Malmö Redhawks – Junosť Minsk 4:1 (kon.) | Tychy – Skellefteå 1:8 (kon.) | Něman Grodno – Zug 2:4 (kon.)
Mnichov – TPS 5:1 (kon.) | Eisbären – Kometa Brno 2:3 (kon.) | Třinec – Tappara 2:8 (kon.)
Mountfield HK – Rouen 3:2 (kon.) | Kärpät – Norimberk 9:3 (kon.) | Storhamar – Djurgården 2:3 (po pr.)
Bolzano – IFK Helsinky 4:1 (kon.)
Malmö Redhawks
4:1 (3:0, 1:1, 0:0)
Junosť Minsk
Neděle 02.09.2018, 15:00 • Malmö Arena, Malmö • Hokejová Liga mistrů • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Hezký den, i dnes pokračuje program hokejové Ligy mistrů. My se v tomto textovém on-line přenose podíváme na zápas skupiny B mezi Malmö Redhawks a Junosť Minsk. Tímto zápasem Vás hodlá provést Jan Mládek, který přeje příjemnou zábavu.

MALMÖ REDHAWKS

Švédský tým vstoupil do nového ročníku této soutěže vítězně. Ve svém prvním utkání si dokázal poradit s TPS Turku, které porazil vysoko 8:4. Švédové budou chtít navázat na tento výkon i v tomto zápase, kde se utkají s papírově slabším soupeřem než bylo finské Turku.

JUNOSŤ MINSK

Hosté z Běloruska pokračují ve svém úvodním putování po venkovních stadionech. Z německého Mnichova, kde prohráli s místním celkem 3:4 budou z tohoto zápasu skládat reparát ve Švédsku.

POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Tyto týmy ještě spolu nehrály, nedělní utkání bude jejich první vzájemný zápas v historii.

Malmö Redhawks: Alsenfelt (Gidbark) – Warg, Ekberg, Setkov, Mylläri, Lerby, Olsson, Forsberg, Cronholm – M. Sylvegård, Händemark, Bryggman – Storm, Wemmenborn, Hardt – E. Sylvegård, Komarek, Görtz – Olofsson, Janolhs, Rosdahl

Junosť Minsk: Borodulja (I. Brikun) – Barkovskij, Antonov, Kazakevič, Jerocho, Tarletskij, Mitškevič, Bogoslovskij, Rybčik – Kulakov, Razvadovskij, Kogalev – Grin, K. Brikun, Stefanovič – Volček, Lopačuk, Protasenja – Kaškar, Karakulko, Gajnetdinov

Rozhodčí: Persson, Harnebring – Lundgren, Nyqvist.

00:01

00:12
    Tým Malmö Redhawks právě vstřelil branku!
    Tohle je tedy vstup do utkání, jak se patří. Hned z úvodní akce domácího týmu padnul první gól. LARS BRYGGMAN se skvěle postavil před hostující branku, kde dokázal tečovat střelu Händemarka přímo za záda hostujícího brankáře – 1:0. Asistence: Fredrik Händemark.
    00:12 BRYGGMAN - 1:0

05:08
    Vyloučení v týmu Malmö Redhawks (Rosdahl – 2 min., vysoká hůl).

07:08

08:12
    Omlouvám se za komplikace, které v úvodu tohoto utkání nastaly. V tuto chvíli už by mělo běžet všechno na 100%.

08:49
    Vyloučení v týmu Junosť Minsk (Kazakevič – 2 min., vysoká hůl).

09:38
    Domácí tým se od začátku přesilovky drží v útočném pásmu, ale ještě na brankáře nevystřelilo.

09:56
    Snad první střelecká příležitost v této přesilovce a hned z toho byla branka. LARS BRYGGMAN dostal na levé straně kluziště nabito a nechytatelně propálil hostujícího brankáře – 2:0. Asistence: Carl-Johan Lerby a Konstantin Komarek.
    09:56 BRYGGMAN - 2:0

10:56
    Běloruský celek už prohrává o dvě branky a do dalšího průběhu utkání musí rozhodně zabrat.

11:11
    Razvadovskij si nerozuměl se svým spoluhráčem a poslal puk přes všechny tři čáry. Tohle bude zakázané uvolnění.

11:41
    Malmö vysunulo své napadání vysoko do útočného pásma, ale i přes tuhle nepříjemnost dokázal soupeř udržet puk.

12:13
    Barkovskij dlouho váhal s rozehrávkou od své branky. Když se rozhodnul, tak přihrál do levé strany, jenže tam nebyl nikdo.

12:41
    Domácí tým získává opět skvělým napadáním puk a může zaútočit pro třetí branku v této periodě.

13:06
    Hra se začíná pomalu uklidňovat, ale i přes to má švédský tým mírnou převahu.

13:31
    Vyloučení v týmu Junosť Minsk (Gajnetdinov – 2 min., hákování).

14:17
    Další domácí přesilová hra, jenže v tomto případě zatím není, tak účinná jako byla v tom předcházejícím případě.

14:43
    Junosť se dokáže ubránit a následně dokáže vyhodit puk přes všechny čáry až k domácímu brankáři.

15:13
    Borodulja si připsal velmi důležitý zákrok proti střele od jednoho z domácích hráčů. Následuje vhazování před jeho brankou.

15:31

15:46
    Střelec dvou dnešních branek opět dostal na levé straně nabito, ale tentokrát propálit brankáře nedokázal.

16:38
    Tak tohle byla opravdu velmi dobrá inviduální akce v podání domácího EMILA SYLVEGÅRDA, který si puk převzal ve středním pásmu, překonal několik obránců a poslal puk za záda bezmocného brankáře – 3:0. Bez asistence.
    16:38 SYLVEGÅRD - 3:0

17:16
    První třetina tohoto utkání se blíží ke svému konci. Švédský tým zatím plní roli favorita a vede už o tři branky.

17:45
    Běloruský celek působí celkem odevzdaným dojmem. Jeho hra je narozdíl od domácích velmi špatná.

18:13
    Grin rozjel slibnou inviduální akci, ale v útočném pásmu chyběla pro něj podpora od spoluhráčů.

18:36
    Na tahu jsou opět hráči švédského týmu, kteří prozatím můžou hrát ve velké pohodě a to taky tak vypadá.

19:01
    Byla ohlášena poslední minuta první třetiny.

19:23
    Vyloučení v týmu Malmö Redhawks (Warg – 2 min., nedovolené bránění).

19:31
    Alsenfelt v brance domácích bude v závěru třetiny čelit tlaku soupeře, který si připravuje finální fázi.

19:46
    Jenže domácí tým skvěle brání a drží soupeře mimo jejich útočné pásmo. Třetina se pár sekund skončí.

20:00

Další třetina začne přibližně v 15:52.

Je za námi první třetina tohoto utkání, které se zatím spěje k jednoznačnému výsledku. Domácí tým doslova vlítnul na svého běloruského soupeře a za úvodních dvacet minut mu dokázal nastřílet tři branky. Zbylé dvě třetiny by už měly být formalitou, ale nechme se překvapit.

20:01

20:08
    Úvodní buly ve druhé třetině dopadlo lépe pro domácí, kteří ihned vyhodili puk za branku soupeře.

20:27
    Přesilovka hostů stále běží. Pokud by hráči Minsku chtěli tento zápas zdramatizovat, měli by tuto šanci využít.

20:59
    Jenže proti je zatím skvěle hrající obrana v čele s domácím brankářem, který je v dnešním zápase velmi jistý.

21:22

21:27
    Warg se ihned po opuštění trestné lavice zapojil do hry, ale k ničemu to nevedlo. Domácí obránce neměl podporu.

21:48
    Hosté se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění. Vhazovat se bude tedy před Boroduljou.

22:15
    Začátek prostřední části tohoto zápasu je z obou stranu trochu pozvolný, ani jeden tým se k výraznému tlaku zatím nemá.

22:45
    Zřejmě jsem další branku přivolal. MAX GÖRTZ si skvěle pohrál s obranou a dokonce i s brankářem, který si povyjel z branky. Pro domácího útočníka to už byla poté jednoduchá práce – 4:0. Asistence: Johan Olofsson, Emil Sylvegård.
    22:45 GÖRTZ - 4:0

23:49
    Jak odpoví hosté z Běloruska? Snaha jim nejde upřít, ale zatím je zrazuje nepřesná koncovka.

24:12
    Sylvegård vjel do útočného pásma dřív než bylo zdrávo. Rozhodčí odpískal ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

24:33
    Malmö si dokáže i ve hře pět na pět udržet útočné pásmo. Jejich soupeř dnes neví, kde dřív by měl skočit.

25:01
    Hosté mohli zaútočit do otevřené obrany, ale nakonec z toho opět nic nebylo. Skvěle se vrátil domácí Mylläri.

25:19
    Borodulja se vyznamenal a skvělým zákrokem lapačkou zastavil střelu z pravého kruhu. Tohle bude další vhazování před jeho brankou.

25:29
    Dnešní zápas je takový tréninkový. Domácí tým si ze svého soupeře dělá tréninkové kužely.

25:51
    A vůbec, domácím stačí hrát v tréninkovém tempu a stejně vedou o čtyři branky. Tohle je profesorský výkon.

26:27
    Domácí brankář dnes nemá moc práce, ale když ano, tak to jsou exceletní zákroky. Ani Razvadovskij ho nepřekonal.

26:41
    Jak jednoduchý může být tento sport. Malmö vykombinovalo z vlastního pásma až do útočného pouze na tři doteky s pukem.

27:11
    Domácí jsou stále v útočném pásmu, ale zatím je to kombinace bez střelecké příležitosti.

27:25
    Střela v tuto chvíli ani nepříjde, jelikož Minsk získal puk a vyhodil přes všechny čáry.

27:52
    Borodulja nechtěl nic riskovat a radši puk schoval pod svou lapačkou. Co to znamená? Přece vhazování před jeho brankou.

28:10
    Hosté se vydali do útoku ve čtyřech proti dvou, ale nakonec ani tato přesila nestačila na vstřelení jejich úvodní branky v utkání.

28:32
    Na druhé straně to byl únik dvou hráčů na jednoho. Tento protiútok byl zakončen střelou těsně nad horní tyčku.

28:51
    Vyloučení v týmu Junosť Minsk (Mitškevič – 2 min., hákování).

29:06
    Domácí tým má velkou šanci odskočit už na rozdíl pěti branek, ale jejich poslední střely byly dost nepřesné.

29:25
    Naopak hosté se skvěle vysouvají a domácí útoku už dokáží odrážet ve středním pásmu. Hostující brankář nemusel zasahovat.

29:53
    Už to vypadalo, že si Borodulja připíše další zákrok, ale nakonec byla tato střela zablokována těsně před ním.

30:16
    Právě jsme se dostali do druhé poloviny dnešního utkání. Malmö vede na svém ledě 4:0 a míří za dalším ziskem bodů.

30:35
    Hra byla přerušena, puk vylétnul mimo hrací plochu. Z tohoto dárku se může radovat fanoušek, který sedí nad domácí střídačkou.

30:51

31:11
    Vyloučení v týmu Malmö Redhawks (Forsberg – 2 min., hákování).

31:35
    Tohle je další slibná šance pro hosty, jak se pokusit vrátit do zápasu. Otázkou však je, podaří se vstřelit kýžená branka?

32:01
    Domácí tým je dnes ve své defenzivní práci velmi precizní, Junosť nemá v útočném pásmu na rúžích ustláno.

32:31
    Přesilovka hostů se blíží ke svému konci a hosté ještě nedokázali vystřelit. Vlastně, až teď, kdy si domácí brankář připsal další úspěšný zákrok.

33:11

33:30
    Máme tady komerční přestávku.

33:34
    Domácí tým se přihrává po celé šířce ledu úplně bez problémů, protože jejich soupeř ani jejich rozehrávku nenapadá.

33:52
    Druhá třetí se nám pomalu, ale jistě blíží ke svému konci. V této periodě jsme se dočkali zatím jediné branky, dočkáme se další?

34:22
    Zatím to nevypadá, protože oba týmy začínají střílet poměrně nepřesně. Obra brankáři zažívájí poklidné období zápasu.

34:49
    Karakulko se neprodral do útočného pásma, protože byl na modré čáře zastaven čistým způsobem.

35:19
    Puk se asi dvacet sekund zaseknul v rohu kluziště, kde ho drželi hráči Redhawks.

36:05
    Tým Junosť Minsk právě vstřelil branku!Domácí tým jako by zapomněl bránit. Hosté se toho pokusili využít a to se také posléze vyplatilo. EDUARD GRIN s Kirillem Brikunem ujeli, druhý jmenovaný hráč poslal na svého kolegu takovou lehkou žabičku a poté už nebylo co řešit – 4:1. Asistence: Kirill Brikun, Michail Stefanovič.
    36:05 GRIN - 4:1

36:53
    Jako by úvodní branka hostům pomohla a jsou více odvážnější. Tohle může být pro ně velká vzpruha.

37:38
    Domácí tým neví, kde má první skočit. Malmö se nedokáže dostat z vlastního pásma, domácího brankář musí být ve střehu.

38:04
    Až v tuto chvíli se Malmö dokázalo osvobodit vyhozením puku aspoň do středního pásma. Obrana si na malý moment může odpočinout.

38:39
    Alsenfelt ukázal, že umí i konstruktivně rozehrát. Tohle byla velmi povedená rozehrávku na modrou čáru.

39:01
    Byla ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

39:18
    Forsbergobjel celé útočné pásmo, ale ke střele se nedostal. Domácí hráč musel volit přihrávku zpět.

39:43
    Borodulja drží puk ve své lapačce a ještě před koncem třetiny tady máme jedno vhazování.

40:00

Je za námi i druhá třetina tohoto utkání. Druhá část zápasu byla celkem vyrovnaná, proto možná taky skončila remízou. Domácí Görtz navázal hned v úvodu na své kolegy z první třetiny a zvýšil na rozdíl čtyř branek. Hosté se přece jenom dočkali skoro čtyři minuty před koncem, když se trefil Grin.

Další třetina začne přibližně v 16:45.

40:01

40:11
    Před malou chvílí nám začala poslední třetina tohoto utkání druhého kola základních skupin letošního vydání Ligy mistrů v ledním hokeji.

40:36
    Bryggman by blízko ke vstřelení své třetí branky, ale z levého kruhu přestřelil. Borodulja měl velké štěstí.

41:06
    Úvodní sekundy patři opět domácím, kteří kombinují v útočném pásmu. Minsk se nedokáže dostat na delší dobu k puku.

41:46
    Ekberg vybojoval puk pro svůj tým a pro jistotu zajel za vlastní branku, kde čeká na vystřídání obou celků.

42:19
    Alsenfelt nic neriskoval a puk radši schoval ve své lapačce, vhazovat se bude před jeho brankou.

42:24
    Tlak domácích není u konce, hostující tým musí být ve svém pásmu velmi opatrný, jinak by se jim to mohlo nebezpečně vymstít.

43:02
    Začátek třetí třetiny zatím probíhá bez většího přerušování, hra je poměrně dost plynulá.

43:36
    Alsenfelt se ani nemusel natahovat, ale radši střelu od modré jistil. Puk skončil po této střele v rohu kluziště.

44:09
    Puk skončil opět někde mezi diváky, hra byla přerušena. Po krátké přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.

44:37
    Tohle nebylo dobré rozhodnutí, domácí tým si v kombinace příliš nerozuměl. Rozhodčí odpískal ofsajd.

45:07
    Už se zdálo, že Borodulja bude muset opět zasahovat, ale nakonec nemusel. Arénou v Malmö to jenom zahučelo.

45:45
    Tyto minuty jsou opravdu poklidné. Třetí třetina zatím nenapodobuje druhou nebo nakonec první třetinu, která byla úplně z jiného těsta.

46:31
    Junosť skvěle vysunul své napadání skoro až do svého útočného pásmo, domácí tým měl těžkou práci, když chtěl dostat puk mimo ohrožení branky.

46:47

47:11
    Po komerční přestávce se opět pokračuje tlakem domácích, kteří se budou snažit ohrozit hostující brankou.

47:20
    Bez přerušení jsme tedy dlouho nevydrželi, jelikož se na ledě ocitnul jeden z hostujících hráčů. Právě on potřebuje lékařské ošetření.

47:30
    Gajnetdinov odešel ze střídačky do šatny. Uvidíme, zda tohoto hráče Minsku ještě v dnešním zápase uvidíme.

47:58
    Vyloučení v týmu Malmö Redhawks (Setkov – 2 min., hákování).

48:13
    Junosť rozehrál kolotoč rychlých přihrávek, ale přihrávky nejsou to, co by domácí branku mohlo ohrozit. Běloruský tým potřebuje hlavně střílet.

48:41
    Tohle zatím nemohlo skončit jinak, než vyhození přes všechny čáře. Redhawks se ubránili a jdou střídat.

49:12
    Bogoslovskij donutil domácího brankáře k zákroku. Alsenfelt v této zkoušce obstál na výbornou

49:48
    Další Alsenfeltův zákrok znamená další vhazování před jeho brankou. Hostující přesilovka se blíží ke svému konci.

49:58

50:12
    Máme před sebou posledních deset minut dnešního zápasu. Malmö Redhawks se pomalu blíží k zisku dalších bodů.

50:39
    Jerocho přejel do útočného pásma dřív než puk, následně mu byl odpískán další ofsajd.

51:26
    Hosté to přece jenom zkusí, na druhou stranu nemají dnes co ztratit. Uvidíme, jak odpoví soupeř.

51:54
    Rozhodčí museli na ledě řešit menší bitku mezi dvěmi hráči, trestat ovšem nebudou. Podle rozhodčích bude stačit domluva.

52:19
    Rybčik přejel s noblesou střední pásmo a v tom útočném se dostal i do zakončení. Jenže jeho střele chyběly parametry.

52:43
    Dnešní zápas se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci. Nevím, co by se muselo stát, aby Malmö ztratila tento zápas.

53:34
    Domácí tým se po delší odmlce nadechnul k tlaku v útočném pásmu. Minsk se brání, co to dá.

54:11
    Borodulja si připsal úspěšný zákrok proti blafáku Hardta, vhazovat se bude před jeho brankou.

54:39
    Tentokrát si hostující brankář připsal zákrok proti střele Komareka. Minsk se nedokáže s pukem dostat aspoň do středního pásma.

54:55
    Kaškar může být rád, že jeho zákrok nebyl potrestán menším trestem. Rozhodčí nechává hru plynout.

55:23
    Blíží se konec zápasu a ožívají domácí fanoušci, kteří jsou si jisti dnešním vítězstvím.

55:43
    Lerby místo útočení volil jízdu zpět, aby se pokusil vylákat soupeř k většímu napadání. Jenže to se nepodařilo.

56:21
    Borodulja musel nadvakrát krotit pohotovou střelu Warga z pravého kruhu. Tento zákrok se nakonec povedl.

56:46
    Domácí tým už nikde nespěchá a spíše se svou hrou baví. Junosť se z posledních sil snaží, ale nejde to.

57:17
    Antonov udržel puk v útočném pásmu, akce Minsku není u konce. Naopak unavená pětka domácích nemůže střídat.

58:01
    Byly ohlášeny poslední dvě minuty dnešního utkání.

58:26
    Alsenfelt musel zasáhnout proti dvou střelám a u obou pokusů byl úspěšný. Tento brankář dnes chytá povedené utkání.

59:06
    Olofsson vystihnul přihrávku a mohl zaútočit do otevřené obrany. Jenže domácí hráč zvolil přihrávku zpět.

59:30
    Dnešní utkání sleduje 2 320 diváků.

59:51
    Malmö drží puk na svých hokejkách a čeká na závěrečnou sirénu. Ani hráči běloruského týmu se už nemají k většímu napadání.

Je dobojováno! Švédské Malmö navázalo na své úvodní utkání proti TPS a připsalo si další tři body. Tentokrát za vítězství 4:1 proti Junosť Minsk. Švédové na svého soupeře vlítli už v první třetině, kdy dokázali za dvacet minut nasázet tři branky. Druhá třetina byla už poměrně vyrovnaná. V této části hry padly pouze dvě branky, každá na jedné straně. Naopak třetí část tohoto utkání už byla pouze formalitou.
    Švédský tým je po dvou zápasech stoprocentní.

Využití: 1/3 – 0/4

To by bylo z mé strany všechno. Já se s Vámi loučím, přeji příjemný zbytek dnešního dne a u dalšího hokejového přenosu zase někdy na počtenou. (17:42:06)

Jan Mládek

Branky a nahrávky: 1. Bryggman (Händemark), 10. Bryggman (Lerby, Komarek), 17. Sylvegård, 23. Görtz (Olofsson, Sylvegård) – 37. Grin (K. Brikun, Stefanovič)

Rozhodčí: Persson, Harnebring – Lundgren, Nyqvist

Diváci: 2 320