Dallas – Boston 1:0 (po pr.) | Winnipeg – Buffalo 1:2 (2:3 po s.n.) | Chicago – Los Angeles 1:2 (0:2 po s.n.)
Colorado – Washington 2:3 (po pr.) | Vegas – St. Louis 1:4 (kon.) | Anaheim – Toronto 1:2 (po pr.)
New Jersey – Detroit 2:3 (po pr.) | Philadelphia – Tampa 5:6 (po pr.)
Vegas Golden Knights
1:4 (1:1, 0:3, 0:0)
St. Louis Blues
Sobota 17.11.2018, 04:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

Po první třetině platil vyrovnaný stav. Zápas byl rozhodnutý ve druhé třetině, která vyšla výborně hostujícímu celku. Ten byl v této části hry střelecky aktivnější 16:13, zejména ale vstřelil tři branky, díky čemuž do té doby vyrovnaný duel naklonil na svou stranu. (06:39:40)

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v tomto zápase.

58:24
    Domácí hokejisté se marně pokouší snížit náskok soupeře, Reilly Smith v souboji s obráncem nyní přišel o kotouč.

57:30
    Ryan Reaves hledal spoluhráče před brankou, Pierre-Édouard Bellemare zakončit sice nedokázal, ale puk se dostal na modrou čáru, odkud už střela přišla. Brankář Blues byl ovšem pozorný.

57:05
    Jake Allen přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině, Vegas po předchozí výhře nad Ducks na body nedosáhnout.

56:24
    Colton Parayko zakončoval ze zajímavé pozice, jeho ránu možná jemně tečoval domácí brankář.

56:03
    Komerční přestávka. Momentálně se ani jeden celek nemůže dostat do šancí, sledujeme klidnější pasáž hry. St. Louis míří za výhrou v tomto zápase. Domácí ze 30 střel na branku dali jeden gól, hosté z 35 čtyři.

55:01
    Zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou hostujícího celku. Jake Allen tak musí být se svými spoluhráči pozorný.

54:38
    Mnoho času už domácí Vegas na zdramatizování zápasu nemá. Hostující tým profituje z povedené druhé třetiny, ve které vstřelil tři branky.

54:00

53:30
    Reilly Smith zakončoval akci svého týmu střelou přes obránce, kotouč byl tečovaný mimo.

53:10
    Polovina početní výhody je pryč, hosté na výraznější šanci čekají.

52:30
    William Karlsson to zkoušel individuálně, dostal se do střelecké pozice, kterou dokázal vyrazit brankář Jake Allen.

52:17
    Početní převahu nyní hraje hostující celek, a tak se domácí hokejisté musí bránit.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 7. Carrier (Bellemare, Theodore) – 7. R. O'Reilly (Tarasenko, Schwartz), 28. R. O'Reilly (Schwartz, Tarasenko), 37. B. Schenn (Edmundson, Bozak), 38. Sundqvist (Dunn)

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, C. Miller, Theodore, Engelland, Holden, Merrill – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Pacioretty, Eakin, Tuch – Nosek, Carpenter, Hyka – Carrier, Bellemare, Reaves.
    St. Louis Blues: Allen (Ch. Johnson) – Gunnarsson, Pietrangelo, Dunn, Parayko, Edmundson, Bouwmeester – Schwartz, R. O'Reilly, Tarasenko – Fabbri, Bozak, B. Schenn – Sanford, Thomas, Perron – Barbašev, Sundqvist, Blais.

Rozhodčí: Lambert, McIsaac – Daisy, Gibbs

Diváci: 18 488