Orange 20 – Detva 1:3 (kon.) | Žilina – Miskolc 4:1 (kon.)
MsHK Žilina
4:1 (3:1, 1:0, 0:0)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
Čtvrtek 18.10.2018, 17:00 • Tipsport Aréna Žilina. • Tipos Extraliga (SR) • 13. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Čtvrteční utkání 13. kola Tipsport Ligy mezi MsHK Žilina a DVTK Jegesmedvék bude pro oba týmy nesmírně důležité, protože se momentálně pohybují ve spodních patrech slovenské nejvyšší soutěže. První vzájemné utkání letos vyhrál v polovině září na domácím ledě maďarský tým v poměru 6:2, branky vítězů tehdy dávali Magosi, Hajos, Kulmala, Milam, Kiss a Loiseau, čestné trefy poražených zaznamenali útočníci Hvila a Bárta. Uhájí domácí prostředí tentokrát Žilina, nebo se budou radovat opět Maďaři?

Domácí Žilina je momentálně na dvanáctém místě třináctičlenné tabulky se ziskem 13 bodů za tři výhry v základní hrací době, dvě v prodloužení a osm porážek. Naposledy padla v neděli na ledě Detvy 1:2. Proti DVTK jí bude chybět pro zranění kapitán Jozef Balej, naopak v pořádku už je Rudolf Huna.

Maďarský nováček soutěže DVTK, který hraje slovenskou soutěž až od začátku této sezony, má na svém kontě pouze o bod více a je jedenáctý s bilancí čtyř výher, dvou proher v prodloužení a sedmi porážek v základní době. Naposledy podlehl tým hrající své domácí zápasy v Miškovci Nitře 1:3.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

MsHK Žilina: Mikoláš (Horčička) – Kučný, Jankovič, Pastor, Bagin, Piegl, Matějka, Mendrej, Zhilin – Bárta, Podešva, Síkela – Jenčík, Milý, Huna – Beránek, Ručkay, Hvila – Hrazdíra, Ondruš, Rehák.

DVTK Jegesmedvék: Adorján (Duschek) – Crawford, Kiss, Szirányi, Slovák, Láda, Milam, Rusk – Miskolczi, Harrison, Magosi – Pance, Vas, Kulmala – Somogyi, Loiseau, Hajós – Ritó, Galanisz, Vincze.

Rozhodčí: Snášej, Valach – Kacej, Orolin.

00:01

00:56
    V brance Žiliny dnes nastoupil místo Horčičky Mikoláš, zatím z první akce hostí zasahovat nemusel.

02:35
    Vyloučení v týmu DVTK Jegesmedvék (Crawford – 2 min., podrážení).

03:02
    Žilina vstřelila branku!
    Rychle využitá přesilovka domácích. Po zbytečném faulu Crawforda se prosadil MARTIN PODEŠVA, když před brankovištěm tečoval chytré nahození Michala Bárty z pravé strany. Česká spolupráce nesla poprvé ovoce. Asistence: Michal Bárta, Jiří Kučný.

03:55
    Vyloučení v týmu DVTK Jegesmedvék (Pance – 2+2+10 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu MsHK Žilina (Ondruš – 2 min., hákování).
    Vyloučení v týmu MsHK Žilina (Zhilin – 2+2 min., hrubost).

04:14
    Vyloučení v týmu MsHK Žilina (Kučný – 2 min.).

05:14
    Miskolc právě vstřelil branku!
    Hosté využívají přesilovou hru pěti proti třem. Parádní ranou od modré čáry propálil Mikoláše JAMESON MILAM a vyrovnává na 1:1. Pokračovat bude klasická přesilovka DVTK. Asistence: Rasmus Kulmala.

06:14
    Domácí jsou kompletní, po delší době se bude pokračovat v rovnovážném počtu.

09:01
    Žilina se snaží hru uklidnit a kombinuje za vlastní brankou.

09:16
    Hokejisté DVTK jeli do přečíslení dva na jednoho, Ritó pálil sám, ale gólman domácích puk kryl. Vhazovat se bude po jeho pravici.

10:12
    Vyloučení v týmu MsHK Žilina (Ondruš – 2 min., podrážení).

11:04
    Žilina se zatím brání dobře, už dvakrát vyhodila puk z obranného pásma.

12:16
    Domácí v plném počtu, DVTK Miškovec se přesilovou hrou spíše protrápil a branku takřka neohrozil.

13:55
    Domácí se snaží aktivně napadat a už několikrát vybojovali puk v útočném pásmu. Během jediného střídání teď dvakrát pálil obránce Pastor, ale rumunský gólman Adorján jeho pokusy kryl.

14:10
    Michal Bárta vypálil rychle po buly, Adorjánovi vypadl puk za záda do brankoviště, kde si ho našel MATEJ SÍKELA a pohodlně vrací domácí tým do vedení. Asistence: Michal Bárta, Martin Podešva.

14:35
    Vyloučení v týmu DVTK Jegesmedvék (2 min.).

14:54
    Nebylo to z klasické akce v početní výhodě, ale je tu další rychle využitá přesilovka domácích. LUKÁŠ HVILA si nabruslil z pravé strany na krásnou křížnou přihrávku Jenčíka od levého mantinelu a z voleje dopravil puk za záda bezmocného Adorjána. Asistence: Richard Jenčík, Lukáš Matějka.

16:50
    Závěr první třetiny patří domácím.

17:10
    Vyloučení v týmu MsHK Žilina (Matějka – 2 min., podrážení).

17:31
    Szirányi pálil od modré čáry, Mikoláš vyrazil puk betonem do rohu.

18:30
    Hokejisté DVTK během této přesilovky několikrát pohrozili, ale Mikoláš svou branku ustrážil.

19:10

19:39
    Žilina poslední útok hostí poctivě ubránila a první třetinu už dohraje v poklidu.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Vypjatá první třetina je za námi. Zatím jsme viděli zajímavý hokej, plno vyloučení a také čtyři branky. Hned třikrát se radovali fanoušci domácí Žiliny, která využívá okének v maďarské defenzivě a po první třetině vede 3:1. Hosté hrozili zejména v přesilových hrách, právě v početní převaze také dali zatím svůj jediný gól.

Oba týmy už jsou zpátky na ledě, za chvilku začne druhá část zápasu.

20:01

21:00
    V první minutě se nic podstatného nestalo, oba týmy střídají.

22:20
    Domácí Piegl pálil od modré čáry, Adorján puk vyrazil betonem do ochranné sítě a bude se vhazovat po jeho pravici.

22:55
    Vyloučení v týmu DVTK Jegesmedvék (Kiss – 2 min., podrážení).

23:50
    Hosté poprvé vyhazují.

24:55
    Před koncem přesilovky měl šanci Ručkay, ale Adorján byl pozorný a hosté jsou v plném počtu.

26:11
    Obrovskou šanci měl teď Pance, Mikoláš jeho těžkou střelu vyrazil alespoň nad sebe. Následný závar v brankovišti pak vyřešil za cenu faulu Kučný.

26:11

26:48
    Kulmala napálil puk z voleje mimo dosah Mikoláše, ale trefil jeho levou tyč.

28:08
    Nebezpečná ofenzivní trojice Pance – Vas – Kulmala dělá domácím hlavně v přesilovkách velké problémy. Zatím ale tuto početní výhodu nevyužila.

28:11

29:03
    Vyloučení v týmu MsHK Žilina (Pastor – 2 min., sekání).

30:02
    Žilina vyhazuje přes všechny čáry a alespoň částečně střídá.

31:03

31:16
    Vhazovat se bude ve středním pásmu, domácí mají po sérii oslabení konečně možnost srovnat formace a zase po krátké odmlce zaměstnat obranu DVTK.

32:03
    Vyloučení v týmu MsHK Žilina (Bagin – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

32:30
    Už svůj druhý gól v utkání dává LUKÁŠ HVILA, když převzal krásnou přihrávku Matějky, natlačil se před hostujícího obránce a ujížděl sám na Adorjána. Toho rozhýbal naznačením rameny a následně puk šikovně zasunul mezi jeho betony. Asistence: Lukáš Matějka.

34:30
    Žilina už mohla jít do vedení o čtyři branky, ale Adorján vychytal šanci Síkely i následnou dorážku Bárty.

34:58
    Vyloučení v týmu DVTK Jegesmedvék (Galanisz – 2 min., podrážení).

35:21
    Hosté zaútočili ve vlastním oslabení, z druhé vlny se k puku dostal Kiss, ale trefil Mikoláše do náručí.

36:02
    Vyloučení v týmu DVTK Jegesmedvék (Magosi – 2 min., sekání).

36:02
    Domácí čeká takřka minutová přesilovka pět na tři.

36:46
    Kučného ránu od modré Adorján kryl a bude se vhazovat.

36:58
    Hosté už jsou alespoň ve čtyřech.

37:40
    Matějkova bomba od modré čáry skončila po teči v ochranné síti. Žilina zůstane v útočném pásmu.

38:02

39:10
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

39:32
    Hvila se pokoušel o hattrick, ale jeho tvrdou ránu z dálky Adorján kryl. Čepice zatím zůstávají na hlavách fanoušků.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Stále sledujeme hodně neurovnané utkání, velmi často se hraje v nerovnovážném počtu hráčů. Žilina ve druhém dějství navýšila svůj náskok už na 4:1 a pokud se nestane nic neočekávaného, měla by si ve třetí dvacetiminutovce udržet vítězství, které po dvou porážkách tak moc potřebuje.

Oba týmy už se vrací na led, za pár okamžiků společně vstoupíme do závěrečného dějství základní hrací doby.

40:01

40:09
    Rychlé zakázané uvolnění DVTK, vhazovat se bude po pravici Adorjána.

40:28
    Vyloučení v týmu DVTK Jegesmedvék (Miskolczi – 5 min. + osobní trest do konce utkání, faul kolenem).

40:28
    Ruský obránce Žiliny Nikolai Zhilin stále zůstává po zákroku Miskolcziho na ledě a lékaři si žádají nosítka.

40:28
    Rozhodčí nakonec překlasifikovali zákrok Miskolcziho a ukládají mu trest do konce utkání. Je tady pětiminutová přesilovka pro domácí!

42:20
    Žilina se usadila v útočném pásmu, ale zatím soupeře neohržuje a vyčkává s vědomím třígólového náskoku.

44:45
    Dlouhá přesilovka se domácím opravdu nedaří, do jejího konce už zbývá jen necelá minuta.

44:50
    Přesilovku nakonec navíc předčasně ukončil svým faulem Bárta, odchází si sednout na dvě minuty za držení.

45:17
    Hostující Kulmala jel sám na bránu, ale Mikoláš střelu finského útočníka kryl do lapačky.

45:28

46:30
    Hokejisté DVTK zatím zkrácenou přesilovou hru nevyužili, domácí už dvakrát vyhodili puk.

46:50

48:57
    Žilina hraje opatrně, nikam se nežene a hlídá si svůj tříbrankový náskok. S výjimkou velké šance Kulmaly si zatím hosté žádnou velkou šanci na snížení nevytvořili.

49:07
    Domácí obránce Jiří Kučný vystihl přihrávku Panceho a ujížděl sám na Adorjána, ale ten jeho střelu z větší dálky kryl. Kučný už se evidentně bál, že ho hostující obránci dostihnou.

50:33
    Vyloučení v týmu MsHK Žilina (Huna – 2 min., podrážení).

51:50
    Závar před vlastní brankou teď Žilina přežila s velkou dávkou štěstí, puk zůstal pod betonem Mikoláše.

52:10
    Domácí vyhazují.

52:33

53:10
    Do konce utkání zbývá necelých sedm minut a zdá se, že je rozhodnuto. Hokejisté DVTK v přesilovce šanci na snížení promrhali.

53:17
    Střela Pétera Vinczeho skončila v rukavici Mikoláše.

54:01
    Vyloučení v týmu MsHK Žilina (Pastor – 2 min., vysoká hůl).

54:01
    Oddechový čas pro hosty.

54:25
    Hosté to zkoušejí v šesti proti čtyřem! Střelu Milama ale Mikoláš kryl.

55:30
    Hosté se teď nemohou usadit v pásmu, Žilina dobře napadá jejich rozehrávku.

56:01
    Domácí přežili i třetí oslabení ve třetí třetině. Trenér DVTK navíc poslal Adorjána zpátky do brány, pokračujeme v pěti na obou stranách.

57:00
    Hosté z Maďarska jsou teď sice aktivnější, ale zatím se jim nedaří ani snížit. Dnešní zápas se zdá být rozhodnutý.

58:01
    Běží poslední dvě minuty základní hrací doby, utkání už se dohrává.

59:34
    Symbolická snaha DVTK už nepovede ani ke snížení.

Hokejisté Žiliny po dvou porážkách zabrali a zaslouženě vyhráli. Vítězství domácích se zrodilo už v první třetině, kdy si vypracovali dvoubrankový náskok. Zisk tří bodů pak v prostředním dějství ještě pečetil svou druhou brankou v utkání Hvila. Žilina si polepšila na 16 bodů a posunula se na devátou příčku tabulky, naopak DVTK Miškovec prohrál už pošesté v řadě a aktuálně je na předposlední dvanácté příčce Tipsport Ligy se 14 body.
    Tímto se s vámi pro dnešek loučím, hezký večer. (19:31:26)

Pavel Pubal

Branky a nahrávky: 4. Podešva (Bárta, Kučný), 15. Síkela (Bárta, Podešva), 15. Hvila (Jenčík, Matějka), 33. Hvila (Matějka) – 6. Milam (Kulmala)

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Adorján (Duschek) – Crawford, Kiss, Szirányi, Slovák, Láda, Milam, Rusk – Miskolczi, Harrison, Magosi – Pance, Vas, Kulmala – Somogyi, Loiseau, Hajós – Ritó, Galanisz, Vincze.