NY Rangers – Montreal 5:3 (kon.) | Columbus – Dallas 4:1 (kon.) | Toronto – Vegas 3:1 (kon.)
Detroit – Vancouver 3:2 (1:0 po s.n.) | Tampa – Edmonton 5:2 (kon.) | Ottawa – New Jersey 7:3 (kon.)
St. Louis – Carolina 4:1 (kon.) | Los Angeles – Anaheim 4:1 (kon.) | San Jose – Minnesota 4:3 (kon.)
Columbus Blue Jackets
4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Dallas Stars
Středa 07.11.2018, 01:08 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Na hokejisty Columbusu a Dallasu čeká v noci z úterý na středu vzájemné střetnutí na ledě Blue Jackets. V utkání uvidíme souboj dvou týmů s poměrně rozdílnou formou. Zatímco Stars se vezou na vlně výher, domácí mají na kontě dvě prohry za sebou.

Domácí měli velmi slušný vstup do nové sezóny, ale postupem času začaly být jejich výkony hodně kolísavé. A nejde pouze o aktuální formu, kdy prohráli dva zápasy v řadě, ale ztrátou byla například i domácí porážka 3:5 s Detroitem. I kvůli tomu Blue Jackets spadli až na deváté místo Východní konference.

Hostující Dallas sice prohrál v noci na úterý na ledě Bostonu po prodloužení, ale během dlouhého tripu po venkovních kluzištích zaznamenal předtím tři výhry v řadě, díky čemuž se v Západní konferenci vytáhl až na pátou pozici.

V minulé sezoně se oba týmy potkaly dvakrát a v obou případech se z výhry radoval Columbus.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – S. Jones, Werenski, Nutivaara, R. Murray, D. Savard, Harrington – Atkinson (A), Dubois, Panarin – J. Anderson, Jenner (A), N. Foligno (C) – Sedlák, Wennberg, Duclair – Hännikäinen, Dubinsky, Riley Nash.

Dallas Stars: Bishop (Chudobin) – J. Klingberg, Lindell, R. Polák, Heiskanen, Honka, Heatherington – Ničuškin, Seguin (A), Ja. Benn (C) – D. Shore, Spezza (A), Janmark – Pitlick, Faksa, Comeau – Dowling, Dickinson, G. Smith..

00:01

00:06
    Už po šesti vteřinách je tu zakázané uvolnění. Nepřesná rozehrávka Dallasu po buly.

00:35
    Dubois se napřahoval ke střele z ostrého úhlu, ale puk mu byl vypíchnut.

01:15
    Polák dobrou obranou dostává Columbus mimo pásmo hostů.

02:15
    Klingberg využil své rychlosti a doplnil v útočném výpadu Spezzu. Rodící se problém uhasil brankář Bobrovskij.

02:43
    Seguin pálil prudce zpoza kruhů, ale jen do stojícího Jonese v mezikruží.

03:16
    Wennberg na druhé straně ledu zkusil střílenou přihrávku před brankoviště, ale jeho spoluhráč se k teči nedostal.

04:08
    O puk se zápolí v pravém rohu obranného pásma domácích. Columbus je na mantinelu o něco silnější.

04:35
    Útok Blue Jackets střelou neskončil. Kotouč byl navíc vyhozen až k Bobrovskému, jenž rozehrává. Hraje se dlouho bez přerušení.

05:11
    Bishop skočil na led a přikryl puk po slabší střele Nashe z bekhendu od levého mantinelu.

05:19
    Po vhazování se hra bleskurychle přesunula před Bobrovského, jenž přerušuje schováním puku.

05:44
    Bishop si stáhl nahozený puk ze středního pásma do lapačky. Rychle ale rozehrává a nebude přerušovat hru.

06:31
    Sedlák výborně clonil před Bishopem, brankář Dallasu ale přesto dokázal vykouknout zpoza clony a úspěšně chytit letící puk. Komerční pauza.

06:58
    Atkinson si sjel do pravého kruhu a zkusil štěstí z bekhendu. Bishop si připisuje čtvrtý zákrok.

07:50
    Rychlý útok hostů chtěl využít Janmark, z levé strany z ostřejšího úhlu ale trefil jen boční konstrukci Bobrovského klece.

08:05
    Kontr domácích zastavuje postavení mimo hru.

09:02
    Foligno rychle projel do prostoru před kruhy, kam dostal přihrávku od mantinelu. Prudkou střelu vyrazil Bishop vyrážečkou.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

09:27
    Bishop měl plné ruce práce, po střele Foligna ale dokázal rychle zaujmout zpět své postavení a pokrýt nejen dorážku, ale i další střelu Savarda od modré. Poté přerušil hru.

10:01
    Panarin se z levého kruhu prosadit nedokázal. Hra pokračuje.

11:25
    Nepřesná přihrávka přes střední pásmo ze strany hostů končí zakázaným uvolněním.

11:30
    Hra je po vhazování přerušena, puk byl vystřelen na střídačku. Komerční pauza.

12:22
    Oba týmy se dopustily několika nepřesností. Puk je za brankou hostů.

12:33
    Bennovu střelu z pravého kruhu ukryl Bobrovskij do lapačky a přerušil hru.

12:45
    Po vhazování udrželi hosté útočné pásmo a Seguin si najel před brankovištěm, kam putovala i přihrávka Benna. Seguin z bezprostřední blízkosti nedokázal Bobrovského překonat.

13:30
    Dallasu se vrátit do útočného pásma nepodařilo. Alespoň tak nahodili a odbruslili střídat.

13:56
    Domácí rozehráli krátkou kombinaci v útočném pásmu, ale střela Savarda od modré prolétla jen mimo branku.

14:06
    Kvůli přihrávce rukou je hra přerušena. Bude se vhazovat ve středním pásmu. Komerční pauza.

14:55
    Domácí se snaží napadat rozehrávku Dallasu v jejich obranné třetině.

15:23
    Nakonec se domácí dostali k puku, ačkoliv to bylo ve středním pásmu. Rychlý útok se pokusil zakončit Panarin, ale minul klec.

15:45
    Na druhé straně ledu se tlačil do zakončení Faksa, ale ani on neseřídil dobře svá mířidla.

16:27
    Honkova prudká přihrávka v útočném pásmu byla sražena do ochranné sítě.

17:00
    Bobrovskij ležel na břiše a mohl jen čekat, co se stane. Roztažený v brankovišti zabránil vykopnutým betonem gólu z hokejky Smitha a vzápětí se mu podařilo natáhnout lapačkou po puku, aby přerušil hru.

17:10
    Honka střílel okamžitě po vhazování. Bobrovskij chytil puk do lapačky.

17:36
    Prudkou ránu Jennera zastavil Bishop na svých betonech. Po přerušení hry se za brankou Dallasu strhla strkanice několika hráčů. Bude se vylučovat.

17:36
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Julius Honka – 2 min., hrubost).

17:45
    Jackets se nepovedenou přihrávkou na modré čáře sami vykazují z útočného pásma.

18:23
    Foligno se musí vracet pro puk do středního pásma.

18:54
    Duclair svou střelu z levého kruhu poslal přímo do Bishopa, který puk zkrotil mezi svými betony.

19:00
    Columbus právě vstřelil branku!
    Po vhazování se ale domácí prosazují a využívají přesilovku! Velmi jednoduchá branka po vyhraném vhazování. ANTHONY DUCLAIR nic nevymýšlel a vypálil z levého kruhu přes clonu Bonne Jennera. Bishopovi letící puk propadl za záda. Asistence: Zach Werenski, Boone Jenner.
    19:00 Anthony DUCLAIR - 1:0

via Gfycat

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Columbus byl v první třetině aktivnějším týmem a přestřílel své soupeře 16-9. Odměnou mu nakonec byla využitá přesilovka minutu před koncem úvodní dvacetiminutovky.

Další třetina začne přibližně v 02:05.

20:01

20:36
    Sedlák bojuje o puk na zadním mantinelu za vlastní brankou. Puk se pomalu posouvá na pravou stranu, ale domácí nepouští soupeře do útoku.

20:55
    Nakonec se Sedlákovi podařilo dostat kotouč z vlastního pásma.

21:40
    Dallas potřetí zkouší útočný výpad, potřetí je jejich snaha odvrácena.

22:14
    Savard se musel pro kotouč vrátit až na vlastní zadní mantinel.

22:33
    Role se obrátily, tentokrát je to Dallas, kdo odvrací útoky soupeře.

22:39
    Columbus se dopouští po nepřesné přihrávce zakázaného uvolnění.

23:55
    Polák se marně na modré čáře natahoval po odraženém puku. Stars přichází o útočné pásmo.

24:32
    Werenskiho střelu z otočky zpoza pravého kruhu zblokoval úspěšně Polák. Domácí následně přichází o pásmo.

24:45
    Rychle se zásluhou Jennera vrací. Domácí útočník zpětnou přihrávkou vyzval k akci Werenskiho, jenž si přibruslil do levého kruhu, ale puk poslal na hruď Bishopa.

25:35
    Jonesovu prudkou střelu od modré chytá Bishop do lapačky a přerušuje hru.

25:46
    Po vyhraném vhazování předvedli hosté rychlý přechod do útoku. Střela zpoza pravého kruhu byla Bobrovským vytěsněna mimo.

26:55
    Savard podruhé v utkání napálil tyčku! Tentokrát se jeho střela otřela o břevno a odrazila do ochranné sítě.

Komerční přestávka.

27:14
    Nutivaara na modré čáře přišel o puk a pustil hosty do útoku. Benn se ale dostal do příliš ostrého úhlu a Bobrovskij neměl s vyražením jeho střely problémy.

28:35
    Klingberg se napřáhl ke střele od modré čáry, ale trefil nohu svého spoluhráče, která puk usměrnila přímo do betonu Bobrovského.

29:09
    Atkinson prokázal svou ohromnou rychlost, podél mantinelu obešel obránce, ale tomu se nakonec podařilo alespoň hokejkou srazit střelu soupeře do ochranné sítě.

29:38
    Columbus se dopouští zakázaného uvolnění.

30:24
    Bobrovskij nadvakrát zlikvidoval šanci Ničuškina, který se po první střele dostal i k dorážce.

30:40
    Rodící se útok Columbusu je zastaven. Komerční přestávka.

31:05
    Domácí zvyšují své vedení na 2:0! Panarin našel přihrávkou z levé strany na pravý mantinel MARKUSE NUTIVAARU, který ránou z první propálil přesouvajícího se Bishopa. Asistence: Artěmij Panarin, David Savard.
    31:05 Markus NUTIVAARA - 2:0

31:47
    Nash zblokoval střelu Heiskanena od modré. Hra je následně přerušena po zakázaném uvolnění domácích.

33:10
    Hraje se delší pasáž bez přerušení, zároveň ale bez šancí.

33:34
    Z mezikruží se k pohotové střele dostal Comeau. Ještě pohotovější ale byl při svém zákroku Bobrovskij, který se stačil přesunout a puk vyrazit.

33:47
    Hra se rychle přesunula na druhou stranu kluziště, kde Bishop přerušil hru.

34:04
    Dallas se dostal do postavení mimo hru. Komerční přestávka.

34:58
    Domácí se už dostali do středního pásma a je odpískáno postavení mimo hru. Po přerušení se Polák vrhnul na Atkinsona, který u mantinelu hodně agresivně sestřelil jednoho z hostujících hráčů. A Polák půjde na trestnou lavici za sekání.

34:58
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Roman Polák – 2 min., sekání).

34:58
    Zatímco ve hře hraje Dallas zatím čistě, jedná se už o druhé vyloučení, které přichází za chování po hvizdu rozhodčích.

35:47
    Domácí drží útočné pásmo.

36:02
    Panarinovu střelu Bishop vyrazil jen vedle sebe a před Duclairem byla zcela volná klec. Jenže se mu nepodařilo dostat do ní puk, když minul.

36:28
    Stars vyhazují kotouč.

36:54
    Bishop zastavil ránu Jonese od modré a přerušuje hru.

36:58
    Hosté hrají v plném počtu.

37:14
    Útočná akce domácích pokračovala, kotouč se odklouzal po přihrávce od zadního mantinelu do levého kruhu a jako první se k němu dostal NICK FOLIGNO, který prudkou ránou prostřelil Bishopa. Asistence: Alexander Wennberg.
    37:14 Nick FOLIGNO - 3:0

via Gfycat

37:52
    Columbus se opět protlačil do útočného pásma.

38:16
    Hostům se podařilo v obraně uspět a dostat kotouč mimo své pásmo.

39:05
    Pěkná akce Dallasu s přihrávkou mezi kruhy a především mezi dva obránce. Hostující Dowling byl ale tísněn z obou stran a jeho bekhendové zakončení postrádalo kličku do strany.

39:21
    Jenner provětral z pravého kruhu Bishopův beton.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Columbus ve druhé třetině nebyl o tolik lepším týmem, ale rozhodně byl produktivnějším. Do sítě Dallasu přidal další dvě branky a s komfortním třígólovým náskokem vstoupí do závěrečné dvacetiminutovky. Výrazně se přiblížil přerušení dvouzápasové série porážek.

Další třetina začne přibližně v 02:59.

40:01

40:19
    Nepříjemný začátek Columbusu ve třetí třetině. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Jenner. První přesilovka pro Dallas.

40:37
    Heiskanenovu střelu od modré zkrotil Bobrovskij mezi betony.

40:45
    Domácím se daří vyhodit puk po dalším zákroku Bobrovského.

41:06
    Columbus se opět osvobozuje.

41:57
    Dallasu se podařilo definitivně usadit v útočném pásmu.

42:19
    Sedlák překazil hostům jejich přihrávku do pravého kruhu a srazil kotouč do ochranné sítě. V ten samý okamžik skončil trest Jennera.

42:37
    Znovu se vylučuje a znovu na straně domácích. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Dubinsky.

43:19
    Columbusu se podařilo vyhodit kotouč ze svého pásma.

43:55
    Dallas právě vstřelil branku!
    Druhou přesilovku v utkání už hosté využívají. JAMIE BENN si najel do pravého kruhu a dostal přesnou přihrávku přes osu, kterou přetavil ve střelu z první a mezi nohama svého spoluhráče prostřelil přesouvajícího se Bobrovského. Asistence: Miro Heiskanen, John Klingberg.
    43:55 Jamie BENN - 3:1

44:39
    Dubois z levé strany brankoviště nastřelil brankáře Bishopa, který zastavil hru.

45:40
    Ve hře obou týmů se v této části hry objevily nepřesnosti vedoucí ke trochu zbytečným ztrátám puku.

46:05
    Nutivaara se proti Bishopovi neprosadil, hra se rychle přesunula před Bobrovského, který rovněž jistým zákrokem nedal soupeři šanci. Komerční přestávka.

47:23
    Savard si sjel k pravému kruhu, jeho střelu ale Bishop dobře viděl a bez obtíží vyrazil.

48:10
    Domácí se vrátili do útočného pásma. Spoustu práce opět odvádí Sedlák.

48:40
    Hra se ale přelévá velmi rychle ze strany na stranu. Faksa dostal puk do útočného pásma hostů, ale přišla rychlá ztráta.

49:25
    Pokračuje trochu divočejší pasáž bez šancí na obou stranách.

49:35
    Protečovaný puk ze strany Dallasu do útočného pásma zachytil na zadním mantinelu Bobrovskij, který rozehrává.

50:05
    Dál se hraje bez přerušení. Puk mají hosté ve své třetině.

50:36
    Čas hodně rychle plynul, což vyhovovalo domácím. Hra je přerušena kvůli faulu Janmarka, který putuje na trestnou lavici za sekání. Přesilovka pro domácí. Komerční přestávka.

50:56
    Panarin přesunul puk na levou stranu, jeho spoluhráči ale sjel po čepeli a ke střele se nedostal.

51:29
    Werenski pálil od modré, k Bishopovi se ale puk nedostal. Hosté vyhazují.

51:58
    Faksa s Heiskanenem se vydali v oslabení do útoku, vystřelit se jim ale nakonec nepodařilo.

52:22
    Polák s Heiskanenem zachytili hrozbu úniku Duboise.

52:30
    Hra je přerušena na zadním mantinelu za hostující brankou. Vhazuje se po pravici Bishopa.

52:42
    Nash se dostal k puku před brankovištěm, vybruslil si do strany, ale bekhendovou střelu otřel jen o beton Bishopa. Mezitím jsou hosté v plném počtu.

53:19
    Blue Jackets ubránili své pásmo a dostávají puk do bezpečí. Dallas se vrhá do nového útoku z hloubi vlastní třetiny.

53:48
    Columbus vyhazuje tak, aby nedošlo k zakázanému uvolnění.

54:05
    Domácí se snaží na vlastní modré čáře postavit neprostupnou hráz.

54:25
    Dallas sice dostal puk do útoku, ale pouze podél mantinelu, kde obrana domácích soupeře přetlačila.

54:31
    Nepovedená rozehrávka Columbusu končí zakázaným uvolněním.

55:10
    Dallas zkouší hru bez brankáře!

55:27
    Hosté jsou v útočném pásmu.

55:52
    Columbus se dostal k puku a vyrazil do útoku. Střela ze středního pásma od Atkinsona minula prázdnou klec.

56:23
    Columbus vyhazuje na zakázané uvolnění. Dál bude pokračovat hra Dallasu bez brankáře.

56:45
    Seguin sice dokázal poslat přihrávku kolem brankoviště, ale na pravé straně se žádný z hostů ke střele nedostal.

56:56
    Zakázané uvolnění Columbusu.

57:08
    Tentokrát domácí vyhazují tak, aby k zakázanému uvolnění nedošlo.

57:27
    Seguin nahodil puk do útočného pásma. Domácí puk odvrací do neutrální zóny.

57:55
    Hosté se marně snaží dostat ke střele.

58:06
    Je rozhodnuto. Přes celé kluziště trefil prázdnou klec Dallasu RYAN MURRAY. Asistence: Seth Jones, Brandon Dubinsky.
    58:06 Ryan MURRAY - 4:1

58:47
    Hosté zkusili přihrávku na útočnou modrou čáru. Je z toho ale jen zakázané uvolnění.

59:10
    Po krátké přetahované mají puk domácí ve vlastním pásmu.

59:26
    Sedlák zápolí o kotouč na zadním mantinelu v útočném pásmu.

59:35
    Neuspěl, to ale už Columbus tolik mrzet nemusí.

Columbus Blue Jackets po dvou porážkách slaví vítězství a podařilo se jim naopak Dallasu uštědřit druhou prohru v řadě. Jedním z klíčových faktorů výhry domácích byl brankář Sergej Bobrovskij, který pokryl 27 z 28 střel Dallasu.

Domácí otevřeli skóre v 19. minutě zápasu přesilovkovou trefou Duclaira. Ve druhé třetině přidali domácí další dvě branky a mířili za vítězstvím. Dallasu se sice podařilo snížit na 1:3 ve 44. minutě, ale další gól nepřidali a to ani při dlouhé hře bez brankáře, ke které se uchýlili pět minut před koncem zápasu. Naopak do prázdné branky se trefil Murray.

Radek Faksa (DAL) 0+0, 3 střely, čas na ledě 16:01

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci. (03:38:48)

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 19. Duclair (Werenski, Jenner), 32. Nutivaara (Panarin, D. Savard), 38. N. Foligno (Wennberg), 59. R. Murray (S. Jones, Dubinsky) – 44. Ja. Benn (Heiskanen, J. Klingberg)

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – S. Jones, Werenski, Nutivaara, R. Murray, D. Savard, Kukan – Atkinson (A), Dubois, Panarin – J. Anderson, Jenner (A), N. Foligno (C) – Sedlák, Wennberg, Duclair – Hännikäinen, Dubinsky, Riley Nash.

Rozhodčí: Lambert, Pollock – Nansen, Smith