NY Islanders – Florida 2:3 (po pr.) | Winnipeg – Toronto 2:4 (kon.) | Colorado – Tampa 0:1 (kon.)
Vegas – Vancouver 2:3 (0:1 po s.n.)
po s.n. (0:1)
Vegas Golden Knights
2:3 (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0)
Vancouver Canucks
Čtvrtek 25.10.2018, 04:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

Max Pacioretty poslal domácí celek do vedení. Pak se ale dvakrát prosadil aktivně hrající Bo Horvat a vedli hosté z Vancouveru. V závěru třetiny dokázal domácí celek vyrovnat. Povedenou střelou na bližší tyč spěl Ryan Reaves. Ve třetí třetině ani prodloužení jsme přes šance branku neviděli, a tak zápas dospěl do nájezdů. V nich rozhodl o výhře Vancouveru Markus Granlund. První hvězdou zápasu byl zcela po právu vyhlášen Bo Horvat. (06:54:52)

Markus GRANLUND - 2:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Vancouver Canucks.
    Jeden jediný úspěšný nájezd stačil k tomu, aby bonusový bod získal Vancouver. Střelou po ledě se prosadil MARKUS GRANLUND.

4. série
    0:1
    William KARLSSON neproměňuje.

4. série
    0:1
    Markus GRANLUND proměňuje. První úspěšný střelec, střela po ledě.

3. série
    0:0
    Jonathan MARCHESSAULT neproměňuje. Přízemní stela nebyla úspěšná.

3. série
    0:0
    Brendan LEIPSIC neproměňuje. Mezi betony prostor nebyl.

2. série
    0:0
    Max PACIORETTY neproměňuje. Trefil vyrážečku.

2. série
    0:0
    Nikolaj GOLDOBIN neproměňuje. Domácí brankář akci ustál a hokejkou zasáhl.

1. série
    0:0
    Erik HAULA neproměňuje. Mířil pod horní tyčku, trefil rukavici.

1. série
    0:0
    Bo HORVAT neproměňuje. Blafák nebyl úspěšný.

Samostatné nájezdy začínají.
    Drama pokračuje.

Ani prodloužení nerozhodlo, uvidíme nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:05
    Reilly Smith sám před brankou, ale pálil mimo.

64:00
    Colin Miller rozehrává od své branky, nikdo nechce chybovat.

63:22
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude v útočném pásmu hostujícího celku.

63:00
    Probíhají poslední dvě minuty prodloužení.

62:42
    Troy Stecher zakončoval nepřesně, následně blesková akce Vegas končí zblokovanou střelou.

61:43
    Oba týmy střídají, Canucks rozehrávají od své branky.

61:24
    William Karlsson posílal kotouč před branku na teč, ta se nepodařila.

60:52
    Ani jeden celek nechce nájezdy, hraje se útočný hokej.

60:30
    Ben Hutton zakončoval na druhé straně a kotouč dobře vyrazil Marc-Andre Fleury.

60:11
    Colin Miller tvrdě vypálil, jeho ránu vyrazil brankář Jacob Markström.

60:01
    Prodloužení vyvolává u některých fanoušků mírně zděšení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:42
    Ještě jedno vhazování před brankou Vegas.

59:30
    Hraje se ve středním pásmu, zdá se, že uvidíme hokej tři na tři.

59:00
    Poslední minuta.

58:32
    Náznak domácí šance rychle likviduje hostující celek, směr hry se tedy otáčí.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:24
    Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny, zdá se, že uvidíme prodloužení. Ani jeden celek se nemůže dostat do střelecké pozice.

56:33
    Max Pacioretty zakončoval, jeho projektil kryje brankář Jacob Markström. Vhazovat se tak bude před brankou Canucks.

56:10
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Vhazovat se bude ve středním pásmu na domácí polovině.

55:20
    Puk mají domácí ve svém obranném pásmu, oba týmy střídají.

55:01
    Brayden McNabb zkoušel zakončoval od modré, jeho rána neměla důraz.

54:35
    Troy Stecher zavezl kotouč do útočného pásma, ale do zakončení se nikdo z Canucks nedostal.

54:01
    Zakázané uvolnění se nepíská, obrana Canucks musí rozehrávat.

53:32
    Markus Granlund rychle zakončoval z kruhu. S jeho projektilem si brankář poradil.

52:51
    Ryan Reaves pálil od modré čáry, jeho střelu se před brankou pokoušel někdo tečovat. Puk ale kryje hostující brankář.

52:15
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, oba týmy hrají hodně zodpovědně a nikdo nechce chybovat.

51:12
    Vegas vyhrálo buly v útočném pásmu, bekhendová rána Tucha byla zblokovaná.

50:41
    Vegas rozehrává od své branky, Reilly Smith však pálil mimo branku.

Dnešní utkání sleduje 18 189 diváků.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, stav je stále vyrovnaný.

49:00
    25:17, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku v tomto zápase.

48:15
    Nikolaj Goldobin hledal před brankou spoluhráče, přihrávka však byla zblokovaná.

47:50
    Brendan Leipsic se dostal do útočného pásma a rychle zakončoval. Jeho projektil kryje brankář Marc-Andre Fleury.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

47:18
    Jacob Markström přerušuje hru, komerční přestávka. Pak se bude vhazovat před brankou Vancouveru.

46:50
    William Karlsson ani Reilly Smith nedokázali z dobrých pozic přesněji trefit branku. Kotouč oběma hráčům sjel v rozhodující chvíli z hole.

46:10
    Hraje se spíše ve středním pásmu, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

45:22
    Atmosféra je zde ve Vegas velmi dobrá, fanoušci se baví a sledují dramatický zápas, ve kterém je zatím nerozhodný stav 2:2.

44:16
    Hra je přerušena pro přihrávku rukou.

43:20

42:44
    Vancouver Canucks velmi dobře brání, domácí mají problémy s přechodem do útočného pásma.

42:02
    Domácí celek neudržel útočné pásmo, a tak o něj přichází. Hosté vyhazují přes všechny čáry.

41:20
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Troy Stecher – 2 min., podrážení).

41:19
    Alex Tuch se dostal do šance, ale nedokázal prostřelit brankáře Canucks.

40:48
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude před brankou domácího celku.

40:10
    Vyrovnaný zápas pokračuje třetí třetinou.

40:01

Max Pacioretty poslal domácí celek do vedení. Pak se ale dvakrát prosadil aktivně hrající Bo Horvat a vedli hosté z Vancouveru. V závěru třetiny dokázal domácí celek vyrovnat. Povedenou střelou na bližší tyč spěl Ryan Reaves.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:54
    Hosté se dostali do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

39:28
    Jacob Markström přerušuje hru po jemné střele Tucha. Buly v útočném pásmu Vegas.

39:00
    Poslední minuta hry ve druhé třetině.

38:31
    Brad Hunt vypálil a jeho projektil drží hostující brankář. Jacob Markström přerušuje hru.
    37:39 Ryan REAVES - 2:2

37:39
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Domácí celek se sice přesilovku neproměnil, ale vyrovnat dokázal. Rychlé přenesení hry a na konci pohledné akci byla tvrdá rána z kruhu, kterou se prosazuje RYAN REAVES. Asistence: William Carrier a Pierre-Édouard Bellemare.

37:32
    Christopher Tanev se dostal do výborné střelecké pozice, ale brankáře nepřekonal.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

36:48

36:22
    Jonathan Marchessault vypálil z kruhu a hostující brankář kryje jeho projektil.

35:52
    Ani tato přesilovka se domácím nedaří podle představ. Vegas se nemůže dostat do útočného pásma.

35:10
    Hosté vyhazují přes všechny čáry, domácí musí o útočné pásmo bojovat.

34:48
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Bo Horvat – 2 min., držení).

34:27
    Hostující celek hraje hodně jednoduše, jedna dvě přihrávky přes střední pásmo.

34:15
    Nick Holden pálil od modré čáry, jeho ránu viděl a zastavil Jacob Markström. Komerční přestávka.

33:39
    Marc-Andre Fleury přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

33:26
    Bo Horvat se znovu propracoval do útočného pásma, tentokrát jeho projektil byl nepřesný.

32:40
    Hokejisté Vegas se pokouší vyrovnat, Vancouver se musí bránit tlaku soupeře.

32:16
    Tyler Motte se dostal do útočného pásma, k zakončení se ale nepropracoval.

31:31
    Jacob Markström měl nyní při zákroku také trochu štěstí, ale to k tomu patří. Domácí se pokouší o vyrovnání.

30:40
    Špatná rozehrávka Canucks znamená zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před brankou hostů.

30:17
    Dostáváme se do druhé části druhé třetiny i zápasu. Domácí celek vedl, ale Bo Horvat rychle otočil stav zápasu.

29:58

29:27
    Loui Eriksson byl sám před brankářem, velký zákrok předvedl Marc-Andre Fleury. Soupeři nedovolil skórovat.

29:10
    Dobré oslabení z pohledu domácího celku.

28:40
    Derrick Pouliot a Brendan Leipsic přišli o puk v útočném pásmu, a tak může znovu domácí celek vyhodit.

28:23
    Domácí celek hrající v oslabení vyhazuje přes všechny čáry.

28:04

27:58
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Nick Holden – 2 min., držení).

27:27
    Colin Miller pálil od modré čáry, Jacob Markström jeho ránu vyrazil. Následný projektil končí nad brankou.

26:54
    Brad Hunt rozehrává od své branky, dostal se do útočného pásma, ale jeho zakončení postrádalo přesnost.

26:30
    Domácí celek přišel o vedení, ale také o útočné pásmo, a tak musí hráči Vegas tvrdě bojovat.

26:04
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Christopher Tanev – 2 min., podrážení).
    25:26 Bo HORVAT - 1:2

25:26
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Hosté se rázem dostávají do vedení. Po bleskové akci ve středním pásmu se k puku dostal BO HORVAT. Jeho tvrdá rána zapadla přesně ke vzdálenější tyčce. Asistence: Tim Schaller a Troy Stecher.

25:10
    Jon Merrill rozehrává od své branky, do šance se dostal Tomáš Hyka. Jeho ránu hostující brankář snadno kryje.
    24:22 Bo HORVAT - 1:1

24:22
    A je vyrovnáno, Loui Eriksson velmi dobře zakončoval od modré čáry a jeho projektil velmi dobře a nechytatelně před domácím brankářem tečoval BO HORVAT. Asistence: Loui Eriksson a Brendan Leipsic

23:33
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Střelu od modré čáry kryje Marc-Andre Fleury. Vhazovat se bude před jeho brankou.

22:46
    Reilly Smith se pokoušel dostat do další zajímavé střelecké pozice, ale v rozhodující chvíli mu hokejku zblokoval soupeř.

22:00
    Marc-Andre Fleury musel zasahovat, hostující celek se pokouší rychle odpovědět.
    21:18 Max PACIORETTY - 1:0

21:18
    Derrick Pouliot přišel za svou brankou o kotouč. Haula našel před brankou postaveného MAXE PACIORETTYHO, jehož projektil poněkud překvapil brankáře. Jacob Markström možná puk tečoval, ale nedokázal ho zastavit. Asistence: Erik Haula.

20:24
    Zápas, ve kterém zatím čekáme na gól, pokračuje druhou třetinou.

20:01

Po první třetině platí bezbrankový stav. Šance měly oba týmy, ale gólmani jsou zatím pozorní. Týmy míří do kabin za stavu 0:0.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:17
    Ryan Reaves se propracoval do šance. Natlačil se před branku, dostal přihrávku a jeho ránu z první kryje brankář Jacob Markström.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

18:03
    William Karlsson neproměnil velkou šanci, následně se do brejku dostal Brandon Sutter. Položil si dva hráče Vegas, dostal se do předbrankového prostoru a zakončoval do protipohybu brankáře Vegas. Marc-Andre Fleury výborně zasáhl.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině, Reilly Smith zůstal volný před brankou, zakončovat ale nestihl, neboť puk ukryl do výstroje brankář Jacob Markström.

16:50
    Brandon Sutter měl obrovskou šanci Vancouveru.Následně Jake Virtanen nedokázal přesněji zakončit. Výborně zasáhl Marc-Andre Fleury.

16:30
    Cody Eakin po individuální akci se probojoval až do střelecké pozice, branku minul.

16:11
    Cody Eakin a Nosek se dostali do zajímavé šance. Eakin po přihrávce spoluhráče netrefil kotouč před odkrytou brankou.

15:17
    Hostující celek se nyní dostal do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu. Více ze hry má Vancouver.

15:02
    Další komerční přestávka po zásahu brankáře Canucks.

14:30
    Zakázané uvolnění se nepíská, Christopher Tanev musí hrát.

14:10
    První polovina třetiny byla hodně opatrná, nyní jsou už k vidění také šance.

13:36
    Jonathan Marchessault zůstal volný před brankou, puk vybojoval, ale brankáře prostřelit nedokázal.

13:15
    Jacob Markström musel zasahovat, registrujeme první střelu na branku Vancouveru.

13:00
    Brayden McNabb rozehrává od své branky, domácí na nějaký náznak výraznější šance čekají.

12:33
    Loui Eriksson byl zcela volný před brankou, dostal přihrávku, ale ránu z první mu nesedla.

12:00
    Alex Tuch se pokoušel něco vymyslet v útočném pásmu, k zakončení se ale šikovný domácí hráč nedostal. Dobře zasáhla obrana Canucks.

11:11
    Komerční přestávka, po které se vhazuje ve středním pásmu.

10:58
    Loui Eriksson se propracoval do střelecké pozice, s jeho zakončením z kruhu si brankář dokázal poradit.

10:00
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, sledujeme takticky vedený zápas.

09:35
    0:3, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku.

08:27
    Erik Haula a Alex Tuch se dostali do situace dva na jednoho. Prvně jmenovaný přihrával nepřesně, a tak Tuch nedokázal přesně tečovat kotouč. Ten končí mimo branku.

07:34
    Sledujeme hodně opatrnou pasáž zápasu, ani jeden celek se nikam nežene.

06:33
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat v obranném pásmu Golden Knights.

05:50
    Domácí hrají ve středním pásmu, následně se dostali do postavení mimo hru. Vhazovat se bude v neutrální zóně.

05:01
    Christopher Tanev hraje 400. zápas v NHL a nyní při vlastním oslabení vypálil dobře. Domácí brankář musel zasahovat. Ani Vegas nehraje dobře přesilovku.

04:19
    Nyní mají možnost přesilové hry domácí hokejisté.

04:19
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Alexander Edler – 2 min., sekání).

03:47
    Hra je v úvodu zápasu plná nepřesností, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

02:57
    Troy Stecher dostal hru do útočného pásma, v akci pokračoval Horvat. Ani tato dvojice se k zakončení nedostala.

02:20
    Shea Theodore se vrací do hry, žádnou velkou šanci si hostující celek nepropracoval.

02:14

02:00
    Na výraznější šanci hostující celek zatím čeká.

00:40
    Domácí celek vyhazuje přes všechny čáry, dobrý začátek oslabení pro domácí.

00:14
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Reilly Smith – 2 min., faul loktem).

00:14
    Hra je přerušená. Vhazovat se bude před brankou Vegas.

00:01

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, C. Miller, Theodore, Holden, Merrill, Hunt – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Pacioretty, Haula, Tuch – Nosek, Eakin, Hyka – Carrier, Bellemare, Reaves.

Vancouver Canucks: Markström (A. Nilsson) – Edler, Ch. Tanev, B. Hutton, Gudbranson, D. Pouliot, Stecher – Leipsic, Horvat, Goldobin – Bärtschi, Gaudette, Virtanen – Roussel, B. Sutter, Eriksson – Schaller, M. Granlund, Motte.

Rozhodčí: Brenk, Chmielewski – Murphy, Racicot.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Hokejisté Vegas prožívají lepší období, spolehnout se mohou na svého brankáře. Marc-André Fleury byl vyhlášen třetí hvězdou minulého týdne v NHL. Navíc v klubu a kabině panuje velmi dobrá atmosféra. Trenér brankářů, Dave Prior, pracuje s gólmany na zlepšení formy a odstranění nedostatků i po oficiálním konci tréninku. Například Ryan Reaves a Bellemare navíc nacvičují tečování kotoučů před brankou a clonění brankáři. Cody Eakin se věnuje vhazování. Momentálně i podle vyjádření hráčů je patrné, že si Vegas užívá sezónu a po rozpačitém vstupu do dlouhodobé části se nálada zlepšila.

Poslední zápas se Vancouveru nepovedl. Na svém ledě nestačil na Washington Capitals 2:5. Prosadili se Troy Stecher a Sven Beartschi. Generální manažer klubu, Jim Benning oznámil, že klub povolal z farmy Utica Comets Darrena Archibalda. Ten je v záložním týmu šestý v kanadském bodování (2+4; 6 bodů). Vstřelil dvě přesilovkové branky. Archibald odehrál 43 zápasů v NHL a získal 12 bodů (5+7).

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vegas Golden Knights a Vancouver Canucks.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 22. Pacioretty (Haula), 38. Reaves (Carrier, Bellemare) – 25. Horvat (Eriksson, Leipsic), 26. Horvat (Schaller, Stecher), rozh. náj. M. Granlund