Philadelphia – NY Rangers 2:4 (kon.) | Tampa – Florida 6:2 (kon.) | Winnipeg – New Jersey 3:5 (kon.)
Chicago – Ottawa 1:2 (kon.) | Edmonton – Arizona 3:2 (po pr.) | San Jose – Calgary 3:4 (kon.)

Filip Chlapík (OTT) 0+0, 0 střel, čas na ledě 7:24
    Christián Jaroš (OTT) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:55 (05:12:06)

Tři hvězdy utkání (neoficiální):

1. Mike Condon (OTT) 27 zák., 1 gól, 96,4%
    2. Max McCormick (OTT) 1+0
    3. Jonathan Toews (CHI) 1+0

Jonathan Toews sice poslal v první třetině Chicago do vedení, jenže Ottawa dokázala zápas otočit, když po přestávce nejprve vyrovnal Matt Duchene a ve třetí části poté obstaral obrat Max McCormick. Senators poprvé v přípravě vyhráli a ukončili sérii čtyř porážek v řadě. Konečný výsledek dnešního střetnutí v Chicagu. Chicago Blackhawks 1 Ottawa Senators 2.

59:41
    Henri Jokiharju vystřelil na vrcholu pravého kruhu zápěstím a Mike Condon předvedl semafor, po kterém si Joel Quenneville vyžádal oddechový čas.

59:08
    Mark Stone si ve středovém kruhu nedokázal obhodit jednoho z protihráčů a Chicago ještě žije.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:03
    Alex DeBrincat na pravém křídle vypálil od modré čáry a Mike Condon puk hrudí úspěšně vyrazil.

57:57
    Duncan Keith krásnou střelou s příklepem od modré čáry mířil ke vzdálenější pravé tyči a Mike Condon viděl puk na poslední chvíli, přesto ho ukryl v lapačce!

57:52
    Anton Forsberg naskočil na střídačku a Blackhawks zkouší vyrovnat při hře bez brankáře!

57:13
    Brady Tkachuk naskočil z trestné lavice na led a dnes jsme se nedočkali ani jednoho gólu v přesilové hře, přestože se na obou stranách často vylučovalo.

57:01
    Senators vyhodili puk z obranného pásma přes ochranné sklo, byla tam ovšem teč. Vylučovat se nebude.

56:14
    Alex DeBrincat po přihrávce Duncana Keitha od modré čáry napřáhl na vrcholu levého kruhu pro vhazování bez přípravy k prudké střele s příklepem, jenže našel pouze náruč Mikea Condona!

55:13
    Brady Tkachuk potřetí v zápase usedl na trestnou lavici, tentokrát na dvě minuty za vysokou hůl.

55:12
    Vyloučený Markus Krüger je zpět na ledě a Ottawa nevyužila šanci rozhodnout, za což ji Blackhawks budou moci po reklamní přestávce potrestat.

54:37
    Cody Ceci rychlou střelou zápěstím mířil z prostoru pravého kruhu pro vhazování dobře pod horní tyč, Anton Forsberg ale puk vyrážečkou úspěšně vyrazil!

53:39
    Ottawa mohla rozhodnout, jenže překonaného Antona Forsberga zachránil český obránce Jan Rutta, který vpádu zablokoval střelu Marka Stonea z levého kruhu!

53:12
    Markus Krüger dostal dvě minuty za držení hole poté, co se dopustil faulu za vlastní bránou.

52:58
    Senators otočili hru a v levém kruhu napřáhli k prudké střele, která minula vzdálenější pravý horní roh brány Antona Forsberga. Domácím dochází šťáva.

52:40
    Henri Jokiharju na pravém křídle od modré čáry nahodil puk na bránu a málem těsně před ní došlo k nebezpečné teči, nicméně, kotouč skončil v náručí brankáře Mikea Condona a a prostor dostává krátká reklamní přestávka.

52:04
    Christián Jaroš zkusil na levém křídle vystřelit zápěstím od hrazení, jeho pokus ale minul bližší tyč.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

51:12
    Anton Forsberg si připsal snadný zákrok a hra byla opět přerušena. Chicago se zatím marně snaží o vstřelení vyrovnávacího gólu a Ottawa vede v United Center zásluhou branky Maxe MacCormicka.

50:41
    Artěm Anisimov na pravém křídle nabral rychlost a jeho střelu zápěstím Mike Condon snadno vyrazil.

50:17
    Tentokrát už se zakázané uvolnění pískalo a Chicago stále prohrává v United Center těsně 1:2.

49:38
    Mike Condon se vydal za svou bránu, aby po nepřesné kolmé přihrávce Chicaga rozehrál rychle bekhendem a zabránil tak zakázanému uvolnění.

48:28
    Puk zůstal na chvíli volný před bránou Chicaga v momentě, kdy byl Anton Forsberg vkleče mimo prostor tří tyčí, jenže nikdo ho nedokázal dorazit do sítě!

48:12
    Střela Senators od modré čáry skončila mimo a po přerušení hry následuje reklamní přestávka.

47:21
    Ryan Dzingel dokázal sebrat nahozený puk před Janem Ruttou, pískalo se ale zakázané uvolnění.

46:49
    Vyloučený Mark Borowiecki je zpět na ledě a oba týmy opět hrají v plném počtu. Ottawa vede 2:1.

46:20
    Dominik Kahun z pravého kruhu posílal před bránu bekhendovou přihrávku, která byla na přední tyči sražena za ní, a Blackhawks se ke střele nedostali.

45:26
    Chicago vyrazilo podél střídaček do přečíslení tři na dva, které nic nepřineslo. Ottawa vyhodila.

44:49
    Mark Borowiecki byl vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění a Chicago má příležitost vyrovnat poté, co Senators dokázali otočit skóre.

44:21
    Erik Gustafsson špatně rozehrál zpoza brány, jeho spoluhráči ale dokázali zamezit nebezpečí.
    42:58 Max MCCORMICK - 1:2

42:58
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Dylan DeMelo sice prudkou střelou s příklepem od modré čáry nad ledem minul pravou tyč brány, jenže po odrazu puku od hrazení za ní se z blízkosti prosadil MAX MCCORMICK, který kotouč bekhendem snadno doklepl do sítě! Ottawa otočila skóre a vede v Chicagu 2:1. Asistence: Dylan DeMelo a Maxime Lajoie.

42:26
    Anton Forsberg si pohlídal odražený kotouč a u své pravé tyče brány ho zmrazil pod lapačkou.

42:00
    Jeden z hráčů Ottawy se ocitl v mezikruží po zablokované střely z levého křídla ve slibné šanci, jeho pokus po ledě ale minul vzdálenější pravou tyč.

41:47
    Mark Stone podél hrazení zavážel puk do útočného pásma a kotouč skončil na střídačce Chicaga.

41:35
    Erik Gustafsson od modré čáry nahodil puk na bránu a Mike Condon ho snadno lapil do lapačky.

41:19
    Anton Forsberg zastavil střelu Senators z pravého kruhu pro vhazování a podržel puk ve svém náručí.

40:55
    Anton Forsberg si v rychlém sledu připsal dva zákroky, když nejprve proti střele Ottawy od modré čáry zasáhl vyrážečkou a vzápětí levým betonem.

40:01
    Na druhý pokus už vhazování proběhlo v pořádku a v United Center právě začala závěrečná třetí třetina.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 4:24.

Stejně jako úvodní část utkání, i druhá třetina přinesla v United Center jeden jediný gól, o který se tentokrát postaral na straně Senators pouhých 25 sekund po přestávce Matt Duchene, když využil skvělé přihrávce Bobbyho Ryana zpoza brány. Skóre po druhé třetině utkání. Chicago Blackhawks 1 Ottawa Senators 1.

40:00

39:27
    Návrat k poslední přesilové hře Ottawy. Mikkel Boedker se u pravé tyče pokusil zakončit krásně mezi nohama a jeho střela ve stylu Tomáše Hertla minula těsně vzdálenější levou tyč! Vzápětí se o stejné zakončení pokusil ještě jednou, puk ale minul.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

38:35
    Ani jednomu z týmů se dnes během přesilových her nedaří. Vyloučený Erik Gustafsson je zpět na ledě.

37:13
    Anton Forsberg v rychlém sledu předvedl dva zákroky a Blackhawks se vzápětí dokázali osvobodit.

36:35
    Erik Gustafsson se nechal objet Alexem Formentonem, kterého fauloval v samostatném úniku. Trestné střílení se ovšem nekonalo a obránce Chicaga dostal dvě minuty za hákování.

36:21
    Brady Tkachuk je zpět na ledě poté, co byla táhlá střela Jana Rutty od modré čáry v mezikruží zablokována. Oba týmy přečkaly tři oslabení.

35:06
    Mike Condon tentokrát úspěšně zasáhl proti střele Chicaga z pravého kruhu pro vhazování a Senators se vzápětí podařilo puk vyhodit do středního pásma.

34:53
    Duncan Keith napřáhl na ose ledové plochy ke tvrdé střele od modré čáry, kterou Mike Condon hrudí vyrazil.

34:21
    Brady Tkachuk dostal dvě minuty za krosček a Blackhawks si zahrají třetí přesilovou hru v dnešním utkání. V početní převaze zatím gól nepadl.

34:21
    Anton Forsberg zastavil střelu Ottawy od modré čáry a Chicago si po reklamní přestávce zřejmě zahraje přesilovou hru. Za pár okamžiků pokračujeme.

33:28
    Alex DeBrincat na pravém křídle předvedl skvělý forčeking a po dlouhém obléhání brány Senators na vrcholu levého kruhu pro vhazování napřáhl k prudké střele s příklepem Duncan Keith, jehož pokus mířící do vzdálenějšího pravého horního rohu brány Mike Condon skvěle vyrazil lapačkou!

32:21
    Alex Formenton nemohl pokračovat v akci, protože útok Senators přerušilo postavení mimo hru.

31:43
    Erik Gustafsson na levém křídle vystřelil od modré čáry a po zákroku Mikea Condona následuje reklamní přestávka. Skóre v United Center je nerozhodné 1:1.

31:09
    Vyloučený Andreas Martinsen je zpět na ledě a hokejisté Chicaga přečkali dvě oslabení v řadě.

30:11
    Brady Tkachuk a Brandon Manning se do sebe pustili a oba byli vyloučeni na dvě minuty za hrubost.
    30:11 Anton Forsberg předvedl po přesunu krásný semafor!

30:11
    Anton Forsberg si připsal fantastický zákrok, když po přihrávce Senators přes šířku útočného pásma přišla prudká střela z pravého kruhu pro vhazování a skvělý semafor domácího brankáře Blackhawks!
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

29:58
    Maxime Lajoie se ocitl po krásné přihrávce u levé tyče ve velké šanci, jenže Antona Forsberga mezi betony nepřekonal! Brankář Chicaga skvěle zasáhl.

29:09
    Chicago bude hrát opět ve čtyřech poté, co po návratu Jonathana Toewse na led fauloval Andreas Martinsen, který vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění.

28:58
    Vyloučený domácí kapitán Jonathan Toews je zpět na ledě a v United Center stále trvá vyrovnaný stav 1:1.

28:24
    Jan Rutta na levém křídle nabral rychlost a před bránu z ostrého úhlu posílal přihrávku, která nikoho nenašla.

27:44
    Senators s problémy udrželi útočnou modrou čáru, následná přihrávka ale byla nepřesná. Blackhawks bez problému dojeli volný puk a poté ho vyhodili ze své zóny.

26:58
    Jonathan Toews v rohu útočného pásma fauloval zbytečně Thomase Chabota a dostal dvě minuty za vysokou hůl. Senators si zahrají druhou přesilovou hru v utkání.

26:41
    Senators sice vyhráli vhazování před svou obrannou modrou čárou, poté ale puk vyhodili podél střídaček po nepřesné přihrávce na zakázané uvolnění.

26:33
    Hra byla po neúspěšném snažení Blackhawks opět přerušena a prostor dostává krátká reklamní přestávka.

26:21
    Blackhawks se řítili do přečíslení tři na jednoho, jenže přihrávku z pravého křídla skvěle přečetl Cody Ceci.

25:42
    Hra po přestávce plyne velice rychle a po dalším snažení Chicaga byl puk sražen mezi střídačky.

25:00
    Chris Kunitz se ocitl na levém křídle v postavení mimo hru a Blackhawks nemohli pokračovat v útočném snažení.

24:41
    Blackhawks vystřelili na levém křídle z úhlu a Mike Condon snadno vyrazil puk na přední tyči za svou bránu.

23:36
    Anton Forsberg šel rychle do kolen, aby podržel v náručí střelu Maximea Lajoieho z levého kruhu pro vhazování.

23:00
    Filip Chlapík vystřelil na bodu levého kruhu pro vhazování a Anton Forsberg bez problémů puk podržel.

21:47
    Brandon Saad na levém křídle vystřelil zápěstím od modré čáry a jeho pokus zamířil nad bránu Ottawy.
    20:25 Matt DUCHENE - 1:1

20:25
    MATT DUCHENE si najel v mezikruží na přihrávku Bobbyho Ryana zpoza brány a z blízkosti zamířil nad levým betonem Antona Forsberga k pravé tyči! Senators krátce po přestávce vyrovnali na 1:1. Asistence: Bobby Ryan a Ryan Dzingel.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 3:29.

United Center bylo během úvodních dvaceti minut svědky jednoho gólu, o který se postaral v osmé minutě utkání Jonathan Toews, kterému asistoval skvělou přihrávkou Alex DeBrincat. Senators přišli zřejmě o Bobbyho Ryana, který v úvodu zápasu zablokoval tvrdou střelu Blackhawks, a nepříjemně to odneslo jeho levé zápěstí. Skóre po první třetině utkání. Chicago Blackhawks 1 Ottawa Senators 0.

20:00

19:53
    Cody Ceci na pravém křídle po zpětné přihrávce vypálil bez přípravy od modré čáry a jeho rána byla zablokována.

19:41
    Blackhawks se nepodařilo rozehrát a puk podél střídaček zamířil na zakázané uvolnění. John Hayden byl v obranném pásmu hodně nepříjemně napadán.

19:15
    Filip Chlapík nabral skvělou rychlost a na vrcholu pravého kruhu napřáhl k prudké střele zápěstím, která byla přizvednuta vysoko nad bránu a skončila v ochranné síti.

19:00
    Do konce úvodní třetiny utkání zbývá odehrát 1 minuta.

18:40
    Alex Formenton na levém křídle napřáhl od modré čáry ke střele, která skončila v ochranné síti, a po přerušení hry si odbudeme ještě jednou reklamní přestávku.

18:36
    Chris Tierney na pravé křídle napřáhl od hrazení ke krásné střele zápěstím, která těsně nad ledem mířila ke vzdálenější levé tyči, Anton Forsberg proti ní ale rychle vymrštil svůj pravý beton a vyrazil ji mimo svou bránu!

17:53
    Thomas Chabot odvedl v levém rohu obranného pásma skvělou práci, když dokázal puk vypíchnout Blackhawks.

16:39
    Blackhawks se v rychlém sledu dostali ke třem střelám, z nichž poslední obstaral na vrcholu levého kruhu pro vhazování Jan Rutta, který po dvou dobrých zákrocích Mikea Condona minul po ledě vzdálenější pravou tyč.

16:05
    Andreas Martinsen se ocitl na levém křídle v postavení mimo krátce poté, co se Filip Chlapík vrátil z trestné lavice na ledovou plochu, a prostor dostává komerční přestávka.

15:27
    Brent Seabrook na levém křídle zavezl puk do útočného pásma a hned vzápětí byl přiražen čistě na hrazení.

14:28
    Jeden z hráčů Chicaga před bránou tečoval střelu od modré čáry a Mike Condon musel rychle do kolen, aby sevřenými betony puk na poslední chvíli vyrazil mimo!

14:02
    Filip Chlapík přišpendlil v rohu útočného pásma na hrazení jednoho z hráčů Chicaga a byl vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení. Chicago si po krátké reklamní přestávce zahraje za vedení 1:0 druhou přesilovou hru.

13:23
    Erik Gustafsson napřáhl po zpětné přihrávce z pravého křídla od modré čáry k prudké střele s příklepem, která těsně nad ledem mířila k levé tyči, Mike Condon ji ale pravým betonem skvěle vyrazil!

12:19
    Brandon Saad na pravém křídle ukradl puk Senators a bekhendovou přihrávkou hledal ze druhé vlny najíždějícího Duncana Keitha, kterému se puk zamotal pod brusle.

10:19
    Jonathan Toews málem vstřelil druhý gól v utkání, když po další krásné diagonální přihrávce, tentokrát od modré čáry, na vzdálenější pravé tyči rozvlnil rychlou střelou boční síť.

08:53
    Blackhawks se na pravém křídle v rychlém sledu dostali ke dvěma střelám, Mike Condon ale obě vyrazil.
    07:37 Jonathan TOEWS - 1:0

07:37
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Alex DeBrincat si z levého rohu útočného pásma vybruslil do kruhu pro vhazování a krásnou diagonální přihrávkou mezi nohama jednoho z obránců Senators našel na vzdálenější pravé tyči JONATHANA TOEWSE, který rychle zpracoval puk a bekhendem ho z blízkosti poslal do sítě! Chicago vede 1:0. Asistence: Alex DeBrincat.

06:59
    Také Zack Smith už je zpět na ledě a ani Chicagu se nepodařilo využít úvodní přesilovou hru zápasu.

05:33
    Henri Jokiharju napřáhl od modré čáry k prudké střele s příklepem, kterou Mike Condon sevřel v náručí.

04:59
    Zach Smith dostal dvě minuty za hákování a první přesilovou hru si vzápětí zahrají také Blackhawks.

04:46
    Vyloučený Luke Johnson je zpět na ledě a Ottawa se během úvodní přesilové hry nedostala ani k jedné střele.

03:49
    Blackhawks se v levém kruhu dostali během oslabení v rychlém sledu ke dvěma střelám, z nichž první zablokoval Christián Jaroš a druhou zastavil v náručí Mike Condon.

03:33
    Senators se snažili po vyhození Blackhawks vrátit do útočného pásma a na levém křídle se ocitli v postavení mimo hru.

02:46
    Colin White bekhendovou přihrávkou zády ke hře z levého kruhu pro vhazování našel před bránou Maxe McCormicka, který byl faulován. Luke Johnson dostal dvě minuty za hákování a Ottawa si zahraje první přesilovou hru.

02:27
    Bobby Ryan se dobře vrátil a prudká střela Chicaga od modré čáry ho nepříjemně zasáhla vkleče do levého zápěstí.

02:05
    Bobby Ryan poslal před bránu rychlou zpětnou přihrávku z nulového úhlu a před bránou se ocitl v první šanci Alex Formenton, puk ale netrefil dobře a Anton Forsberg zmrazil kotouč pod svou lapačkou.

01:40
    Matt Duchene se málem dostal na bodu pravého kruhu pro vhazování ke střele z otočky, ale opravdu jen málem.

00:48
    Artěm Anisimov nedokázal ve středním pásmu rozehrát o hrazení a Senators jsou zatím v úvodu zápasu aktivnější.

00:11
    Jonathan Toews prohrál vhazování v útočném pásmu a Ottawa se může podruhé pokusit ohrozit bránu Antona Forsberga.

00:10
    Puk dopadl na led a utkání bylo zahájeno. Úvodní vhazování vyhráli Senators, kteří po pouhých deseti sekundách vyhodili puk po nepřesné přihrávce na zakázané uvolnění.

00:01

Hokejisté obou týmů dokončují rozbruslení a utkání mezi Chicagem a Ottawou začne za pár okamžiků.

Chicago Blackhawks: A. Forsberg (Delia) – Keith (A), Jokiharju, Manning, Seabrook (A), Gustafsson, Rutta – DeBrincat, Toews (C), Kahun – Schmaltz, Anisimov, Sikura – Kunitz, Johnson, Saad – Hayden, Krüger, Martinsen. Hlavní trenér: Joel Quenneville.

Ottawa Senators: Condon (McKenna) – Chabot, Ceci, Lajoie, DeMelo, Borowiecki, Jaroš – Dzingel, Duchene (A), Boedker – Tkachuk, Smith (A), Stone (A) – Formenton, Tierney, Ryan – McCormick, Chlapík, White. Hlavní trenér: Guy Boucher.

Rozhodčí: Francis Charron, Chris Schlenker. Čároví: Bryan Pancich, Bevan Mills.

Ottawa se podruhé během letošní přípravy představí proti Chicagu, tentokrát ovšem v United Center. Senators prohráli všechny čtyři přípravné utkání, když dvakrát nestačili na Toronto, poté právě Chicago a naposledy Montreal. Blackhawks ovšem v přípravě také příliš nezáří, když vyhráli pouze utkání proti Ottawě.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 8. Toews (DeBrincat) – 21. Duchene (Ryan, Dzingel), 43. McCormick (DeMelo, Lajoie)

Rozhodčí: Francis Charron, Chris Schlenker. Čároví: Bryan Pancich, Bevan Mills

Diváci: 20239