Kazaň – Kunlun 3:4 (kon.) | Nižněkamsk – Chabarovsk 2:1 (kon.) | N.Novgorod – Vladivostok 5:1 (kon.)
Minsk – Ufa 1:3 (kon.) | Petrohrad – Novosibirsk 5:0 (kon.) | Viťaz – Barys 3:4 (1:2 po s.n.)
HC Dinamo Minsk
1:3 (0:0, 0:3, 1:0)
Salavat Julajev Ufa
Středa 26.09.2018, 18:30 • Minsk Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Příjemný podvečer všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Kontinentální hokejové ligy mezi Dinamem Minsk a Salavat Julajev Ufa. Zápas startuje v 18:30.

Ufa zvládla vstup do nového ročníku Kontinentální hokejové ligy s přehledem. Dnešní hostující celek vybojoval v deseti zápasech patnáct bodů a patří mu třetí pozice Východní konference. Poslední tři zápasy navíc Ufa odehrála ve velkém stylu. Soupeřům v nich nasázela patnáct branek a inkasovala pouze třikrát. V minulém střetnutí vyhrála 5:0 na ledě Traktoru Čeljabinsk.

Běloruskému mužstvu se naopak na startu nové sezóny vůbec nedaří. Dynamo v úvodních devíti duelech vybojovalo jen šest bodů a krčí se na samotném dně Západní konference. Na domácím ledě dokázalo Dynamo porazit pouze Spartak Moskva. V minulém kole ale prohrálo na půdě Dynama Moskva. Nejproduktivnějším hráčem běloruského celku je šestibodový Pulkkinen.

Vzájemné zápasy

Ufa – Minsk 2:0
    Minsk – Ufa 2:4

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HC Dinamo Minsk: Enroth (M. Karnauchov) – Gotovec, Wiercioch, D. Osipov, Chenkel, Lisovec, Znacharenko, Jevenko – Pulkkinen, Q. Howden, Pavlovič – S. Kosticyn, Kovyršin, Bujnickij – Kazjonov, A. Kosticyn, Kitarov – Litvinov, Arťomov, Drozdov – A. Volkov.

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Karejev) – Larsen, Panin, Ar. Sergejev, A. Semjonov, S. Těreščenko, Koledov, Ljachov – Kemppainen, Kugryšev, Omark – Hartikainen, Osnovin, Fjodorov – Chochrjakov, M. Majorov, Burdasov – V. Žarkov, Soloduchin, Kadějkin – Šen.

00:01

00:52
    Domácí celek se zatím nedokázal dostat přes střední pásmu. Naopak rozehrávku Dinama napadá Ufa.

00:59
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Vjačeslav Osnovin – 2 min., vysoká hůl).

01:44
    Andrej Kosticyn si nebezpečně sjel pro přihrávku na spodní část pravého kruhu, odkud pálil z první. Jeho pokus dokázal Metsola vytěsnit do pravého rohu.

02:30
    Brankář hostí opět dobře vyráží střelu od modré čáry a Ufa se osvobozuje.

02:59
    Osnovin se z trestné lavice zapojuje ihned do hry.

04:26
    Po aktivním napadání hostí vybojoval kotouč za brankou Enrotha Majorov.

04:43
    Střelu od modré čáry přizvedl do vzduchu bránící Kovyršin. To si Enroth pohlídal a puk skryl ve své lapačce.

05:55
    Tvrdou dělovku poslal z modré čáry Sergejev. Enrtoh si udělal prostor a střelu srazil.

06:31
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Vladimir Žarkov – 2 min., podrážení).

06:52
    Osipov nabil kotouč Chenklovi, který ze středu modré čáry propálil val těl před brankou, ale Metsolu se mu prostřelit už nepodařilo.

08:07
    Obranná čtyřka Salavatu úspěšně odolává přesilové formaci Minsku.

08:31
    Hosté už hrají v plném počtu.

09:51
    Osnovin po zavezení kotouče do útočné třetiny neměl komu přihrát, a tak pouze prodlužuje hru za branku Enrotha.

10:41
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Dmitrij Znacharenko – 2 min., držení).

11:26
    Larsenovu střelu vyrazil Enroth se zablokovaným výhledem pouze před sebe, kde se snažil marně dorážet Kadějkin.

12:00
    Hosté to opět zkusili přes mezikruží. Tam byl dobře postavený Hartikainen, který střílenou přihrávkou zkoušel sklepnout mezi betony Enrotha.

12:41
    Ufa měla o něco nebezpečnější přesilovou hru než Dinamo Minsk. Nicméně stav zůstává stále nezměněný.

13:48
    Zakázané uvolnění vrátí hru zpět před Enrotha. Tenhle pokus o rychlé vytažení hry Dinamu nevyšel.

15:00
    Střely na branku jsou zatím téměř vyrovnané – 5:6.

15:28
    Zpoza branky se přes zdvojenou obranu snažil prokličkovat Hartikainen, kterému se z otočky podařilo dostat puk do brankového prostoru. Tam ale Dinamo mělo dobře rozestavené hráče a vyváží hru.

16:28
    Na osu hřiště si nebezpečně sjel Andrej Kosticyn, který byl během koncovky faulován.

16:28
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Vjačeslav Soloduchin – 2 min., podrážení).

17:07
    Skvěle se prokličkoval Pulkkinen, který si to nasměroval přímo před branku! Tam byl ale faulován, načež si domácí zahrají dvojnásobnou přesilovku.

17:07
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Alexej Semjonov – 2 min., podrážení).

17:17
    Minsk udržel útočné pásmo a kombinuje v útočném pásmu.

17:53
    Po spolupráci bratří Kosticynů srazil Metsola kotouč přímo na Howden, který z první netrefil odkrytý prostor branky Salavatu!

18:28
    S tímhle vyhozením se na led vrací trestaný Soloduchin. Domácím pokračuje klasická přesilovka pět na čtyři.

19:08
    Dvojnásobné oslabení Salavat přečkal bez inkasované branky.

20:00
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Arťom Arťomov – 2 min., podrážení).

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina nabídla slibné šance, ale stav i tak zůstal nezměněný. V závěru třetiny mělo Dinamo Minsk velkou příležitost tuto realitu změnit, ale po nevyužité početní výhodě se tak nestalo.

20:01

20:25
    Ufa začíná druhou třetinu přesilovou hrou. Vyloučen byl koncem první třetiny Arťom Arťomov.

21:22
    Ufa právě vstřelila branku!
    Přesilovou hru hosté využívají a dostávají se tak v úvodu druhé třetiny do vedení. Linus Omark připravil kotouč PHILIPU LARSENOVI, který tvrdou střelou prostřelil Enrotha. Asistence: Linus Omark.
    21:22 Philip LARSEN - 0:1

23:36
    Dinamo se snaží najít cestu k Metsolovy brance a odpovědět na inkasovanou branku, ale brankář Ufy zatím nečelil vážnější střele.

24:17
    Ukvapenou rozehrávkou Minsku je odpískáno zakázané uvolnění. Hra se přestěhuje zpět k Enrothovi.

24:33
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Linus Omark – 2 min., držení).

26:28
    Domácí stále kombinují, ale tomu všemu chybí střela, kterou by ohrozili branku Metsoly.

26:33
    Omark je zpět na ledě, ale v útočném pásmu stále kombinuje Drozdov.

27:17
    Lisovec nedokázal prostřelit hromadu těl v předbrankovém prostoru.

27:30
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Ivan Drozdov – 2 min. + osobní trest do konce utkání, sekání).

30:35
    Poté co přesilové hře něco scházelo je nyní vše jinak! Po vytažení hry na modrou čáru se dostal na kotouč ve středu čáry PHILIP LARSEN. Ten měl dostatek času, aby si svou střelu připravil a následně ji vyslal přesně do odkrytého místa v brance Enrotha.
    30:35 Philip LARSEN - 0:2

32:19
    Koledov pálil z vrchu levého kruhu! Enroth skvěle vykopl svůj beton.

32:23
    Po rychlé souhře Fjodorova a Burdasova se dostal na puk opět napřažený PAVEL KOLEDOV, proti kterému se Enroth tentokrát nestihl přemístit! Velmi prudká střela obránce Ufy. Asistence: Arťom Fjodorov a Anton Burdasov.
    32:23 Pavel KOLEDOV - 0:3

34:42
    Mezi kruhy se snažil nabruslit rozjetý Litvinov, ale toho obrana Ufy vytlačila ze střelecké pozice.

35:05
    Enroth vytasil svou lapačku proti svižně střele Burdasova. Komerční přestávka.

35:34
    Ufa lehce proniká přes útočnou modrou. Nyní po rychlé kombinaci pálil Soloduchin, kterého eliminoval Enroth.

35:34
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Jhonas Enroth – 2 min., přikrytí puku brankářem).

36:11
    Opět na hranici brankoviště pronikl Hartikainen! Jeho bekhendový pokus skončil pouze na betonech Enrotha.

37:20
    Ve chvíli, kdy se obranná čtyřka stáhla k brance, využil prostoru Fjodorov. Jen dělovkou prověřil Enrotha.

Hlavní sudí jdou zkoumat video.

Tak branka nakonec není uznána pro postavení hráče v brankovišti!

37:57
    Gotovec si poradil s napadajícím hráčem. Jeho rozehrávku ale zachytili hosté a ti jsou opět nastěhování před Enrothem.

38:27
    Fjodorov se dostal do dobré pozice mezi kruhy, ale Enroth jeho střelecký pokus do protipohybu sráží.

39:00
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

39:16
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Dmitrij Bujnickij – 2 min., hákování).

39:52
    Koledov se opět nenápadně stavil na obdobnou pozici na levém kruhu, ale přihrávku tentokrát nedostal.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:01

41:17
    Přesilová hra Ufy je u konce. Dinamu přeskupuje své síly a začne útok zpoza své branky.

41:46
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Jevgenij Lisovec – 2 min., nedovolené bránění).

41:58
    Burdasov se snažil udržet útočné pásmo, ale nakonec byl vytlačen.

42:47
    Velkou rychlost nabral Larsen, kterému se podařilo obsadit polovinu soupeře.

43:08
    Enroth tygřím skokem vytěsnil střelu z ostrého úhlu! Po Larsenově přihrávce pálil do odkryté části branky jeden z jeho spoluhráčů.

44:20
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Arťom Sergejev – 2 min., podrážení).

45:18
    Na modré se postavili hned čtyři hráči Ufy, kteří v oslabení zastavili útok Dinama.

45:50
    Do úniku se málem dostal Burdasov, který byl vytlačen za branku. Zpoza ní chtěl zakončit na pravé tyči, ale kotouč mu ve vysoké rychlosti sjel z hole.

46:20

48:02
    Rychlou střelu Hartikainena si Enroth na své levé tyči pohlídal. Hra bude pokračovat po komerční přestávce.

49:16
    Howden je dalším hráčem, který nemůže najít recept na zatím neprůstřelného Metsolu.

49:16
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Juha Metsola – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

49:59
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Tak přeci jen se domácí hráči a také příznivci v Minsk Aréně dočkali! Velmi chybné vyhození středem hřiště zachytil z modré sjíždějící DENIS OSIPOV, který přesnou střelou překonal Metsolu! Bez asistence.
    49:59 Denis OSIPOV - 1:3

51:02
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Grigorij Panin – 2 min., vysoká hůl).

51:47
    Metsola nyní udržel puk před sebou, když se ho na hranici brankoviště snažil za jeho záda dostat Wiercioch.

51:50
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Jevgenij Kovyršin – 2 min., podrážení).

53:02
    Kapitán Ufy opustil trestnou lavici a hosté nyní mají zkrácenou početní výhodu.

53:50
    Venku z trestné je už také Kovyršin a hra pokračuje v plném počtu na obou stranách.

55:57
    Na konci velmi rychlého protiútoku domácích byl Arťomov! Ten ale ve vysoké rychlosti sklepl puk pouze vedle levé tyče.

57:00
    Do konce utkání zbývají tři minuty. Uvidíme zda je Dinamo Minsk dokáže ještě nějak využít na zdramatizování zápasu.

57:37
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Jevgenij Lisovec – 2 min., držení).

58:22
    Kotouče se po Koledově střele odrazil od zadního hrazení směrem před branku, kde se po přihrávce neprosadil Osnovin.

Tříbrankové vedení Salavat Julajevu Ufě ze druhé třetiny nakonec stačilo. Hra se přelévala ze strany na stranu, ale zlomový bod přišel s vyloučením Ivana Drozdova, který za sekání dostal pětiminutový trest a trest do konce utkání. Tuto početní výhodu dokázala Ufa potrestat hned dvakrát, když se trefil podruhé v zápase Larsen a následně také Koledov. (21:18:21)

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 50. D. Osipov – 22. Larsen (Omark), 31. Larsen, 33. Koledov (Fjodorov, Burdasov)