Bohemians – Střešovice 4:7 (kon.) | Bulldogs – Chodov 2:12 (kon.) | Znojmo – Vítkovice 5:6 (3:4 po s.n.)
Sparta – Otrokovice 5:2 (kon.) | Liberec – Česká Lípa 6:5 (kon.)
FBC Liberec
6:5 (1:2, 2:3, 3:0)
FBC 4CLEAN Česká Lípa
Neděle 09.09.2018, 18:00 • SH Dukla Liberec • Livesport Superliga • 2. kolo

To je ode mě pro dnešek vše! Děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek nedělního večera! Těším se na další online textové přenosy z následujících kol. Na shledanou! (20:06:54)

Dnešní utkání sledovalo 305 diváků.

Je tu konec! Ve velmi vyrovnaném a napjatém severočeském derby nakonec vítězí domácí celek FBC Liberec na Českou Lípou těsně 6:5.

59:56
    Česká Lípa má ještě k dispozici standardní situaci, kterou však hosté neproměňují.
    59:54 Štěpán Slaný trefil hokejkou Klucha a dostal červenou kartu

59:54
    Červenou kartu 1 dostává Štěpán Slaný (FBC 4CLEAN Česká Lípa).

59:54
    Vyloučení v týmu FBC 4CLEAN Česká Lípa (Štěpán Slaný – 2 min., Hrubost).

59:38
    Vaníček zasahuje.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

59:00
    Česká Lípa hraje v šesti hráčích bez gólmana!

58:48
    Valeš se snažil protlačit před branku, ale Ponomarev včas zasáhl.

58:23
    Na druhé straně zasahuje i liberecký gólman.

58:05
    Ponomarev si připisuje další zákrok.

57:50
    Střela Slaného ani Buriana neprošla libereckou obranou.

56:52
    Krajcigr v obrovské šanci trefuje Vaníčka!

56:16
    Česká Lípa kombinuje na vlastní polovině.

55:39
    Balatka se pěkně vytočil až na střed, jeho ránu však vyrazil Ponomarev.

54:50
    Kološovu střelu z poloviny pohotově vyráží českolipský gólman.

53:52
    Před Vaníčkem se nečekaně objevil Spilka. Ten si však nedokázal zpracovat balónek a nemohl tak zakončit.

Liberec právě vstřelil branku!
    Liberec jde znovu do vedení! Salát našel před brankou JAKUBA KOPECKÉHO, který parádní kličkou zakončil za Ponomarevova záda. Asistence: Petr Salát.

51:46
    Salátovu pěknou střelu skvěle vytáhl gólman Ponomarev.

51:34
    Štěrbovo nahození skončilo tečované až za mantinelem.

50:46
    Vaníček vytáhl další úspěšný zákrok proti Krajcigrovi.

47:35
    Rychlá útočná akce Liberce nepřinesla úspěšné zakončení.
    46:37 Jakub KOPECKÝ - 5:5

46:37
    Je opět srovnáno! Parádní slalom přes polovinu hřiště a následné zakončení předvedl JAKUB KOPECKÝ. Bez asistence
    45:52 Prokop FERDAN - 4:5

45:52
    Kořínek zpoza branky našel připraveného PROKOPA FERDANA, který střílí kontaktní branku. Asistence: Lukáš Kořínek.

45:46
    Valeš se nedokázal protlačit až na střed a vystřelit.

45:20
    Slaný v šancí míří vedle.

44:58
    Při Liberci stálo štěstí, když odražený balónek jen těsně prošel kolem brankové čáry.

44:51
    Pokus Slaného neprošel libereckou zdí.

44:28
    Vaníček opět zasahuje.

43:59
    Salátova střela od pravého mantinelu jen těsně proletěla kolem vzdálenější tyčky.

43:20
    Podobná akce na druhé straně, kde přestřeluje Ferdan.

43:05
    Pěknou kombinaci hostí zakončuje Krajcigr přímo do Vaníčka.

42:55
    Kořínek mohl ze středu pálit, ale jeho střela byla tečována mimo hřiště.

41:22
    Kroupa pálí pouze do připraveného Ponomareva.

40:37
    Krajcigr s Novotným se dostali do přečíslení 2 na 1, ale první jmenovaný domácí branku vysoko přestřeluje.

40:02
    Třetí úvodní buly vyhrává Liberec.

40:01

Dnešní utkání sleduje 305 diváků.

V druhé třetině se střelecky lépe dařilo České Lípě. Liberci se sice díky Balatkovi podařilo srovnat, nicméně přišla rychlá odpověď od Karla, který svůj tým poslal opět do vedení. Liberec se snažil ještě do konce třetiny srovnat stav utkání, ale byl to opět Krajcigr, který devět vteřin před koncem zkompletoval hattrick a do poslední třetiny tak půjde Česká Lípa s dvoubrankovým vedením.

Česká Lípa právě vstřelila branku!
    Zmatku před domácí brankou využil RADEK KRAJCIGR a kompletuje svůj dnešní hattrick. Asistence: Jan Hřebřina.

39:28
    Ferdanova střela byla vyražena mimo branku.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:40
    Štěrbova střela skončila v liberecké zdi.

37:58
    Valeš hledal před brankou Ferdana, ale přihrávka neprošla obranou hostí.

36:57
    Ke střele se dostává Balatka, ale branku netrefuje ani z daleka.

36:45
    Hosté kombinují na vlastní polovině.

34:58
    Autorem branky je PROKOP FERDAN. Bez asistence
    34:34 Jakub KAREL - 2:4

34:34
    Česká Lípa se dostává do vedení o dvě branky! JAKUB KAREL si naběhl na střed a pěknou střelou zavěsil za Vaníčka. Asistence: Štěpán Slaný.

33:37
    Salátova střela neprošla až před Ponomareva.

32:29
    Burian z poloviny přestřeluje domácí branku.
    30:49 Radek KRAJCIGR - 2:3

30:49
    Hosté jdou znovu do vedení zásluhou RADKA KRAJCIGRA. Asistence: Petr Novotný.

30:20
    Tempo hry se stále zvyšuje.

29:47
    Kološova střela sice Ponomarevovi propadla, ale nedostala se až za brankovou čáru.
    29:19 Adam BALATKA - 2:2

29:19
    Je znovu srovnáno! ADAM BALATKA parádně přečetl přihrávku soupeře a prosazuje se rychlým protiútokem. Bez asistence

29:00
    Parádní kombinaci českolipských zkazil Karel po té, co mu míček odskočil od čepele.

28:20
    Parádní zákrok vytáhl Vaníček proti střele Krajcigra!

26:57
    Kořínek na hranici velkého brankoviště ve velké šanci! Míček si však nedokázal včas zpracovat, tudíž se stav nemění.

26:19
    Valeš jen těsně mimo branku.

25:49
    Liberec znovu dostává své soupeře pod tlak.

25:12
    Rozkovec pálí přímo do rukou Ponomareva.

24:25
    Kopecký mohl před brankou střílet, ale míček mu sjel.

23:33
    Střela Veselého jen těsně neprošla za záda Ponomareva.

22:36
    Liberec se stále drží na útočné polovině.

21:39

20:59
    Salátovi se střela nepovedla, ale i přesto je Liberec na balónku.

20:32
    Kluchova střela se odrazila mimo hřiště.

Česká Lípa – 6

Oba celky naskočily do utkání velmi energicky. Tempo první třetiny bylo velmi vysoké. Hned ve druhé minutě se domácí zásluhou Strobacha dostali do vedení. To netrvalo příliš dlouho, když stav po jedné minutě srovnal Krajcigr. Pěknou akcí následně dostal českolipské do vedení Novotný. Do druhé třetiny tak budou hosté vstupovat s jednobrankovým náskokem. Domácí však budou mít výhodu přesilové hry.

20:00

19:59
    Liberci se zatím nedaří střílet.

19:39
    Vyloučení v týmu FBC 4CLEAN Česká Lípa (Marek Dzierža – 2 min., Blokování soupeřovy hole).

19:20
    Liberec dostává svého soupeře pod velký tlak.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:54
    Valeš ze středu neprostřelil hostujícího gólmana.

18:04
    Střela Veselého neprošla přes Buriana.

17:24
    Kroupa nejprve vystihl křižnou přihrávku a následně se dostal až na střed, odkud pálí mimo bránu.

16:25
    Kopecký přestřeluje branku Ponomareva.

16:16
    Liberec nyní uzamkl Lípu na polovině, ke střele se však nedostává.

15:00
    Liberec rozehrává, ale nikam se nežene.

13:48
    Slaný nedokázal nahodit míček přes napadajícího Balatku.
    12:42 Petr NOVOTNÝ - 1:2

12:42
    Hosté jdou do vedení! PETR NOVOTNÝ prošel středem a pěknou střelou zakončil. Bez asistence

12:30
    Novotný dokázal vybojovat balónek, nabíjel ještě před branku Krajcigrovi. Ten si ale nestihl přihrávku včas zpracovat..

11:59
    Střela Veselého mimo branku.

11:12
    Rozkovec natáhl k tvrdé střele, která míří až za mantinel.

10:09
    Klucho neprostřelil zeď České Lípy.

09:40
    Rozkovec našel na polovině volného Kroupu, tomu však míček sjel z florbalky a nedokázal tak vystřelit.

07:36
    Rozkovec v rychlém úniku nepřekonal hostujícího gólmana.

07:17
    Burianova střela propadla Vaníčkovi, ale do branky se nedostala.

07:05

06:03
    Strobachova pozemní střela prošla těsně vedle vzdálenější tyčky.

05:30
    Na druhé straně promáchl Dzierža.

05:17
    Ferdan se snažil před brankou Lípy dorážet, ale nebyl úspěšný.

04:59
    Vaníček úspěšně zasahuje!

04:19
    A znovu Spilka v akci. Tentokrát v rychlém protiútoku vysoko přestřelil Vaníčkovu branku.

03:48
    Balatka trefuje Ponomareva rovnou do ramene.

03:34
    Spilka před libereckou brankou promáchl!

03:18
    Domácí rozehrávají na vlastní polovině.

02:34
    Knespl trefuje Vaníčka přímo do těla.
    02:25 Radek KRAJCIGR - 1:1

02:25
    Je srovnáno! RADEK KRAJCIGR doklepl do branky jednou rukou nahrávku Mlejnka. Asistence: Lukáš Mlejnek.

02:15
    Hosté se dostávají do útočné akce.
    01:33 Jíří STROBACH - 1:0

01:33
    A je tu první branka tohoto utkání! Pěknou přihrávkou našel Kopecký na středu připraveného JIŘÍHO STROBACHA, který neměl se zakončením sebemenší problém. Asistence: Jakub Kopecký.

01:21
    Strobach mohl střílet ze středu, ale míček mu sjel z florbalky.

00:46
    A je tu první šance domácích! Valeš nastřeluje tyčku!

00:29
    Českolipským se první útok nevydařil a domácí mohou přejít do útoku.

00:02
    První buly tohoto utkání vyhrávají hosté.

00:01

Obě zahajovací sestavy jsou již připraveny k úvodnímu buly.

Zahajovací sestavy:

FBC Liberec
    Vaníček (Janota) – Veselý, Kološ, Ferdan, Valeš, Kořínek

Ponomarev (Dvořák) – Slaný, Burian, Hřebřina, Krajcigr, Novotný

Oba celky již nabíhají na hrací plochu!

FBC Liberec: Vaníček (Janota) – Bitman, Klucho, Kološ, Veselý, Strobach, Kroupa – Kopecký, Valeš, Salát – Marek, Rozkovec, Baudisch – Ferdan, Šoltys, Kořínek – Hiadlovský, Balatka, Leksa.

FBC 4CLEAN Česká Lípa: Ponomarev (Dvořák) – Mlejnek, Tichý, Pastor, Slaný, Štěrba, Burian – Dzierža, Knespl, Rais – Spilka, Hřebřina, Karel – Novotný, Matějíček, Melíšek – Jirsa, Krajcigr, Vlček.

Rozhodčí: Müller Jiří, Novosad Matouš.

Oba týmy se již na hrací ploše rozcvičují.

Severočeské derby vypukne v 18:00 hod, buďte u toho s námi!

Vzájemná utkání:

Česká Lípa – Liberec 6:7 pp
    Liberec – Česká Lípa 5:6

Českolipští byli v loňské sezóně nováčkem soutěže a nevedli si vůbec špatně. Lípa ukončila sezónu již po základní části, když skončila na postupové příčce.

Česká Lípa letos posilnila. Do týmu přišel Radek Krajcigr z Mladé Boleslavi a vrátil se odchovanec Milan Tichý. Mezi nové tváře pak uvidíme i Petra Novotného a Tadeáše Melíška.

Českolipští mají za sebou 1. kolo, ve kterém se střetli s vicemistrem z Vítkovic. Lípě utekla druhá třetina a musela se smířit s první prohrou poměrem 2:7.

FBC Liberec

Celek z města pod Ještědem v loňské sezóně dokázal v play-down udržet nejvyšší mužskou soutěž.

Liberecký kádr zůstal téměř beze změn, ale dokázal pro novou sezónu získat cennou posilu v podobě Petra Kološe z Mladé Boleslavi.

Krásný podvečer všem florbalovým fanouškům! Mužská Tipsport Superliga dnešním dnem pokračuje svým 2. kolem. V tomto utkání se můžeme těšit na severočeské derby mezi domácím FBC Liberec a hostujícím FBC 4CLEAN Česká Lípa. Celým online textovým přenosem přímo z místa dění Vás provede Týna Zíková.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Týna Zíková

Branky a nahrávky: 2. Strobach (Kopecký), 30. Balatka, 35. Ferdan, 46. Ferdan (Kořínek), 47. Kopecký, 53. Kopecký (Salát) – 3. Krajcigr (Mlejnek), 13. Novotný, 31. Krajcigr (Novotný), 35. Karel (Slaný), 40. Krajcigr (Hřebřina)

Karty: 1 60. Slaný (CLA)

Rozhodčí: Müller Jiří, Novosad Matouš