Ústí n/L – Kert Park Praha 3:6 (kon.) | Most – Rakovník 12:4 (kon.) | Hr. Králové – Karviná 3:2 (2:1 po s.s.)
Sudoměřice – Kovo Praha 2:1 (kon.) | Letohrad – Kladno 2:1 (kon.) | Pardubice – Plzeň 3:2 (po pr.)
Elba DDM Ústí nad Labem
3:6 (2:2, 1:0, 0:4)
HC Kert Park Praha
Sobota 06.10.2018, 11:00 • Stadion mládeže Ústí nad Labem • CROSSDOCK Extraliga • 7. kolo

Hostující tým letos zatím nepůsobí vyloženě dojmem ofenzivní mašiny, jako v předchozích letech, přesto má ale na svém kontě dvanáct bodů z možných patnácti. S ústeckým týmem má navíc dobrou bilanci vzájemných západů, takže pokud se sejde v dobré sestavě, tak bude nesmírně těžké jejich sílu eliminovat.

Domácí tým po neúspěšném začátku ročníku začíná sbírat body. Nejprve v domácím zápase přetlačil Rakovník a v posledním kole se Elbě zadařilo na nově otevřené Palmovce, kde díky představení čtyřgólového Lukáše Soukupa brala dva body. Právě Lukáš Soukup je tradičně největší zbraní domácího týmu. Dnes ale bude pravděpodobně potřebovat od svých spoluhráčů velkou podporu, pokud chtějí pomýšlet na zisk bodů.

Do Ústí nad Labem dnes dorazí jeden z nejsilnějších možných soupeřů a to pražský Kert Park. Mistr posledních dvou ročníků bude těžkou překážkou v cestě k prodloužení vítězné série, kterou domácí Elba DDM nedávno započala. Utkání začíná v 11 hodin, předpověď slibuje ideální podmínky pro hokejbal, takže se se určitě máme na co těšit.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Elba DDM Ústí nad Labem: Banda(Rechtorik) – Baxa, Bím, Červinka, Gottfried, Grus, Haas, Haken, Kváš, Michajličenko, Poláček, Růžička, Sedláček, Smolík, Soukup (C), Tomáš, Vacek

HC Kert Park Praha: Mroviec(Mikl) – Blaško, Rozenberg, Šperl (A), Bureš, Markytán, Dejneka, Kaucký – Fejfar, Kruček M.(A), Wróbel(C), Kruček J., Zvonek, Střecha, Danko, Postůlka, Kovárník

Rozhodčí: Šulo, Volkán.

00:01

00:05
    Hosté po úspěšném vhazování nahazují míček do rohu, kde ho sbírá Zvonek a hledá spoluhráče.

00:55
    Vyloučení v týmu HC Kert Park Praha (Danko – 2 min., podražení).

01:12
    U Kváše na modré čáře začíná přesilovková kombinace.

01:35
    Červinka našel šikovně Kváše, který přestřelil branku.

02:06
    Jeden z hostujících hráčů zlomil hůl, takže výhoda Elby byla umocněná, nezvládla však rozehrávku a Kert Park vyhazuje.

02:55

03:21
    Danko vybojoval míček v rohu a hostující tým se nasouvá do pásma.

04:29
    Krásná akce první domácí formace! Červinka ve vlastním pásmu získal míček, poslal ho o mantinel na Gottfrieda. Ten oběhl obránce, našel před domácí brankou Soukupa, který sám na Mroviece nevyzrál.

04:33
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Domácí tým se dostává brzy do vedení! Bím uspěl na vhazování, posunul míček za sebe a PETR MICHAJLIČENKO střelou od modré čáry prostřelil hostujícího brankáře. Asistence: David Bím.

05:31
    Wróbel udržel obránce na zádech a natlačil se až do koncovky, která skončila na betonech Bandy.

06:07
    Kert Park se pomalu rozehřívá a rozjíždí svůj ofenzivní kolotoč. Nyní jen díky skvělé práci Sedláčka nepřišla gólová šance.

06:54
    Lapačka Bandy opět v permanenci, tentokrát proti Dankovi.

07:27
    Gottfried proběhl podél levého mantinelu až do šance a do akce šla tentokrát lapačka brankáře hostů.

07:50
    Banda skvěle zasáhl proti dorážce Fejfara!

08:19
    Opět skvělý Sedláček, který připravil o míček Martina Kručka, který už se pomalu dostával do šance.

09:15
    Kert Park právě vstřelil branku!
    PETR DANKO vyrovnává dnešní zápas. Skvěle ustál souboj za brankou, vytočil se před branku a bekhendem zavěsil nad rameno Bandy. Asistence: Martin Kruček.

09:31
    Domácí tým si bere zpět ztracené vedení! VOJTĚCH ČERVINKA převzal míček od Soukupa, proběhl mezi obránci a v pádu efektivně zakončil nad rameno Mroviece, skvělý gól! Asistence: Lukáš Soukup.

10:01
    Mohlo to být pro domácí ještě veselejší, ale Baxa sám v úniku nenašel skulinku mezi betony!

10:43
    Vyloučení v týmu HC Kert Park Praha (2 min. – příliš mnoho hráčů na hřišti). Trest odpyká Střecha.

10:50
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Kváš – 2 min., nedovolené bránění).

11:54
    Máme opět vyrovnáno a domácí brankář teď nebude mít úplně čisté svědomí. Nahození Markytána vyrazil Banda před sebe, první byl u míčku Fejfar, který před brankou našel JIŘÍHO KRUČKA a ten zametl míček do branky. Asistence: Markytán, Fejfar.

12:50
    Oba týmy v plném počtu.

13:34
    Po zásahu do obličeje Gruse pokračuje domácí tým ve výhodě.

13:44
    Vyloučení v týmu HC Kert Park Praha (Střecha – 2 min., vysoká hůl + 2 min., vysoká hůl).

14:30
    Domácí tým to vyřešil jednoduše, když Kváš nahodil míček na branku a získal vhazování.

14:49
    Soukup to ještě zkusil od modré čáry, ale trefil clonícího spoluhráče.

15:00

Po dvou brankách na obou stranách končí první třetina. Sledujeme zatím rychlé tempo hry, hra se přelévá ze strany na stranu, zkrátka reklama na hokejbal. Další třetina začne přibližně v 11:34.

15:01

15:03
    Kváš okamžitě nastřeluje do pásma a Elba může rozestavět přesilovku.

15:40
    Kert Park se však záhy osvobozuje.

15:50
    Zahrozit mohl dokonce Martin Kruček, který obešel Kváše, ale nenašel přesně své spoluhráče.

16:40
    Po neúspěšné snaze o závoz je tady další vyhození až k Bandovi.

17:08
    Nyní dokonce zakázané uvolnění domácího týmu.

17:43
    Gottfried po přihrávce od Soukupa tvrdě vypálil a míček po zásahu masky končí mimo areál.

18:27
    Zvonek nahodil míček na Bandu, který raději podržel a přerušil hru.

18:47
    Po menším tlaku pálil Blaško od modré čáry, Banda měl dobrý výhled a míček vyrazil.

19:04
    Rychlá akce prvního útoku Elby končí brankou! Soukup našel v ideální pozici VOJTĚCHA ČERVINKU, který nakonec ještě zkoušel najít lépe postaveného spoluhráče před brankou, ale míček po odrazu od obránce končí až v brance a gól je připsán právě tomuto mladíkovi. Bez asistence.

20:34
    Míček mají opět na hokejkách hosté a snaží se najít odpověď na domácí branku.

21:10
    Wróbel se dokázal uvolnit a donutil Bandu k zásahu.

22:03
    Domácí tým je teď hodně zatlačen a hosté mají velký nápor.

23:04
    Markytán natáhl ke střele od červené čáry a Banda opět kryje. Domácí brankář působí ve druhé třetině sebejistě.

23:45
    Sedláček, který dnes vzadu bojuje jako vzteklý pes se dostal ke střele a vybojoval vhazování.

24:24
    Za potlesku domácího publika kryje Banda další pokus do lapačky.

24:58
    Postulka slabým pokusem nemohl Bandu překvapit. Opět se Kert dostává do tempa.

26:00
    Blaško měl velkou šanci na vyrovnání, ale Banda skvěle vystrčil rameno a zasáhl.

26:27
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Sedláček – 2 min., držení protihráče).

27:05
    Grus vyhodil míček mimo hřiště ze svého pásma, naštěstí pro něj to bylo na trestnou lavici a nebude vyloučen.

27:30
    Soukup skvěle zabojoval na vhazování a vyhodil míček přes celé hřiště.

28:27

28:46
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Růžička – 2 min., sekání).

29:00
    Hosté opět ve velkém tlaku!

29:30
    Banda skvělým přesunem k tyči vykopl koncovku Wróbela.

29:58
    Další pokus Wróbela, tentokrát to byla vyložená gólovka, ale Banda skvěle zmenšil střelecký úhel.

30:00

Ve druhé třetině dokázal domácí tým vstřelit jednu branku a bude hájit těsné vedení. Ve druhé polovině třetiny už měli více ze hry hosté a dá se čekat další stupňování tlaku. Navíc začnou třetí třetinu ve zkrácené přesilovce.

30:01

30:15
    Haken se zmocnil míčku a vyhazuje.

30:46

30:57
    Banda se teď neuvěřitelně přesunul proti koncovce Wróbela, který se jen nevěřícně schoval za mantinelem a jako by nemohl uvěřit, že tohle neproměnil.

31:51
    Hosté se stále drží v tlaku, Kovárník nebezpečně střílel přes clonu těsně mimo.

32:25
    Baxa pod tlakem fotbalově odehrává na zakázané uvolnění.

32:50
    Gottfried alespoň vyvezl míček a ušetřil vteřinky v pásmu.

33:53
    Banda si připisuje další skvělý zákrok! Haas propadl a sám na branku se řítil Střecha, který zkusil zamíchat s míčkem, ale Banda se nenechal nachytat.

34:42
    Grus nahodil do pásma, kde míček získává Soukup a vyhlíží podporu.

35:19
    Míček nakonec po vytočení před branku končí ve výstroji Mroviece.

36:04
    Dejneka musí začínat opět od vlastní branky, domácí tým zatím skvěle brání střední pásmo.

37:30
    Po vzájemné domluvě následuje změna stran.

37:49
    Jiří Kruček drží míček v rohu a vymýšlí akci.

38:23
    Domácí se osvobodili, ale pouze za cenu zakázaného uvolnění.

39:03
    Vyloučení v týmu HC Kert Park Praha (Šperl – 2 min., napadení).

39:03
    Domácí si před přesilovkou ještě vybírají oddechový čas. Hra se teď poměrně vyhrotila, takže domácí lodivod Pavlík bude chtít své hráče určitě uklidnit.

39:11
    Střelu Smolíka dokázal Mroviec udržet ve výstroji.

39:20
    Kert Park vyhazuje.

39:42
    Gottfried se provinil postavením v brankovišti a hra je vykázána do středního pásma.

40:32
    Červinka mohl završit hattrick, ale skákavou přihrávku umístil nad branku přesouvajícího se Mroviece!

40:52
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Grus – 2 min., držení hole).

41:20
    Haas se dostal přes Martina Kručka až do koncovky, ale Mroviec podržel svůj tým!

41:31
    Sporné vyloučení stojí domácí tým vedení. JIŘÍ KRUČEK stál na konci kombinace a zakončil nekompromisně z první nad beton. Asistence: Martin Kruček, Tomáš Fejfar.

41:53
    Během půl minuty je tu hostující obrat! Podobně jako při své první brance si PETR DANKO skvěle pokryl balonek a po rychlé otočce prostřelil skrumáž před brankovištěm a míček se zjevil v síti. Bez asistence.

43:01
    Hosté jsou evidentně na koni a nadále se tlačí do útoku.

43:08
    TOMÁŠ FEJFAR ze vzduchu dorazil střelu Dalimila Zvonka a zřejmě definitivně rozhoduje o osudu dnešního utkání. Asistence: Dalimil Zvonek.

43:25
    Neskutečný brankostroj v podání hostů. TOMÁŠ FEJFAR dostal nabídku mezi obránce a v samostatném úniku byl nadvakrát úspěšný. Asistence: Jiří Kruček, Dalimil Zvonek.

44:34
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Poláček – 10 minut osobní trest, nesportovní chování).

Je konec a Kert Park po utrápených čtyřiceti minutách předvedl neskutečnou produktivitu v poslední pětiminutovce a odváží si na Lužiny všechny tři body. Domácí Zdeněk Banda dlouho držel naděje svého týmu, ale po vyrovnávací brance se domácí obrana úplně sesypala a během chvíle ztratila čtyřicet minut dobře odvedené práce.

Já vám děkuji za pozornost a těším se u dalších přenosů. (12:43:19)

Jan Melicher

Hledáme zpravodaje pro tým Elba DDM Ústí nad Labem. Více informací na info@onlajny.com Více informací zde.

Branky a nahrávky: 5. Michajličenko (Bím), 10. Červinka (Soukup), 20. Červinka – 10. Danko (Kruček M.), 12. Kruček J. (Markytán, Fejfar), 42. J. (M., Fejfar), 42. Danko, 44. Fejfar (Zvonek), 44. Fejfar (Kruček J., Zvonek)

Rozhodčí: Šulo, Volkán