1:2 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
HC Kometa Brno
Sobota 22.09.2018, 17:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 3. kolo

To je ode mě pro dnešek vše. Loučím se s Vámi a děkuju Vám za pozornost. Budu se těšit zase někdy příště u online přenosů z olomoucké Plecharény, na viděnou! (19:48:01)

Dnešní utkání je tedy minulostí. V samostatných nájezdech jasně dominovala Kometa, která proměnila tři ze svých čtyř pokusů, zatímco domácí Olomouc nedokázala proměnit ani jeden. Hosté si tak po zásluze odvážejí dva body.

Lukáš KAŠPAR - 1:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Kometa Brno.
    Autorem vítězné branky je LUKÁŠ KAŠPAR.

4. série
    0:3
    Také Lukáš Nahodil vystřelil přesně a Kometa si připisuje bonusový bod.

3. série
    0:2
    Kolouch se pokusil o Forsbergovu kličku, ale neúspěšně.

3. série
    0:2
    Mallet hledal mezeru mezi betony Konráda, ale nenašel nic.

2. série
    0:2
    Irgl se pokusil o bekhendový blafák, ale Langhamer zakročil vyrážečkou.

2. série
    0:2
    Mueller zamířil mezi betony Konráda.

1. série
    0:1
    Káňova střela našla jen lapačku Langhamera.

1. série
    0:1
    Kašpar si roztáhl Konráda a bekhendem zakončil kolem jeho těla.

Samostatné nájezdy začínají.

Jako první pojede Brno.

Ani prodloužení vítěze neurčilo a dojde tak i na samostatné nájezdy!

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:47
    Mallet si objel branku a vystřelil z úhlu. Konrád neměl puk pod kontrolou, ale Köhler ho dokázal vypíchnout jen směrem za branku.

63:58
    Irgl si klepal na modré čáře o přihrávku, ale Kolouch jej neviděl a vyvezl puk sám.

63:50
    Kolouch naservíroval puk k tyči Irglovi, který se pokusil ho ještě vrátit svému spoluhráči, ale přihrál nepřesně a byl z toho brejk Dočekala. Toho vychytal Konrád.

63:25
    Brno se nakonec k ničemu nedostalo a naopak do přečíslení vyrazili Ondrušek s Burianem. Burian byl dobře pokrytý a tak olomoucký obránce zvolil střelu, která se odrazila o nohy bránícího hráče do ochranné sítě.

63:02
    Hruška má čas promyslet si rozehrávku.

62:48
    Lašovu střelu tečoval před brankou Knotek, ale jen mimo branku.

62:22
    Strapáčova nabídka na Galvase byla příliš prudká. Olomoucký obránce nezvládl vystřelit.

62:01
    Skladaný zastavil Muellera, ale Kohouti ještě musejí bojovat o puk.

61:29
    Škůrek ve snaze zabránit přečíslení dvou proti jednomu propadl a brněnští šli dopředu dokonce ve dvou proti brankáři, sami se však vystavili do ofsajdu.

61:20
    Irgl vyvezl puk a udělal si prostor na střelu, Langhamer ale vytasil krásný zákrok lapačkou.

61:07
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Alexandre Mallet – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Jan Káňa – 2 min., hrubost).

61:07
    Tentokrát Hruška zvolil tvrdou ránu z pravé strany, ale našel připraveného Konráda.

60:42
    Hruška si dokázal položit olomouckého brankáře, ale než stihl vystřelit, vypadla olomoucká branka ze svého postavení.

60:32
    Také olomoucká přihrávka ovšem nebyla přesná a Brno otáčí hru.

60:30
    Holík rozehrál nepřesně a dopředu jde Laš.

60:09
    Jako první mají puk na holích hosté.

60:01

Led už je upravený a můžeme začít!

S domácími už to vypadalo poměrně nahnutě, když dlouhé minuty třetí třetiny stále panoval stav 0:1, v samotném závěru se jim ale naskytla přesilová hra, kterou dokázal už po deseti vteřinách využít Vilém Burian a utkání tak dospělo do prodloužení. Podaří se jednomu z týmů urvat bonusový bod už teď? Nebo bude Plecharéna také svědkem samostatných nájezdů?

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:59
    Galvas jede s pukem za svou branku a tam zřejmě třetí třetina skončí.

59:52
    Ofenzivní choutky domácích krotí postavení mimo hru.

59:38
    Čermák nabízel puk spoluhráči před Konrádovu branku, ale tam byli jen hráči v červeném.

59:18
    Irgl od červené čáry nahodil na Langhamera.

58:52
    Stejně si počínal na druhé straně Mallet.

58:41
    Ondrušek vystřelil mimo branku.

58:34
    Irgl ostře vypálil z vrcholu kruhů, ale Langhamer jeho střele nastavil hruď.

58:23
    Káňovu střelu srazili hostující obránci do ochranné sítě.
    57:57 Vilém BURIAN - 1:1

57:57
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Brněnští hráči očekávali, že VILÉM BURIAN bude hledat přihrávkou spoluhráče, ale olomoucký útočník si odvážně vyjel s pukem před branku a zakončil na vzdálenější tyč! Asistence: Petr Strapáč, Jakub Galvas.

57:47
    Olomouc má asi poslední příležitost vyrovnat. Dvě minuty za krosček si odpyká Michal Gulaši (KOM).

57:34
    Káňa hledal před brankou Laše, ale přihrávka neprošla přes brněnskou obranu.

56:43
    Tomeček se dokázal prokličkovat přes střed hřiště a zakončil střelou, která šla těsně kolem levé tyče.

56:11
    Zaťovič se protáhl kolem levého mantinelu a prověřil Konráda svižnou střelou. K dorážce se dostal ještě Hruška, ale Konrád zlikvidoval také jeho střelu.

55:37
    Skladaný přihrál jen na hůl Zaťoviče, který posílá puk do středního pásma.

55:30
    Kometa se sice dostala k puku jako první, ale vzápětí posílá puk až ke Konrádovi a po zakázaném uvolnění vrací hru před svého brankáře.

55:18
    Jergl hned po buly nahodil do útočného pásma.

55:14
    Olomoucký protiútok končí postavením mimo hru.

55:06
    Mallet se dvakrát v krátkém čase pokusil přejít přes Staňka, ale ani v jednom případě neuspěl.

54:29
    Galvas našel před brankou volného Koloucha, který se pokusil přehodit si puk na forhend, ale hostující obrana mu tolik času nedopřála.

54:09
    Kometa nahazuje do útočného pásma a odchází střídat. Hrát může Ondrušek.

53:43
    Mueller hledal před brankou Kašpara, ale Konrád do přihrávky nastavil hokejku.

52:55
    Na další pokus Škůrek neměl mnoho času a tak vyslal jen pomalý padáček, který skončil až za brankou.

52:15
    Škůrek od mantinelu nahodil na Langhamera, který s jeho pokusem neměl nejmenší práci.

51:32
    Horký dostal puk mezi kruhy, ale domácí obrana mu nedovolila zakončit.

51:05
    Skladaný před brankou tečoval střelu Jergla, ale Langhamer byl pevně přitisknutý u tyčky.

50:40
    Kolouch dostal nabídku na pravý kruh, ale ke střele se nedostal. Obrana hostů ho odstavila od puku.

50:33
    Kometa vyhazuje na zakázané uvolnění.

50:25
    Galvas našel přesnou přihrávkou na modré čáře Buriana, který si ale příliš zpomalil puk a dostal se do ofsajdu.

49:43
    Zaťovič se ukázkově protáhl obranou soupeře a prověřil bekhendem Konrádův beton.

49:16
    Ostřížek se dostal ke střele, ale jeho pokus zblokoval obránce Komety.

49:05
    Staněk rozehrává od své branky.

48:50
    Strapáč nabídl puk na vrchol kruhů Skladanému, který si zpracoval a vyslal na bránu svižnou střelu zápěstím. Kotouč ale našel jen připravenou hruď Langhamera.

48:21
    Teď se mu na chvíli ještě podařilo vybojovat puk, ale vzápětí u něj byl Ondrušek a odstavil ho.

47:59
    Mallet vystřelil jen mimo tři tyče.

47:15
    Na levém kruhu zase mohl střílet Mueller, ale domácí hráči jej připravili o puk.

47:07
    Z mezikruží střílel Nahodil, ale jen do připraveného Konráda.

Dnešní utkání sleduje 5500 diváků (vyprodáno).

46:37
    Ten jeho verdikt potvrdil. Branka neplatí!

46:37
    Rozhodčí se však ještě jde ujistit u svého kolegy u videa.

46:37
    Teď už ale hosté vystřelili a vrhli se za dorážkami. Jedna z nich prošla za Konrádova záda, odrazila se od tyčky a podél brankové čáry zamířila zpět pod Konráda. Domácí navíc rychle zametli puk pod svého brankáře.

46:27
    Brno se drží v pásmu, ale zatím bez střelby.

45:55
    Brno si zahraje přesilovku. Dvě minuty za sekání si odpyká Jan Jaroměřský (OLO).

45:55
    Mikuš, Holík a Mueller si teď dvěma rychlými křižmými přihrávkami vyměnili puk a poslední jmenovaný střílel z první. Zastavil ho ale fantastický Konrád!

45:00
    Mikuš vystřelil od modré a někdo z hráčů tečoval puk přesně na hůl Muellera, který to nečekal a nestihl vystřelit do brány.

44:31
    Ondrušek nedosáhl na puk a Kohouti ztrácí útočné pásmo.

44:10
    Olomouc se ihned vrhla zpět do útoku, rodící se přečíslení tři na dva ale zastavil ofsajd.

44:01
    Kometa posílá puk do středního pásma.

43:15
    Laš dostal přihrávku zpoza brány mezi kruhy, ale měl to na bekhend a Langhamer stihl včas sklapnout betony.

42:44
    Dočekal se snažil vrhnout do brejku, ale domácí obránci mu zkřížili cestu a nepustili ho k puku.

42:33
    Kohouti si zahrají další přesilovku. Dvě minuty za sekání si odsedí Peter Randy Mueller (KOM).

42:27
    Knotek bekhendem nahodil na Langhamera, ten puk ihned posílá k mantinelu.

41:44
    Jaroměřský vystřelil jen do změti těl před brankou. Tomeček z otočky zase o kousek minul levou tyč.

41:28
    Nahodil se dostal ke střele z těsné blízkosti a po něm dorážel ještě Mallet. Konrád dokázal oba pokusy zastavit!

40:50
    Ondrušek dobře zakročil na vlastní modré a nepustil soupeře do pásma.

40:31
    Teď už se Kohouti dostali až do útočného pásma, ale na jeho hranici je zastavil ofsajd.

40:17
    Brno ale dobře brání střední pásmo. Škůrek musí opět začínat od své branky.

40:01
    Úvodní buly vyhrál Knotek.

40:01

Hráči i rozhodčí jsou na ledě a blíží se vyvrcholení dnešního zápasu!

Třetí třetina začne přibližně v 18:48.

Kohouti tak stále mají jednu třetinu na to, aby s výsledkem něco udělali. Oproti tomu Kometa by potřebovala ještě dvacet minut udržet výsledek.

Také po druhé třetině svítí na světelné tabuli skóre 0:1. Obě strany však měly šancí více než dost. Kometa ale nevyužila ani dvojnásobnou přesilovku pěti proti třem, ani přečíslení dvou proti nikomu, které v poslední chvíli zachránil Kolouch. Na druhé straně Kohouti zahrozili brejkem Tomečka, kterého vychytal Langhamer, Irgla, kterého obránci zastavili až při zakončení, či rodícím se brejkem Laše, kterého zastavili hosté jen za cenu faulu.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:59
    Kometa ale Kohouty nepustila do předbrankového prostoru a druhá třetina tak už gól nepřinese.

39:50
    Jergl zakládá zřejmě poslední akci svého týmu ve druhé třetině.

39:35
    Strapáčovu střelu z ostrého úhlu vyrazil Langhamer do ochranné sítě.

39:26
    Vyhození Komety se pomalu ale přece jen došouralo až za prodloužení brankové čáry u Konráda a píská se proto zakázané uvolnění.

39:11
    Irgl zamířil těsně nad horní tyč.

38:24
    Mikyska má čas v klidu rozehrát od své branky.

37:53
    Kometa vyhazuje přes všechny čáry.

37:49
    Tomeček s Ostřížkem si rychle vyměnili puk a první jmenovaný se dostal k bekhendové střele, ale puk se mu svezl po holi a pro Langhamera střela nepředstavovala větší práci.

37:23
    Skladaný zavezl puk do pásma a přenechal ho Strapáčovi, který ihned pálil, ale zamířil příliš vysoko.

37:03
    Strapáč ještě bojuje u mantinelu se dvěma soupeři.

36:47
    Staněk nahodil do útočného pásma.

36:32
    Hosté už jsou v plném počtu a vrhli se do útoku. Puk nakonec skončil někde pod Konrádem.

35:38
    Po Škůrkově přihrávce pálil Laš jen těsně mimo a Langhamer si nebyl vůbec jistý, kam kotouč šel.

34:37
    Čermák s Dočekalem se hned po buly vrhli do přečíslení dokonce dva na nikoho, ale Kolouch se fantasticky vrátil a zabránil Čermákovi v zakončení!

34:25
    Kohouti si zahrají přesilovku. Dvě minuty za podrážení si odpyká Jan Hruška (KOM).

34:22
    Galvas se tlačil mezi kruhy a ke střele, ale jeho pokus na branku neprošel.

34:01
    Burian šikovně pozdržel rozehrávku a otevřel prostor svým spoluhráčům. Nakonec vyslal po levém mantinelu Irgla, kterému ale zblokoval ránu jeden z obránců Komety.

33:35
    Nahození od červené čáry pro Konráda nebylo nejmenší výzvou.

33:05
    Káňa neprošel přes Zaťoviče.

32:42
    Mueller s Jaroměřským bojují o puk za Konrádovou brankou.

32:04
    Ondrušek z levého kruhu vystřelil jen do Langhamera.

31:44
    Prudkou ránu Malce ukryl Konrád do lapačky.

31:35
    Mallet mohl jet sám na Konráda, ale žabka od Nahodila mu přeskočila hůl.

31:22
    Jeden z brněnských hráčů zahrál vysokou holí a vhazovat se bude na hranici útočného pásma Kohoutů.

30:40
    Irgl se dostal sám před Langhamera a pokusil se roztáhnout si brněnského brankáře a zasunout puk kolem jeho betonu, ale na poslední chvíli mu vracející se obránce klepl do hokejky a znemožnil přesné zakončení.

30:21
    Langhamer zastavil puk za svou brankou.

30:04
    Galvasova přihrávka na Káňu byla příliš dlouhá.

29:37
    Škůrek poslal prudkou střelu od modré čáry. Langhamer si i přes chumel hráčů před sebou dokázal najít mezeru a včas střele nastavil lapačku.

29:15
    Vyrůbalík sprintoval za vyhozeným pukem, ale Barinka k němu měl blíž.

28:51
    Olomouc vyrazila na zteč, ale v útočném pásmu ji zastavil Nahodil, který teď zakládá další útok.

28:32
    Mikuš nahodil do útočného pásma.

28:25
    Gulaši poslal střílenou přihrávku na pravou stranu útočného pásma, ale našel jen brusle bránících hráčů a puk skončil v hledišti.

27:34
    Vyrůbalík dlouhou přihrávkou našel Káňu až na útočné modré čáře. Olomoucký forward si dokázal odstavit obránce, ale ztratil rychlost a další hráč Komety jej obral o puk.

27:00
    Knotek z rychlé otočky poslal puk na branku, kde ještě zkoušel dorážet Káňa. Langhamer byl nachystaný u tyčky.

26:34
    Káňa prodloužil do útočného pásma. Za pukem pokračuje Knotek.

26:27
    Jeden z hráčů Komety stál v Konrádově brankovišti a hosté jsou vykázáni do středního pásma.

26:15
    Galvas zavezl puk za branku a hledal před brankou Ostřížka, toho ale hosté nepustili k zakončení.

25:45
    Ostřížkovo nahození bylo příliš dlouhé a končí zakázaným uvolněním.

25:12
    Kašpar ještě drží puk ve středním pásmu, Knotek mu puk vypíchl jen na chvíli.

24:59
    Domácí jsou v plném počtu.

23:55
    Holík se nakonec rozhodl vystřelit a před brankou doráželi jeho spoluhráči. Ti neuspěli, ale puk se odrazil na pravý kruh ke Štenclovi, který měl před sebou prázdnou branku, ale Konrád se fantasticky natáhl a zastavil puk lapačkou!

23:37
    Kometa je opět v útočném pásmu a kombinuje.

23:20
    Domácím se podařilo vyhodit a dopředu se hnal Marek Laš, který by jel sám na brankáře, ale v poslední chvíli ho podrazil Peter Randy Mueller, který půjde na trestnou lavici.

23:02
    Puk se hned po buly odrazil ke Konrádovi, který se ho pokusil hrát, ale poslal jej jen k modré čáře.

22:59
    Vzápětí se Kometě opět nabízí dvojnásobná početní výhoda. Dvě minuty za hru vysokou holí si odpyká Jan Knotek (OLO).

22:40
    Domácí hráli v šesti na ledové ploše. Trest odpyká Bruno Mráz (OLO).

22:40
    Kohouti se dostali do přečíslení, které Tomeček zkusil vyřešit střelou. Ani na dvakrát ale nedokázal Langhamera překonat.

22:12
    Skladaný se náhle vynořil za obranou soupeře, ale k puku měl blíže hostující brankář, který ho poslal do bezpečí.

21:48
    Z úhlu to zkusil Mallet, Konrád byl připraven.

21:24
    Kohouti zaveleli k protiútoku a Langhamer raději podržel puk pod lapačkou.

21:10
    Kašpar hledal přihrávkou mezi kruhy spoluhráče, ale tam byli jen hráči v červenobílém.

20:42
    Mueller protečoval do útočného pásma, kde se puku zmocní Kohouti.

20:22

20:17
    Vyrůbalík hledal přihrávkou Škůrka, jemuž ale zajela brusle do rýhy a ztratil rovnováhu.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 17:55.

První třetina je minulostí a o krok blíže k vítězství mají hosté. Oba týmy předváděly velice vyrovnanou hru a v prvních minutách měli Kohouti možná i trochu navrch. To, co se počítá jsou ale branky, a na tu první museli diváci v Plecharéně čekat až do sedmnácté minuty, kdy se Kometě naskytla dvojnásobná početní výhoda. V té zamířil přesně Peter Randy Mueller, který vstřelil zatím rozdílovou branku.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:50
    Ondrušek musí spěchat za pukem do obranného pásma.

19:29
    Do Kolouchovy rány se položil jeden z útočníků Komety a tak olomoucký útočník zamířil výš. Přestřelil však také branku.

19:01
    Kolouch vyslal Buriana po levém křídle. Olomoucký útočník zkusil vystřelit z ostrého úhlu, ale těsně minul.

18:52
    Irgl se hnal za brejkem, ale Burianova nahrávka byla příliš vysoká, než aby ji dokázal zpracovat.

18:39
    Olomoucká rozehrávka končí mezi střídačkami. Vhazovat se bude před Konrádem.

18:01
    Irgl posílá puk do středního pásma.

17:52
    Teď už jsou ale hosté v pásmu a rozestavují přesilovku.

17:21
    Irgl s Kolouchem napadají rozehrávku Komety a drží soupeře daleko od své branky.
    16:56 Peter MUELLER - 0:1

16:56
    Kometa právě vstřelila branku!
    Brněnští si několikrát vyměnili puk za brankou, než Holík přihrál na pravý kruh PETERU RANDYMU MUELLEROVI, který Konráda přesnou střelou propálil. Asistence: Petr Holík, Lukáš Nahodil.

16:32
    Teď už byl Mueller úspěšnější a hosté mohou kombinovat.

16:26
    Kometě se nezdařil přechod přes modrou čáru a píská se ofsajd.

16:14
    Mora vyhazuje přes všechny čáry.

16:07
    Hned po buly se vrhl za pukem Jan Knotek (OLO), před kterým ale stihl zahrát puk Langhamer. Domácí hráč se poté pokusil puk ještě vybojovat, ale dopustil se přitom podrážení.

15:53
    Je z toho však první přesilovka Brna. David Ostřížek (OLO) se provinil držením protihráče.

15:35
    Hruška se prohnal olomouckou obranou jako blesk, ale v klíčové chvíli mu uskočil puk od hokejky a nedokázal brejk zakončit.

15:16
    Jerglovu střelu tečoval jeden z brněnských hráčů vysoko nad hřiště.

14:44
    Z mezikruží střílel na pravou tyč Holík, ale Konrád si s jeho střelou poradil.

14:22
    Olomoucký útok zastavuje postavení mimo hru.

14:06
    Galvas od modré prudce nahodil na Langhamera, který neměl úplně volný výhled, ale puk si najít dokázal.

13:17
    Kometa nedůrazně rozehrála a Burian se na chvíli dostal k puku, hosté si jej ale vzápětí vzali zpět.

13:08
    Ve středním pásmu ji ale zastavili domácí. Ke střele se dostal Škůrek, ale hosté jeho pokus srazili do ochranné sítě.

12:50
    Kometa zakládá akci od své branky.

12:25
    Kašpar se protlačil kolem Staňka, ale jeho střela mířila mimo tři tyče.

12:12
    Zohorna nezpracoval přihrávku a puk se odrazil mimo hrací plochu.

12:04
    Irgl se pokusil proniknout do útočného pásma, ale jeden ze spoluhráčů mu najel do ofsajdu.

11:42
    Bartejs vystřelil jen do Koloucha.

11:33
    Čermák se dokázal dostat za obranu soupeře a hledal nahrávkou najíždějícího Dočekala, ale puk mu poslal příliš dozadu!

11:07
    Kometa nakonec posílá puk ke Konrádovi, odkud Olomouc zahájí další akci.

10:44
    Káňa vybojoval puk pro Staňka, ten ale v souboji ztratil hokejku a snaží se hrát alespoň bruslí.

10:32
    Staněk má klid na rozehrávku.

10:11
    Hruška nahodil jen na olomouckého obránce.

09:22
    Strapáč dostal nabídku na střelu z levého kruhu, ale než stihl vystřelit, odstavili ho hosté a vyhodili puk přes všechny čáry.

08:54
    Strapáčovu přihrávku vystihl jeden z hráčů Komety a puk se odrazil až do obranného pásma Kohoutů.

08:46
    Opět to byl Knotek, kdo byl zaparkovaný před Langhamerem a snažil se dorážet. Hostující brankář má puk pod lapačkou.

08:11
    Knotek se snažil nejprve tečovat a poté i dorážet před brankou Langhamra, ale obrana Komety ho složila k ledu.

08:00
    Je tady první vyloučení dnešního zápasu. Dvě minuty za podrážení si odpyká Jan Hruška (KOM).

07:29
    Škůrek ve středním pásmu vybojoval kotouč, ale v tom útočném ho zastavil jeden z bránících hráčů.

07:11
    Protiútok Komety zastavuje ofsajd.

06:51
    Kolouch nahazuje puk za branku soupeře.

06:29
    Jaroměřský se musí vracet pro puk až ke své brance.

06:16
    Jan Knotek se dostal za obranu soupeře a bekhendem hledal mezeru mezi betony Langhamera! Hostující brankář ale díru včas utěsnil.

06:04
    Brno napadá a komplikuje Kohoutům rozehrávku. Ti se ale drží na puku.

05:43
    Nepřesná rozehrávka domácích končí zakázaným uvolněním.

05:10
    Kometa se vrhla do přečíslení! Kašpar hledal před brankou Hrušku, ale ten skákavý kotouč nezpracoval.

05:02
    Skladaný nahodil pik k Langhamerovi, ale dříve u něj budou hosté.

04:53
    Rychlý protiútok Komety zastavuje až Konrádova lapačka.

04:40
    Kolouchovu přihrávku srazili brněnští do svého pásma.

04:07
    Mueller neprošel mezi dvěma Kohouty.

03:42
    Po buly se tlačil za pukem Káňa, ale hostující obrana ho nepustila.

03:33
    Škůrek od vlastní modré nahodil na Langhamra, ten neměl s pukem nejmenší potíže.

02:52
    Další Jaroměřského pokus. Před brankou čekal na teč Strapáč, ale puk šel příliš mimo branku.

02:18
    Jergl přenechal puk Jaroměřského, který protáhl Langhamra střelou od modré čáry.

01:52
    Kolouch neprošel přes obránce a Kometa posílá puk za Konrádovu branku.

01:28
    Další pokus se Malcovi svezl po hokejce a puk mají domácí.

01:09
    Malec poslal puk jen do boční sítě.

01:07
    Kašpar se dostal ke střele zleva, Konrád byl připravený.

00:45
    Kometa vyrazila do protiútoku, ale domácí obrana střelu srazila.

00:18
    Káňa má puk za Langhamerovou brankou.

00:06
    Vyrůbalík rozehrává od své branky.

00:01

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), J. Galvas, Staněk, Jaroměřský, Švrček – Laš, J. Knotek (A), J. Káňa – Burian, Kolouch, Irgl – Jergl, Strapáč, Skladaný – Ostřížek, Mráz, V. Tomeček.

HC Kometa Brno: Langhamer (Vejmelka) – Mikuš, D. Mikyska, Gulaši, Štencel, Malec (A), Bartejs, Barinka – Zaťovič (A), P. Holík, Mueller – R. Zohorna, Hruška, Kašpar – Mallet, Nahodil, L. Horký – Dočekal, L. Čermák (C), Köhler.

Rozhodčí: Hejduk, Mrkva – Bryška, Tošenovjan.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Podaří se Kohoutům skolit úřadujícího mistra? Nebo Kometa vykrade Plecharénu? To se ukáže v 17:00.

Vzájemná utkání:
    V uplynulém ročníku mezi oběma týmy platilo jasné pravidlo – Můj dům? Můj Hrad! Kometa ze vzájemné bilance vychází o něco lépe, protože se jí v Olomouci podařilo vybojovat alespoň jeden bod za prohru v prodloužení, zatímco doma Hanákům nedovolila ani branku. Kohouti nicméně mohou být hrdí hlavně na poslední utkání, kdy úřadujícího mistra potupili hned sedmi brankami.

Úspěšnost brankářů:
    Branislav Konrád (OLO) – 94,12 % (2 zápasy)
    Marek Langhamer (KOM) – 91,67 % (2 zápasy)

Nejproduktivnější hráči uplynulé sezóny:
    Jan Knotek (OLO) – 30b (17+13)
    Martin Erat (KOM) – 46b (12+34)
    Úspěšnost brankářské jedničky v uplynulé sezóně:
    Branislav Konrád (OLO) – 90,53 % (48 zápasů)
    Marek Čiliak (KOM) – 91,60 % (37 zápasů)

HC Kometa Brno (1. místo v uplynulé sezóně Tipsport extraligy)
    Kdo by si mohl loňskou sezónu pochvalovat více než úřadující mistr Tipsport extraligy… Přesto byla základní část pro brněnské o něco trnitější, než by se možná mohlo zdát. V tabulce se umístili až na pátém místě, se ztrátou sedmnácti bodů na první Plzeň, a dokonce tak ani nezačínali vyřazovací boje na domácí půdě. I tak je jednoznačně ovládli a po vítězství 4:0 na zápasy s Vítkovicemi a dvakrát 4:1 s Plzní a ve finále s Třincem si dokráčeli pro druhý mistrovský titul v řadě.

Kometa v přípravě odehrála méně utkání než Olomouc, nevedla si však o nic hůře. Z šesti utkání se Brno radovalo hned čtyřikrát, porazilo i Spartak Moskva. Nestačilo jen na Slovan Bratislava a Amur Chabarovsk. Od začátku sezóny je zatím stoprocentní také Kometa, která porazila Chomutov i Plzeň.

HC Olomouc (8. místo v loňské sezóně Tipsport Extraligy)
    Olomouc v loňské sezóně měla jasný cíl, probojovat se do play-off, a to se jí také podařilo. Chvíli dokonce sahala také po přímém postupu z šestého místa, nakonec to však stačilo jen na místo osmé a předkolo, v němž změřila síly se zlínskými Berany. S těmi si úspěšně poradila ve čtyřech zápasech a postoupila do čtvrtfinále proti Plzni. S tou však podobně jako před dvěma lety prohrála 1:4 na zápasy.

V přípravě Mora sehrála osm utkání s vyrovnanou bilancí čtyř výher a čtyři porážky. Především zápasy na domácím ledě Hanákům vycházely dobře a čtyři z pěti vyhráli. Pouze v tom posledním podlehli Zlínu v prodloužení. Po začátku extraligy Kohouti potvrdili své kvality a připsali si tři body proti Karlovým Varům i proti vícemistru z Třince. Teď pomýšlí na skalp úřadujícího mistra.

Příjemný sobotní večer z olomoucké Plecharény. Ať už jste dnes večer měli jakékoliv plány, nechte je plavat a pojďte spolu s námi sledovat hokej, neboť nás čeká souboj mezi HC Olomouc a HC Kometa Brno.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Martin Vavruša

Branky a nahrávky: 58. Burian (Strapáč, J. Galvas) – 17. Mueller (P. Holík, Nahodil), rozh. náj. Kašpar