Bohemians – Střešovice 8:4 (kon.) | Liberec – Ostrava 4:8 (kon.) | Vítkovice – Jičín 9:1 (kon.)
Židenice – Ne 0:6 (kon.) | Chodov – Panthers 4:1 (kon.)
FbŠ Bohemians
8:4 (1:0, 6:1, 1:3)
PSN Tatran Střešovice
Neděle 09.09.2018, 12:30 • Tenisový dvorec Štvanice • ČEZ Extraliga žen • 1. kolo

A je tu konec! Bohemians, hlavně díky dobré druhé třetině, vítězí v tomto utkání. Velkou zásluhu na výsledku má i Andrea Kadidlová, která si dnes připsala hattrick. Jinak jsem mohli sledovat vyrovnané utkání, i když z pohledu výsledku to tak nevypadá. Nicméně Bohemians byly produktivnější a proto v dnešním zápase vítězí. (14:36:32)

59:17
    Vyloučení v týmu FbŠ Bohemians (Kristýna Andrlová – 2 min., Hrubost).

59:08
    Oddechový čas pro domácí.

58:34
    Tatran se ještě snaží na polovině soupeřek něco vymyslet, ale Bohemians se dobře brání a je to spíše boj.

56:14
    Bohemians právě vstřelili branku!
    A klid pro svůj celek dává svou třetí brankou ANDREA KADIDLOVÁ, která si zapisuje hattrick v dnešním zápase. Asistence: Adéla Bočanová.

56:00
    512 diváků přišlo na Štvanici se podívat na tento duel. Číslo možná bude ještě vyšší, neboť od 15:00 zde sehrají duel v rámci Tipsport ligy i muži a to Bohemians vs. Tatran.

55:12
    Uvidíme jestli se domácí hráčky zklidní a uhlídají si již náskok nebo dopustí drama ke konci zápasu.

54:57
    Tatran právě vstřelil branku!
    No a Bohemians pouští své soupeřky k další brance a již je to jen o tři branky! Prosazuje se střelou z otočky LENKA FALTUSOVÁ. Bez asistence.

54:07
    Tatran dává svou třetí branku, kdy Zabavská výborně našla svou přihrávkou před brankou osamocenou DANIELU REINDLOVOU. Asistence: Barbora Zabavská.

53:50
    Reková z poloviny hřiště vyzkoušela pozornost Daniely Kreisingerové.

52:38
    A tu domácí nevyužili zcela nejlépe a pustili Tatran do útoku, avšak nakonec z toho nic nebylo pro hostující hráčky.

52:30
    Standardní situace volného úderu pro Bohemku...

51:12
    Tatran nyní nějakou dobu operoval na polovině svých soupeřek, ale další branku do své sbírky nepřidává.

50:00
    Probíhá střídání stran kvůli svítícímu slunci, tak ať je to spravedlivé pro oba celky.

49:57
    Andrea Kadidlová faulována a s bolestivou grimasou se drží za koleno.

49:39
    Až nyní se hostující hráčky dostaly ke kombinaci a obstřelují branku soupeřek.

48:29
    Tatran se zatím nedostává do tlaku v této přesilové hře, naopak domácí nyní hrozili před brankou Tatranu.

47:55
    Vyloučení v týmu FbŠ Bohemians (Kristýna Andrlová – 2 min., Blokování soupeřovy hole).

46:47
    Autorem branky je BARBORA ZABAVSKÁ, která z první využila přihrávku od Rekové a nedala šanci brankářce domácích, krásně umístila míček pod břevno. Asistence: Žaneta Reková.

45:38
    Veronika Bašová vystřelila ze středu hřiště, ale nedává branku, i když míček propadl za brankářku, ta si jej velmi rychle našla a chytá.

45:21

45:12
    Nyní pokus o střelu, ale ta byla blokována. Přesilovka Bohemians pomalu a jistě končí.

44:36
    Domácí si přihrávají na polovině Tatranu, ale je to bez střelby na branku.

44:03
    Divišová vyslala nepříliš nebezpečnou střelu a nakonec minula branku.

43:21
    A je tu čtvrté vyloučení Tatranu, kdy Vlachová sedí na trestné lavici za blokování hole.

42:30
    Daniela Kreisingerová si připisuje úspěšný zákrok proti střele své soupeřky. Včas vyběhla a vykryla úhel střely.

41:44
    Anna Marie Divišová jen postrčila míček před branku, kde však obrana Tatranu včas zasáhla a nedopustila žádnou dorážku.

40:39
    V úvodu třetí třetiny drží míček hráčky Bohemians, které se však ke střele zatím nedostávající.

40:01

Střely po druhé třetině: 12:6!

Druhá třetina dopadla lépe pro domácí hráčky, které měly dobrý vstup do druhé třetiny a taky následný závěr! Tatran se sice dostával do hry a hrozil před domácí brankou, nicméně pak přišly čtyři branky v rozmezí tří minut!

40:00

39:35
    No a zmar Tatranu pokračuje, neboť po vybojovaném míčku se nádherně trefuje ADÉLA BOČANOVÁ. Asistence: Hana Poláková.

38:54
    Vzápětí další branka v síti Tatranu, kdy se ELIŠKA REISCHLOVÁ dobře zorientovala v brankovišti a po vyraženém míčku dokázala opět míček dostat již do správné pozice, tedy do branky. Asistence: Eliška Vrátná.

38:31
    Tak tohle byla hezká branka, kdy ANDREA KADIDLOVÁ dostala přihrávku na střed hřiště a příklepem prostřeluje Drbalovou! To je druhá branka v tomto zápasu pro Kadidlovou.

38:09
    Eliška Reischlová mohla dát další branku, ale při samostatném úniku nevyzrála nad Drbalovou!

37:28
    Autorem branky je ADÉLA BOČANOVÁ, která sice chtěla spíše přihrávat na druhou stranu, ale z pravého úhlu nakonec trefuje branku, kdy se míček nešťastně, pro Tatran, odrazil do branky. Asistence: Eliška Vrátná.

36:59
    Vyloučení v týmu Tatran Teka Střešovice (Julie Faťunová – 2 min., Sekání).

36:39
    Bohemians hraje v šesti hráčkách, neboť je signalizované vyloučení.

36:13
    Kadidlová vystřelila na pravé straně, ale minula!

35:47
    Poláková zakončovala, ale Anežka Viplerová byla dobře postavená před svou brankou a od ní se odráží míček do bezpečí.

35:01
    Reková se dostala do dalšího zakončení, ale míjí branku. Tatran začíná být více nebezpečný před brankou domácích.

34:24
    Reková se dostala ke střele, ale Daniela Kreisingerová byla připravená na její pokus.

33:15
    Markéta Prontekerová zakončovala z pravé strany, ale nedokázala umístit míček do branky.

32:33
    A po další rozehrávce již Tatran ztrácí míček a domácí se snaží zaútočit.

32:21
    Přihrávka na Reindlovou, ale její střela šla mimo, nicméně rozhodčí vrací hru zpět...

31:42
    Zlámalová hezky vystřelila, ale Barbora Zabavská nepustila míček až na branku a blokuje tuto střelu.

31:13
    Již se pokračuje ve hře a Tatran se nyní brání útoku svých soupeřek.

30:37
    Přestávka na občerstvení pro oba celky...

30:05
    Žaneta Reková nedokázala vystřelit a nastřelila před sebou stojící hráčku a to mělo za následek protiútok domácích, který zůstal nevyužit.

29:24
    Domácím se daří držet Tatran za jeho brankou a šetří cenné vteřiny.

28:46
    Tatran a jeho první přesilovka...zatím se nedostává do šance.

28:13
    Vyloučení v týmu FbŠ Bohemians (Veronika Loudová – 2 min., Bránění ve hře).

28:02
    Bočanová našla Polákovou, ale ta před brankou nedokázala míček stopnout a nakonec je má v rukou Eliška Drbalová.

27:28
    Utkání, i když domácí vedou o dvě branky, je zcela vyrovnané a ani jeden celek nemá výrazně navrch.

26:52
    Hosté v plném počtu. Bohemians v této druhé přesilové hře vůbec nic nevymyslely. Zato Tatran toto oslabení zvládl na jedničku!

24:52
    Vyloučení v týmu Tatran Teka Střešovice (Lenka Faltusová – 2 min., Vysoká hůl).

24:09
    Bohemians nyní propadly na polovině hřiště, Válková jen postrčila míček na DANIELU REINDLOVOU, která snižuje. Bez asistence.

23:09
    Bohemians má tedy velmi dobrý vstup do druhé třetiny a uvidíme jak s novou situací naloží hosté.

22:48
    Autorem branky je ELIŠKA REISCHLOVÁ, která dostala od Nové přihrávku na levou stranu a vymetla vzdálenější šibenici. Asistence: Eliška Nová.

22:17
    FbŠ využívají přesilovou hru, kdy druhou branku dává přízemní střelou k tyči HANA POLÁKOVÁ. Asistence: Adéla Bočanová.

22:04
    Barbora Zabavská výborně vyrazila míček a šetří cenné vteřiny.

21:44
    Svobodová jde na trestnou lavici za sekání a první přesilovka pro domácí!

21:33
    Míček propadl na Julii Faťunovou, která neuspěla před brankou domácích.

20:48
    Bohemians má problémy s rozehrávkou z vlastní poloviny a Tatran velmi dobře napadá.

20:01

Střely po první třetině: 9:7!

První třetina nám přinesla opatrnou hru, kdy už to vypadalo na bezbrankové skóre, avšak minutu před koncem otevřela skóre Andrea Kadidlová. Zápas se hraje na tenisových kurtech na Štvanici a počasí zatím průběhu utkání přeje a můžeme se těšit, co nám přinese další třetina.

20:00

19:01
    Autorem branky je ANDREA KADIDLOVÁ, která vybojovala míček na vlastní polovině a dokázala pře sprintovat svou bránící soupeřku a pod tělo Drbalové dává úvodní branku zápasu pod širým nebem! Bez asistence.

18:30
    Houžvičková nedokázala zpracovat přihrávku a nakonec se do šance nedostala.

17:49
    Vrátná fauluje v útočné třetině a musí odevzdat míček.

17:07
    Po útoku Tatranu získává míček Lucie Šindelářová a za brankou uklidňuje hru.

16:42
    Na druhé straně v zakončení sjel hráčce míček z čepele.

16:01
    Šance domácích, kdy se jedna z hráček objevila sama před brankou, ale měla to na dlouhou hůl!

15:31
    Daniela Reindlová se snažila z úhlu zakončit, ale neuspěla, následně Reková se dostala do zakončení, ale ani její pokus nekončí úvodní brankou.

14:20
    Lucie Šindelářová si seběhla na přihrávku k brance, ale míček jí sjel z čepele!

14:13
    Chaloupková vystřelila, ale obránkyně Tatranu jí blokuje míček a míček jde hodně nad branku.

13:24
    Branku jsme zatím neviděli a obě mužstva hrají poměrně opatrně a nepouští se do riskantních útoků.

12:05
    Liana Matěvosová přihrává do střelecké pozice, ale následná střela byla blokována.

11:28
    Kombinace Tatranu, ale Matěvosová nedokázala dorazit míček do branky, velká šance na straně Tatranu.

10:31
    Vrátná zkusila vystřelit ze střední vzdálenosti, ale její střela byla blokována.

09:01
    Bohemians v šanci, ale přihrávku Bočanové její spoluhráčka nedokázala využít v úvodní branku.

08:30
    Toto utkání se hraje pod širým nebem a má takový specifický náboj. Avšak mnoho diváků na tribuně není.

08:00
    Obě mužstva zatím hrají vyrovnané utkání, o něco více aktivnější jsou hráčky Tatranu.

06:42
    Šindelářová fauluje Zábavskou, Boheminas však i nadále u míčku.

4:18
    Zlámalová chybuje a nabídla šanci svým soupeřkám, ty ji však nevyužily.

02:25
    O další střelu se zasloužila Kramperová, ale brankářka Bohemians vyráží míček.

01:00
    Žaneta Reková vystřelila a nastřelila tyčku! První šance Tatranu!

00:01

FbŠ Bohemians: Kreisingerová (Omelková) – Šindelářová, Císařová, Nová, Loudová, Andrlová – Cukrová, Bašová, Reischlová – Kadidlová, Vrátná, Poláková – Pokorná, Chaloupková, Neubergerová – Zlámalová, Divišová, Pavlicová – Bočanová.

Tatran Teka Střešovice: Drbalová (Antalová) – Svobodová, Zikmundová, Válková – Reková, Višvaderová, Prontekerová – Reindlová, Viplerová, Lisová – Zabavská, Marko, Houžvičková – Matěvosová, Faťunová, Vlachová – Rybínová, Faltusová, Kramperová.

Rozhodčí: Barbora Beranová a Lucie Hejnová.

Nedělí 9.9. 2018 taktéž startuje nový ročník Extraligy žen, ve kterém budou obhajovat vítězství Vítkovice!

Bohemians se v minulém ročníku dostaly do čtvrtfinále kde skončily po výsledku 4:0 na zápasy s Vítkovicemi.

Ženy ze Střešovic se umístily v tabulce na desátém místě po základní hrací době a vyřazovacích bojů se nezúčastnily. Naopak je čekal boj o záchranu, kterou zvládly. Tatran v boji o udržení porazil 4:3 na zápasy Židenice.

Vzájemné zápasy v minulém ročníku
    První zápas se dostal do prodloužení a Tatran podlehl 5:6 v prodloužení. Druhý zápas na palubovce Bohemians byl již jednoznačnější, kdy FbŠ zvítězilo 5:3.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 20. Kadidlová, 23. Poláková (Bočanová), 23. Reischlová (Nová), 38. Bočanová (Vrátná), 39. Kadidlová (Poláková), 39. Reischlová (Vrátná), 40. Bočanová (Poláková), 57. Kadidlová (Bočanová) – 25. Reindlová, 47. Zabavská (Reková), 55. Reindlová (Zabavská), 55. Faltusová

PSN Tatran Střešovice: Drbalová (Antalová) – Svobodová, Zikmundová, Válková – Reková, Višvaderová, Prontekerová – Reindlová, Viplerová, Lisová – Zabavská, Marko, Houžvičková – Matěvosová, Faťunová, Vlachová – Rybínová, Faltusová, Kramperová.

Rozhodčí: Barbora Beranová a Lucie Hejnová