Bohemians – Střešovice 4:7 (kon.) | Bulldogs – Chodov 2:12 (kon.) | Znojmo – Vítkovice 5:6 (3:4 po s.n.)
Sparta – Otrokovice 5:2 (kon.) | Liberec – Česká Lípa 6:5 (kon.)
FBC Liberec
6:5 (1:2, 2:3, 3:0)
FBC 4CLEAN Česká Lípa
Neděle 09.09.2018, 18:00 • SH Dukla Liberec • Livesport Superliga • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Krásný podvečer všem florbalovým fanouškům! Mužská Tipsport Superliga dnešním dnem pokračuje svým 2. kolem. V tomto utkání se můžeme těšit na severočeské derby mezi domácím FBC Liberec a hostujícím FBC 4CLEAN Česká Lípa. Celým online textovým přenosem přímo z místa dění Vás provede Týna Zíková.

FBC Liberec

Celek z města pod Ještědem v loňské sezóně dokázal v play-down udržet nejvyšší mužskou soutěž.

Liberecký kádr zůstal téměř beze změn, ale dokázal pro novou sezónu získat cennou posilu v podobě Petra Kološe z Mladé Boleslavi.

Českolipští byli v loňské sezóně nováčkem soutěže a nevedli si vůbec špatně. Lípa ukončila sezónu již po základní části, když skončila na postupové příčce.

Česká Lípa letos posilnila. Do týmu přišel Radek Krajcigr z Mladé Boleslavi a vrátil se odchovanec Milan Tichý. Mezi nové tváře pak uvidíme i Petra Novotného a Tadeáše Melíška.

Českolipští mají za sebou 1. kolo, ve kterém se střetli s vicemistrem z Vítkovic. Lípě utekla druhá třetina a musela se smířit s první prohrou poměrem 2:7.

Vzájemná utkání:

Česká Lípa – Liberec 6:7 pp
    Liberec – Česká Lípa 5:6

Severočeské derby vypukne v 18:00 hod, buďte u toho s námi!

Oba týmy se již na hrací ploše rozcvičují.

FBC Liberec: Vaníček (Janota) – Bitman, Klucho, Kološ, Veselý, Strobach, Kroupa – Kopecký, Valeš, Salát – Marek, Rozkovec, Baudisch – Ferdan, Šoltys, Kořínek – Hiadlovský, Balatka, Leksa.

FBC 4CLEAN Česká Lípa: Ponomarev (Dvořák) – Mlejnek, Tichý, Pastor, Slaný, Štěrba, Burian – Dzierža, Knespl, Rais – Spilka, Hřebřina, Karel – Novotný, Matějíček, Melíšek – Jirsa, Krajcigr, Vlček.

Rozhodčí: Müller Jiří, Novosad Matouš.

Oba celky již nabíhají na hrací plochu!

Zahajovací sestavy:

FBC Liberec
    Vaníček (Janota) – Veselý, Kološ, Ferdan, Valeš, Kořínek

Ponomarev (Dvořák) – Slaný, Burian, Hřebřina, Krajcigr, Novotný

Obě zahajovací sestavy jsou již připraveny k úvodnímu buly.

00:01

00:02
    První buly tohoto utkání vyhrávají hosté.

00:29
    Českolipským se první útok nevydařil a domácí mohou přejít do útoku.

00:46
    A je tu první šance domácích! Valeš nastřeluje tyčku!

01:21
    Strobach mohl střílet ze středu, ale míček mu sjel z florbalky.

01:33
    Liberec právě vstřelil branku!
    A je tu první branka tohoto utkání! Pěknou přihrávkou našel Kopecký na středu připraveného JIŘÍHO STROBACHA, který neměl se zakončením sebemenší problém. Asistence: Jakub Kopecký.
    01:33 Jíří STROBACH - 1:0

02:15
    Hosté se dostávají do útočné akce.

02:25
    Česká Lípa právě vstřelila branku!
    Je srovnáno! RADEK KRAJCIGR doklepl do branky jednou rukou nahrávku Mlejnka. Asistence: Lukáš Mlejnek.
    02:25 Radek KRAJCIGR - 1:1

02:34
    Knespl trefuje Vaníčka přímo do těla.

03:18
    Domácí rozehrávají na vlastní polovině.

03:34
    Spilka před libereckou brankou promáchl!

03:48
    Balatka trefuje Ponomareva rovnou do ramene.

04:19
    A znovu Spilka v akci. Tentokrát v rychlém protiútoku vysoko přestřelil Vaníčkovu branku.

04:59
    Vaníček úspěšně zasahuje!

05:17
    Ferdan se snažil před brankou Lípy dorážet, ale nebyl úspěšný.

05:30
    Na druhé straně promáchl Dzierža.

06:03
    Strobachova pozemní střela prošla těsně vedle vzdálenější tyčky.

07:05
    Česká Lípa kombinuje na vlastní polovině.

07:17
    Burianova střela propadla Vaníčkovi, ale do branky se nedostala.

07:36
    Rozkovec v rychlém úniku nepřekonal hostujícího gólmana.

09:40
    Rozkovec našel na polovině volného Kroupu, tomu však míček sjel z florbalky a nedokázal tak vystřelit.

10:09
    Klucho neprostřelil zeď České Lípy.

11:12
    Rozkovec natáhl k tvrdé střele, která míří až za mantinel.

11:59
    Střela Veselého mimo branku.

12:30
    Novotný dokázal vybojovat balónek, nabíjel ještě před branku Krajcigrovi. Ten si ale nestihl přihrávku včas zpracovat..

12:42
    Hosté jdou do vedení! PETR NOVOTNÝ prošel středem a pěknou střelou zakončil. Bez asistence
    12:42 Petr NOVOTNÝ - 1:2

13:48
    Slaný nedokázal nahodit míček přes napadajícího Balatku.

15:00
    Liberec rozehrává, ale nikam se nežene.

16:16
    Liberec nyní uzamkl Lípu na polovině, ke střele se však nedostává.

16:25
    Kopecký přestřeluje branku Ponomareva.

17:24
    Kroupa nejprve vystihl křižnou přihrávku a následně se dostal až na střed, odkud pálí mimo bránu.

18:04
    Střela Veselého neprošla přes Buriana.

18:54
    Valeš ze středu neprostřelil hostujícího gólmana.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:20
    Liberec dostává svého soupeře pod velký tlak.

19:39
    Vyloučení v týmu FBC 4CLEAN Česká Lípa (Marek Dzierža – 2 min., Blokování soupeřovy hole).

19:59
    Liberci se zatím nedaří střílet.

20:00

Oba celky naskočily do utkání velmi energicky. Tempo první třetiny bylo velmi vysoké. Hned ve druhé minutě se domácí zásluhou Strobacha dostali do vedení. To netrvalo příliš dlouho, když stav po jedné minutě srovnal Krajcigr. Pěknou akcí následně dostal českolipské do vedení Novotný. Do druhé třetiny tak budou hosté vstupovat s jednobrankovým náskokem. Domácí však budou mít výhodu přesilové hry.

20:32
    Kluchova střela se odrazila mimo hřiště.

20:59
    Salátovi se střela nepovedla, ale i přesto je Liberec na balónku.

21:39

22:36
    Liberec se stále drží na útočné polovině.

23:33
    Střela Veselého jen těsně neprošla za záda Ponomareva.

24:25
    Kopecký mohl před brankou střílet, ale míček mu sjel.

25:12
    Rozkovec pálí přímo do rukou Ponomareva.

25:49
    Liberec znovu dostává své soupeře pod tlak.

26:19
    Valeš jen těsně mimo branku.

26:57
    Kořínek na hranici velkého brankoviště ve velké šanci! Míček si však nedokázal včas zpracovat, tudíž se stav nemění.

28:20
    Parádní zákrok vytáhl Vaníček proti střele Krajcigra!

29:00
    Parádní kombinaci českolipských zkazil Karel po té, co mu míček odskočil od čepele.

29:19
    Je znovu srovnáno! ADAM BALATKA parádně přečetl přihrávku soupeře a prosazuje se rychlým protiútokem. Bez asistence
    29:19 Adam BALATKA - 2:2

29:47
    Kološova střela sice Ponomarevovi propadla, ale nedostala se až za brankovou čáru.

30:20
    Tempo hry se stále zvyšuje.

30:49
    Hosté jdou znovu do vedení zásluhou RADKA KRAJCIGRA. Asistence: Petr Novotný.
    30:49 Radek KRAJCIGR - 2:3

32:29
    Burian z poloviny přestřeluje domácí branku.

33:37
    Salátova střela neprošla až před Ponomareva.

34:34
    Česká Lípa se dostává do vedení o dvě branky! JAKUB KAREL si naběhl na střed a pěknou střelou zavěsil za Vaníčka. Asistence: Štěpán Slaný.
    34:34 Jakub KAREL - 2:4

34:58
    Autorem branky je PROKOP FERDAN. Bez asistence

36:45
    Hosté kombinují na vlastní polovině.

36:57
    Ke střele se dostává Balatka, ale branku netrefuje ani z daleka.

37:58
    Valeš hledal před brankou Ferdana, ale přihrávka neprošla obranou hostí.

38:40
    Štěrbova střela skončila v liberecké zdi.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:28
    Ferdanova střela byla vyražena mimo branku.

39:51
    Zmatku před domácí brankou využil RADEK KRAJCIGR a kompletuje svůj dnešní hattrick. Asistence: Jan Hřebřina.
    39:51 Radek KRAJCIGR - 3:5

40:00

Střely druhé třetiny:
    Liberec – 4
    Česká Lípa – 7

V druhé třetině se střelecky lépe dařilo České Lípě. Liberci se sice díky Balatkovi podařilo srovnat, nicméně přišla rychlá odpověď od Karla, který svůj tým poslal opět do vedení. Liberec se snažil ještě do konce třetiny srovnat stav utkání, ale byl to opět Krajcigr, který devět vteřin před koncem zkompletoval hattrick a do poslední třetiny tak půjde Česká Lípa s dvoubrankovým vedením.

Dnešní utkání sleduje 305 diváků.

40:01

40:02
    Třetí úvodní buly vyhrává Liberec.

40:37
    Krajcigr s Novotným se dostali do přečíslení 2 na 1, ale první jmenovaný domácí branku vysoko přestřeluje.

41:22
    Kroupa pálí pouze do připraveného Ponomareva.

42:55
    Kořínek mohl ze středu pálit, ale jeho střela byla tečována mimo hřiště.

43:05
    Pěknou kombinaci hostí zakončuje Krajcigr přímo do Vaníčka.

43:20
    Podobná akce na druhé straně, kde přestřeluje Ferdan.

43:59
    Salátova střela od pravého mantinelu jen těsně proletěla kolem vzdálenější tyčky.

44:28
    Vaníček opět zasahuje.

44:51
    Pokus Slaného neprošel libereckou zdí.

44:58
    Při Liberci stálo štěstí, když odražený balónek jen těsně prošel kolem brankové čáry.

45:20
    Slaný v šancí míří vedle.

45:46
    Valeš se nedokázal protlačit až na střed a vystřelit.

45:52
    Kořínek zpoza branky našel připraveného PROKOPA FERDANA, který střílí kontaktní branku. Asistence: Lukáš Kořínek.
    45:52 Prokop FERDAN - 4:5

46:37
    Je opět srovnáno! Parádní slalom přes polovinu hřiště a následné zakončení předvedl JAKUB KOPECKÝ. Bez asistence
    46:37 Jakub KOPECKÝ - 5:5

47:35
    Rychlá útočná akce Liberce nepřinesla úspěšné zakončení.