Košice – Nové Zámky 4:0 (kon.) | Trenčín – Orange 20 5:0 (kon.) | MAC Budapešť – Poprad 3:2 (kon.)
MAC Budapešť
3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
HK Poprad
sk Úterý 16.10.2018, 19:00Tipos Extraliga (SR) • 13. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.

Vitajte pri tomto online textovom prenose. Na rade je 13. kolo Tipsport Ligy, v ktorom proti sebe nastúpia MAC Budapešť a HK Poprad. Začiatok tohto stretnutia je naplánovaný na 19:00.

MAC Budapešť:
    Domácim sa zatiaľ v doterajšom priebehu sezóny vôbec nedarí, keď nazbierali iba 11 bodov za 3 výhry a 11 prehier so skóre 31:45. V tabuľke im tak patrí posledná 12. pozícia. V minulom kole cestovali do Nových Zámkov, kde však prehrali v pomere 3:2. Najproduktívnejším hráčom tohto celku je americký hokejista Brown so 14 kanadskými bodmi. Na domácom ľade zvíťazili iba v dvoch dueloch a preto sa budú snažiť zmeniť túto nepriaznivú bilanciu.

HK Poprad:
    Hostia dokázali v 13 stretnutiach tejto sezóny nazbierať 25 bodov za 9 výhier a 4 prehry pri skóre 33:24. To im aktuálne stačí na 5. pozíciu v tabuľke. V minulom kole na domácom ľade privítali Trenčín, ktorému však podľahli 3:0. Najproduktívnejším hráčom Popradu je Svitana s 12 bodmi za 5 gólov a 7 asistencií. Zo šiestich stretnutí na ľade súperov dokázali vyhrať hneď v 3 a aj dnes sa budú snažiť získať nejaký ten bod do tabuľky.

Favoritom tohto zápasu sú hokejisti Popradu, no domáci majú aktuálne dobrú formu, preto si tento duel nenechajte ujsť.

Úvodné zostavy:

MAC Budapešť: Rajna (Bálizs) – Pozsgai, Macaulay, Burt, Garát, Vokla, Dudás, Szabad – Klempa, Brown, Dansereau – Odnoga, Nagy, Terbócs – Orban, Langkow, Bodó – Majoross, Kreisz, Szigeti

HK Poprad: Gračnar (Vošvrda) – Petran, Brejčák, Salija, Ťavoda, Erving, Kozák, Česánek, Fabian – Svitana, Mlynarovič, Belluš – Takáč, Paukovček, Koyš – Abdul, Zagrapan, Bondra – Paločko, Heizer, Macík

Rozhodca: Fridrich, Novák – Synek, Orolin – Kontšek (video).

Oba celky už nastupujú na ľadovú plochu a zápas sa tak o malý okamih začne.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:36
    Oba celky už majú za sebou prvú útočnú akciu, no streleckého zakončenia sme sa zatiaľ nedočkali.

01:29
    Kozák sa snažil niečo vymyslieť v útočnom pásme, no obrancovia domáceho celku dokázali jeho strelu zablokovať.

02:16
    Abdul dobre zakombinoval s Bondrom, no ich zakončenie spoza kruhov skončilo iba na pozornom Rajnovi.

02:54
    Domáci si teraz nerozumeli pri výstavbe útoku a tak sa po ofsajdovom verdikte vhadzuje v strednom pásme.

03:24
    Veľká šanca hostí, v ktorej sa ocitol Brejčák, ktorý však z priestoru medzi kruhmi nedokázal prestreliť pozorného Rajnu.

03:49
    Črtala sa šanca aj pre domáci celok, no tí to v útočnom pásme zbytočne prekombinovali a prichádzajú tak o puk.

04:57
    Za nami už je prvých päť minút tohto stretnutia, v ktorých sme videli len minimum streleckých zakončení.

05:29
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Dudáš – 2 min., podrazenie).

05:48
    Prvá presilová hra v tomto stretnutí patrí hosťom, ktorí sa okamžite dokázali usadiť v útočnom pásme.

06:09
    Belluš sa ocitol úplne osamotený pred bránkoviskom, no jeho strelecký pokus dokázal výborne zlikvidovať brankár domácich.

06:51
    Domáci celok sa v týchto momentoch výborne bráni a poľahky posielajú puk cez všetky čiary.

07:29
    Domáci v plnom počte.

07:56
    Hostia tak nedokázali využiť početnú prevahu, no aj napriek tomu ešte dokázali vybojovať útočné pásmo.

08:41
    Poprad dal gól!

Hostia otvárajú skóre tohto stretnutia. RADOMÍR HEIZER dokázal doraziť do siete puk, ktorý vypadol Rajnovi. Pri tomto góle treba pochváliť aktivitu Macíka, ktorý celú akciu vymyslel.

Asistencie: Paločko, Macík.

09:41
    Hostia sa tak dostávajú do vedenia, keď využili svoju hernú prevahu a my sme zvedaví ako na tento priebeh zareagujú domáci.

10:49
    Budapešť dáva gól!

A je vyrovnané! JARED BROWN si dobre nakorčuľoval do útočného pásma, kde krásnou strelou spomedzi kruhov prekonáva bezmocného Vošvrdu.

Asistencie: Klempa, Vokla.

11:19
    Domácim sa tak podarilo vyrovnať vo veľmi krátkom čase a skóre tohto zápasu je tak znovu nerozhodné.

12:25
    Aktivita hostí bola teraz zastavená ofsajdovým postavením a tak sa hra presťahuje do stredného pásma, kde sa bude vhadzovať.

12:54
    Hostia mohli streliť druhý gól. Krásna spätná prihrávka Takáča na Paukovčeka, no ten z tesnej blízkosti nedokázal prestreliť Rajnu.

13:36
    Tempo zápasu trocha opadlo a tak momentálne nevidíme žiadne gólové príležitosti.

14:42
    Bondra sa v útočnom pásme snažil nájsť Macíka, no jeho prihrávka nebola presná a tak hostia prichádzajú o pásmo.

15:37
    Mlynarovič využil voľný priestor v útočnom pásme, no jeho zakončenie spoza kruhov nemierilo medzi tri žrde.

16:02
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Brown – 2 min., krosček).

16:31
    Poprad má k dispozícii druhú presilovú hru v tomto stretnutí a ihneď sa dokázali usadiť v útočnom pásme.

16:54
    Mlynarovič skúsil šťastie strelou od modrej čiary, no tento pokus nenarobil žiadne problémy pozornému Rajnovi.

17:38
    Teraz to skúšal strelou spoza kruhov Abdul, no Rajna opäť výborne zasiahol a neujali sa ani dorážky od Bondru.

18:02

18:31
    Erving si to dobre naviedol na strelu od modrej čiary, no Rajna mal odkrytý výhľad a dokázal včas zasiahnuť.

19:01
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Brown – 2 min., podrazenie).

19:59
    V závere ešte mali hostia k dispozícii presilovú hru, ktorú aj dokázali využiť, no video-rozhodca gól neuznal, pretože padol tesne po siréne.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

V prvej tretine sme videli po jednom presnom zásahu na oboch stranách. Najskôr sa v 9. minúte presadili hostia, keď skóroval Heizer, no už v 11. minúte domáci vyrovnali vďaka Brownovi.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:48
    Začala druhá tretina, v ktorej majú hostia ešte presilovú hru a boli sme svedkami veľkých šancí na oboch stranách.

21:42
    Hostia sa teraz previnili zakázaným uvoľnením a hra sa tak presťahuje pred bránu Vošvrdu.

22:41
    Erving sa snažil presadiť individuálnou akciou, no jeho snaha nepriniesla presný zásah.

23:34
    Hostia majú puk na svojich hokejkách, no celú akciu musia začať až spoza vlastnej brány.

24:16
    Teraz si dobre do útočného pásma nakorčuľoval Kreisz, no jeho strela z ťažkej pozície si nenašla cestu do siete.

24:40
    Brejčák nahadzoval puk zo stredného pásma a Rajna sa radšej rozhodol tento puk prikryť a prerušiť tak hru.

25:25
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Petran – 2 min., napadnutie).

25:53

Hostia idú opäť do vedenia, keď sa presadili v oslabení. Takáč výborne vybojoval puk, ktorý posunul na úplne voľného PATRIKA KOYŠA, ktorý z pred bránkoviska nedal žiadnu šancu Rajnovi.

Asistencia: Takáč.

26:41
    Hostia tak pridávajú druhý presný zásah a domácim sa v tejto presilovke vôbec nedarí.

27:25
    Hostia v plnom počte.

27:40
    Bondra mohol pridať tretí gól hostí, no v samostatnom úniku mu nevyšla ideálne kľučka na Rajnu a z ťažkej pozície triafa bočnú sieť.

28:34
    Ťavoda sa snažil pred bránou nájsť svojho spoluhráča, no z tejto akcie sa gólového zásahu nedočkáme.

29:13
    Dudás sa dostal do dobrej streleckej pozície, no Brejčák ešte stihol puk zablokovať na ochrannú sieť.

29:54
    Polovica tohto stretnutia je už za nami a hokejisti Popradu stále držia najtesnejší náskok.

30:27
    Salija sa snažil nájsť svojho spoluhráča, ktorý však z ťažkej pozície nedokázal zakončiť presne.

31:43
    Garát sa ocitol v dobrej streleckej pozícii, no jeho zakončenie spoza kruhov našlo iba pozorného Vošvrdu.

32:18
    Klempa to vyskúšal z veľkého uhla a jeho strela narobila problémy Vošvrdovi, ktorý ju však lapačkou dokázal zastaviť.

33:44
    Hra sa v týchto momentoch prelieva z jednej strany na druhú, no ani jeden z celkov si nevie vytvoriť gólovú príležitosť.

34:54
    Snaha domáceho celku bola zastavená ofsajdovým postavením a tak sa hra sťahuje do stredného pásma, kde sa bude vhadzovať.

35:37
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Česánek – 2 min., hákovanie).

35:59
    Druhá presilová hra v tomto zápase pre domácich, no hokejisti Popradu dokázali poslať puk cez všetky čiary.

36:40
    Veľké šance domácich, ktorí však majú trochu smolu pri zakončení a hostia sa tak stále bránia.

37:18
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Brejčák – 2 min., nedovolené bránenie).

37:31
    Nasledovala veľmi krátka početná výhoda o dvoch hráčov, ktorú však domáci hokejisti nedokázali využiť.

38:07
    Stále je tu však presilová hra o jedného hráča, no po zakončení od modrej čiary sa puk ocitol na ochrannej sieti.

38:54
    V týchto momentoch sa hostia dobre bránia poľahky posielajú puk cez všetky čiary.

39:18

39:56
    Záverečná minúta druhého dejstva už nič zaujímavé neponúkla a do šatní tak môžu ísť spokojnejší hokejisti Popradu.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V druhej tretine sme videli jeden presný zásah, o ktorý sa v 26. minúte postaral hosťujúci Koyš, ktorý sa presadil v oslabení.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:34
    Pri puku sú hosťujúci hokejisti, ktorí však musia celú akciu začínať až z hĺbky vlastného pásma.

41:31
    Koyš sa dostával do dobrej pozície, no obrancovia domácich zakročili práve včas a dokázali odvrátiť hroziace nebezpečenstvo.

42:35
    Hra je prerušená a budeme sa sťahovať do pásma Popradu, kde sa bude vhadzovať.

43:19
    Bodó dobre vystihol rozohrávku Popradu, no v dobrej pozícii nedokázal zakončiť a potrestať tak túto chybu.

43:48
    Domáci sa teraz previnili zakázaným uvoľnením a vhadzovať sa tak bude po ľavici Rajnu.

44:15
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Brown – 2 min., sekanie).

44:54
    Hostia budú mať k dispozícii ďalšiu presilovku, keď si na trestnú lavicu išiel sadnúť mimoriadne nedisciplinovaný Brown.

45:39
    Domáci sa však v početnej nevýhode výborne bránia a poľahky posielajú puk von z pásma.

46:15

46:59
    Paukovček sa snažil svojou prihrávkou nájsť svojho spoluhráča, no tej chýbala potrebná presnosť.

47:46
    Tempo zápasu je v týchto momentoch trochu nižšie a sme svedkami len minimá streleckých zakončení.

48:51
    Bondra neuspel v tvrdom súboji pri mantinely a tak sú pri puku domáci hokejisti, ktorí môžu vyraziť do útoku.

49:41
    Bude nasledovať záverečných desať minút tohto stretnutia, v ktorom sú stále vo vedení hokejisti Popradu.

50:39
    Hostia sa dokázali usadiť v útočnom pásme, kde sa však nedostali do streleckého zakončenia.

50:53
    Paločko si dobre nakorčuľoval do útočného pásma, kde aj dokázal zakončiť, no Rajna dobre zasiahol lapačkou.

51:45
    Veľké zmätky pred bránou Vošvrdu, keď sa po zakončení od Bodá puk ocitol niekde pod betónmi hosťujúceho brankára.

52:06

A je znovu vyrovnané. KEEGAN DANSEREAU potrestal chybu hostí pri rozohrávke a strelou spomedzi kruhov, ktorá letela ponad lapačku Vošvrdu strieľa druhý gól domácich.

Asistencia: Pozsgai.

52:57
    Domáci tak dokázali vyrovnať a navyše po zakončení od Szigetiho mohli ísť do vedenia.

53:07

Domáci otáčajú skóre tohto stretnutia. CHRIS LANGKOW ostal nestrážený v priestoroch medzi kruhmi, odkiaľ dokázal poslať puk do siete a domáci sa tak prvýkrát ujímajú vedenia.

Asistencie: Orban, Bodó.

53:36
    61 sekúnd stačilo domácim hokejistom, aby dokázali výsledok tohto zápasu preklopiť na svoju stranu. Sme zvedaví ako na tento vývoj zareagujú hostia.

54:42
    Hostia sa snažia o vyrovnanie, no strela od Saliju neslávila úspech a k dorážkam sa už hostia nedostali.

55:36
    Bude nasledovať záverečných päť minút tohto stretnutia, v ktorom domáci dokázali zvrátiť priebeh zápasu.

56:41
    Belluš to skúsil strelou švihom spoza kruhov, no jeho zakončenie tesne minulo Rajnovu bránu.

57:29
    Fabian sa spätnou prihrávkou snažil nájsť niekoho zo svojich spoluhráčov, no neúspešne.

57:58
    Rajna sa teraz rozhodol prerušiť hru a hostia tak budú mať jednu z posledných šancí na skórovanie.

58:03
    Puk sa ocitol na hráčskej lavici domáceho celku a tak sa vhadzovať bude v pásme Budapešti.

58:03
    Oddychový čas hostí.

58:34
    Dôležitý zákrok Rajnu, ktorý dokázal zlikvidovať strelu od modrej čiary aj napriek tomu, že mal zakrytý výhľad.

59:06
    Záverečný tlak hostí, no ani Takáč s Mlynarovičom nedokázali nájsť recept na dobre chytajúceho Rajnu.

59:51
    V závere ešte prišlo zakončenie Svitanu od modrej čiary, no Rajna si dal pozor a domáci sa tak môžu radovať.

V tretej tretine sme videli dva presné zásahy, o ktoré sa postarali domáci. Najskôr 53. minúte vyrovnal Dansereau a o minútu neskôr o troch bodoch pre domáci celok rozhodol Langkow. To je z mojej strany všetko, prajem vám ešte príjemný zvyšok dňa. (21:32:12)

Pavel Pytliak

Branky a nahrávky: 11. Brown (Klempa, Vokla), 53. Dansereau (Pozsgai), 54. Langkow (Orban, Bodó) – 9. Heizer (Paločko, Macík), 26. Koyš (Takáč)

HK Poprad: Vošvrda (Gračnar) – Petran, Brejčák, Salija, Ťavoda, Erving, Kozák, Česánek, Fabian – Svitana, Mlynarovič, Belluš – Takáč, Paukovček, Koyš – Abdul, Zagrapan, Bondra – Paločko, Heizer, Macík

Rozhodčí: Fridrich, Novák – Synek, Orolin – Kontšek (video)