Pelhřimov – Tábor 4:7 (kon.) | Písek – Žďár n/S 2:3 (po pr.) | Havlíčkův Brod – Mor. Budějovice 5:7 (kon.)
Kopřivnice – Nový Jičín 4:1 (kon.) | Šumperk – Opava 3:1 (kon.) | SHK Hodonín – Orlová 10:2 (kon.)
IHC Králové Písek
2:3 (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)
SKLH Žďár nad Sázavou
Středa 21.11.2018, 18:00 • Zimní stadion Písek • 2. liga - Jih a Východ (ČR) • 19. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. V 18 hodin bude vhozeno úvodní buly utkání 19. kola mezi domácím Pískem a Žďárem nad Sázavou. V letošním ročníku 2. ligy je to třetí vzájemné střetnutí – z obou vyšly vítězně žďárské plameny. První vzájemný zápas ve druhém kole nabídl na píseckém ledě krásnou hokejovou podívanou se šťastným koncem pro hokejisty z Vysočiny, kteří urvali vítězství 4:3. Souboj na Bouchalkách už favorizovaný Žďár nad Sázavou zvládl lépe a díky skvělé pasáži ve druhé třetině dokráčel nakonec k hladkému vítězství 7:4. Žďár nad Sázavou aktuálně vede druholigovou tabulku skupiny Jih, Písek je čtvrtý.

Jako hlavní sudí je na utkání delegován Jan Jaroš, na čarách mu budou asistovat Ondřej Žídek a Stanislav Hnát.

Žďár n. S. – Hodonín 4:7

Branky Žďáru: 7. Kunstmůller (Kovářů, Gregar), 11. Stehlík (Prokš, Kadlec), 14. Stehlík (Kadlec, Prokš), 30. Wasserbauer (Hasoň).

Sestava Žďáru: Sláma (24.-41. Kulich) – Kolda, Půža, Koželuh, Lojek, Pleva, Hort, Peslar – Gregar, Kovářů, Prokš, Kunstmüller, Bureš, Kadlec, Jícha, Kuřítko, Hasoň, Franek, Stehlík, Wasserbauer.

Poslední zápas Písku:

Písek – Valašské Meziříčí 4:2

Branky Písku: 18. Polata (Sýbek, Hanus), 41. Hučko (Polata, Parýzek), 47. Sýbek (Parýzek), 53. Hučko.

Sestava Písku: Hauser – Parýzek, Hanus, Turek, Suda, Tintěra, Červinský, Bílek, Houdek – Polata, Hučko, Sýbek, Marcilis, Koupal, Matějka, Šuhaj J., Strnad, Rod, Gevorkian

IHC Písek: Hauser (Kříž) – Parýzek, Hanus, Turek, Suda, Červinský, Bílek, Tintěra, Pelant – Sýbek, Hučko, Polata, Matějka, Koupal, Marcilis, Strnad, Šuhaj J., Gevorkian, Šuhaj V.

SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Kulich) – Kolda, Koželuh, Lojek, Pleva, Hort, Peslar – Gregar, Kovářů, Prokš, Kunstmüller, Bureš, Kadlec, Čermák, Kuřítko, Hasoň, Franek, Stehlík, Wasserbauer

Rozhodčí: Jaroš – Žídek, Hnát.

Z technických důvodů vám zatím přineseme jen změny stavu. Omlouváme se.

00:01

20:00

V první třetině jsme u Otavy branku neviděli. Více šancí měli hosté, kteří zatím nepřekonali výtečného Hausera. Šance měl i Písek, stav je však stále 0:0. Plameny půjdou do druhé třetiny ještě se čtyřmi minutami přesilové hry. Domácí bek Bílek totiž předčasně zamířil do šaten po tvrdém faulu, za který viděl trest na pět minut a do konce utkání.

Problémy s technikou se zatím nepodařilo vyřešit. Zatím tedy budeme dál přinášet jen změny stavu.

20:01

29:16
    Vracíme se do utkání a k plnému komentáři. Problémy vyřešeny.

29:43
    Písek právě vstřelil branku!
    Domácí se ujímají vedení. Kapitán Martin PARÝZEK nahodil puk z levého rohu kluziště na překvapeného Slámu. Tomu puk po zádech doskákal a do brány. Asistence: Vladimír Hanus.

31:22
    Icing Písku. Před tím hasil dvě šance plamenů Hauser.

31:47
    Sýbek na druhé straně prověřil Slámu nepříjemnou jedovkou.

32:28
    Dlouhý kotouč hostů zamířil na zakázané uvolnění. Vhazuje se v pásmu Žďáru.

33:53
    Sledujeme bitvu se vším všudy. Tvrdé souboje, pěkné zákroky gólmanů – to se musí všem líbit.

33:54
    Icing Písku.

34:17
    Parýzek zblízka bekhendem vyprášil Slámovy betony.

34:35
    Teď měli domácí štěstí. Kunstmüller se už chtěl vydat k bance Písku, ale zastavil ho ofsajd.

34:53
    Vyloučení v týmu IHC Písek (Tintěra – 2 min., hákování).

35:35
    Po Kadlecově střele mohli hosté ještě dorážet. K puku se ale nedostali.

36:01
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Stehlík – 2 min., sekání).

36:53

38:00

38:13
    Hauser hasí tutovku Stehlíka, který v úniku mířil nad lapačku.

38:31
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Lojek – 2 min., vysoká hůl).

39:00
    Minuta do konce...

39:14
    Písek se v přesilovce zatím k ničemu nedostal. Kombinace vázne.

39:42
    Ofsajd Písku, po kterém se do menšího konfliktu dostali Polata a Franek.

40:00

Je za námi druhá třetina, ve které měl navrch zase Písek. Na druhou ligu velmi pohledný hokej plný tvrdých střetů a pěkných akcí však nabídl zatím jen jedinou gólovou akci. O tu se postaral domácí kapitán Martin Parýzek, který nahozením z rohu nachytal gólmana plamenů.

40:01

40:32
    To byla nádhera! Hučko na konci přesilové hry našel mezi kruhy Jana SÝBKA, který si potáhl puk a vymetl levou šibenici Slámovy klece. Asistence: Petr Hučko.

41:20
    Franek to zkoušel od mantinelu, ale na připraveného Hausera si nepřišel.

42:55
    Kapitán hostů Pleva zkoušel štěstí od modré. Na druhé straně mířil mimo Hučko.

43:52
    Kovářů nastřelil puk na Hausera a hnal se za dorážkou. Písecký brankář puk včas přikryl.

44:11
    Plameny jsou v tlaku. Domácí maskovaný muž opět uklidňuje hru za svou obranou.

44:38
    Žďár právě vstřelil branku!
    Máme sníženo. Martin PLEVA se dostal na kruhu k odraženému puku a přes clonu hráčů trefil přesně nad rameno Hausera. Asistence: Lukáš Bureš.

45:58
    Další krásný gól. Jakub PESLAR objel beka z pravé strany, pak si položil i Hausera a zavěsil pod víko. Asistence: Jakub Kadlec.

46:35
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Kunstmüller – 2 min., hákování).

47:27
    Přetlačovanou u mantinelu zvládli hosté a vyhazují.

48:01
    Písku se nedaří usazení v pásmu.

48:30
    Stehlík z úhlu v oslabení napálil Hausera do masky. Písecký brankář pak hru přerušil.

48:35

50:00
    Polata si žádal pas za obranu, ale na puk nedosáhl.

50:33
    Peslar zkoušel chytře nastřelit puk o zadní mantinel. Písecký gólman si ho ale pohlídal a schoval do rukavice.

50:52
    Strnadova nepříjemná rána přes obránce končí na výstroji žďárského gólmana.

51:22
    Stehlíkova střela zápěstím zazvonila o břevno!

52:44
    Vyloučení v týmu IHC Písek (Sýbek – 2 min., vysoká hůl).

52:48
    Písek vyhazuje přes celé hřiště.

54:01
    Velké šance hostů. Puk už se několikrát povaloval po brankovišti, ale Hauser zatím odolává.

54:44

54:57
    Sýbek po návratu z trestné lavice ozkoušel, jestli dává Sláma pozor. A dával...

55:50
    Závar před Slámou. Parýzek v tísni nezakončil.

56:16
    Icing hostů.

57:52
    Dvě minuty do konce třetí třetiny. Hauser raději schoval pod lapačku Kadlecův pokus.

58:06
    Peslar pálí, Hauser vyráží na tribunu.

58:06
    Oddechový čas pro domácí.

58:47
    Po souboji v obranném pásmu Písku tečoval puk jeden z domácích na střídačku.

59:00
    Minuta do konce.

59:12
    Strnad bekhendem netrefil poloprázdnou klec.

59:55
    Matějka z úhlu našel jen připraveného Slámu. Vhazování před brankou hostů.

60:00

Uvidíme prodloužení.

60:01

60:29
    Franek vypíchl puk a zkusil štěstí.

61:00
    Další střelu hostů Hauser vyráží nad branku.

61:12
    Polata tvrdě pálí.

62:20
    Je rozhodnuto. Ondřej KOVÁŘŮ nejprve šancí rozhodil domácí obranu a pak zpoza branky šťastně dotlačil puk za brankovou čáru. Asistence Ondřej Stehlík..

Konec zápasu. (20:18:20)

Petr Eliáš

Branky a nahrávky: 30. Parýzek (Hanus), 41. Sýbek (Hučko) – 45. Pleva (Bureš), 46. Peslar (Kadlec), 63. Kovářů (Stehlík)

IHC Králové Písek: Hauser (Kříž) – Parýzek, Hanus, Turek, Suda, Červinský, Bílek, Tintěra, Pelant – Sýbek, Hučko, Polata, Matějka, Koupal, Marcilis, Strnad, Šuhaj J., Gevorkian, Šuhaj V.

Rozhodčí: Jaroš – Žídek, Hnát