Philadelphia – NY Rangers 2:4 (kon.) | Tampa – Florida 6:2 (kon.) | Winnipeg – New Jersey 3:5 (kon.)
Chicago – Ottawa 1:2 (kon.) | Edmonton – Arizona 3:2 (po pr.) | San Jose – Calgary 3:4 (kon.)
Philadelphia Flyers
2:4 (0:0, 0:3, 2:1)
New York Rangers
Pátek 28.09.2018, 01:00 • Wells Fargo Center, Philadelphia • Příprava NHL

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (03:42:13)

59:43
    Domácí drží puk ve své třetině a už nic moc nevymýšlejí.

59:32
    Posléze se bojovalo o puk za svatyní Philadelphie.

59:07
    Flyers se dostali do útočného pásma, ale na další branku už to nevypadá.

58:52
    Posléze už Georgijev musel zasahovat, když se domácí hráč dostal do zakončení.

58:45
    Pokus Goulbourneho od modré čáry nebyl nijak nebezpečný.
    58:25 Kevin HAYES - 2:4

58:25
    Rangers právě vstřelili branku!
    Domácí šli do rizika hrát bez brankáře, ale to se jim nevyplatilo, jelikož dostávají rozhodující branku! Po skvělé přihrávce o mantinel se KEVIN HAYES dostal do velké šance, se kterou si poradil a vypálil kotouč do prázdné brány! Asistence: Vladislav Namestnikov, Brendan Smith.

58:05
    Philadelphia se dostala do přečíslení 3 na 2, ale následná střela z pravé strany byla zblokována.

57:39
    New Yorku velmi svědčí držet kotouč u mantinelu a poté se hosté vysvobodili.

57:14
    Hosté se ovšem zatím skvěle brání a nenechávají soupeře se dostat ke střele.

56:54
    Po boji za bránou New Yorku se k puku dostali Flyers.

56:25
    Rangers se opět podařilo vyhodit kotouč ze své třetiny a nyní se o ně bojuje ve středním pásmu.

56:03
    Posléze vypálil Provorkov pumelici jako blázen, ale ta nakonec skončila těsně vedle pravé tyče!

55:45
    Opět se Flyers nedostali do třetiny soupeře.

55:26
    Aktivita domácích se trochu snížila a hosté se dostávají do hry.

54:49
    Domácí sice bojovali o puk v pásmu soupeře, ale následně jej Rangers dokázalo dostat do bezpečí.

Střely na branku ve třetí třetině: 14:1

54:39
    Folin si nedokázal zpracovat kotouč v útočném pásmu a je to tak odpískaný ofsajd v době, když domácí drželi unavenou čtyřku hráčů v pásmu. Následuje komerční přestávka.

54:35
    Hosté se v oslabení ubránili celkem v pohodě.

54:21

53:45
    Flyers už drží kotouč v útočném pásmu, ale následná střela byla zblokována.

52:42
    Domácí získali přesilovou hru a konec utkání ještě bude hodně zajímavý.

52:21
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Shattenkirk – 2 min., držení hole + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Weise – 2 min., hrubost).

52:21
    Nyní se hra přerušila, jelikož už to vypadalo na bitku.
    52:00 James Van Riemsdyk - 2:3

52:00
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    No pozor! Domácí dávají druhou branku! JAMES VAN REIMSDYK posílal přihrávku před bránu z levé strany, ovšem hůl do ní vložil hostující hráč Namestnikov, který si kotouč srazil o tyčku do vlastní brány! Asistence: Mikhail Vorobjov, Radko Gudas.

51:17
    Nyní Rangers ale kontroluje kotouč a nechce ho půjčit soupeři za žádnou cenu.

50:35
    Hosté nyní získali kotouč na své hole, ale poté přišla ztráta ve vlastním pásmu.

50:01
    Ovšem následně domácí dávají branku po krásné souhře. Van Riemsdyk místo střely ještě zvolil naprosto fantastickou přihrávku na IVANA PROVOROVA, který tak zakončil do prázdné brány! Asistence: James Van Riemsdyk, Mikhail Vorobjov.

50:00
    Philadelphia sice získala puk na své hole, ale moc času na srovnání už nezbývá.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:15
    Rangers nyní už dokážou držet puk na svých holích a dokonce i něco vymyslet směrem dopředu.

48:39
    Nyní se hra po velmi aktivním začátku třetí periody trochu uklidnila.

47:41
    Posléze přišla střela domácího hráče, se kterou si Georgijev poradil.

47:38
    A další zakázané uvolnění Rangers.

47:32
    Poté přišlo i zakázané uvolnění New Yorku.

47:22
    Následně se Rangers dopustilo jen ofsajdu.

47:09
    Po buly se domácí hráč dostal do zakončení, ale s tím si opět poradil Georgijev.

47:03
    Poté skončil puk jen mimo hrací plochu a následuje komerční přestávka.

46:33
    A další senzační zákrok hostujícího brankáře Georgijeva, který vymrštil svůj beton.

Střely na branku ve třetí třetině: 7:1.

44:48
    Následně raději chytil puk do lapačky po náhozu Georgijev a na chvíli uklidnil obrovský tlak Flyers.

44:36
    Posléze přiletěla další střela domácích, ale opět jen vedle hostující svatyně.

44:29
    A další velká možnost, kterou měl tentokrát Raffl, když se k němu se štěstím dostal kotouč, ale jeho pokus byl zblokován do ochranné sítě.

44:05
    Úplně jako vyměnění vyletěli na led hráči Flyers, ale opět následná střela skončila vedle brány.

43:25
    Nyní se bojovalo o puk ve středním pásmu a tlak Philadelphie je ve třetí třetině obrovský, ovšem stále chybí gól.

42:51
    Tentokrát rána domácího hráče od modré překvapila Georgijeva, ale ten ji nakonec dokázal vyrazit mimo svou svatyni.

42:17
    Po úvodním tlaku Philadelphie se do šance dostalo Rangers, ale i Hart potvrdil, že je připraven na pravděpodobně poslední dějství.

41:47
    Posléze hosté vyhodili kotouč pouze na zakázané uvolnění.

41:39
    A další pokus domácích, tentokrát to byl Van Riemsdyk, který pálil k pravé tyči, ale Georgijev vytáhl včas svou lapačku.

40:45
    Domácí se dostali ke střele a třetí třetinu začali hodně aktivně, ovšem Georgijev byl připraven.

40:01

Další třetina začne přibližně v 02:58.

Druhá třetina je u konce a hosté z New Yorku v ní naprosto jasně dominovali a taky si vytvořili tříbrankový náskok. Už po třiceti čtyřech vteřinách hosté využili přesilovou hru, konkrétně Lettieri. Přesně po dalších třicet čtyřech vteřinách slavilo Rangers další gól, tentokrát po obrovské chybě domácích, kterou potrestal Howden. Následně se Philadelphia absolutně vůbec nedostala do hry a sedmnáct sekund před koncem periody přidal trefu také Namestnikov a rovněž v přesilové hře.

40:00
    39:44 Vladislav NAMESTNIKOV - 0:3

39:44
    Hosté naprosto po zásluze dávají gól a opět v přesilové hře! Shattenkirk posunul puk na pravou stranu, kde z jedné vypálil VLADISLAV NAMESTNIKOV, jehož rána byla velmi dobrá a skončila za zády Harta. Asistence: Kevin Shattenkirk, Kevin Hayes.

39:36
    To co domácí vyvádí ve třetí třetině je na potrestání, jelikož ani jeden ze tří hráčů co se dostali k puku ho nedokázali vyhodit.

39:15
    Philadelphii se sice podařilo vyhodit, ale následně už jsou hosté opět v pásmu soupeře.

38:43
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Folin – 2 min., podrážení).

38:43
    K velice špatné hře domácích, navíc přichází vyloučení na jejich straně.

38:29
    Poté se jako celou třetinu hrálo ve třetině domácích, ale nához Shattenkirka skončila jen v lapačce Harta.

37:45
    Poté se dostali ke střele hosté, rovněž v dobré pozici, ale Hart byl připraven.
    37:32 Po Gudasově střele se jen ozvaly tyče.

37:32
    Následně mohl dodat naději domácím Gudas, ovšem jeho rána orazítkovala jak pravou, tak levou tyč a poté se puk vydal cestou ven z brány! Největší šance Philadelphie v tomto zápase.

37:16
    Flyers jen nakoukli do třetiny soupeře a následně z ní opět odjeli.

36:59
    A opět musel být v pohotovosti domácí brankář, jelikož přišla stela hostů a následně se puk ocitl před brankovištěm, ovšem Hart v sedu schoval puk pod betony.

36:41
    Následně se dostal ke střele Hájek, ale s jeho pokusem si Hart věděl rady.

36:28
    Hosté se nyní provinili ofsajdem, ale po následném buly opět získali puk na svou stranu.

35:55
    Ve druhé třetině se hraje takřka na jednu bránu a pouze na domácí polovině hřiště.

35:35
    Posléze se sice Philadelphia dostal dopředu, ale nebylo z toho vůbec nic nebezpečného.

35:21
    A další střela hostů, kteří jsou jasně lepším týmem, ale tentokrát pokus hostujícího hráče skončila jen v lapačce Harta.

35:15
    Poté měli hosté další velmi dobrou šanci, ale následná dorážka skončila těsně vedle levé tyče!

34:48
    Poté už přišla nebezpečná střela Hayese, ovšem s tou si poradil Hart.

34:27
    Následně se New York vydal dopředu, ale tam nedokázal nic vážnějšího vymyslet.

34:03
    Posléze domácí jen nahodili kotouč na bránu Georgijeva a ten ho pro jistotu chytil do lapačky.

33:31
    Před hostujícím brankářem se sice vytvořil chumel hráčů, kde letěl i kotouč, ale tento souboj vyhráli jak jinak, než hosté, kteří jsou narozdíl od soupeře ve druhé třetině koncentrovaní.

33:01
    Pokus Sanheima byl zblokován pouze do ochranné sítě a přesilová hra v podání domácího týmu byla akorát tak na přednášku, jak se to nemá dělat, jelikož si nevytvořili vůbec nic.

32:36

32:25
    Domácí si sice čtyřikrát přihráli, ale následně jim hosté vypíchli kotouč a opět tak nepřišla střela.

31:55
    A i tentokrát se Rangers povedlo vyhodit kotouč přes celé pásmo.

31:46
    Philadelphia ani v přesilové hře si nevytváří zkrátka vůbec nic a jejich hra je ve druhé třetině naprosto příšerná.

31:07
    Flyers se dostali do šance, ovšem střelu opět zastavil Georgijev.

30:55
    Následně Rangers vyhodilo kotouč ze své třetiny.

30:41
    Domácí se krátce po začátku přesilovky dopustili ofsajdu.

30:36
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Smith – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

30:36
    Hosté nyní vyhodili kotouč mimo hrací plochu a bude to vyloučení.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

30:07
    Po chvíli musel kotouč přikrýt lapačkou Georgijev a následuje buly před svatyní Flyers.

30:02
    Weise si příliš posunul kotouč a následně se k němu dostal jen hostující obránce.

29:25
    Hayes vypálil z levé strany tvrdou střelu, se kterou si ovšem poradil Hart a domácí si mohou alespoň na chvíli oddychnout po hrůzostrašném začátku druhé třetiny, kdy se stále nedostali do hry a Rangers jasně dominují.

28:52
    Další velice nepovedená přihrávka Flyers a zatím je to z jejich strany obrovská bída.

28:22
    Philadelphia se dostala do středního pásma, ovšem opět jen přišla o kotouč.

27:54
    Presink Rangers je obrovský a domácí tak mají velké problémy s rozehrávkou ve své třetině.

27:18
    Nyní se Philadelphia dostal ve druhé dvacetiminutovce snad k první střele, ale ta byla z úhlu a nebyla nijak vážná.

26:50
    Opět se hraje jen v pásmu domácích. Když už se Flyers dostanou do středního pásma, tak o kotouč okamžitě přijdou.

26:19
    Stále se Philadelphia nemůže dostat do hry ve druhé periodě a s takovou přijde třetí zásah.

25:12
    Rangers se nasunuli před bránu soupeře, ale přihrávka posléze nakonec skončila v moci obrany Flyers.

24:18
    Posléze se ke kotouči opět dostali hosté, ale nevymysleli nic velkého.

23:50
    Posléze se Philadelphia vymanila z tlaku a dokázala zakončit, ovšem puk skončil opět v moci Georgijeva.

22:58
    Hosté jsou dál velmi nebezpeční v útočné třetině a domácí snad ještě zůstali v šatně.
    21:08 Brett HOWDEN - 0:2

21:08
    Tohle je naprosto parádní začátek druhé třetiny pro hosty, jelikož přidávají druhou branku! Domácí obránce se provinil velkou chybu, když ztratil kotouč ve svém pásmu, čehož využil Vesey, který viděl na vzdálenější tyči volného BRETTA HOWDENA, který snadno zakončil do prázdné brány! Asistence: Jimmy Vesey.
    20:34 Vinni LETTIERI - 0:1

20:34
    Přesilová hra je nakonec využita a hosté jdou do vedení! Shattenkirk poslal zpoza modré čáry naprosto parádní cílenou přihrávku k pravé tyči, kde byl VINNI LETTIERI a ten skvělým obloučkem překonal domácího brankáře! Asistence: Kevin Shattenkirk.

20:10
    Domácím se podařilo vyhodit kotouč ze svého pásma.

20:01

Další třetina začne přibližně v 02:02.

První třetina je u konce a branky jsme se nedočkali. Od začátku je utkání vcelku vyrovnané, ovšem také nám toho moc nenabídlo. Jediné šance byly k vidění v 17. minutě, ovšem hostující hráč při dorážce minul kotouč a následně Flyers nevyužili přečíslení 2 na 1. Ke konci periody získalo Rangers přesilovou hru, ve které bude pokračovat i ve druhé dvacetiminutovce.

20:00

19:53
    Poté se hosté dostali do zakončení, ale to nic nepřineslo.

19:34
    Rangers sice drží puk v útočné třetině, ale zatím jsme neviděli zakončení.

19:05
    Jako první se přesilové hry dočkali hosté z New Yorku, ovšem po následném buly vyhodili puk domácí ze svého pásma.

18:55
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Weise – 2 min., držení).

18:23
    Následně skryl puk pod lapačkou Hart a po následné menší roztržce následuje buly před svatyní Philadelphie.

17:47
    Meskanen ztratil puk v útočném pásmu, ale následně ho domácí rovněž odevzdali.

17:05
    Poté byla Philadelphia velmi nebezpečná v útočném pásmu, ale ani jedna střela už neletěla na bránu Georgijeva.

16:08
    Následně jsme viděli šance na obou stranách! Jako první to byli hosté, ovšem odražený puk hostující hráč netrefil, jinak by zakončoval do poloprázdné svatyně. Následně se Flyers dostali do přečíslení 2 na 1, ale místo přihrávky přišla střela, která skončila vedle brány.

15:45
    Smith posunul puk na spoluhráče, který vypálil z levé strany, ale nebylo z toho nic vážnějšího.

14:57
    Rangers na chvíli sevřeli soupeře v pásmu, ovšem střela na bránu nepřišla.

14:34
    Nyní se na ledě objevil Radek Gudas, ovšem byl to právě on, který odpálil kotouč na další zakázané uvolnění.

14:20
    Velmi prudkou a tvrdou ránu vyprodukoval od modré čáry Gostisbehere, ale Georgijev jí viděl a také chytil. Následuje komerční přestávka.

13:42
    Střela domácího hráče od modré čáry byla zblokována do ochranné sítě.

13:12
    Poté se puk dostal opět k domácím, ale zatím nám toho první třetina moc nepřinesla.

12:32
    Rangers momentálně kontrolují kotouč ve své třetině, ale nemohou se dostat na polovinu soupeře.

11:31
    Posléze se domácí dostali až ke střele, ale tu vyrazil Georgijev.

10:57
    A další zakázané uvolnění Flyers. Dnes už minimálně páté a bude to tak jen další buly před svatyní Harta.

10:50
    Philadelphia se nyní provinila opět zakázaným uvolněním, což jí v první třetině zatím dost trápí.

10:19
    Nyní se hra přerušila a následuje další komerční přestávka.

09:15
    Laughton následně vypálil nebezpečnou ránu, ovšem tu vyrazil Georgijev.

08:55
    Poté se Rangers dostali ke střele, ale ta byla hodně nepřesná.

08:35
    Hosté se ale nedostali ani ze své poloviny, jelikož jsou okamžitě napadání soupeřem.

08:02
    Flyers se poté sice dostali ke kotouči v útočné třetiny, ovšem nic vážnějšího z toho nebylo a dopředu tak může jít New York.

07:45
    Momentálně se na ledě neděje nic zajímavého a puk stále mění svého majitele.

06:35
    Opět se domácí provinili jen zakázaným uvolněním a Hart tak bude muset být připraven, jelikož následuje buly před jeho svatyní.

06:13
    Následně se ale Flyers nahrnuli do útočného pásma a vypálili střelu, se kterou si poradil Georgijev. Posléze se domácí provinili ofsajdem.

05:46
    Poté ho sice získala Philadelphia, ale ta jen vyhodila kotouč ze své třetiny.

05:35
    Nyní se bojuje o kotouč za domácí bránou.

Střely na branku: 3:2

04:50
    Flyers se sice dostali do přečíslení 2 na 1, ovšem následně fotbalovým kluzem překazil hostující obránce přihrávku.

03:12
    Hayes zkusil vystřelit z pravé strany, ale jeho pokus byl zblokován domácím hráčem.

02:34
    Hosté z New Yorku se sice vydali dopředu, ale následně se nepříjemně narazil o mantinel McLeod a hra tak raději byla přerušená.

01:22
    Následně se dopředu vydala Philadelphia, ale kotouč skončil pouze v moci brankáře Georgijeva a bude tak následovat buly.

01:03
    Rangers se nyní nasunuli do pásma soupeře, ale s oběma střelama si poradil Hart.

00:10
    Krátce po úvodním buly se hra přerušila a následuje další vhazování ve středním pásmu.

00:01

Philadelphia Flyers: Hart (Stolarz) – Folin, Gostisbehere, Goulbourne, Gudas, Hagg, Knight, Konecny, Laughton, Leier, Lindblom, MacDonald, Patrick, Provorov, Raffl, Sanheim, Twarynski, Van Riemsdyk, Voráček, Vorobjov, Weal, Weise

New York Rangers: Georgijev (Tokarski) – Andersson, Bučnevič, Fast, Fogarty, Hájek, Hayes, Howden, Lettieri, Lindgren, Lindqvist, McLeod, McQuaid, Meskanen, Namestnikov, O'Gara, Shattenkirk, Schneider, Smith, Staal, Vesey

Rozhodčí: Gord Dwyer, Dean Morton – Tyson Baker, Kory Nagy.

New York Rangers:

New York Rangers neměl minulou sezónu zrovna nejlepší a skončil ve Východní konferenci až na dvanáctém místě se sedmdesáti sedmi body a skóre 231:268. Nejproduktivnějším hráčem byl nor Mats Zuccarello (53 bodů), ovšem neostávali ani Vladislav Namestnikov (48 bodů) nebo Mika Zibanejad (47 bodů). V letní přípravě sehrál New York pět utkání. Njeprve vyhrál v NY Devils 4:3 po prodloužení. Poté ale přišly prohry s dnešním soupeřem Philadelphií 4:6 a následně i Islanders 2:5. Poté ovšem Rangers opět dokázalo porazit rivala Devils 4:3 po prodloužení a v posledním zápase přivítal dalšího rivala Islanders. Rangers sice vedlo 2:0, ale ve třetí třetině přišlo srovnání a nakonec soupeř vstřelil branku v prodloužení a vyhrál 4:3.

Philadelphia Flyers:

Philadelphia skončila v minulém ročníku ve Východní konferenci na šestém místě s devadesáti osmi body a skóre 251:243. V osmifinále tak narazila na Pittsburgh, se kterým ale prohrála v sérii 2:4. Flyers se v letní přípravě zúčastnili už šesti zápasů. Nejprve sice prohráli na ledě Islanders, ale poté si poradili právě s Islanders hned dvakrát a následně vyhráli s dnešním soupeřem Rangers. V posledním zápase přivítali Flyers na svém ledě Boston. Red Wings po 43. minutách vedli 4:0 a zdálo se být jasno, ovšem domácí během chvilky snížili na 3:4 a bylo to drama do samého závěru, kde nakonec už gól nepadl a Boston vyhrál.

V přípravném zápase se proti sobě utkají týmy Philadelphia Flyers a New York Rangers. Naposled se spolu tato mužstva utkala před osmi dny právě v přípravě, ale na ledě NY Rangers. Celkem bylo k vidění hned deset branek. První třetinu vyhráli Flyers 3:2. Ve druhé periodě svůj náskok zvýšili a do šaten se šlo s skóre 5:3 pro hosty. V poslední dvacetiminutovce vstřelila obě mužstva po gólu a Philadelphia vyhrála 6:4. Nyní se bude hrát ve Wells Fargo Center ve Philadelphii. Úvodní buly je naplánováno na 01:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 51. Provorov (Van Riemsdyk, Vorobjov), 52. Riemsdyk (Vorobjov, Gudas) – 21. Lettieri (Shattenkirk), 22. Howden (Vesey), 40. Namestnikov (Shattenkirk, Hayes), 59. Hayes (Namestnikov, Smith)

Rozhodčí: Gord Dwyer, Dean Morton – Tyson Baker, Kory Nagy