Toronto – Los Angeles 4:1 (kon.) | Montreal – Detroit 7:3 (kon.) | Ottawa – Dallas 4:1 (kon.)
Nashville – Minnesota 4:2 (kon.)
Toronto Maple Leafs
4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Los Angeles Kings
Úterý 16.10.2018, 01:30 • Scotiabank Arena, Toronto • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování National Hockey League! V noci z pondělí na úterý nabídne nejlepší hokejová liga světa celkem čtyři zápasy. Zde budete moci sledovat duel mezi týmy Toronto Maple Leafs a Los Angeles Kings. Úvodní vhazování bude ve Scotiabank Areně vhozeno v 01:30! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.

TORONTO MAPLE LEAFS

Maple Leafs prožívají velmi úspěšný vstup do sezony 2018/2019. Po šesti odehraných zápasech mají na svém kontě bilanci 5-1-0, přičemž se ziskem 10 bodů vévodí tabulce Atlantické divize a Východní konference.

Doposud poslední zápas odehráli hokejisté Toronta minulou neděli, 14. října, na ledě Washingtonu Capitals. Obhájce Stanley Cupu přitom porazili 4:2, když se postupně prosadili útočníci Kasperi Kapanen, Pär Lindholm, Josh Leivo a Auston Matthews.

Svěřenci Mikea Babcocka dnes v noci zahájí proti Kings třízápasový homestand.

LOS ANGELES KINGS

Kings se na začátku sezony prozatím drží na čtvrtém místě Pacifické divize a na devátém místě Západní konference. Po pěti odehraných zápasech mají bilanci 2-2-1 a pět bodů.

V sobotu, 13. října, Králové prohráli na ledě Ottawy Senators 1:5. Jejich jedinou branku přitom vsítil v 36. minutě utkání útočník Trevor Lewis.

Los Angeles dnes v noci zakončí na ledě Maple Leafs čtyřzápasový trip.

STATISTICKÉ POROVNÁNÍ DNEŠNÍCH SOUPEŘŮ
    (Statistiky: National Hockey League – Sezona 2018/2019)

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Příjemnou úterní noc! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání NHL mezi týmy Toronto Maple Leafs a Los Angeles Kings.

Toronto Maple Leafs: Sparks (McAdam) – Rielly (A), Hainsey, Gardiner, N. Zajcev, Dermott, Ožiganov – Marleau (A), Matthews, Kapanen – Hyman, Tavares (A), Marner – P. Lindholm, Kadri, Co. Brown – A. Johnsson, F. Gauthier, Leivo.

Los Angeles Kings: J. Campbell (Budaj) – Forbort, Doughty (A), Muzzin, Martinez, Fantenberg, Phaneuf – Iafallo, Kopitar (C), Kovalčuk – Pearson, Kempe, Toffoli – N. Thompson, Amadio, J. Carter (A) – Clifford, Anderson-Dolan, Lewis.

Rozhodčí: Wes McCauley, Dean Morton – Andrew Smith, Libor Suchánek.

LAK: J. Campbell – Forbort, Doughty – Iafallo, Kopitar, Kovalčuk

Zahajovací formace obou mužstev stojí na modrých čarách, ve Scotiabank Areně zazní americká a kanadská státní hymna.

Hymny jsou minulostí, utkání mezi Maple Leafs a Kings začne co nevidět.

Na vhazování se do středového kruhu staví Matthews a Kopitar, jdeme na to!

00:01

00:03
    Úvodní buly ovládli hokejisté Los Angeles.

00:34
    Nahození od modré čáry v podání domácího Gardinera, Campbell zapisuje první zákrok.

00:46
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Leafs otevírají po 46 vteřinách hry skóre dnešního utkání! Prosazuje se zpoza brány, poněkud s velkým štěstím – odrazem o brankáře Campbella, KASPERI KAPANEN. Pro finského útočníka třetí gól v letošní sezoně, 1:0! Asistence: Jake Gardiner, Auston Matthews.
    00:46 Kasperi KAPANEN - 1:0

01:02
    Rázem mohlo být srovnáno! Toffoli ale nastřelil z pravé strany pouze brankovou konstrukci.

01:09
    Ofsajd domácího mužstva.

01:36
    Torontu odpískána hra vysokou holí.

01:38
    Vhazovalo se ve střední třetině, poblíž trestné lavice hostů.

02:14
    Kings nevyšel přechod do útočného pásma, čároví odpískali postavení mimo hru.

02:38
    Kempe to zkoušel na Sparkse z ostrého úhlu, avšak příliš nepochodil.

03:09
    Doughty našel Amadia, jeho následná střela ale brankáře Javorových listů neohrozila.

03:42
    Carterovo nahození z neutrální zóny, Sparks bez problémů vyráží do rohu.

04:15
    Lewis projel s pukem do útočného pásma a následně také z pravého kruhu pro vhazování také vyzkoušel Sparkse.

04:23
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Kyle Clifford – 2 min., vysoká hůl).

04:23
    Domácí si zahrají první přesilovou hru dnešního utkání. Vhazuje se po levici Campbella.

04:32
    Kings se daří hned na úvod oslabení dostat kotouč pryč z obranné zóny.

05:24
    První polovina z Cliffordova trestu je minulostí.

05:51
    Střelecký pokus Leiva z pravé strany zablokován Thompsonem, Campbell tak bez práce.

06:20
    Campbell má kotouč ve své moci, do návratu Clifforda zbývají už pouze tři vteřiny.

06:23

06:28
    Zakázané uvolnění v podání hokejistů Los Angeles.

06:33
    Touš si to namířil mimo hrací plochu. Proběhnout bude moci první reklamní přestávka.

06:33
    Konec reklamní přestávky, Tavares a Thompson na vhazování po levici Campbella.

06:41
    Střely na bránu: 5 – 2

07:14
    Muzzinova střela z pravé strany provětrala Sparksovu lapačku.

07:30
    Další útočná snaha Kings končí ofsajdem.

07:40
    Doughty přihrával před bránu do ohně Kovalčukovi, Sparks se musel míti na pozoru.

08:14
    Na druhé straně nahazoval od levého mantinelu na bránu Kadri, Campbell ale vyrazil puk svou holí.

08:45
    Phaneuf zablokoval střelecký pokus Browna, Campbell tak tentokrát zasahovat nemusel.

09:39
    Ožiganov s kotoučem za vlastní bránou, oba týmy prostřídávají své formace.

09:58
    Jsme těsně před polovinou první třetiny, Maple Leafs vedou doma nad Kings zásluhou Kapanena 1:0.

10:12
    Kotouč mezi diváky, na řadu přichází druhá reklamní přestávka.

10:12
    Zpět do akce! Vhazuje se v neutrální zóně, poblíž trestné lavice domácích, mezi hole Matthewse a Kopitara.

11:06
    Muzzin vystřelil od modré čáry, Sparks vyrazil pouze před sebe.

11:31
    Tavares a Marner se dostali do situace 2 na 1. Ohrozit Campbella se jim ovšem nakonec vůbec nepodařilo.

12:19
    Pěkná individuální akce v podání Kadriho. Jeho střela z mezikruží jen těsně minula levou tyč.

12:50
    Kings vyhodili přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

12:57
    Další icing hostujících hokejistů.

13:35
    Prudká střela od Kovalčuka, Sparks vyrazil svou vyrážečkou do ochranné sítě.

13:40
    Ihned po vyhraném vhazování Kopitara střílel od modré Doughty, Sparks ovšem nyní bez práce.

14:06
    Střely na bránu: 5 – 8

14:20
    Kadriho pokus byl zablokován Martinezem.

14:56
    Kings zatím ve Scotiabank Areně prohrávají 0:1, jsou však o něco lepším celkem.

15:14
    Hra přerušena pro ofsajd hokejistů Los Angeles, následuje reklamní přestávka.

15:14

15:59
    Johnssonova střela z pravého kruhu, Campbell ponechává puk pod svou rukavicí a hru přerušuje.

16:40
    Útočná akce Iafalla neměla dlouhého trvání, kupředu mohou zase domácí.

16:59
    Čároví pískají zakázané uvolnění Kings, vhazovat se tak za moment bude před Campbellem.

17:35
    Kempe zkoušel štěstí z otočky od modré čáry, Sparkse ale neohrozil.

18:11
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Adrian Kempe – 2 min., držení).

18:11
    Závěr první třetiny a druhá početní převaha pro domácí tým. Vhazuje se po pravici Campbella.

18:25
    Marnerovu střelu z pravé strany ještě dorážel z předbrankového prostoru Tavares, Campbell ovšem odolal.

19:01
    Ohlášena byla poslední minuta úvodní periody.

19:10
    Matthews střílel z levého kruhu nepřesně.

19:38
    Domácí využívají přesilovku a 22 vteřin před koncem první třetiny jdou do dvoubrankového vedení! Střelu PATRICKA MARLEAUA z úhlu si srazil do vlastní brány bruslí obránce Doughty. Zkušený útočník Toronta jinak zapisuje první gól v sezoně 2018/2019, 2:0! Asistence: Josh Leivo, Jake Gardiner.
    19:38 Patrick MARLEAU - 2:0

19:45
    Ihned po vhazování tu máme icing Los Angeles.

19:58
    V první třetině už nic dalšího neuvidíme.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Po 1. třetině: Maple Leafs vs Kings 2:0

Úvodní dvacetiminutovka utkání mezi Maple Leafs a Kings je minulostí. Domácí hokejisté přitom vedou po gólech útočníků Kasperiho Kapanena a Patricka Marleaua 2:0. Sledujeme ovšem zatím naprosto vyrovnaný duel.

Trestné minuty: 0 – 4

Oba týmy se vrátily zpět na led Scotiabank Areny, prostřední část začne za několik málo okamžiků.

20:01

20:14
    K první střele ve druhé třetině se dostal Kovalčuk, Sparks byl ale pozorný a vyrazil.

20:44
    Z pravé strany to zkusil Iafallo, gólman Toronta znovu připraven na správném místě.

21:14
    Icing domácích hokejistů.

21:19
    Střelecký pokus Martineze od modré čáry zablokován před Sparksem.

22:05
    Pokus Lindholma z pravé strany neprošel na Campbellovu bránu.

22:46
    Nepřesná rozehrávka hostů, čároví jsou nuceni odpískat zakázané uvolnění.

23:38
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Králové se dostávají na dostřel! Po dobré bekhendové přihrávce Iafalla z mezikruží se trefuje mezi Sparksovy betony střelou z první ILJA KOVALČUK. Ruský forvard si připisuje druhou trefu v této sezoně, 1:2 z pohledu Los Angeles! Asistence: Alex Iafallo, Derek Forbort.
    23:38 Ilja KOVALČUK - 2:1

23:45
    Králové vyhodili na icing.

24:14
    Střela Matthewse z levého kruhu trefila Campbella do masky, hra je přerušena.

24:14
    Vše v pořádku, vhazuje se po pravici brankáře Kings.

25:09
    Střelecký pokus Kempeho z levé strany, Sparks hru přerušuje.

25:37
    Na druhé straně to zase zkusil Brown, Campbell ale nakonec mohl zůstat v klidu.

26:29
    Gauthier vystřelil od modré čáry, minul ovšem tři tyče.

26:51
    Střely na bránu: 16 – 13

27:34
    Po střele Forborta ještě zkoušel štěstí Kopitar, Sparks ale v obou případech bez zásahu.

27:58
    Už delší dobu se hraje bez přerušení.

28:13
    Kings nyní přidali a okupují útočné pásmo.

28:23
    Velmi dobrá příležitost pro Toffoli, který střílel nebezpečně z mezikruží! Skóre ale zůstává díky výbornému zákroku Sparkse neměnné.

28:32
    3:1 pro Javorové listy! MITCHELL MARNER těžil ze skvělé práce Hymana a ze skvělé přihrávky Tavarese. Jeho čtvrtý gól, jedenáctý bod v sezoně! Asistence: John Tavares, Zach Hyman.
    28:32 Mitchell MARNER - 3:1

29:05
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Mitchell Marner – 2 min., sekání).

29:05
    První početní výhoda Los Angeles začne ale až po reklamní přestávce.

29:05
    Hyman a Kopitar na vhazování po pravici Sparkse, přesilovka Kings může začít.

29:38
    Střelecké pokusy Doughtyho i Kopitara byly zablokovány.

30:06
    Začíná druhá minuta z Marnerova trestu.

30:52
    Prudká střela od Toffoliho trefila pouze Riellyho, Sparks tak opět zasahovat nemusel.

31:05

31:08
    Hra přerušena, na řadě je další reklamní přestávka.

31:08
    Můžeme pokračovat. Na vhazování po levici Sparkse se staví Tavares a Thompson.

31:28
    Fantenbergova střela z pravé strany, Sparks vyráží svou vyrážečkou.

32:01
    Odehráno 32 minut. Maple Leafs vedou doma nad Kings o dva góly, 3:1.

32:11

32:11
    Druhá přesilová hra pro hosty. Dočkáme se snížení?

32:58
    Kings se zatím nedaří dostat do nějaké šance.

33:18
    Kopitar našel mezi kruhy Cartera, jeho střelu bez přípravy ale Sparks zlikvidoval.

33:27
    Další střela od Cartera, gólman Toronta ale opět úspěšný.

34:07
    Phaneuf vypálil od modré z první, netrefil ovšem bránu.

34:11

34:29
    5 minut a 31 vteřin před konce druhé třetiny proběhne další z reklamních přestávek.

34:29
    Konec reklamní přestávky, Matthews a Thompson na vhazování po pravici Sparkse.

34:31
    Thompsona nakonec nahradil Kempe.

35:02
    Doughtyho střela bez přípravy z pravé strany, Sparks předvedl pro diváky velmi efektivní zákrok lapačkou!

35:11
    Střely na bránu: 17 – 21

35:55
    Sparks zastavil šanci Fantenberga, hra je přerušena.

36:35
    Rozehrávka hostů postrádala přesnost, pískáno je čárovými zakázané uvolnění.

37:03
    Matthewsova střela, Campbell dokázal vyrazit levým betonem.

37:57
    Na opačné straně kluziště vystřelil od modré čáry Martinez, Sparkse ovšem nezaměstnal.

38:30
    Střelecký pokus Kopitara ze středu útočného pásma se také neujal.

39:01
    Hlasatelem ohlášena poslední minuta prostředního dějství.

39:48
    Hyman přihrával před bránu na Kadriho, avšak nepřesně.

39:59
    Do šaten se půjde za stavu 3:1 pro domácí Javorové listy.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Po 2. třetině: Maple Leafs vs Kings 3:1

Čtyřicet minut utkání mezi Maple Leafs a Kings je za námi a domácí si stále drží dvougólový náskok. Skóre je ovšem nyní 3:1. Ve 24. minutě se nejprve podařilo snížit útočníkovi Ilju Kovalčukovi. Ve 29. minutě poté skóroval útočník Mitchell Marner. I nadále platí, že sledujeme vyrovnaný zápas.

Statistiky po druhé třetině

Střely na bránu: 18 – 24
    Zablokované střely: 13 – 11
    Hity: 22 – 21
    Přesilová hra: 1/2 – 0/2
    Trestné minuty: 4 – 4

Hokejisté Toronta a Los Angeles jsou zpět na ledové ploše. Závěrečná, třetí dvacetiminutovka bude zahájena za malou chvíli!

40:01

40:16
    Zajcev střílel od modré čáry mimo Campbellovu bránu.

40:35
    Na druhé straně vystřelil Pearson, avšak ani Sparks na úvod zasahovat nemusel.

41:09
    Ofsajd Javorových listů.

41:32
    Nahození Amadia z pravé strany, jednoduchý zákrok pro Sparkse.

42:10
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Frédérik Gauthier – 2 min., hákování).

42:10
    Třetí početní převaha pro Kings. Podaří se jim konečně uspět?

42:14
    Kotouč míří ihned po vhazování do střední třetiny.

42:50
    Hyman zkoušel zaútočit při vlastním oslabení, jeho střela z pravé strany byla ovšem zablokována Doughtym.

43:11
    První polovina z přesilovky Los Angeles je minulostí, Sparks zatím bez práce.

43:30
    Phaneuf střílel od modré čáry, gólman domácích schoval touš ve svém náručí.

44:10

44:11
    Králové i nadále zůstávají v sezoně bez vstřelené branky při přesilové hře.

44:56
    Postavení mimo hru v podání Kings.

45:25
    Muzzinovo nahození od modré čáry skončilo na zadním mantinelu.

45:56
    Střely na bránu: 18 – 27

46:10
    Zakázané uvolnění Toronta, vhazovat se tak bude v jeho obranné zóně.

46:26
    Dermott vystřelil od modré z první, Campbell ale zasahovat nemusel.

47:07
    Také Gardinerova střela na gólmana Los Angeles neprošla.

47:11
    Kotouč v ochranné síti za Campbellovými zády, proběhne první reklamní přestávka ve třetí třetině.

47:11
    Zpět do akce! Vhazuje se mezi hole Matthewse a Kopitara po levici Campbella.

47:45
    Domácí hokejisté přidávají čtvrtý gól! Po pěkné kombinaci a přihrávce od Matthewse překonává brankáře Campbella bekhendem z těsné blízkosti KASPERI KAPANEN. Finův druhý gól v utkání, 4:1! Asistence: Auston Matthews.
    47:45 Kasperi KAPANEN - 4:1

48:49
    Carterova střela z levé strany zablokována vysoko nad, do ochranné sítě.

48:53
    Po vhazování vystřelil od modré Phaneuf, Sparks vyrazil betonem.

49:50
    Nacházíme se těsně před polovinou třetí třetiny a Maple Leafs mají k dispozici třígólový náskok. Nad Kings doma vedou konkrétně 4:1.

50:03
    Skóre se nyní pokoušel změnit Clifford a po něm ještě Anderson-Dolan. Sparks a jeho spoluhráči ovšem dokázali odolat.

50:03
    Po přerušení následuje reklamní přestávka.

50:03
    Pokračujeme. Vhazování po levici Sparkse.

51:42
    Dvě dobré šance pro Toffoliho, Sparks se ale v obou případech vyznamenal.

51:53
    Bekhend Cartera z levé strany zablokován Zajcevem.

52:25
    Domácí s pukem u vlastní brány, oba trenéři zaveleli ke střídání.

53:22
    Doughty to nyní zkusil individuálně, když projel celé hřiště. Jeho následná střela byla ovšem nepřesná.

53:54
    Také pokus Kovalčuka Sparkse k zákroku nepřinutil.

54:21
    Střely na bránu: 20 – 33

54:57
    Útočná snaha Andersona-Dolana neměla dlouhého trvání, hrají domácí.

55:42
    Maple Leafs mají kotouč na svých holích, přičemž do útoku se už příliš neženou.

56:36
    Leivo pouze odevzdal touš soupeři a společně se spoluhráči míří vystřídat.

57:01
    Necelé tři minuty do konce třetí třetiny, o vítězi máme s tou největší pravděpodobností rozhodnuto.

57:42
    Kovalčuk se obtočil kolem brány soupeře, zakončit se mu ale ideálně nepodařilo.

58:10
    Skvělá příležitost pro Tavarese, Campbell ale jeho bekhend z předbrankového prostoru vychytal.

58:42
    Nyní tu byla šance pro Kadriho, Campbell si však znovu připsal úspěšný zákrok.

58:46
    Ihned po vhazování vystřelil Ožiganov, gólman Kings opět připraven.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny a také celého dnešního utkání.

59:12
    Zakázané uvolnění hostů.

59:31
    Poslední půlminutka hry. Toronto má kotouč na svých holích.

Konečný výsledek: Maple Leafs vs Kings 4:1

Maple Leafs jsou momentálně nejlepším týmem National Hockey League. Dnes zaznamenali druhou výhru v řadě za sebou a po sedmi odehraných zápasech mají na svém kontě bilanci 6-1-0 a 12 bodů.

Kings si dnes naopak připsali druhou prohru po sobě a ze čtyřzápasového tripu si vezou domů pouze dva body za bilanci 1-3-0.

Československá stopa v utkání

Do tohoto utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Martin Marinčin (TOR) – nehrál, zdravý náhradník

Hvězda utkání podle komentátora

Garret Sparks (TOR)

Kvůli absenci Andersena dnes Sparks odchytal druhé utkání v sezoně 2018/2019, celkově pak devatenácté v kariéře. Pětadvacetiletý Američan dokázal zlikvidovat 33 střeleckých pokusů soupeře, přičemž hned několikrát předvedl skvělý zákrok. V důležitých momentech utkání svůj tým podržel.

LAK: PÁ 19. 10. 2018, 04:30: vs NYI

Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek úterní noci! (04:33:54)

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 1. Kapanen (Gardiner, Matthews), 20. Marleau (Leivo, Gardiner), 29. Marner (Tavares, Hyman), 48. Kapanen (Matthews) – 24. Kovalčuk (Iafallo, Forbort)

Rozhodčí: Wes McCauley, Dean Morton – Andrew Smith, Libor Suchánek

Diváci: 19 429