Miskolc – Poprad 3:2 (po pr.) | Košice – MAC Budapešť 4:8 (kon.) | Žilina – Nitra 2:4 (kon.)
Detva – Banská Bystrica 2:1 (kon.) | Zvolen – Trenčín 4:2 (kon.) | Nové Zámky – Lipt. Mikuláš 3:1 (kon.)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
3:2 (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0)
HK Poprad
Pátek 02.11.2018, 17:30 • Ice rink Miskolc, HUN • Tipos Extraliga (SR) • 19. kolo

Od nás je to pro tuto chvíli vše. Děkujeme vám za pozornost a přejeme hezký zbytek pátečního večera. Na viděnou. (20:12:04)

Poprad přivítá v dalším kole na domácím ledě Nové Zámky, Miskolc pojede do Bánské Bystrice.

Miskolc se tak v utkání s Popradem blýskl povedeným obratem, když dokázal stáhnout dvoubrankové manko a otočit z 0:2 na konečných 3:2.

64:33
    Miskolc právě vstřelil branku!
    Domácí se v prodloužení dlouhou dobu jen bránili, nakonec ale paradoxně vítězí! BÁLINT MAGOSI si nabruslil do útočného pásma, přešel přes bránícího protihráče a povedenou kličkou vyzrál i na Vošvrdu! Bez asistence.

63:52
    Pokračuje se ve hře.

63:48
    Miskolc si bere oddechový čas. Je to logické – prodloužení se hraje prakticky na jednu branku.

62:44
    Tentokrát střílel bez přípravy Takáč, ani on ale svou skvělou možnost neproměňuje!

61:08
    Svitana vyškolil domácí obránce a poté přihrál dobře postavenému Mlynarovičovi, ten ale odkrytou část branky trestuhodně netrefil!

60:01

Šedesát minut o vítězi nerozhodlo. Poprad promarnil v Maďarsku dvoubrankový náskok, a tak se bude prodlužovat.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:53
    Vypadá to, že ano.

59:11
    Již běží poslední minuta třetí dvacetiminutovky. Dočkáme se prodloužení?

58:20
    Kulmala se dostal do samostatného úniku a jen těsně míjí Vošvrdovu svatyni. Hostující brankář se nejistě ohlédl za sebe, avšak mohl si oddechnout.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:00
    Po přihrávce Vase pálil od modré čáry Szirányi, Vošvrda ukryl kotouč ve výstroji. Bude se vhazovat.

56:23
    Oba týmy si s blížícím se koncem třetí třetiny dávají pozor na zadní vrátka, a tak se hra v posledních minutách uklidnila.

54:30
    Pance si nabruslil do útočného pásma a štiplavou střelou zaměstnal Vošvrdu. Gólman Popradu zatím obrat ve skóre nepřipouští.

53:58
    Magosi čeká poblíž své brány, až jeho spoluhráči vystřídají. Poté rozjede útočnou akci domácích.

52:45
    Vay měl teď ztížený výhled, přesto dokázal zlikvidovat nebezpečnou střelu Petrana.

52:40
    Poprad už je v plném počtu a snaží se uklidnit hru. Závěr duelu slibuje pořádné drama.

51:01
    Dalším trestem je hostům srovnání! JAMIE MILAM vystřelil od modré čáry a kotouč zastavila až síť za Vošvrdou. Asistence: Žiga Pance.

50:31
    Popradští doplácejí za svou nedisciplinovanost dalšími tresty! Hostující střídačka si vyžádala oddechový čas.

50:31
    Vyloučení v týmu HK Poprad (Salija – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu HK Poprad (Václav – 2 min., sekání).

49:43
    Za nebezpečnou hru vysokou hokejkou je potrestán hostující brankář Vošvrda, Poprad jde tak podruhé v této třetině do tří!

49:30
    Snahu Miskolce posílí další přesilová hra. Za hákování vyfasoval menší trest Radomír Heizer.

48:51
    Teď už jsou na kotouči hokejisté maďarského týmu, ani oni se ale do přímého ohrožení brány dostávají jen stěží.

47:31
    Poprad pohodlně kombinuje na vlastní polovině a nikam se nežene. Stále platí jeho těsný jednobrankový náskok, který však může být zrádný.

46:20
    Miskolc se teď připravil o puk vlastní nepřesností. Dopředu může jít Poprad.

45:39
    Divoká hra plná vyloučení příliš šancí zkraje třetího dějství nepřinesla. Po delší době hrají oba celky v plném počtu.

44:18
    Magosi opouští trestnou lavici, Miskolc hraje v pěti proti čtyřem.

43:39
    Jenže Salija se provinil dalším faulem, konkrétně hrubostí, a tak jde Poprad zase do čtyř.

43:12
    Teď už jsou hosté v plném počtu a začíná jejich zkrácená přesilovka.

42:48
    Ťavoda je zpátky na ledě, hraje se chvíli ve čtyřech na obou stranách.

42:36
    Do velké šance se při hře čtyři na tři dostal domácí Loiseau, svou ránu ale poslal jen do tyče!

42:18
    Poprad se však ubránil, navíc bude poměr sil na ledě po faulu Magosiho upraven.

41:12
    Obrovská nepříjemnost pro Poprad! Po sekání Kozáka jdou hosté do tří!

40:48
    Ne však na dlouho! Rozhodčí si všiml sekání a na trestnou lavici putuje opět hříšník Ťavoda!

40:32
    Zkrácená přesilovka Miskolce je u konce.

40:01

Miskolc dokázal ve druhé třetině snížit a rázem ožil. Ačkoliv byl Poprad většinu utkání aktivnějším týmem, jistého ještě rozhodně nic nemá. Třetí dějství, jež začne přibližně v 19:19, tak slibuje hodně zajímavou podívanou.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:31
    Miskolc se zatím v početní výhodě k žádné vážnější šanci nedostal.

39:01
    Rozběhla se poslední minuta druhé třetiny.

38:32
    A v plné permanenci bude muset být Vošvrda i nadále, neboť Miskolc bude hrát přesilovku. Ťavoda putuje podruhé v utkání na trestnou lavici, tentokrát za krosček.

38:10
    Vošvrda má puk opět ve své rukavici. V posledních minutách se brankář Popradu rozhodně nenudí.

37:35
    Miskolc je v závěru třetiny lepším týmem, domácí tým gól na 1:2 probudil.

36:01
    A mohlo být srovnáno! Miskolczi se zjevil zcela sám před Vošvrdou, své zakončení ale nasměroval opět jen do lapačky hostujícího strážce.

35:24
    Vošvrdu zaměstnal po přihrávce od spoluhráče Kulmala, český brankář ukryl kotouč do lapačky. Následuje vhazování.

34:50
    Svitana rozjíždí novou útočnou akci Popradu.

33:11
    A tak je tu trest! Po nahrávce Rita vystřelil od modré čáry BENCE SZIRÁNYI, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: László Ritó, János Vas.

32:50
    Poprad se hnal do přečíslení tří hráčů proti dvěma, celou akci ale hosté nevyřešili vůbec dobře.

31:19
    O Bondrovo nahození bojoval v pásmu Svitana, souboj s domácím obráncem ale prohrál.

29:16
    Miskolc se po delší době usadil v pásmu Popradu, k vážnějšímu ohrožení branky se ale nedostal. Dnešní střetnutí domácím příliš nevychází.

28:16
    Vay hrál na jistotu a ukryl kotouč pod lapačkou. Tentokrát se bude vhazovat před bránou Miskolce.

27:33
    Teď už jsou hosté po ofsajdu vykázáni z pásma.

26:59
    Do kotouče se opřel hostující kanonýr Svitana, jenž však zařízení netrefil. Poprad nicméně zůstává v tlaku.

25:52
    Miskolc už je v plném počtu, Poprad v početní výhodně nic nebezpečného nevymyslel.

24:52
    Minuta přesilové hry Popradu je pryč. Hosté zatím potvrzují, že se jim v této disciplíně letos vůbec nedaří.

23:52
    János Vas to přehnal s důrazem a odpyká si menší trest za hrubost. Poprad má tedy přeci jen možnost znovu udeřit.

23:01
    Poprad mohl odskočit to tříbrankového vedení, hostující hráč ale v rozhodující chvíli zlomil hůl, a tak zakončil jen vedle!

22:11
    Po přihrávce Svitany vyslal skrytou ránu od modré čáry Erving, kotouč ale končí ve výstroji domácího brankáře.

22:00
    Popradu je pískáno postavení mimo hru. Kotouč se stěhuje do středního pásma.

21:09
    To pokus Kundrika už k Vayovi doletěl, postrádal ale razanci, a tak si připsal gólman Miskolce snadný zákrok.

20:37
    Druhou periodu začali aktivněji hosté. Václav neměl komu přihrát, a tak se rozhodl zakončit, jeho střelu ale zblokoval Crawford.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:26.

Dlouho to vypadalo, že se půjde do kabin za bezbrankového stavu, skvělý závěr Popradu, během něhož vsítil dva slepené góly, ale znamená mnohem příjemnější náladu v táboru hostů. Ti vedou po dvaceti minutách zaslouženě 2:0.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:00
    Ohlášena poslední minuta úvodní třetiny.

18:59
    Poprad právě vstřelil branku!
    Svitana se vřítil do pásma a tvrdou ranou zaměstnal Vaya, který jeho projektil vyrazil pouze před sebe. Následně se ke kotouči dostal DÁVID BONDRA, který z dorážky navyšuje náskok hostů na dva góly! Asistence: Patrik Svitana.

17:59
    Pro Takáčovo nahození si sjel před bránu SAMUEL MLYNAROVIČ, který z bezprostřední blízkosti překonává Vaye! Asistence: Samuel Takáč, Daniel Brejčák.

17:18
    Nepřesná kombinace domácích rezultuje zakázaným uvolněním. Hra se vrací před Vaye.

16:34
    Macík střílel od modré čáry, zamířil ale jen vedle brány. Hosté ovšem zůstávají nadále u puku.

15:23
    Další akci Miskolce přerušuje hvizd rozhodčího, který píská ofsajd.

15:01
    Hra se ale rychle vrátila před Vošvrdu, který si připsal rutinní zákrok. Následuje vhazování.

14:41
    Kulmala ztratil kotouč za Vošvrdovou bránou, Poprad může jít do rychlého protiútoku.

14:00
    Macík přebruslil obránce a dostal se až před Vaye, kterého však ve velké šanci neprostřelil.

13:29
    Miskolc svou první přesilovou hru nevyužil, Ťavoda je zpátky na ledě.

12:30
    Zagrapan operuje v pásmu domácího celku a sbírá cenné vteřinky.

11:35
    Harrison se povyjel a vystřelil, jeho pokus končí ve Vošvrdově lapačce.

11:29
    Prvním vyloučeným hráčem tohoto utkání je hostující Ján Ťavoda, jenž se provinil držením hole.

10:04
    Z pravé strany otestoval po delší době pozornost Vošvrdy Pance, hostující brankář zasahuje betonem.

09:47
    Teď se před bránu maďarského celku natlačil Macík, celá akce ale rezultuje pouze rychlým protiútokem.

09:24
    Tentokrát nahodil kotouč do pásma Heizer, dříve u něj ale byl domácí obránce, a tak se Miskolc okamžitě osvobozuje.

08:17
    Nadvakrát se pokusil procedit kotouč za Vayova záda Zagrapan, po jehož vyhraném vhazování se hosté usadili v pásmu, domácí gólman ale stále drží čisté konto.

07:49
    Po přihrávce od spoluhráče vypálil tvrdě Heizer, Vay si připisuje úspěšný zákrok.

07:08
    Dalekonosným pokusem se tentokrát prezentovali domácí, konkrétně Szirányi. Ani on se ale mezi střelce prozatím nezapisuje.

05:01
    Hostující kanonýr Svitana napřáhl od modré čáry a poslal kotouč jen těsně vedle pravé tyče.

03:33
    Fabian se pokusil zaskočit Vaye střelou ze středního pásma, domácí brankář se ale překvapit nenechal.

03:01
    Z Maďarska bohužel zatím nepřichází obrazový signál, a tak vás zatím budeme informovat pouze o tom nejdůležitějším. V tuto chvíli se hraje 4. minuta utkání a na úvodní branku zatím čekáme.

00:01

DVTK Jegesmedvék: Vay – Kiss, Crawford, Vojtkó, Szirányi, Milam, Láda – Magosi, Galanisz, Miskolczi – Kulmala, Vas, Pance – Harrison, Loiseau, Somogyi – Vincze, Hajós, Ritó

HK Poprad: Vošvrda – Brejčák, Petran, Ťavoda, Salija, Kozák, Erving, Fabian – Václav, Mlynarovič, Takáč – Koyš, Zagrapan, Kundrik – Bondra, Heizer, Svitana – Macík, Belluš

Rozhodčí: Korba, Kalina – Bogdaň, Jobbágy.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Nejproduktivnějším hráčem domácího celku je s 19 kanadskými body za 5 branek a 14 asistencí maďarský útočník Janos Vas. Na straně Popradu je to pak již zmíněný forvard Patrik Svitana (5+9).

První letošní vzájemné utkání skončilo po šedesáti minutách remízou 2:2, v prodloužení se pak díky proměněnému trestnému střílení Svitany radoval Poprad.

Popradu patří v třináctičlenné tabulce se 37 body páté místo, když z posledních pěti zápasů vyhrál hned čtyři. Dobrou formu budou chtít popradští hokejisté potvrdit také na ledě maďarského Miskolce, jenž má o 17 bodů méně a je až jedenáctý. V posledním kole se však DVTK blýskl překvapivým vítězstvím 3:0 na stadionu Nových Zámků, tedy aktuálně třetího celku soutěže.

Příjemný páteční podvečer. Slovenská hokejová Tipsport Liga dnes proti sobě v rámci 19. kola mimo jiné svede také týmy Miskolce a Popradu. Roli papírového favorita bude plnit hostující celek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Filip Lefenda

Branky a nahrávky: 34. Szirányi (Ritó, Vas), 52. Milam (Pance), 65. Magosi – 18. Mlynarovič (Takáč, Brejčák), 19. Bondra (Svitana)

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Vay – Kiss, Crawford, Vojtkó, Szirányi, Milam, Láda – Magosi, Galanisz, Miskolczi – Kulmala, Vas, Pance – Harrison, Loiseau, Somogyi – Vincze, Hajós, Ritó

Rozhodčí: Korba, Kalina – Bogdaň, Jobbágy