Toronto – Dallas 1:2 (kon.) | NY Islanders – Pittsburgh 3:2 (1:0 po s.n.) | Montreal – Washington 6:4 (kon.)
Ottawa – Buffalo 4:2 (kon.) | Tampa – Nashville 1:4 (kon.) | Detroit – New Jersey 4:3 (kon.)
St. Louis – Vegas 5:3 (kon.) | Calgary – Colorado 6:5 (kon.) | Edmonton – Chicago 4:0 (kon.)
Anaheim – NY Rangers 2:3 (0:2 po s.n.) | Los Angeles – Philadelphia 2:5 (kon.) | San Jose – Columbus 1:4 (kon.)
Winnipeg – Florida 2:4 (kon.)
San Jose Sharks
1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Columbus Blue Jackets
Pátek 02.11.2018, 03:30 • SAP Center, San Jose • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy San Jose Sharks a Columbus Blue Jackets.

Domácí tým je v současné době na třetím místě Pacifické divize se ziskem 15 bodů z 12 odehraných zápasů. Mužstvo dnes bude chtít odčinit výsledkový nezdar z domácího duelu proti New York Rangers, kde sice bodovalo, ale pouze jedním bodem za prohru 3:4 po samostatných nájezdech. Za domácí se trefili Burns, Meier a dvě sekundy před koncem zápasu i Hertl, v nájezdech už pak ale byli úspěšnější hosté a o druhém bodu pro New York rozhodl Shattenkirk.

Logan Couture 14 (6+8)

Hostům patří v Metropolitní divizi třetí místo se ziskem 12 bodů z 11 utkání. A ani Columbus v posledním utkání nevyhrál, na svém ledě nestačil na Detroit a podlehl mu 3:5. Domácí sice ve třetí třetině smazali tříbrankovou ztrátu, když se trefili Anderson, Nutivaara a Dubois, jenže úplný závěr patřil Detroitu a dvěma góly hosté rozhodli o exportu bodů.

Lukáš Sedlák (CBJ) 9 (0+0)

Zápas v SAP Center začne ve 3:30, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Oba týmy jsou již na ledové ploše, zápas může začít!

San Jose Sharks: Dell (M. Jones) – Burns, J. Ryan, E. Karlsson, Dillon, Braun, Vlasic – Pavelski (C), J. Thornton (A), Meier – Labanc, Couture (A), Hertl – Donskoi, Suomela, E. Kane – M. Karlsson, Goodrow, Sörensen.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – S. Jones (A), Werenski, Nutivaara, R. Murray, D. Savard, Harrington – Atkinson, Dubois, Panarin – J. Anderson, Jenner (A), N. Foligno (C) – Duclair, Wennberg, Bjorkstrand – Hännikäinen, Riley Nash, Sedlák.

Rozhodčí: Hebert, McCauley – Alphonso, MacPherson.

00:01

00:55
    Columbus se hned usadil v útočném pásmu, o forčekink se snažili hlavně Panarin a Dubois, ke střele to ale nevedlo.

01:14
    Až nyní přišla úvodní střela utkání, gólman Dell má první úspěšný zákrok.

01:58
    Přečíslení Columbusu tři na dva skončilo nepřesným nahozením na branku, Dell si přesto nadělal menší potíže tím, že mu puk vypadl z lapačky a on pak musel lovit puk zpoza branky.

02:59
    Domácí ztratili ve středním pásmu puk, zleva si pak před Della najel Panarin, svižnou ranou jej ale neprostřelil.

03:46
    Nevyšlo to ani Nashovi, jeho pokus z velmi ostrého úhlu zastavil Dell u své pravé tyčky.

04:50
    Najetý E. Karlsson dostal přihrávku zpoza branky Columbusu a výsledkem byla tvrdá střela z pravé strany. Bobrovskij byl připraven a dělovku vyrazil.

05:39
    Zakázané uvolnění domácích, hra se stěhuje zpátky před Della.

06:25
    Další povedený Bobrovského zákrok. Nyní zpoza branky přihrál Thornton na zapomenutého Pavelskiho, jenže ten trefil pouze dobře postaveného strážce branky Columbusu!

07:09
    Suomela už to při vybojování puku nestihl, jeho průnik do pásma byl ohodnocen jako postavení mimo hru.

07:56
    Kousek za kruhy napřáhl Burns, jeho dělovku Bobrovskij srazil do rohu, domácí pokračují v mírném tlaku.

08:43
    Nyní Burns nahazoval od modré čáry, puk však houštinou těl k Bobrovskému neprošel.

09:37
    Hosté pouze od červené čáry nahodili za Dellovu branku a odjeli střídat.

10:10
    Za modrou zasekl Meier a rychlým švihem od pravého mantinelu prověřil Bobrovského připravenost. Ten vyrazil betonem před sebe.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

11:50
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Je tu první gól utkání! Hertl zachytil Bobrovského vyhození po mantinelu a byl tak na začátku akce, kdy puk poskakoval od hole k holi, až jej Couture lehce sklepl ke KEVINU LABANCOVI a jeho pohotová střela z mezikruží propadla brankáři hostů za brankovou čáru. Asistence: Logan Couture, Marc-Édouard Vlasic.
    11:50 Kevin LABANC - 1:0

12:48
    Hosté se samozřejmě snaží o rychlou reakci, ke střele je ale obrana San Jose nepustila.

13:54
    Rychlá akce domácího Kanea byla zastavena kousek za modrou čárou, ani zde nedošlo ke střeleckému zakončení.

14:50
    Až nyní Bobrovského prověřil Vlasic, brankář Columbusu pro jistotu puk skryl a přerušil hru.

15:07
    Zákrok předvedl i Dell, ten spíše jen tak pro udržení se v zápřahu. Puk šel mimo a skončil by jinak za brankou.

15:46
    Sörensen neprošel před Werenskiho, pouze tak nahodil puk směrem na Bobrovského branku. Útočníkovi San Jose scházela podpora od spoluhráčů.

16:30
    Columbus právě vstřelil branku!
    Je srovnáno! Dell nezachytil Murrayho střelu od modré, sám se ale u toho dostal z ideálního postavení. Puku se pak chopil ANTHONY DUCLAIR, bleskově objel branku a zasunul za tyčku. Asistence: Ryan Murray, Alexander Wennberg.
    16:30 Anthony DUCLAIR - 1:1

17:20
    A jak vidno, tak vyrovnávací gól hosty hodně nakopl, neboť jsou již zase usazeni před Dellem.

18:07
    Domácí se bleskově dostali do protiútoku dvou na jednoho, Pavelski vybídl Hertla ke střele, ten však pouze trefil Bobrovského do ramene. Nevyšla pak ani Pavelskiho bekhendová dorážka, stále tak panuje remízový stav.
    18:07 Hertl brejk dvou na jednoho gólovou střelou nezakončil

19:37
    Dell teď mnoho neviděl, když na něj přilétlo nahození od modré čáry a rychle se otážel za sebe, zda mu puk neproklouzl do branky.

19:49
    V závěru třetiny je tu první přesilovka pro San Jose, dvě minuty za sekání dostal Boone Jenner.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Máme za sebou první třetinu, ve které jsme poměrně delší dobu čekali na kloudnější akce, to pak ale bylo vynahrazeno dvěma góly, po jednom na každé straně. Skóre otevřeli domácí důrazem v útočném pásmu, kdy po možná trochu kostrbaté kombinaci vystřelil Kevin Labanc a povedlo se mu prostřelit Bobrovského. Columbus smazal náskok domácích v 17. minutě, kdy se zpoza branky bleskově prosmýkl Anthony Duclair a zasunul puk za tyčku. Po pauze se těšme na pokračování vyrovnané bitvy.

20:24
    Domácí pokračují v přesilovce, úvod se ale nevyvedl. Atkinson hravě posunul puk do středního pásma.

21:03
    Couture přihrál na Hertla, ten si od brankové čáry vyjel do lepšího úhlu, přesto nedokázal propasírovat puk za Bobrovského.

21:35
    Neuspěl ani Erik Karlsson, jeho dělovka od modré čáry byla sražena obranou Columbusu.

21:49
    Přesilovka San Jose je u konce, Jenner se vrátil na ledovou plochu.

22:55
    Hosté vyhodili přes všechny čáry, o zakázané uvolnění se však nejednalo. San Jose už rozjíždí další postupný útok.

23:51
    Hraje se teď nahoru a dolů, jenže bez kloudnějších akcí. Jak Dell, tak i Bobrovskij nemusí složitě zasahovat.

24:11
    Až nyní se s trochou štěstí dostal k odraženému puku Labanc, zblízka ale brankáře Columbusu nepřekonal a ten pak na brankovišti přerušil hru.

24:41
    Burnsův prudký švih od modré čáry prošel skrz vše, šel ale vedle Bobrovského branky.

25:24
    A další Burnsova střela od modré. Nyní už to bylo přesnější, nicméně Bobrovskij měl výborný výhled a předvedl jistý zákrok lapačkou.

25:46
    Bjorkstrand hledal bekhendem ve druhé vlně najíždějícího Murrayho, jenže jeho pas nebyl přesný a skončil ve středním pásmu.

26:35
    Na druhé straně hledal M. Karlsson na středu Sörensena, ani zde se to ovšem nepotkalo s přesností a puk skončil v rohu.

27:27
    Trochu nečekaná střela od modré čáry a Bobrovskij měl u své pravé tyčky trochu potíže. Uhlídal však jak puk, tak i dotírající hráče a přerušil hru.

28:35
    Hännikäinen se snažil z rohu rozvinout akci Columbusu, vše se ale dostalo pryč z pásma domácího celku.

29:15
    Hosté otáčí skóre, když po zisku puku a průniku levou stranou přihrál Duclair před branku na najíždějícího SETHA JONESE, který šikovně nastavil brusli a od té se puk odrazil za Della! Asistence: Anthony Duclair, Lukáš Sedlák.
    29:15 Seth JONES - 1:2

30:50
    Anderson nahodil puk do pásma San Jose, hosté jsou v posledních okamžicích jasně aktivnější.

31:47
    Evander Kane to zkusil od modré čáry, Bobrovskij ale na jeho střelu dobře viděl a předvedl jistý zákrok lapačkou.

32:24
    Bobrovskij opět pro jistotu přerušil hru, nelíbil se mu rychlý přechod domácích do útočného pásma.

32:54
    Nepřesná rozehrávka domácích končí zakázaným uvolněním, takže se vše vrátí před Della. Vhazuje se po jeho levé ruce.

33:17
    San Jose se nepovedla rozehrávka, Vlasic prakticky namazal hostům na střelu a Dell musel vzápětí krotit prudký pokus z mezikruží.

34:09
    Střely domácích jsou sice prudké, ale z velké dálky a bez clonění u brankoviště. Bobrovskij tak má hodně ulehčenou práci.

34:31
    Přesilovka pro Columbus, dvě minuty za hákování si totiž vysloužil domácí Timo Meier.

35:10
    Hosté se sice dokázali bleskově prokombinovat do útočného pásma, na Dellovo ohrožení to ale nestačilo.

35:20
    Puk letí z pásma ven, domácí se pro tuto chvíli osvobodili.

36:12
    Teď už to pro hosty vypadalo o mnoho lépe, volný Anderson pálil zblízka, jenže branku San José přestřelil.

36:27
    Dubois byl blízko úspěchu v přesilovce, jeho ránu přes obránce ale zvládl Dell zkrotit a předvedl efektní zákrok lapačkou.
    36:27 Střela Andersona a velká šance Duboise

36:31
    A je po přesilovce, Meier je zase ve hře.

37:52
    Domácí tým je v posledních minutách v ofenzívě hodně zakřiknutý, není schopen si vypracovat opravdu nebezpečnou akci.

38:40
    Hosté unikají do dvoubrankového náskoku. Nutivaara vysunul NICKA FOLIGNA do brejku a ten, i když byl těsně atakován E. Karlssonem, dokázal jít do bekhendové kličky a překonat Della – 1:3. Asistence: Markus Nutivaara.
    38:40 Nick FOLIGNO - 1:3

39:26
    Ještě jedno vhazování v útočném pásmu San Jose, hosté se provinili zakázaným uvolněním.

39:32
    Rána Erika Karlssona nebyla přesná, puk skončil mimo Bobrovského branku.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Čtyřicet minut hry je za námi a blíže k bodům má hostující Columbus. I ve druhé třetině jsme dlouho sledovali spíše oboustranné oťukávání, doplněné o několik náznaků šancí na góly jsme si však museli počkat. Hosté pak zvládli dvakrát udeřit, když ve 30. minutě zakončil rychlou akci dobře nastavenou bruslí Seth Jones a ve 39. minutě zakončil své sólo Nick Foligno. Columbus tak vede 3:1 a svou dobrou hrou na obou stranách kluziště má skvěle našlápnuto k výhře.

40:31
    Dell přikryl nahozený puk, Columbus tak celkem snadno získal útočné pásmo.

41:12
    Málem to bylo už o tři branky, neboť Panarin se dokázal na levé straně uvolnit a rázem byl sám před Dellem. Toho ale v plné rychlosti nepřekonal. Gólman San Jose poté chvíli uvažoval, zda přerušit hru, nakonec ale rozehrál.
    41:12 Panarin nebyl daleko od navýšení náskoku hostů

42:51
    Hertl u mantinelu zabojoval o puk, nebylo mu ale přáno, do šance se nedostal a dopředu už jdou zase hosté.

43:27
    Prudkou střelu od modré předvedl Erik Karlsson, puk byl sražen do rohu kluziště.

44:31
    Prakticky ve čtyřech na jednoho nyní jeli hosté, celou akci však překombinovali a nedokázali zakončit dle svých představ.

44:59
    Dillon a Duclair se dostali do křížku a rozhodčí tak měli práci. Každopádně se bude vylučovat.

44:59
    Hostující Anthony Duclair dostal dvě minuty za sekání, zatímco domácí Brenden Dillon dvě minuty za nafilmovaný pád nebo přehrávání.

45:52
    Přes obránce vystřelil Panarin, Dell jeho pokus ale zvládl najít a následně i vyrazit.

46:55
    San Jose se začíná trochu zvedat, stále to ale na obranu hostů a hlavně gólmana Bobrovského nestačí.

47:24
    Ten pokryl i bekhend Erika Karlssona z velké dálky, nepříjemný pokus skončil v jeho lapačce.

48:31
    Obrovský závar před Bobrovským, gólman Columbusu se měl co ohánět, aby všechny pokusy zvládl odrazit a nepustit za svá záda.
    48:31 Závar u branky Columbusu

49:23
    Poměrně prudký bekhend předvedl hostující Atkinson, jeho rána ale branku San Jose neohrozila.

50:26
    Foligno si na vlastní modré vzal puk, projel kluzištěm a v útočném pásmu předložil přihrávku Joshi Andersonovi, ten pas sklepl na branku, Dell byl však pozorný a připsal si úspěšný zákrok.

52:00
    Hertl a Couture vybojovali puk v rohu a poté přišla střela od modré, kterou ale Bobrovskij vyrazil a neúspěšný pokus o sklepnutí.

53:00
    Kane byl blízko gólu, po dalším závaru u Bobrovského se několikrát marně snažil překonat jeho beton. Brankář Columbusu je dnes opravdu ve skvělé formě.

53:48
    Hosté jsou v posledních okamžicích pod rostoucím tlakem, proto pouze vyhazují pryč z pásma, aby mohli v klidu vystřídat.

54:37
    Další Kaneův pokus o snížení, je to ale marné bušení na neprostupná vrata.

54:58
    Po nepovedeném pokusu o odkopnutí poskakujícího puku se k němu dostal hostující Dubois a z úhlu se snažil překvapit Della. Ten vyrazil.

55:55
    Snaha San Jose o snížení a případný pokus o srovnání je čím dál více křečovitější, hosté svůj náskok celkem v poklidu hlídají.

56:28
    Mohlo být definitivně rozhodnuto, neboť Duclair dostal přihrávku na pravou stranu, kličkami si rozhýbal Della, pak už ale nedokázal zblízka přesně zakončit. Domácí už pospíchají dopředu.

57:08
    Dell je na střídačce, začíná dlouhá power-play San Jose!

57:22
    Zprava si do útočného pásma najel Foligno a bekhendem se snažil uklidit puk do branky. Do rány mu ale skočil Burns a lehce ji zblokoval. Vše skončilo posunutou brankou domácích.

57:51
    Burns opět zblokoval zakončujícího hráče, nyní to byl Panarin.

58:15
    Od pravého mantinelu vystřelil do houfu před brankářem Meier, Bobrovskij si poradil i s tímto.

58:47
    Burnsovi utekl puk do středního pásma, tahle rozehrávka domácím nevyšla.

58:51
    Tak ještě šance pro San Jose, neboť je tu přesilovka. Dvě minuty za porušení postupu vhazování dostal Riley Nash.

58:59
    Už je ale rozhodnuto, neboť JOSH ANDERSON využil prázdné branky domácích a upravil na pohodlných 1:4. Bez asistence.

59:37
    Tak ještě jedno vyloučení na straně Columbusu, dvě minuty za hákování obdržel Ryan Murray.

Je konec a hosté se mohou radovat z výhry 4:1. Velkou zásluhu na tomto vítězství má gólman Sergej Bobrovskij, který svými zákroky deptal hráče San Jose a dal svým spoluhráčům klid na hru. Hosté zvládli svůj náskok pohlídat a v úplném závěru jej ještě pojistili střelou Joshe Andersona do odkryté branky. San Jose tak po duelu s NY Rangers prohrává i další duel na vlastním ledě, naopak Columbus si po porážce od Detroitu vylepšuje chuť venkovní výhrou.

Utkání sledovalo 15 879 diváků.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (06:20:59)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 12. Labanc (Couture, Vlasic) – 17. Duclair (R. Murray, Wennberg), 30. S. Jones (Duclair, Sedlák), 39. N. Foligno (Nutivaara), 59. J. Anderson

Rozhodčí: Hebert, McCauley – Alphonso, MacPherson

Diváci: 15 879