Žilina – Nové Zámky 2:1 (po pr.) | Poprad – Orange 20 8:0 (kon.)
HK Poprad
8:0 (1:0, 5:0, 2:0)
HK Orange 20
Čtvrtek 22.11.2018, 17:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 25. kolo

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (19:20:24)

Utkání dnes mělo podle předpokladů naprosto jasný průběh, Poprad dominoval, svému soupeři nasázel osm branek. Slovenští mladíci si vypracovali několik slušných příležitostí, no ani ve čtvrtém utkání v řadě se prosadit nedokázali. Svěřenci Ernesta Bokroše během posledních dvou dní inkasovali šestnáct gólů.

59:05
    Vyloučení v týmu HK Orange 20 (Matúš Havrila – 2 min., napadení).
    Vyloučení v týmu HK Poprad (Martin Belluš – 2 min., hrubost).

58:36
    Rozběhly se závěrečné dvě minuty třetí části, Paukovček se ke střele nedostal, domácí však zůstávají v útočné třetině.

57:47
    Juščák se dostal do útočné třetiny, scházela mu větší podpora jeho spoluhráčů, u puku jsou už zase domácí hokejisté.

56:53
    Poprad právě vstřelil branku!
    Domácí využívají přesilovou hru! Se střelou Zagrapana si poradil Hlavaj, který puk vyrazil před sebe. Vznikla nepřehledná situace, nejlépe se zorientoval DÁVID BONDRA, ten přidal osmý gól Popradu! Asistence: Jindřich Abdul a Marek Zagrapan.

55:41
    Vyloučení v týmu HK Orange 20 (Marcel Dlugoš – 2 min., krosček).

55:14
    Další slušná šance pro hosty, kteří na svůj čestný úspěch stále čekají! Juščák si kotouč přichystal na bekhend, z bezprostřední blízkosti pak ztroskotal na Nechvátalovi!

54:43
    Individuální akcí se prezentoval Paukovček, kterému vyšlo několik kliček. Domácí hráč však nedokázal zakončit v pravou chvíli.

53:38
    Na pravém kruhu dostal spoustu prostoru Čenka. Jeho následná střela minula branku, Nechvátal teď musí být na pozoru.

53:19

53:05
    Nejproduktivnější hostující hráč teď pronikal po pravé straně, Fafrák se natlačil před Nechvátala, který si dokázal pohlídat bližší tyčku!

51:58
    Urbánek zpracoval puk, následně zakončoval! Jeho pokus byl zblokovaný, vhazovat se bude před Hlavajem, přesilová hra hostů pokračuje.

51:19
    Vyloučení v týmu HK Poprad (Patrik Svitana – 2 min., napadení).

50:03
    Rozběhla se závěrečná desetiminutovka třetí části, Fafrák poslal Karalahtiho na zem, vylučovat se ovšem nebude.

49:28
    Václav nahazoval do útočné třetiny, za branku musel Hlavaj, který vzápětí rozehrával svým spoluhráčům.

48:30
    Do osobního souboje se ve středním pásmu dostal Köver s Česánkem, oba celou situaci ustáli, hra pokračuje, u puku je Poprad.

47:51
    Tlak domácích hokejistů i nadále pokračuje, od modré čáry zakončoval Abdul, ovšem jeho střela nebyla přesná, Hlavaj zasahovat nemusel.

47:12
    Svitana našel Kundríka, který v dobré střelecké pozici nedokázal zakončit, o malou chvíli později přišel o kotouč.

46:38
    Oddechový čas pro hosty.

46:20
    Výbornou individuální akcí se prezentoval MARTIN BELLUŠ, který obkroužil branku, puk následně poslal do betonu brankáře Hlavaje, od kterého se kotouč odrazil až za čáru, což následně potvrdil i videorozhodčí! Asistence: Štefan Fabian.

45:54
    Köver zakončoval, Nechvátalovi clonil Havrila. Střela skončila vedle branky, domácí gólman je dnes téměř práce.

45:22
    Takáč posunul Petranovi, který místo střely ještě hledal Václava. To nebylo správné řešení, hosté se dokázali ubránit.

44:25
    Přihrávku dostal Abdul, který ji zpracoval, no do zakončení se nakonec nedostal, domácí v posledních minutách ubrali na aktivitě.

43:30
    Nabídka na teč! Karalahti hledal Bondru, kterému na poslední chvíli puk utekl, v opačném případě by z toho nejspíše byla sedmá branka Popradu.

42:42
    Zpoza branky teď Belluš přihrával Macíkovi, s jehož pokusem si poradil hostující brankář, Hlavaj puk vyrazil betonem!

42:21
    Do zakončení se dostával Minárik. Na poslední chvíli zasáhl domácí obránce Petran, který už rozehrává svým spoluhráčům.

41:26
    Abdul hledal Karalahtiho, který z první zakončoval. Jeho tvrdý střelecký pokus byl hodně nepřesný, Hlavaj zasahovat nemusel!

40:54
    K puku se ve středním pásmu dostal Zagrapan. Ten se ocitl v souboji s hostujícím Boldižárem, který prohrál, u kotouče jsou hosté.

40:01

Je za námi prostřední dvacetiminutovka hry. Ta měla opět naprosto jasný průběh, tentokráte se domácím dařilo i v zakončení. Poprad přidal pět branek, po druhé části vede o šest gólů. V závěru jsme viděli dobré příležitosti také na straně slovenských mladíků.

40:00

39:19

39:14
    Vyloučení v týmu HK Poprad (Samuel Mlynarovič – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

38:38
    Nenápadná přihrávka Svitany před branku teď hledala Takáče. Druhý jmenovaný dokázal kotouč trefit, puk skončil vedle branky!

38:14
    Petran střílel dvakrát od modré čáry. S prvním pokusem si poradil Hlavaj, následně byl kotouč tečovaný, skončil v ochranné síti.

37:19
    Vyloučení v týmu HK Orange 20 (2 min. – příliš mnoho hráčů, trest odpyká Róbert Džugan).

36:46

36:02
    Od modré čáry střílel Nahálka, k dorážce se o pár vteřin později dostal Džugan. Další dva úspěšné zákroky si připsal Nechvátal.

35:09
    První velká příležitost v tomto zápase pro hosty! Kollár zpoza branky přihrával Havrilovi, který ranou z první trefil Nechvátala!

34:46
    Vyloučení v týmu HK Poprad (Patrik Svitana – 2 min., krosček).

34:21
    Bondra hledal Mlynaroviče, který z bezprostřední blízkosti minul hostující branku. To byla parádní přihrávka od domácího hráče.

33:32
    Brankář Hlavaj reagoval na první střelu Belluše, která byla zblokovaná. Belluš následně přihrával na pravou stranu, LUKÁŠ PAUKOVČEK dokázal trefit odkrytou branku! Asistence: Martin Belluš a Radoslav Macík.

32:27
    Hosté opravdu vůbec nestíhají, další gól domácích je na světě! Salija zatáhl do útočné třetině, slovenští mladíci se nedokázali osvobodit. Puk si našel RASTISLAV VÁCLAV, který z velkého úhlu našel skulinku mezi ramenem Hlavaje a horní tyčí jeho svatyně! Asistence: Marek Zagrapan a Marcel Petran.

31:23
    Domácí využívají přesilovou hru! Puk dostal na modré čáře PATRIK SVITANA, který se rozhodl pro střelu. Jeho pokus směřoval do horní části branky, Hlavaj byl bez šance! Asistence: Arturs Salija.

30:37
    Tvrdá střela Mlynaroviče z pravé strany minula branku, hosté se následně dostali k puku, vyhodili ho přes všechny čáry.

30:22
    Vyloučení v týmu HK Orange 20 (Martin Kupec – 2 min., hákování).

29:17

29:12
    Hodně prostoru pro Giertla na pravé straně. Ten neměl rychlost a pokoušel se o střelu, Nechvátal přerušuje hru.

28:16
    Necelá minuta přesilové hry slovenských mladíků je za námi, hosté se zatím k ničemu nedostali, domácí se bez problémů osvobodili.

27:17
    Vyloučení v týmu HK Poprad (Martin Belluš – 2 min., napadení).

27:17
    Fafrák puk zavezl do útočného pásma, vzápětí zakončoval bekhendem. Snadný zákrok pro brankáře Nechvátala!

26:13
    Několik nepřesností ve středním pásmu, slovenští mladíci se po delší době dostali do útočné třetiny, kde o kotouč nakonec stejně přišli.

25:10
    Dlouho se hraje bez přerušení, hosté vůbec nestíhají, další branka domácích hokejistů doslova visí ve vzduchu.

24:26
    Přihrávka do jízdy Zagrapanovi, který ve velké rychlosti dělal kličku do bekhendu. Jeho úmysl dokázal přečíst brankář Hlavaj!

23:45
    Dlouhá kombinace domácích hráčů, Petrán se dožadoval faulu, rozhodčí však zůstávají klidní, hosté se osvobozují.

23:16
    Domácí jsou po další vstřelené brance jasně aktivnějším týmem, hraje se obranném pásmu slovenských mladíků, kteří nestíhají.

22:18
    Václav střílel z těžkého úhlu, Hlavaj puk vyrazil pouze před sebe. Tam s k němu dostal SAMUEL TAKÁČ, který ho následně poslal mezi betony hostujícího gólmana! Asistence: Rastislav Václav a Radomír Heizer.

21:43
    Netrvalo to dlouho a mohlo to být o tři góly! Úplně volný zůstal na modré čáře Abdul, který se dostal do samostatného úniku a dělal blafák. Parádní zákrok betonem na poslední chvíli vytáhl Hlavaj!

20:56
    Přesilová hra sice skončila, ovšem domácí zůstali v pásmu. Fabian posílal přihrávku před bránu, našel hokejku SAMUELA TAKÁČE, který puk nasměroval do branky! Asistence: Štefan Fabian a Samuel Mlynarovič.

20:39

20:01

Je za námi úvodní dvacetiminutovka hry, domácí vedou zásluhou Zagrapana, který se prosadil v deváté minutě hry. Poprad je podle očekáváním aktivnějším týmem, velký počet brankových příležitostí si ale vypracovat nedokázal.

20:00

19:56
    Tvrdá střela Petrana zasáhla Sojku, který se těžko zvedá z ledu, více se v úvodní dvacetiminutovce už nejspíše nestane.

19:00
    Svitana teď poslal kotouč před branku na teč! Takáč místo bekhendového zakončení ještě přihrával na pravou stranu, to nebylo správné řešení.

18:39
    Vyloučení v týmu HK Orange 20 (Andrej Kollár – 2 min., sekání).

17:48
    Skvělý reflex domácího gólmana přišel proti střele Giertla od modré čáry! Vhazovat se bude po levé ruce popradského brankáře.

17:23
    Akce podobá té, která předcházela první vstřelené brance. Přihrávka Václava, která směřovala před branku, přišla pozdě.

16:41
    Po delší době zaútočili také hosté, od modré čáry nahazoval Kupec, úspěšný zákrok si připsal brankář Nechvátal.

16:06
    Hlavaj dokázal chytit střelu Karalahtiho, následně přerušil hru. Slovenští mladíci jsou již v plném počtu, následovat bude kratší pauze.

15:17
    Nacvičená kombinace, střelecký pokus Abdula skončil na bránících hráčích soupeře, Poprad zůstává u kotouče.

14:55
    Úvodní minuta přesilové hry je za námi, hosté se konečně dostali ke kotouči, následně ho poslali přes všechny čáry.

14:23
    Přihrávka na levou stranu, z první se pokoušel zakončovat Mlynarovič, který minul puk, domácí však i nadále drží útočné pásmo.

13:54
    Vyloučení v týmu HK Orange 20 (Róbert Džugan – 2 min., sekání).

13:13
    Fabian přihrával Macíkovi, který chtěl střílet. Domácí hráč byl faulovaný, Poprad dostává výhodu.

12:31
    Do složitého úhlu se dostal Köver, který už nemohl střílet a přihrávkou hledal své spoluhráče, k puku se dostali domácí hokejisté.

11:32
    I nadále se hraje především v útočné třetině domácího týmu, Poprad je podle očekávání aktivnějším a nebezpečnějším celkem.

10:53
    Domácí se dostali do přečíslení, Svitana přihrával velmi chytře za sebe, Mlynarovič následně tvrdě zakončoval přímo doprostřed brány, Hlavaj přerušuje hru!

10:05
    Macík využil špatné rozehrávky hostujícího brankáře, před bránou hledal Belluše, jehož zakončení nakonec chytá Hlavaj.

09:28
    Další přerušení hry, pískán byl ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu. To ale až po kratší reklamní pauze.

09:00
    Rozhodčí přerušují hru kvůli posunutí hostující svatyně, těžce se navíc z ledu zvedá Kollár, se kterým to nevypadá vůbec dobře.

08:39
    Spoustu prostoru dostal na pravé straně Abdul. Ten si všiml svého spoluhráče na druhé straně, kterému přihrával do jízdy. MAREK ZAGRAPAN pak z bezprostřední blízkosti trefil odkrytou branku! Asistence: Jindřich Abdul.

07:33
    Domácí nyní zamkli svého soupeře v jeho obranné třetině, Bondra se dostal k dorážce, Hlavaj byl opět úspěšnější!

06:58
    Dvakrát během krátké chvíle střílel Salija, pokaždé přišel úspěšný zákrok hostujícího gólmana, který má teď hodně práce.

06:11
    Nahození od modré čáry, Nechvátal podržel puk a přerušil hru, vhazovat se bude v útočném pásmu slovenských mladíků.

05:50
    První obrovská šance tohoto utkání! Úplně volný zůstal na pravé straně Takáč, jehož následný střelecký pokus dokázal Hlavaj vyrazit!

05:02
    Popradští jsou u puku, za bránou soupeře dostal spoustu prostoru Koyš, který nakonec nikoho před hostující svatyní nenašel.

04:24
    Bondra je už zase na ledě, tentokráte hledal jednoho ze svých spoluhráčů, ke kterému se přihrávka nakonec nedostala.

03:44
    Obranou soupeře se probíjel Mlynarovič, kterému na poslední chvíli utekl puk, domácí hráč nakonec zakončit nedokázal.

03:07

02:30
    Hosté se v přesilové hře vůbec k ničemu nedostávají, Poprad bez větších problémů vyhazuje do útočné třetiny.

01:44
    První úspěšný zákrok si připsal brankář Nechvátal, domácí vzápětí vyhazují přes všechny čáry, následně střídají.

01:07
    Vyloučení v týmu HK Poprad (Dávid Bondra – 2 min., podrážení).

00:53
    Domácí hokejisté do tohoto utkání vstoupili podle očekávaní aktivněji, drží puk v útočné třetině a snaží se něco vymyslet.

00:01

Oba celky jsou již na hrací ploše, utkání začne za malou chvíli.

HK Poprad: Nechvátal (Vošvrda) – Petran, Salija, Fabian (C), Česánek, Semaňák, Karalahti – Bondra, Mlynarovič (A), Svitana (A) – Abdul, Zagrapan, Koyš – Takáč, Heizer, Václav – Belluš, Paukovček, Macík – Kundrík

HK Orange 20: Hlavaj (Sklenár) – Kupec (C), Golián, Boldižár, Dlugoš, Lavička, Švec, Brincko, Nahálka – Havrila, Kollár (A), Fafrák (A) – Urbánek, Giertl, Juščák – Záhradník, Čenka, Köver – Džugan, Sojka, Minárik

Rozhodčí: Jonák, Snášel – Šoltés, Stanzel.

První vzájemný zápas skončil vítězstvím Popradu, který zvítězil 3:1. Jak už jsem zmiňoval, domácí jsou jasným favoritem i dnes. Jak utkání dopadne? Sledujte náš online přenos a určitě se to dozvíte!

Poprad je obrovským favoritem, má padesát bodů a nachází se na třetí příčce tabulky, jejich nejproduktivnějším hráčem je Patrik Svitana, který má na svém kontě devatenáct kanadských bodů za šest branek a třináct asistencí. Slovenští mladíci odehráli dvacet zápasů, ze kterých dokázali uhrát jediný bod, naposledy schytali osmibrankový příděl na ledě Nitry. Miloš Fafrák byl u čtrnácti gólů svého celku, což je obrovské číslo, když si uvědomíme, že slovenská juniorka zaznamenala 26 branek.

Pěkný den přeji všem hokejovým příznivcům. Slovenská Tipsport Liga má na programu pětadvacáté kolo, HK Poprad přivítá HK Orange 20, utkání začíná v pět hodin.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Štěpán Slovák

Branky a nahrávky: 9. Zagrapan (Abdul), 21. Takáč (Fabian, Mlynarovič), 23. Takáč (Václav, Heizer), 32. Svitana (Salija), 33. Václav (Zagrapan, Petran), 34. Paukovček (Belluš, Macík), 47. Belluš (Fabian), 57. Bondra (Abdul, Zagrapan)

Rozhodčí: Jonák, Snášel – Šoltés, Stanzel