle pohrál s obranou a dokonce i s brankářem, který si povyjel z branky. Pro domácího útočníka to už byla poté jednoduchá práce – 4:0. Asistence: Johan Olofsson, Emil Sylvegård.

22:15
    Začátek prostřední části tohoto zápasu je z obou stranu trochu pozvolný, ani jeden tým se k výraznému tlaku zatím nemá.

21:48
    Hosté se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění. Vhazovat se bude tedy před Boroduljou.

21:27
    Warg se ihned po opuštění trestné lavice zapojil do hry, ale k ničemu to nevedlo. Domácí obránce neměl podporu.

21:22

20:59
    Jenže proti je zatím skvěle hrající obrana v čele s domácím brankářem, který je v dnešním zápase velmi jistý.

20:27
    Přesilovka hostů stále běží. Pokud by hráči Minsku chtěli tento zápas zdramatizovat, měli by tuto šanci využít.

20:08
    Úvodní buly ve druhé třetině dopadlo lépe pro domácí, kteří ihned vyhodili puk za branku soupeře.

20:01

Je za námi první třetina tohoto utkání, které se zatím spěje k jednoznačnému výsledku. Domácí tým doslova vlítnul na svého běloruského soupeře a za úvodních dvacet minut mu dokázal nastřílet tři branky. Zbylé dvě třetiny by už měly být formalitou, ale nechme se překvapit.

Další třetina začne přibližně v 15:52.

20:00

19:46
    Jenže domácí tým skvěle brání a drží soupeře mimo jejich útočné pásmo. Třetina se pár sekund skončí.

19:31
    Alsenfelt v brance domácích bude v závěru třetiny čelit tlaku soupeře, který si připravuje finální fázi.

19:23
    Vyloučení v týmu Malmö Redhawks (Warg – 2 min., nedovolené bránění).

19:01
    Byla ohlášena poslední minuta první třetiny.

18:36
    Na tahu jsou opět hráči švédského týmu, kteří prozatím můžou hrát ve velké pohodě a to taky tak vypadá.

18:13
    Grin rozjel slibnou inviduální akci, ale v útočném pásmu chyběla pro něj podpora od spoluhráčů.

17:45
    Běloruský celek působí celkem odevzdaným dojmem. Jeho hra je narozdíl od domácích velmi špatná.

17:16
    První třetina tohoto utkání se blíží ke svému konci. Švédský tým zatím plní roli favorita a vede už o tři branky.
    16:38 SYLVEGÅRD - 3:0

16:38
    Tak tohle byla opravdu velmi dobrá inviduální akce v podání domácího EMILA SYLVEGÅRDA, který si puk převzal ve středním pásmu, překonal několik obránců a poslal puk za záda bezmocného brankáře – 3:0. Bez asistence.

15:46
    Střelec dvou dnešních branek opět dostal na levé straně nabito, ale tentokrát propálit brankáře nedokázal.

15:31

15:13
    Borodulja si připsal velmi důležitý zákrok proti střele od jednoho z domácích hráčů. Následuje vhazování před jeho brankou.

14:43
    Junosť se dokáže ubránit a následně dokáže vyhodit puk přes všechny čáry až k domácímu brankáři.

14:17
    Další domácí přesilová hra, jenže v tomto případě zatím není, tak účinná jako byla v tom předcházejícím případě.

13:31
    Vyloučení v týmu Junosť Minsk (Gajnetdinov – 2 min., hákování).

13:06
    Hra se začíná pomalu uklidňovat, ale i přes to má švédský tým mírnou převahu.

12:41
    Domácí tým získává opět skvělým napadáním puk a může zaútočit pro třetí branku v této periodě.

12:13
    Barkovskij dlouho váhal s rozehrávkou od své branky. Když se rozhodnul, tak přihrál do levé strany, jenže tam nebyl nikdo.

11:41
    Malmö vysunulo své napadání vysoko do útočného pásma, ale i přes tuhle nepříjemnost dokázal soupeř udržet puk.

11:11
    Razvadovskij si nerozuměl se svým spoluhráčem a poslal puk přes všechny tři čáry. Tohle bude zakázané uvolnění.

10:56
    Běloruský celek už prohrává o dvě branky a do dalšího průběhu utkání musí rozhodně zabrat.
    09:56 BRYGGMAN - 2:0

09:56
    Snad první střelecká příležitost v této přesilovce a hned z toho byla branka. LARS BRYGGMAN dostal na levé straně kluziště nabito a nechytatelně propálil hostujícího brankáře – 2:0. Asistence: Carl-Johan Lerby a Konstantin Komarek.

09:38
    Domácí tým se od začátku přesilovky drží v útočném pásmu, ale ještě na brankáře nevystřelilo.

08:49
    Vyloučení v týmu Junosť Minsk (Kazakevič – 2 min., vysoká hůl).

08:12
    Omlouvám se za komplikace, které v úvodu tohoto utkání nastaly. V tuto chvíli už by mělo běžet všechno na 100%.

07:08

05:08
    Vyloučení v týmu Malmö Redhawks (Rosdahl – 2 min., vysoká hůl).
    00:12 BRYGGMAN - 1:0

00:12
    Tohle je tedy vstup do utkání, jak se patří. Hned z úvodní akce domácího týmu padnul první gól. LARS BRYGGMAN se skvěle postavil před hostující branku, kde dokázal tečovat střelu Händemarka přímo za záda hostujícího brankáře – 1:0. Asistence: Fredrik Händemark.

00:01

Malmö Redhawks: Alsenfelt (Gidbark) – Warg, Ekberg, Setkov, Mylläri, Lerby, Olsson, Forsberg, Cronholm – M. Sylvegård, Händemark, Bryggman – Storm, Wemmenborn, Hardt – E. Sylvegård, Komarek, Görtz – Olofsson, Janolhs, Rosdahl

Junosť Minsk: Borodulja (I. Brikun) – Barkovskij, Antonov, Kazakevič, Jerocho, Tarletskij, Mitškevič, Bogoslovskij, Rybčik – Kulakov, Razvadovskij, Kogalev – Grin, K. Brikun, Stefanovič – Volček, Lopačuk, Protasenja – Kaškar, Karakulko, Gajnetdinov

Rozhodčí: Persson, Harnebring – Lundgren, Nyqvist.

POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Tyto týmy ještě spolu nehrály, nedělní utkání bude jejich první vzájemný zápas v historii.

JUNOSŤ MINSK

Hosté z Běloruska pokračují ve svém úvodním putování po venkovních stadionech. Z německého Mnichova, kde prohráli s místním celkem 3:4 budou z tohoto zápasu skládat reparát ve Švédsku.

MALMÖ REDHAWKS

Švédský tým vstoupil do nového ročníku této soutěže vítězně. Ve svém prvním utkání si dokázal poradit s TPS Turku, které porazil vysoko 8:4. Švédové budou chtít navázat na tento výkon i v tomto zápase, kde se utkají s papírově slabším soupeřem než bylo finské Turku.

Poslední utkání
    31. 8. 2018 • Malmö – TPS Turku 8:4
    16. 8. 2018 • Malmö – Linköpings 2:4
    14. 8. 2018 • Malmö – Pantern 2:0
    8. 4. 2018 • Malmö – Växjö 1:2 po prodloužení
    6. 4. 2018 • Växjö – Malmö 3:1

Hezký den, i dnes pokračuje program hokejové Ligy mistrů. My se v tomto textovém on-line přenose podíváme na zápas skupiny B mezi Malmö Redhawks a Junosť Minsk. Tímto zápasem Vás hodlá provést Jan Mládek, který přeje příjemnou zábavu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Jan Mládek

Branky a nahrávky: 1. Bryggman (Händemark), 10. Bryggman (Lerby, Komarek), 17. Sylvegård, 23. Görtz (Olofsson, Sylvegård) – 37. Grin (K. Brikun, Stefanovič)

Rozhodčí: Persson, Harnebring – Lundgren, Nyqvist

Diváci: 2 320