HC MUNI – Diplomats Pressburg 5:4 (3:2 po s.n.)
po s.n. (3:2)
HC MUNI
5:4 (2:2, 1:1, 1:1 - 0:0)
Diplomats Pressburg
Úterý 09.10.2018, 20:15 • Hokejové haly dětí a mládeže, Brno • European University Hockey League • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.

HC Masaryk University: Brněnský tým odehraje v sezóně druhý zápas a opět na domácí půdě vyzve slovenského soupeře. V prvním kole si hráči Masaryčky poradili s Gladiators Trenčín 7:4 a na vítězné utkání budou chtít stoprocentně navázat. Tentokrát jim v cestě stojí tým z Bratislavy, se kterým se Medvědi v loňské sezóně utkali dvakrát, jednou vyhráli a jednou odešli poraženi.

Diplomats Pressburg: Klub z hlavního města Slovenska obhajuje loňské finále, ve kterém Diplomaté podlehli 1:3 na zápasy hokejistům z Banské Bystrice. Pochopitelně tak patří mezi největší favority univerzitní ligy. Na rozdíl od domácího celku Bratislava odehraje první utkání v sezóně. Poslední vzájemné střetnutí skončilo vítězstvím Brna 3:1, takže hosté budou chtít své zaváhání nepochybně napravit.

HC Masaryk University: Holub (Tichon) – Brabec, Maršálek, Šidák, Grman, Polesný, Pucher, Sedláček, Grygera – Matov, Ivičič, Čtvrtníček , Biolek, Vomočil, Vaverka, Vlašín, Heža, Bustin, Strakoš, Florek, Tomaník, Račický

Diplomats Pressburg: Bohuš (Somoši) – Demo, Michalička, Loydl, Revaj, Mizerák, Brincko, Hosala, Rutkovský – Kertanti, Kurpa, Šoltís, Winkler, Kraus, Kojda, Seliga, Simonič, Guryča, Gatar, Mucha, Urban

Rozhodčí: Vrba Filip – Král Heinrich, Vašíček Jan.

0-:10
    Vážení diváci onlinu, vítejte u dalšího kola mezinárodní univerzitní hokejové ligy EUHL. Před domácím publikem se dnes představí HC Masaryk University a v brněnské hale vyzvou "bratry" z Bratislavy Diplomats Pressburg. "Masárna" tak opět narazí na slovenský tým, oproti tomu Diplomaty čeká první ostrý start v lize. Domácí nastoupí v černých dresech a hosté v bílých.

00:-5
    Zdá se, že úterní večer není úplně vhodný pro fanoušky, prozatím si našlo cestu zhruba dvacet diváků. Doufejme, že se nejedná o finální podobu dnešního publika.

Na led už nastoupili jak rozhodčí, tak hráči obou týmů. Do zápasu zbývá několik málo okamžiků.

2:12
    U puku jsou zatím převážně domácí, ale nemohou se usadit v útočné třetině.

2:12
    Vyloučení v týmu Diplomats Pressburg (Guryca – 2 min.).

3:05
    Brňané sice hrají přesilovou hru, ale vyloženou šanci si zatím nevytvořili.

4:00
    Domácí se konečně dostali ke střele, ale Vomočil nastřelil pouze Bohuše.

4:45
    Bratislava už se také dostala k zakončení, Holub byl ale připraven. Vhazování před bránou Masárny.

5:15
    Hraje se převážně ve středním pásmu, ani jeden celek se nemůže u soupeře usadit.

5:41
    Vyloučení v týmu HC Masaryk University (Ivičič – 2 min., hákování).

5:41
    První přesilovou hru odehrají také Diplomaté, uvidíme, zdali ji zvládnou lépe.

5:48
    Kojda zkusil překvapit Holuba, ale úspěšný nebyl.

6:30
    Hosté se usadili v útočném pásmu, k tutové šanci se však nedostali.

7:00
    O gól se teď pokusí druhá přesilovková formace Bratislavy.

7:20
    Holub kryl další nebezpečnou střelu a drží svůj celek nad vodou.

7:39
    Tým Diplomats Pressburg právě vstřelil branku! Hosté nakonec využili přesilovou hru a jdou do vedení. Prosadil se CHRISTIAN KRAUS. Asistence: Matus Mucha

8:00
    Masárna právě vstřelila branku! Domácí rychle odpověděli a srovnávají stav utkání. Branku vstřelil MATEJ FLOREK

8:39
    Hosté si opět zahrají přesilovou hru. Na trestnou lavici si půjde sednout Adam Šidák.

10:34
    Tým Diplomats Pressburg právě vstřelil branku! Diplomaté opět využívají přesilovou hru a berou si vedení zpět. Tentokráte Holuba prostřelil JAN REVAJ. Asistence: Jan Kojda

11:34
    Oba týmy hrají ve čtyřech, za hrubost půjdou na dvě minuty sedět Demo a Vlašín.

11:34
    Vyloučení v týmu Diplomats Pressburg (Demo – 2 min., hrubost).

13:00
    Oba týmy se snaží přidat další branku, převážně aktivnější jsou teď domácí borci.

13:44
    Masárna právě vstřelila branku! JIŘÍ ČTVRTNÍČEK srovnává, podařilo se mu prostřelit Bohuše. Asistence: Petr Bustin

15:00
    Hosté se sice na chvíli usadili v útočném pásmu a zejména Krupa se snažil prosadit, avšak marně.

15:30
    Biolek se snažil procedit puk za Bohuše, ale ten si z jeho střelou poradil.

16:25
    Matov teď střílel z dobré pozice, ale Bohuš opět připraven proti brněnskému medvědovi.

17:00
    Pěkná kombinace hostů, Seliga zatápěl Masaryčce v jejich pásmu a hosté se i dostali ke střele. Nicméně branku nevstřelili.

18:00
    Kapitán Brňáků Peter Bustin se dostal ke střele, ale Bohuš byl připraven.

19:00
    Hráči mají ještě minutu na skórování, uvidíme jestli se někdo ještě dokáže prosadit.

19:27
    Domácí vyhodili na zakázané uvolnění a vhazování tak bude před Holubem

19:37
    Biolek se propracoval ke střele, kterou ale Bohuš vyrazil betonem. Následně byla posunutá brána.

19:55
    Hosté se ještě snažili zakončit, ke střele se však nedostali a třetina tak nejspíše skončí nerozhodně.

20:00

Viděli jsme poměrně svižnou první třetinu a hlavně čtyři branky. Na obou stranách dvě, doufejme, že podobnou nálož branek uvidíme i ve druhé a třetí třetině. oba celky také strávily poměrně dost času na trestné. Domácí byli vyloučeni třikrát a hosté dvakrát. Pokud bude zápas i nadále vyrovnaný, právě přesilové hry by mohly zápas rozhodnout. Druhá třetina začne přibližně ve 21:06

Oba týmy jsou na lede, 2. třetina může začít.

20:01

20:15
    Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

20:30
    Čtvrtníček se pokusil nadvakrát prosadit, ale ani jednou se střela nedostala ke gólmanovi

21:00
    Hosté se dostali do dobré pozice, ale Holuba nepřekonali.

22:00
    Masárna sse nyní dostala do útočného pásma, větší příležitost si ale nevytvořila. Bohuš neměl problém ani s jednou ze dvou střel.

23:00
    Hra se opět přelévá z jedné strany na druhou, vyložené šance ale nepřicházejí.

23:38
    Domácí budou hrát přesilovou hru, sice se ještě snažili využít výhodu, rozhodčí ale hru přerušil.

23:38
    Vyloučení v týmu Diplomat Pressburg (Revaj – 2 min., hrubost).

24:25
    Brno se na chvíli usadilo v útočném pásmu, ale po sražené střele hosté vyhodili a následně špatná domluva brněnských hráčů vyústila v zakázané uvolnění.

25:00
    Na útočné čáře zůstali dva diplomaté a dostali se do přečíslení, k žádné velké šanci ale nedošlo.

25:38

25:47
    Další početní převahu zkusí zužitkovat hosté. Brabec si půjde na dvě minuty oddechnout.

27:00
    Obrovská šance Bratislavy, ale Winkler nevyužil nabídnutou šanci, kdy prakticky mohl střílet do odkryté brány.

27:47

28:00
    Simonič se octil v dobré pozici, jeho střela šla však nad.

28:30
    Hosté si vytvořili poměrně velký tlak, puk lítal kolem Holubovy brány, branka však zatím nepadla.

29:00
    Medvědi se na chvíli osvobodili od tlaku, nicméně už se zase musí bránit výpadům Diplomatů.

29:55
    Zakázané uvolnění a vhazování před Holubem, tlak slovenských bratrů stoupá.

30:04
    Tým Diplomats Pressburg právě vstřelil branku! Krásně po vhazování vystřelil ROMAN GATAR, který posílá Pressburg do vedení. Asistence: Roan Krupa.

30:40
    Další pohledná akce hostů. Mucha však přihrávku od Winklera v gól neproměnil. Střela letěla pár čísel nad břevnem.

32:24
    Hráči v černých dresech se momentálně marně snaží o vstřelení branky, naopak Holub musel předvést další zákrok.

32:30
    Opět nebezpečná střela po vhazování, tentokrát od Simoniče, ale puk proletěl kolem Holubovy svatyně.

33:00
    Nelze upřít snaha domácím hráčům, ale Diplomaté nyní zodpovědně brání a nepouští tak soupeře k vážnější střele.

34:30
    Téměř minuta uplynula z přesilovky a větší příležitost nepřichází.

33:37
    Domácí nyní dostávají možnost vstřelit branku, budou mít početní převahu. Michalička si totiž počínal proti předpisům a půjde si odpykat dvouminutový trest.

35:37

35:45
    Masárna právě vstřelila branku! Přestože už Pressburg hrál v plném počtu, tak se "Masarykovi" kluci prosazují a střílí branku, o kterou se postaral Peter a kličkou překonal Bohuše. Asistence: Petr Čtvrtníček.

37:00
    Teď jsou zase aktivnější domácí a snaží se otočit skóre, zatím však marně.

37:27
    Maršálek se pokusil překonat Bohuše, střela ale byla sražená a slovenského gólmana tak domácí obránce neohrozil.

38:08
    Jeden z hráčů Bratislavy se dostal do úniku a Polesný ho musel zastavit i za cenu faulu.

39:00
    Minuta do konce a hosté ještě mají čas zužitkovat početní převahu.

39:12
    Velká šance domácích v oslabení, Petr Čtvrtníček šel sám na Bohuše, ten ale změnu skóre odmítl a udržel remízový stav.

39:40
    Zdá se, že se už oba týmy smířily s patem ve druhé třetině, která se dohrává ve středním pásmu.

40:00

Opět diváci mohli sledovat svižný hokej, k více brankám v této třetině však chyběla větší přesnost střelců. Opět měly oba celky poměrně problémy s disciplínou a rozhodčí poslal na trestnou lavici čtyři hráče a oba týmy se o trestné minuty podělily. Nutno také dodat, že se už celkem zaplnily ochozy a hráči mohou místy slyšet i mohutné fandění. Komu podpora fanoušků vynese více se bodů se možná dozvíme po třetí třetině. Stav zatím zůstává nerozhodný 3:3. Třetí dvacetiminutovka začne přibližně ve 21:55

Domácí hráči už nastoupili na led, čeká se ještě na rozhodčí a slovenského soupeře.

40:01

40:08

41:00
    Šidák teď prověřil Bohuše, který raději kryl puk do lapačky a vhazovat se tak bude před jeho bránou.

41:45
    Obrovská šance domácích, situaci dva na jednoho však nevyužili, jelikož Vlašín střílel do připraveného Bohuše.

42:30
    Teď jsou Brňáci pro změnu pod tlakem a dvakrát za sebou vyhodili na zakázané uvolnění.

43:17
    Zakázané uvolnění také na druhé straně a menší výhodu tak mají domácí.

43:38
    Ti se po vhazování natlačili před bránu a Bohuš musel opět krýt kotouč, takže další vhazování před bratislavskou klecí.

44:00
    Brněnští hokejisté teď tlačí Diplomaty a vynutili si další vhazování v útočné třetině po zákroku Bohuše.

44:42
    Očividně se teď proti pravidlům provinil Mizerák a své spoluhráče tak opustí a půjde si odsedět trest.

45:33
    Masárna si dokázala vytvořit tlak, ale Bohuš několikrát reflexivně zakročil a udržel remízový stav.

46:30
    Další jisté zákroky předvádí Bohuš a zdá se, že domácí přesilovku v gól nezužitkují.

46:42

47:10
    Poté, co se vyrovnaly opět síly na ledě, tak jsou více u puku hráči v bílých dresech, k větším příležitostem se však nedostávají.

48:18
    Zakázané uvolnění hostů a Bohuš bude muset být na pozoru.

49:00
    Diplomaté si přihrávaní puk v obraném pásmu a následně se posunula Bohušova brána, což znamená vhazování ve středním pásmu.

49:30
    Na dnešní zápas si našlo cestu 213 fanoušků.

50:00
    Hra se nyní opět přelévá z jednoho útočného pásma do druhého. Velké šance k vidění nejsou. Ani jeden tým nechce pochopitelně udělat velkou chybu, která by znamenala porážku.

51:30
    O vzrušení pro zmrzlé fanoušky se pokusil domácí Maršálek, jeho tlak před Bohušovou bránou však velké vzrušení neznamenal.

52:32
    Diváci viděli poměrně dlouhou pasáž bez přerušení, až teď domácí vyhodili na zakázané uvolnění.

53:42
    Do slibné šance se dostal Polesný, mířil však nad Bohušova ramena a jeho kasu.

54:19
    Grman prověřil Bohuše, který lapil puk, vhazovat se tak bude opět před jeho bránou. Oddechový čas pro hosty.

54:30
    Střelu Vaverky chytil Bohuš do lapačky. Každopádně více ze hry teď mají domácí, Holub je prakticky bez práce.

55:00
    Polesný vyslal od modré střelu na Bohuše, nicméně puk k bratislavskému gólmanovi ani nedoputoval.

55:57
    Masárna právě vstřelila branku! Toto může být klíčový moment utkání. Masárna měla poslední minuty více ze hry a nakonec jde do vedení. O branku se postaral ADAM GRMAN. Asistence: Matej Florek

56:47
    Hra se přitvrzuje a čeká nás menší přestávka, jelikož po jednom ze soubojů bylo zničeno plexisklo. Hosté odchází do kabin. Naopak většina domácích hráčů zatím zůstává na ledě.

56:47
    Řekl bych, že tahle pauza přijde vhod hlavně hostům, hlavní trenér Diplomatů Miroslav Lažo může ještě rozdat cenné rady na možná poslední minuty utkání. Méně přívětivěji se nucená přestávka asi jeví divákům, jelikož v hale je několik málo stupňů nad nulou.

56:47
    Už se čeká pouze na diplomaty, kteří se stále nemají k příchodu na led.

56:47
    Rutkovský byl prvním odvážlivcem v bílém dresu, který přišel na led. Hra za pár okamžiků začne.

57:50
    Bratislava se sice usadila v útočném pásmu, šance však nepřichází.

58:35
    Masaryci vyhodili na zakázané uvolnění a očekává se velký tlak hostů.

58:50
    Bohuš zatím zůstává v bráně.

59:00
    Zdá se, že vyslyšel má slova a odjíždí na střídačku, Pressburg zkouší power-play.

59:25
    Tým Diplomats Pressburg právě vstřelil branku! Tlak přinesl Diplomatům ovoce a srovnávají utkání, o důležitou trefu se postaral ADAM SIMONIČ. Asistence: Jakub Loydl.

59:57
    Puk v ochranné síti a vhazování před Bohušem.

60:00

Adam Simonič svým gólem zařídil minimálně bod pro svůj tým a následovat bude pětiminutové prodloužení tři na tři, které začne za pár okamžiků.

60:01

60:50
    Simonič je při chuti a zkusil ohrozit Holuba, střela ale branku minula.

61:59
    Bustin a Polesný se pokusili o kombinaci. Nicméně Polesného střelu Bohuš zlikvidoval.

63:00
    Čtvrtníček zkusil z úhlu prověřit Bohušovu pozornost, střela šla ale vedle levé tyče.

64:00
    Medvědi drží kotouč u svých hokejek, šance ale nepřichází.

64:20
    Florek se dostal před Bohuše, ten předvedl jistý zákrok a stále tak zůstává vše otevřené.