Jekatěrinburg – Ufa 1:0 (kon.) | Magnitogorsk – Novosibirsk 0:2 (kon.) | CSKA Moskva – Chabarovsk 5:0 (kon.)
Riga – Vladivostok 2:0 (kon.) | Minsk – Čerepovec 1:2 (po pr.) | Dynamo Moskva – Jaroslavl 0:3 (kon.)
Omsk – Barys 5:3 (kon.) | HC Slovan – Kunlun 4:3 (po pr.)
Metallurg Magnitogorsk
0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
HC Sibir Novosibirsk
Neděle 14.10.2018, 14:00 • Arena Metallurg • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Vítám tu všechny milovníky kvalitního hokeje! V rámci nedělního programu KHL se utkají také celky Metallurgu Magnitogorsk a Sibiru Novosibirsk. Magnitka je velkým favoritem zápasu, vždyť nastoupí proti týmu, který v dosavadním průběhu ročníku dokázal zvítězit pouze dvakrát.

HK Sibir Novosibirsk:
    Sibir začátek sezóny opravdu nechytl. Začal ji dvanácti porážkami v řadě a tuto nelichotivou sérii protrhl až na ledě Viťazu. Poté hráči Novosibirsku potěšili také své fanoušky, před nimiž zdolali 6:3 Rigu, ovšem z posledních dvou utkání už uhráli jediný bod. Naposledy padli 1:4 v Jekatěrinburgu. Sibir má tak na kontě pouhých 5 bodů a je nejhorším mužstvem v celé KHL.

Metallurg Magnitogorsk:
    Z Magnitogorsku sice odešel Jan Kovář, ale i tak zůstává tento celek pro českého fanouška velmi zajímavým. Od české reprezentace se na jeho lavičku totiž přesunul kouč Josef Jandač. Tým pod jeho vedením nasbíral v 17 zápasech 22 bodů a v tabulce Východní konference mu patří páté místo. Sérii šesti vítězných zápasů, která následovala po ne úplně přesvědčivém vstupu do sezóny, Magnitce naposledy ukončil Jekaterinburg, který na jejím ledě vyhrál 4:1.

Sergej Mozjakin – 17b (7+10)
    Matt Ellison – 15b (4+11)
    Wojtek Wolski – 14b (6+8)

Brankáři:
    Vasilij Košečkin – 11 zápasů, průměr 2,23, úspěšnost 92,3 %
    Arťom Zagidulin – 9 zápasů, průměr 2,68, úspěšnost 90,5 %

V loňské sezóně se tyto celky utkaly dvakrát. Magnitka zvítězila 2:1 na ledě Novosibirsku a doma pak soupeře zdolala 3:2 po nájezdech.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Zagidulin) – J. Birjukov (A), Antipin, Běreglazov, Rylov, Vereščagin, Matuškin, Bobrjašov – Wolski, Ellison, Varfolomejev – Pakarinen, Rasmussen, Dorofejev – Čibisov, Ljubimov, Jazkov – Timkin (A), Kaletnik, Platonov – Djukarev.

HK Sibir Novosibirsk: D. Taylor (Krasikov) – Loginov (A), K. Alexejev (A), Savčenko, Vorobej, Demidov, Morozov, Ignatovič, Naumov – Bertrand, Dugin, Sajustov – Michajlov, V. Komarov, Kazakov – Šarov, Romancev, A. Jakovlev – Tkačenko, J. Bodrov, Pešechonov.

Rozhodčí: Naumov, Gamalej – Otmachov, Judin.

00:01

00:13
    Domácí si hned vytvořili velkou šanci! Po přihrávce Wolského nedostal puk přes položený beton brankáře Taylora Matt Ellison.

00:54
    Tlak Metallurgu je v úvodu velký. Domácí nechtějí proti nejhoršímu týmu soutěže nic podcenit.

02:17
    Djukarev našel křížným pasem Viktora Antipina, který najížděl na hostujícího gólmana z levé strany. Taylor zasáhl levým ramenem!

02:36
    Na druhé straně se dostal za záda domácí obrany Pavel Tkačenko. Byl ale přeci jen tísněn a bekhendem tak nezasunul puk za záda Košečkina. Utkání začalo pořádně zostra.

03:22
    Po buly vypálil Pavel Dorofejev, Taylor schoval puk ve výstroji.

04:18
    Velká šance hostí! Po zpětné přihrávce Jakovleva zakončoval z první Alexandr Šarov. Mířil dobře, ovšem Košečkin zakročil ukázkovým semaforem!

05:33
    Otevřený hokej pokračuje. Hra se přelévá ze strany na stranu.

05:58
    Hosté se dopustili zakázaného uvolnění.

06:18
    Další icing Sibiru. Hra se tedy vrací před Dannyho Taylora.

07:34
    Roman Ljubimov podrazil jednoho z protihráčů a hosté si tak zahrají přesilovku!

08:10
    Hosté se v přesilovce zatím nemohou usadit v útočném pásmu.

09:00
    Se střelou od modré čáry si poradil Košečkin, který přerušil hru.

09:15
    Domácí vyhazují.

09:35
    Domácí jsou v plném počtu, oslabení odehráli velmi dobře.

10:07
    Hned dvakrát střílel Vladislav Kaletnik. Ani jeden z jeho pokusů však neprošel až na branku soupeře.

10:59
    Ze strany Sibiru to zatím není špatný výkon. Hosté dobře bruslí a ukazují, že nejsou zase tak neškodní, jak napovídá tabulka soutěže.

11:52
    Domácí to v útočném pásmu překombinovali. Novosibirsk tak mohl dostat puk do bezpečí.

12:20
    Po velmi ofenzivním začátku se už hra uklidnila. Oba celky zpevnily obrany.

12:45
    Máme tu druhou reklamní přestávku v první třetině.

13:59
    Hosté chybovali za brankou a puk se tak odrazil k Pavlovi Dorofejevovi. Ten byl ale možná překvapen a zblízka trefil jen Taylora!

14:54
    Domácí málo střílejí. Matt Ellison jel proti brance z levé strany, ale ještě nahrával. I poté se hráči Metallurgu zaháněli zbytečnými nahrávkami.

15:12
    Po přihrávce zpoza branky se v dobré příležitosti ocitl Pavel Varfolomejev. Zblízka poslal kotouč jen do těla Dannyho Taylora, který ho následně zalehl.

15:43
    Andrej Čibisov se protáhl do zakončení z pravé strany. Puk z Taylora nejprve vypadl, ale hostující brankář se stačil včas zorientovat a chytil ho ještě před brankovou čarou!

16:35
    Útočnou akci domácích doplnil na levém křídle obránce Jevgenij Birjukov. Do jeho střely však vložil hokejku protihráč.

17:15
    Alexej Běreglazov od modré nahazoval puk na hostující branku. Taylor ho vyrazil před sebe a o zbytek se postarali jeho obránci.

17:49
    Domácí mají v posledních minutách územní převahu, která přinesla i několik příležitostí. Danny Taylor však stále drží čisté konto.

18:06
    Zahrozili také hosté! Po nahrávce Bertranda zakončoval z levé strany Jegor Dugin, který však branku soupeře těsně minul!

18:16
    Taylor zlikvidoval bekhendový pokus Varfolomejeva. Následně se strhla před brankou šarvátka, za kterou jsou potrestáni za hrubost Matt Ellison a Jegor Dugin. Hrát se bude 4 na 4.

19:00
    Začíná poslední minuta první třetiny.

19:26
    Romancev přidržel puk za vlastní brankou. Hosté nikam nepospíchají.

19:50
    Z levého kruhu střílel domácí obránce Jakov Rylov. Trefil pouze bránícího soupeře.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina gól nepřinesla. Začátek utkání přitom přinesl ofenzivní smršť se šancemi na obou stranách, ovšem brankáři dokázali vše pochytat. Poté se hra uklidnila a až v posledních pěti minutách se nadechli k náporu favorizovaní domácí. Ti ale nedokázali žádnou ze svých příležitostí zužitkovat.

20:32
    Z dobré pozice střílel Vladislav Kaletnik. Taylor jeho střelu vyrazil.

20:47
    Na druhé straně zahrozil Dugin. Ani on gól nevstřelil.

21:57
    Spoustu prostoru měl před sebou na pravé straně útočné třetiny Danil Romancev. Ani nadvakrát však nepřekonal Košečkina.

22:51
    Domácí si vytvořili závar před Taylorem. Jevgenij Timkin však puk za brankovou čáru nedostal.

23:44
    Průnik Francouze Charlese Bertranda zastavila domácí obrana včas. Zaútočit může Metallurg.

24:13
    Domácí se ale daleko nedostali a tak opět hrozil Bertrand. Ten dostal přihrávku mezi kruhy od Tkačenka a sám se ještě snažil dorážet vlastní střelu. Vše řeší přikrytím kotouče Košečkin.

24:38
    Hosté pokračují v solidním výkonu, který nenapovídá, že by měli být nejhorším týmem soutěže.

25:10
    Teď ale domácí přitlačili soupeře! Několikrát chybělo málo, aby se se někdo z hráčů Metallurgu dostal v dobré střelecké pozici ke kotouči. Nakonec se dostal ke střele až Birjukov a Taylor proti němu dobře povyjel.

25:29
    Před Taylorem nyní neuspěl Roman Ljubimov, který trefil tělo přesouvajícího se gólmana Sibiru!

26:28
    Z levého kruhu pálil Jegor Dugin. Domácí branku netrefil.

27:36
    Hra se teď odehrává ve středním pásmu. Čekání na gól tak pokračuje.

28:05
    Domácí měli na ledě hned šest hráčů! Uvidíme přesilovku Sibiru.

28:53
    Přesilovka hostí dlouho plynula bez jediné střely. Teď to zkoušel Viktor Komarov, ale ten netrefil branku.

29:32
    Domácí se osvobozují.

29:46
    Alexander Šarov pálil z levého kruhu a Košečkin už musel zasahovat.

30:06

30:21
    Domácí rozpoutali zajímavý závar před brankou soupeře. Taylor ale odolal.

31:07
    Střed útočného pásma se otevřel před Maximem Matuškinem, který tak udělal pár kroků dopředu a vypálil. Kotouč je ve výstroji dobře chytajícího Dannyho Taylora.

31:28
    Pavel Varfolomejev se protáhl dopředu po pravém křídle. Jeho přihrávka ale neprošla až před branku.

32:16
    Nástřel Dorofejeva jen prolétl kolem hostujícího brankoviště. Hosté stále drží bezgólový stav na ledě favorita.

32:34
    Danny Taylor měl před dotírajícím Dennisem Rasmussenem problém přikrýt puk, ale nakonec to ještě před brankovou čarou dokázal!

32:48
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Maxim Kazakov – 2 min., krosček).

33:52
    Domácí by měli v přesilovce zvýšit četnost střelby, zatím si jen nahrávají.

34:06
    Střelu od modré tečoval před Taylorem, tuším, Pavel Dorofejev, ale hostující gólman stačil zareagovat!

34:40
    Hosté vyhazují.

34:49
    Sibir je v plném počtu.

35:05
    Zakázané uvolnění hostí. I pět minut před koncem druhé části trvá bezbrankový stav.

35:33
    Nikita Michajlov s kotoučem vybruslil na osu hřiště, odkud zápěstím těsně minul domácí branku!

36:53
    Pavel Tkačenko zakončoval z levého kruhu z otočky, ovšem branku minul. Domácí pak otočili hru směrem na druhou stranu a nepříjemnou tečovanou střelu musel nadvakrát likvidovat Taylor.

37:57
    Domácí nemohou jen bezhlavě útočit. Sibir se totiž snaží odpovídat na každou akci soupeře vlastní útočnou snahou.

38:40
    Co teď hostům chybělo! Puk zůstal ležet před Košečkinem, který o něm chvíli nevěděl a toho se snažil využít Viktor Komarov. Ten přes veškerou snahu nedotlačil přes betony gólmana Metallurgu kotouč za brankovou čáru.

39:11
    Závěr třetiny patří hostům! Tkačenko našel před brankou nepokrytého Jevgenije Bodrova, který bekhendem nezvedl puk nad levý beton Košečkina!

39:39
    Rána Vladislava Naumova domácí branku minula. Svěřenci Josefa Jandače se v závěru druhé části jen brání!

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ani 40 minut hry gól nepřineslo. A nemůžeme říci, že by to dnes bylo ze strany Sibiru jen o defenzivě. Hosté totiž dokáží před Košečkinem hodně zlobit a zejména v závěru druhé části měl brankář Magnitogorsku co dělat, aby uhájil čisté konto. Na druhé straně je bezchybný také Danny Taylor, jenž Novosibirsk rovněž několikrát podržel. Domácí trenér Josef Jandač určitě nemůže být s hrou svých svěřenců spokojen.

40:11
    Hosté zaskočili soupeře aktivním nástupem do třetí třetiny a za Košečkinem zvonila po střele Pavla Tkačenka tyčka!

40:53
    Osmělili se také domácí. Rasmussenovu ránu vyrazil Taylor.

41:04
    Další zákrok Taylora, který přerušil hru po střele od modré čáry.

41:56
    Nahození od modré čáry se ještě snažil tečovat Alexej Jakovlev. Puk ale končí v lapačce Košečkina.

43:05
    Dlouhý pobyt v útočném pásmu domácím zatím nic nepřinesl. Schází střelba.

43:35
    Tohle šance byla! Přihrávka z rohu kluziště našla Vladislava Kaletnika, který zblízka nenasměroval puk za Taylora!

44:26
    Hosté kontrují vlastní aktivitou v útočné pásmu a opět ukazují, že jen nebrání výsledek.

44:57
    Z vrcholu pravého kruhu střílel Roman Savčenko. Jeho pokus byl zablokován.

45:25
    To je neskutečné! Šarov projel až před Košečkina a ještě kotouč předkládal Danilovi Romancevovi před prázdnou branku. Za již překonaného Košečkina dokázal zaskočit spoluhráč, který puk odrazil do bezpečí zřejmě nožem od brusle!
    45:25 Romancev neuspěl po přihrávce Šarova před odkrytou brankou.

46:08
    Taylor nyní schoval puk ve své výstroji. Je tu reklamní přestávka.

46:57
    Tenhle zápas může rozhodnout i jediný gól! Teď ho mohl dát Pavel Dorofejev, který se z pravé strany natlačil před branku a forhendem se snažil zasunout puk za Taylora. Ten mu v tom zabránil pravým betonem!

47:23
    Další šance domácích! Opět u toho byl Dorofejev, jehož bekhendovou střelu vyrazil Taylor k Dennisovi Rasmussenovi, proto jehož dorážce se také stačil přesunout. Kotouč pak zůstal někde pod jeho betony!

48:39
    Domácí se probouzejí a začínají tlačit. Střela Bobrjašova z ostrého úhlu skončila v lapačce Dannyho Taylora.

49:23
    První lajna Sibiru uklidnila hru a podržela puk daleko od své branky.

49:49
    Sibir právě vstřelil branku!
    Domácí hrubě chybovali ve středním pásmu a pustili tak do úniku MAXIMA KAZAKOVA! Ten najížděl na Košečkina z pravé strany a zamířil mezi jeho betony. Hosté tedy otevírají skóre utkání! Bez asistence.
    49:49 Maxim KAZAKOV - 0:1

50:02
    Tohle je pro domácí velmi nepříjemné. Mají deset minut na to, aby odvrátili blamáž.

51:16
    Kaletnik neprojel přes střední pásmo a do šance se tak naopak dostal Pavel Tkačenko. Ten střílel přes obránce a pak ještě dorážel. Domácí podržel Košečkin.

52:23
    Vstřelený gól hosty ještě povzbudil. Střelu Ilji Morozova od modré vyrazil Košečkin hrudí.

53:07
    Šikovné vyhození hostů, které směřovalo přímo na Košečkina. Ten tak musel hrát.

53:32
    Rána domácího obránce od modré nadělala Taylorovi problémy. Hostující gólman vyrazil puk jen před sebe, ale nikdo z útočníků Metallurgu se k dorážce nedostal.

54:42
    Nepříjemná střela Vereščagina od levého mantinelu směřovala na vzdálenější tyčku. Taylor si s ní poradil a dokázal puk vyrazit.

55:52
    Hosté drží senzační výsledek i čtyři minuty před konce. Že by si připsali třetí výhru v sezóně?

56:09
    Taylor jistým zákrokem přerušil hru. Následuje reklamní přestávka.

56:17
    Protiútok Sibiru táhl Šarov. Jeho střela z pravého kruhu byla zablokována.

56:39
    Košečkin musel podržet puk v lapačce po střele Pavla Vorobeje. Hosté ušetří další cenné sekundy.

57:41
    Čas nadále utíká a hosté soupeře stále nepouštějí k většímu náporu.

57:56
    Josef Jandač si dvě minuty před koncem třetí třetiny vyžádal oddechový čas.

57:56
    Košečkin už zůstane na střídačce, domácí to tedy zkusí bez brankáře!

58:03
    Hosté power-play soupeře rychle trestají! Běreglazov se na modré zoufale snažil udržet útočné pásmo, ale odehrál puk jen k DANILOVI ROMANCEVOVI, který z vlastní obranné třetiny trefil odkrytou klec soupeře. Bez asistence.
    58:03 Danil ROMANCEV - 0:2

58:18
    Domácí opět hrají bez gólmana!

59:01
    Poslední minuta třetí třetiny!

59:19
    Šarov podržel puk v rohu za domácí brankou. Tohle už je pro Magnitogorsk kritické.

59:42
    Ještě zakázané uvolnění Sibiru.

Na dnešní zápas nebude Josef Jandač rozhodně vzpomínat v dobrém! Jeho svěřenci totiž podlehli nejhoršímu týmu soutěže 0:2 a Sibir si tak připsal teprve třetí výhru v sezóně. Hosty ale musíme pochválit za velmi sympatický výkon. Nehráli žádného zanďoura, ale snažili se s Magnitkou hrát vyrovnanou partii, což se jim i dařilo. Ve třetí třetině se navíc Novosibirsk prosadil i střelecky. V 50. minutě využil chyby soupeře ve středním pásmu Maxim Kazakov, který samostatný únik zakončil střelou mezi Košečkinovy betony a skóre pak zpečetil při domácí power-play Danil Romancev.