Vsetín – Frýdek-M. 3:2 (kon.) | Benátky n/J – Litoměřice 4:2 (kon.) | Jihlava – Třebíč 6:3 (kon.)
Motor ČB – Kladno 3:0 (kon.) | Slavia – Ústí n/L 2:1 (kon.) | Přerov – Havířov 6:3 (kon.)
Prostějov – Kadaň 9:2 (kon.)
HC ZUBR Přerov
6:3 (2:2, 2:1, 2:0)
AZ Havířov
Středa 26.09.2018, 18:00 • MEO Aréna, Přerov • Chance liga • 8. kolo

Ve třetí třetině se nakonec Havířov ke srovnání nedostal a jediné dvě branky zapsali pouze domácí Zubři a to pokaždé z hokejky Marka Sikory, jenž se prosadil v 56. minutě a poté 17 vteřin před sirénou. Přerov tak po bitvě s Azetem bere všechny body do tabulky, v níž se vrací zpátky na druhé místo! Ode mě je to pro dnešek z MEO Arény vše, přeji hezký zbytek středečního večera a u dalšího onlajn přenosu se budu těšit napočtenou! (20:26:40)

59:43 Marek SIKORA - 6:3

59:43
    Přerov právě vstřelil branku!
    Je definitivně rozhodnuto! Situaci dva na jednoho spolu šikovně sehráli Michal Popelka s MARKEM SIKOROU, který zakončoval po křižné přihrávce nápřahem z první. Bláha se nestihl přesunout.
    Asistence: Michal Popelka, Roman Pšurný.

59:00
    Začala poslední minuta třetí třetiny.

58:42
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Robert Černý – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (David Chroboček – 2 min., nedovolené bránění).
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Lukáš Bednář – trest ve hře, úder hlavou). Trest odpyká Jan Bambula.

58:33
    Azetu už příliš mnoho času do konce třetiny nezbývá.

57:43
    Hejcman obelstil protihráče mezi nohami a poté se snažil mířit na stejné místo i Bláhovi. Ten ale betony stihl slepit k sobě.

57:20
    Přečíslení dvou Zubrů na jednoho Havířovského končí ofsajdem.

56:30
    Pšurný se chopil nepovedeného nahození hostů v mezikruží a po vyhození kotouče na opačný konec kluziště posílá na led čerstvou čtveřici sil.

55:58
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jakub Navrátil – 2 min., vysoká hůl).
    55:31 Marek SIKORA - 5:3

55:31
    Čtyři a půl minuty před koncem Přerov navyšuje vedení o druhý gól! Novotný měl na zádech dotírajícího protihráče a nezbývalo mu nic jiného, než vyslat do útoku MARKA SIKORU, který po překročení útočné modré čáry středem hřiště udělal několik kroků a prostřelil Bláhu!
    Asistence: Martin Novotný, Mikuláš Zbořil.

54:30
    Doležal byl před Bláhou zcela sám, ale nepodařilo se mu kotouč posadit na hokejku tak, aby mohl pohodlně zakončovat! Z nadějné příležitosti pro Zubry tak nic nevzešlo.

54:03
    Přerovská přesilovka už je kratší o minutu.

53:23
    Pala se pokoušel využít skrumáže před Bláhou tahem od modré, brankář Havířova si ale našel místo, odkud dobře viděl a schoval puk ve své výstroji.

53:03
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Tomáš Houdek – 2 min., hákování).

52:33
    Zakázané uvolnění Slezanů.

51:46
    Radek Veselý se teď těsně před vhazováním ve středním pásmu dověděl o vadě na své hokejce, po upozornění čárového rozhodčího připraveného na vhazování popíchnutím do zadních partií si šel hůl vyměnit za novou. Vcelku nevídaná situace.

51:20
    Teď se rychle po buly snažil prosadit Darek Hejcman, Bláha zasáhl pravým betonem.

51:16
    Padrnos si připisuje střelecký pokus po vyhraném buly, Bláha lapil úspěšně.

51:11
    Icing Azetu.

50:54
    Sikora poslal přihrávku před bránu do míst, kam si sjížděl Popelka, ale soupeře nepřebruslil.

50:35
    A pro změnu se do statistik zapisuje zakázané uvolnění Přerova.

49:54
    Icing Havířova.

48:44
    Potenciální havířovské nebezpečí zažehnal Zbořil, na druhé straně si na pravý kruh najel Hejcman a z dobré pozice trefil levou tyč Bláhovy klece!

48:03
    Maruna protečoval puk až do útočné třetiny, kde ale prohrál klíčový souboj v rohu kluziště.

46:41
    Sikora předložil puk na mezikruží Pšurnému, jeho střela zápěstím se ale sklouznutím hracího předmětu nevyvedla.

45:37
    Malina přebruslil Marunu při zakládání slezského útoku a do ofenzivy mohl naopak nasměrovat své kolegy. U puku je ale zpátky Azet.

44:30
    Novotný dlouhým pasem našel Sikoru, ten podél mantinelu přihrál za bránu Hejcmanovi, jenž o kotouč ještě sváděl souboje s protihráči, které obelstil zadovkou na Navrátila. Jeho střela byla zblokována jedním z hostů do ochranné sítě.

43:09
    Dobrý obranný zákrok Sýkory, jenž vložil do střely od modré své nohy tak, že zblokoval její trajektorii směřující na ležícího Klimeše.

42:38
    Mašín rozehrál žabkou na Navrátila, ten ze středního pásma jen nahodil kotouč a šel spolu s celou formací střídat.

42:14
    Teď už se ale zakázanému uvolnění nemohli vyhnout, Vhazuje se po Klimešově levé ruce.

41:32
    Icing Zubrů se nepíská, Houdek dojel kotouč ještě před poslední čárou.

40:30
    Jejich první útočná formace se teď snažila něco vymyslet na úrovni levého kruhu, ale dotíraví Zubři jim na Klimeše žádný pokus vyslat nedovolili.

40:10
    První vhazování třetí třetiny vyznělo lépe pro barvy Havířova, ty se teď pokoušejí rozehrát.

40:01

Druhá třetina nabídla o jednu branku méně, než se na světelné tabuli rozsvítilo v předchozím dějství. Nejprve poslal Zubry poprvé v zápase do vedení s dávkou štěstí Radomír Pala, aby o chvíli později srovnal nejproduktivnější hráč hostů Branislav Rehuš. Po půli základní hrací doby ale nabral rychlost na pravém mantinelu mladík Jakub Navrátil, jenž prudkou střelou zapsal svou druhou branku večera. Poslední třetina začne zhruba v 19:44.

40:00

39:26
    Houdek číhal zcela sám na pravém kruhu, Rehuš na něj vyslal přihrávku, po které by obránce s číslem 14 zcela jistě zakončoval nebýt brankářské hole domácího muže s maskou, která pas přesměrovala mimo Houdkův dosah.

39:07
    Po vyhraném buly zakončoval nepříliš důrazně Rehuš, Klimeš ukryl puk na své hrudi a přerušil hru.

39:02
    Teď zase pro změnu naproti si připisuje pěkný zákrok lapačkou Klimeš. Buly po jeho pravici.

38:30
    Momentálně se hraje nahoru dolů, Hejcman na opačné straně prověřil Bláhovo rameno.

37:27
    Tři na jednoho zakončoval Pořízek, ale puk se po nepřesné střele zastavil až o zadní mantinel.

36:26
    Bednář přebruslil přerovské hráče a už pelášil na Klimeše sám, na poslední možnou chvíli jej ale dostihl útočník Navrátil a předvedl skvělé vypíchnutí hrobníkovi z lopaty.

35:35
    Teď už však doplnil na led čerstvé síly a Sikora se snaží něco vymyslet za kasou Bláhy.

35:10
    Zubři už jsou dlouho v plném počtu, ale Azet stále drží útočné pásmo!

34:20
    Houdkův příklep od modré vyražen Klimešovým betonem mimo kluziště.

33:38
    Novotný se teď položil k ledu u odkryté pravé tyče a zamezil Havířovu v gólu!

32:49
    Buly opět v režii Přerova, Pala zkušeně podržel a vyhodil kotouč přes celé hřiště až na Bláhovu klec.

32:43
    Přerovskou převahu teď přerušuje podrážení Romana Pšurného.

31:09
    Střídání v týmu AZ RESIDOMO Havířov: ze hřiště odchází Jan Lukáš, přichází Ondřej Bláha.
    31:09 Jakub NAVRÁTIL - 4:3

31:09
    JAKUB NAVRÁTIL si založil pohlednou individuální akci! Vybruslil si po pravé straně, zbavil se dotírajícího protihráče a střelou na bližší tyč vyhnal Jana Lukáše z branky!
    Asistence: Mikuláš Zbořil.

30:51
    Začala krátká přesilovka Zubrů, kterým se Robert Černý vrátil z trestné lavice.

29:53
    Veselý teď v otevřeném prostoru počkal na přihrávku Mataie, po překročení útočné modré ale o puk přišel.

29:27
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Branislav Rehuš – 2 min., vysoká hůl).

28:48
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Robert Černý – 2 min., podrážení).
    28:36 Branislav REHUŠ - 3:3

28:36
    Havířov právě vstřelil branku!
    Štěstěna se teď přiklonila zase na stranu Havířova! Po jednom ze střeleckých pokusů se situace před Klimešem stala dosti nepřehlednou, puk najednou vykoukl mimo ni, kde jej atakován soupeřem v nelehké pozici doklepl do branky BRANISLAV REHUŠ.
    Asistence: Filip Seman, Jan Maruna.

28:21

27:35
    Přerovská přesilovka se neobchází bez ztracených kotoučů, Havířov již poněkolikáté vyhazuje.

26:24
    Matai nahazoval po vyhraném buly kotouč od modré čáry, Klimeš však vůbec nevěděl, že kotouč vyrazil pouze před sebe! Poblíž se naštěstí pro domácí nenacházel nikdo v bílém.

26:21
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Dominik Pawliczek – 2 min., podrážení).
    25:46 Radomír PALA - 3:2

25:46
    Tak Přerov se teď šťastně, leč po zásluze, dostává do vedení! RADOMÍR PALA obdržel kotouč v nelehké pozici, zvolil krkolomnou střelu příklepem, která pozbývala na přesnosti takovým způsobem, až se odrazila za Lukáše za pomocí jednoho z havířovských hráčů.
    Asistence: Tomáš Sýkora, Ivan Rachůnek.

25:06
    Tři na tři situaci zakončoval Doležal pouze do clonícího obránce.

24:56
    Icing Přerova.

24:38
    Filip Seman teď otestoval Klimeše, vhazovat se bude v pásmu domácích.

24:05
    První útok a druhá obrana pořádně zatopila Havířovským! Zbořil střílel z mezikruží, ale jeho střela skončila zblokovaná na zadním mantinelu. Zanedlouho se mladý přerovský bek dostal k zakončení znovu, tentokráte z levého kruhu. Lukáš nevěděl, kde kotouč má, ale nakonec jej našel mezi svými betony!

23:16
    Pala zachytil rozehrávku na pomezí útočného pásma a modré čáry, s pukem se o pár vteřin mezi kruhy prodral Šimon Kratochvil, ale Lukáš opět zasahuje levým betonem.

22:11
    Za pravým kruhem střílel švihem Goiš, před brankou se podařilo tečovat Hejcmanovi, ale gólman Azetu vyrazil puk betonem do strany.

21:48
    Pořízek to na Klimeše zkoušel z ostrého úhlu, brankář domácích zacpal všechny skulinky.

21:37
    Zubři hrají v plném počtu.

20:49
    Havířovské snahy teď přerušuje postavení mimo hru.

20:29
    Icing hostů.

20:07
    Buly pro Zubry, Pala vyhazuje kotouč za Lukáše.

20:01

Druhá třetina za chvíli začne. Slezané si do ní s sebou berou minutu a 37 sekund z trestu Martina Novotného.

První třetina nemá vítěze a končí výsledkem 2:2 poté, co se do ní lépe dostali Havířovští trefou už v páté minutě z hole Lukáše Bednáře, po němž na dvoubrankový rozdíl o tři minuty později navyšoval Marek Haas. Zubři, z jejichž strany vypadal start dosti ospale, se ale do hry dostali chvíli po půlce třetiny využitou přesilovkou díky Jakubovi Navrátilovi. Zanedlouho manko kompletně vymazal výstavní střelou Michal Popelka a určil finální stav první části. Druhá třetina začne rozehranou přesilovou hrou Havířova zhruba v 18:52.

20:00

19:38
    Přesilovka Zubrů nebyla příliš povedená, navíc končí předčasně. Novotný jde pykat za pozdní dohrání protihráče.

19:00
    A s oznámením startu poslední minuty první třetiny se kotouč vzdaluje od nebezpečné zóny podruhé.

18:26
    Sýkorovi nesedlo zakončení, Havířov se osvobozuje.

17:59
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Ludvík Rutar – 2 min., hákování).
    16:52 Michal POPELKA - 2:2

16:52
    Další krásný gól, jímž se uvádí staronová posila Hanáků MICHAL POPELKA! Po havířovské ztrátě kotouče nabral rychlost, projel středním pásmem spolu s najíždějícím Sikorou, ale nevolil přihrávku, nýbrž výstavní švih zápěstím, který Lukášovu tyč rozezvonil pěkně nahlas! Bez asistence.

16:36
    Po vyhraném buly v útočném pásmu střílel od modré čáry havířovský Luža, kotouč sražen v ochranné síti a vhazování se bude na tom samém místě opakovat.

16:16
    Pala teď mohl dorážet ve středu hřiště po souhře Sýkory s Rachůnkem. Přerovskému obránci sjíždějícímu hlouběji do pásma se však puk odrazil jen na nože bruslí.

14:38
    Rehuš držel kotouč na holi v útočném pásmu, jeho přihrávka naslepo k modré čáře ale nenašla adresáta a hosty tak připravila o pásmo.

13:32
    Pšurný si projel středem hřiště až mezi kruhy, odkud vyzkoušel brankáře v bílém dresu střelou pod takzvaný "teploměr". Lukáš vytáhl kvalitní zákrok v nelehké situaci!
    12:19 Jakub NAVRÁTIL - 1:2

12:19
    Nádherná přesilovková souhra domácí osy JAKUB NAVRÁTIL – Hejcman – Goiš! Přerovští už delší dobu kombinovali v útočném pásmu, čímž rozpohybovali bránící čtveřici hostů. Středem hřiště si najížděl Hejcman, předal puk mimo dosah obránce Azetu k levé tyči Goišovi, který mu jej ihned vrátil a ten bez váhání ze středu hřiště poslal hrací předmět k pravé tyči stojícímu mladíkovi s číslem 88.
    Asistence: Darek Hejcman, Jiří Goiš.

11:22
    Popelka nahodil skvělou žabičku, o kterou se hlásil Marek Sikora, ten jen se štěstím pro hosty nezakončil z první, jelikož byl zahákován Rutarem. Ten si teď odpyká dvě minuty.

10:51
    Popelkova hokejka se teď zasekla u Tomáše Gřeše, domácí publikum se zlobí, sudí nevylučují.

09:48
    Pohlovu střelu od modré Lukáš vyrazil před sebe tak, že Doležal mohl ihned dorážet, ale nepříliš ideálním zakončením brankáře hostí neoklamal!

09:25
    První přerovský útok se snaží něco vymyslet v útočném pásmu, pro Zubry je nejvyšší čas zvýšit aktivitu.
    07:51 Marek HAAS - 0:2

07:51
    Skvělý vstup do zápasu pro AZ! Rehuš přihrál Veselému, jehož střela se odrazila od hrazení za bránou směrem k úplně volnému MARKU HAASOVI, který i přes vehementní snahu Klimeše zlikvidovat jeho pokus do odkryté klece přidává druhou branku Havířova.
    Asistence: Radek Veselý, Branislav Rehuš.;

07:19
    Zbořilovi se nepodařilo puk vyhodit podél mantinelu, Rehuš puk zachytil na modré.

07:06
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Tomáš Sýkora – 2 min., nedovolené bránění).

06:56
    Buly po Klimešově pravici.

05:57
    Na opačné straně šla na Lukáše dobrá střela Šimona Kratochvila, brankář zasáhl levou stranou hrudníku.

04:57
    O pořádný závar před Klimešem se teď postarali Matai s Bednářem. Zanedlouho si sjížděl podél pravého zadního mantinelu Cihlář a vyplaval s pukem u pravé tyče, brankář Přerova si ale klec pohlídal a následně ještě zneškodnil ránu Haase od modré čáry!
    04:20 Lukáš BEDNÁŘ - 0:1

04:20
    Jedna z prvních střel končí za Klimešem! LUKÁŠ BEDNÁŘ se v mezikruží zmocnil kotouče a střelou zápěstím prostřelil Klimeše. Asistence: Radek Veselý, Marek Haas.

03:49
    Od levého mantinelu nahazoval na Klimeše jeden z nejzkušenějších mužů v havířovském dresu Filip Seman.

02:51
    Úvodní tempo není nijak závratné, na žádného z brankářů ještě nešla střela, havířovský Lukáš se ale před chvílí musel zapojit do rozehrávky.

01:36
    Na Goiše přišla pěkná průniková přihrávka z obranných řad, ten chtěl křižným pasem najít Hejcmana, který se ale pro kotouč nedokázal dostatečně natáhnout.

01:29
    Skákavý kotouč se od Goiše odrazil do Pořízka a od něj do hlediště. Buly ve středním pásmu.

00:28
    Rehušova nepřesná přihrávka z rohu kluziště na modrou čáru vyhnala Havířovské z útočného pásma.

00:02
    Úvodní vhazování pro Zubry.

00:01

Utkání za malou chvíli začne, obě mužstva jsou již nastoupena na ledové ploše. Domácí Zubři hrají v modrých dresech, hosté z Havířova oblékli pro dnešek trikoty bílé.

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Šurý) – Pala (A), M. Pohl, M. Novotný (A), Zbořil, R. Černý, Padrnos, Malina – Rachůnek, T. Sýkora (C), T. Doležal – Popelka, Pšurný, Sikora – Goiš, Hejcman, Navrátil – Š. Kratochvíl, Moučka, Mašín.

AZ RESIDOMO Havířov: Lukáš (Bláha) – Chroboček, Matai, Houdek, Luža, Rutar, Mrowiec, Ševěček – R. Veselý, F. Seman (A), Rehuš – Maruna (C), Haas (A), L. Bednář – Gřeš, Pořízek, Bambula – Macuh, Cihlář, Pawliczek.

Rozhodčí: Veselý, Cabák – Lukš, Gančarčík.

HC ZUBR PřerovAZ RESIDOMO Havířov

Vzájemné zápasy v minulé sezoně:

12. kolo 11.10. 2017 Přerov 2:3sn Havířov
    25. kolo 22.11. 2017 Havířov 4:5 Přerov
    38. kolo 10.1. 2018 Přerov 6:3 Havířov
    51. kolo 21.2. 2018 Havířov 6:1 Přerov

Hokejistům Přerova se vstup do soutěže vyvedl. Se šesti odehranými zápasy figurují na páté příčce s 12 body poté, co skalpovali Jihlavu (5:4), Slavii (4:2), Prostějov (4:1) a Kadaň (5:0). Podlehli pouze budějovickému Motoru (1:3) a v minulém kole kladenským Rytířům (3:5).

Na čele jejich produktivity stojí shodně bodující Roman Pšurný s Jiřím Goišem (oba 2+4). V zádech pak mají nejlepší střelce Milana Procházku a Matouše Kratochvila (oba 4+1) spolu s obráncem Martinem Novotným (1+4). V brankovišti Zubrů můžeme pozorovat jedničku Lukáše Klimeše (90,58 %), záda mu kryje Michal Šurý, který si ale ještě start nepřipsal. Do derby s Prostějovem totiž naskočila posila na střídavé starty z Pardubic Milan Klouček (96,88 %).

AZ RESIDOMO Havířov

Podobně jako Hanákům, vstoupil do ligy vskutku dobře i jeho soupeř z Havířova. Předsezónní prognózy k němu nebyly příliš milé. Odešlo celkově osm hráčů z jeho top desítky kanadského bodování minulé sezony, oproti tomu posil na soupisku příliš nepřibylo. Jeho čtvrtá příčka a 14 bodů za sedm zápasů jsou tak velmi sympatickým počinem.

Nejproduktivnějším článkem slezského mužstva je slovenská posila Branislav Rehuš (3+4), z Benátek pak přišel na pomoc Radek Veselý (2+3), kterému se daří stejně jako Radkovi Pořízkovi (2+3). Mezi obránci nejvíce září Tomáš Houdek s Patrikem Lužou (oba 1+2). Jedničkou v brankovišti AZetu je Ondřej Bláha (93,08 %), jemuž pokračuje hostování z Českých Budějovic, Jan Lukáš (94,92 %) pak hostuje z extraligové Olomouce.

Zdravím z přerovské MEO Arény. Na plánu je utkání 8. kola CHANCE LIGY, kdy domácí HC ZUBR Přerov vyzve na svém ledě hokejisty AZ RESIDOMO Havířov.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Daniel Doležal

Branky a nahrávky: 13. Navrátil (Hejcman, Goiš), 17. Popelka, 26. Pala (T. Sýkora, Rachůnek), 32. Navrátil (Zbořil), 56. Sikora (M. Novotný, Zbořil), 60. Sikora (Popelka, Pšurný) – 5. L. Bednář (R. Veselý, Haas), 8. Haas (R. Veselý, Rehuš), 29. Rehuš (F. Seman, Maruna)

AZ Havířov: Lukáš (32. Bláha) – Chroboček, Matai, Houdek, Luža, Rutar, Mrowiec, Ševěček – R. Veselý, F. Seman (A), Rehuš – Maruna (C), Haas (A), L. Bednář – Gřeš, Pořízek, Bambula – Macuh, Cihlář, Pawliczek.

Rozhodčí: Veselý, Cabák – Lukš, Gančarčík