1:0 (0:0)
Reading FC
Úterý 27.11.2018, 20:45 • Elland Road • Anglická Championship

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

V posledních pěti zápasech se dvakrát radovali domácí a dvakrát Reading. Jeden duel skončil remízou. A právě v posledních třech zápasech dokázal Reading bodovat – tedy dvakrát slavil vítězství a následně (poslední střetnutí) remízu (2:2).

Vzájemné zápasy

Hosté se pohybují na opačném pólu tabulky než jejich dnešní soupeř. Readingu patří až dvacáté místo s celkovým počtem 17 bodů. Po vítězství nad Bristolem City (3:2) přišly dva remízové výsledky – 2:2 s posledním Ipswichem a 0:0 s Wiganem. Na venkovních hřištích Reading zatím nepředvádí dobré výsledky a jejich bilance je 1-4-4, 10:16.

Reading FC

Leeds okupuje třetí pozici se ziskem 33 bodů. V minulém zápase porazili po výsledku 2:0 Bristol City. Na domácím hřišti patří Leeds mezi nejlepší mužstva a v této statistice jim patří ihned druhé místo v tabulce. Lepším týmem je už jen West Brom. Leeds na svém hřišti prohrál pouze jednou (1:2 Birmingham), jinak odehrál tři remízové zápasy a na svém kontě má pět vítězství. Taktéž mají jedno z nejlepších skóre a to 15:5.

Leeds United: Peacock – Farrell – Douglas, Cooper (C), Philips, Dallas – Forshaw – Alioski, Baker, Klich, Hernandez – Roofe.
    Náhradníci: Huffer – Clarke, Halme, Harrison, Roberts, Saiz, Shackleton

Reading FC: Jaakkola – Yiadom, Ilori, Moore (C), Gunter – Bacuna – Rinomhota, Kelly – Swift – Loader, Meite.
    Náhradníci: Walker – Sims, O´Shea, McNulty, McCleary, Blackett, Aluko

Rozhodčí: M. Dean.

1

1
    Domácí začali zápas s kombinací na vlastní polovině hřiště.

2
    Hernandez vyslal pěkný centr a Douglas hlavičkoval těsně mimo branku Readingu a první velká šance domácího celku je na světě!

3
    Leeds i nadále u míče, ale jejich další útočná akce se nepotkala s přesností.

4
    Náznak šance ze strany Readingu, ale jejich akci přerušil útočný faul.

5
    Centr z pravé strany a opět snaha hlavičkovat u levé tyče, obránce Readingu si pohlídal svého protihráče a ubránil danou situaci.

7
    Domácí jsou v úvodu zápasu hodně aktivní a snaží se o první zásah v dnešním střetnutí. Nyní kombinují s míčem na vlastní polovině.

8
    Gunter fauluje u pravého rohového praporku a bude následovat standardní situace.

8
    Douglas centroval míč, který Jaakkola vyráží pryč ze svého pokutového území.

9
    Hosté se dostali k pokutovému území soupeře, ale nedokázali ohrozit jejich branku.

11
    Reading se nyní pohybuje na polovině soupeře a uvidíme, jestli z toho něco vytěží.

12
    A dostal se k zahrávání standardní situace, Peacock měl co dělat, aby vytěsnil míč nad svou branku. Rohový kop pro hosty.

12
    Ten neohrozil branku Leedsu a krátká epizoda hostů na polovině soupeře končí.

13
    Domácím se nepodařilo dostat do před brankového prostoru soupeře a Reading opět útočí na jejich branku.

15
    Po čtvrt hodině hry máme stav zatím bezbrankový a zatím největší šanci měli domácí v úvodu zápasu.

16
    Hra na polovině hřiště v režii domácích...Douglas se snažil o dlouhý centr, ale nakonec se míč vrací zpět na polovinu hřiště.

17
    Centr z pravé strany, který vyslal Dallas, ale na druhé straně nikdo, kdo by míč mohl zpracovat.

18
    Leeds má více míč pod svou kontrolou, avšak nyní není k vidění žádná vyložená šance z jejich strany.

20
    Leeds patří mezi celky, které mají největší procentuální úspěšnost v držení míče napříč celou druhou ligou. A i v tomto zápase potvrzuje tento fakt.

22
    Hraje se nám opět převážně na půlící čáře, Reading je nyní hodně zatažený a čeká na to, co jim jejich soupeř ukáže.

23
    Domácí snaha o překonání pevné obrany, centr na hranici šestnáctky byl blokován, snaha domácích pokračuje i nadále.

24
    Gunter fauluje a nabízí soupeři standardní situaci...snad přijde nyní nějaká šance?

24
    Centr na zadní tyč a míč jen prosvištěl kolem levé tyče. Povedené zakončení, leč bez brankového efektu.

26
    Útok Readingu měl jepičí život a opět je míč na kopačkách Leedsu.

27
    Po chybné rozehrávce je tu možnost zajímavého protiútoku Readingu, který byl veden po pravé straně. Nakonec se hosté nedokázali dostat k centru do vápna.

28
    Ten přišel později, avšak obrana Leedsu je připravená a okamžitě odrazila míč pryč.

29
    Zakončení ze strany domácích, ale míč jde hodně mimo tři tyče a následuje odkop od branky.

30
    Ani po půl hodině hry neevidujeme změnu ve skóre a stále je tu neutuchající snaha domácího celku otevřít skóre zápasu.

32
    Leeds se již dokázal svou kombinací přiblížit více k brance soupeře, odkud hrozí potenciální zakončení.

33
    To nakonec přišlo, ale nevešlo se mezi tři tyče. Po odkopu Jaakkoly se míče opět ujímají domácí.

34
    Uf, Reading nyní může být rád, že vystavil hráče Leedsu ofsajdu, neboť ten zakončoval sám před brankou.

36
    Readingu se nyní podařilo zavést míč po pravé straně, kde si vynutil faul a po delší době bude muset dávat větší pozor Peacock ve svém brankovišti.

37
    Standardní situace Readingu příliš neohrozila branku Leedsu a ten se bez větších problémů ubránil.

38
    Následně se hosté snažili využít toho, že Leeds nyní nemůže dostat míč více pod svou kontrolu, každopádně nakonec se už nedostali k dalšímu ohrožená branky.

40
    Do konce prvního poločasu nám zbývá pět minut a uvidíme, jestli se někdo dokáže prosadit.

41
    Hernandez centruje, Douglas se snažil o zakončení, ale neuspěl.

43
    Leeds se držel v pokutovém území a nakonec se provinil útočným faulem, respektive simulovaným pádem. No, pro tohle asi hlavní sudí nebude mít pochopení.

44
    Taky, že nemá. Alioski už vidí před očima žlutou kartu.

45+1

První poločas nám přinesl vesměs hru domácího celku, který se snažil o trvalé překonávání obrany soupeře. Nakonec si vytvořil pár zajímavých centrů a zakončení, avšak ani jedna akce nekončila úvodní brankou zápasu. Reading má světlé chvilky, avšak brankář Leedsu nemusel ani jednou vytahovat nějaký extrémně důležitý zákrok.

46

46
    Střídání v týmu Leeds United: ze hřiště odchází Baker, přichází Saiz.
    Střídání v týmu Leeds United: ze hřiště odchází Alioski, přichází Clarke.

48
    Reading započal druhé dějství s míčem na svých kopačkách a nevídaně aktivněji.

49
    Ale teď už je tu Leeds a konkrétně Saiz se snažil něco vymyslet na levé straně.

50
    Reading se snažil o útok, ale jeden z hráčů byl faulován a hosté tak mají možnost setrvat na polovině soupeře.

51
    Střelu z levého úhlu si pohlídal brankář domácích a chytá míč. Reading je živější, než v prvním poločase.

52
    Na druhé straně se snažil o střelu Saiz, následně Hernandez, ale ani jeden z nich nedokázal pořádně vystřelit na branku.

54
    I přesto, že hosté působí živějším dojmem, tak Leeds i nadále má více ze hry. A taky se mu lépe dostává to útočných akcích, neboť Reading již nebrání tak zarytě jako v prvním poločase.

55
    Poměrně zbytečný zákrok domácího Douglase a ten vidí žlutou kartu.

56
    Velká šance Leedsu, kdy po dlouhém centru hlavičkoval před brankou Roofe a Jaakkola skokem vyrazil míč mimo branku!
    56. Roofe ve velké šanci!

58
    Leeds zahajuje další útok od své branky, hosté se snaží rychle napadat, ale k ničemu to zatím nevede.

59
    Naopak, opět musel dávat pozor Jaakkola, který zachytává nepříliš přesný centr z pravé strany.

60
    Leeds právě vstřelil branku!
    A tahle kombinace domácích již končí brankou. I když to opět vypadalo, že domácí míč nedokáží dorazit do branky. Nakonec se dokázal trefit STUART DALLAS, který odstartoval oslavy domácího celku.
    60. Stuart DALLAS - 1:0

61
    Střídání v týmu Reading FC: ze hřiště odchází Swift, přichází McCleary.

63
    Pasáž hry, kdy ani jednomu mužstvu se nedaří dostat míč více pod svou kontrolu.

64
    Před chvilkou střídající McCleary už dostává žlutou kartu, když u postranní čáry zcela zbytečně zajel do soupeře.

65
    Readingu se daří o něco více mít míč pod svou kontrolou, ale pohybuje se s ním daleko od branky Leedsu.

66
    Po nepřesné dlouhé přihrávce přichází o míč a Leeds kombinuje. Zároveň se snaží trochu uklidnit hru, která byla v posledních minutách, řekněme, taková neučesaná.

68
    Zničehonic se k dorážce dostal Loader a Peacock reflexivně chytá jeho hlavičkové zakončení! No, tohle nebyla špatná akce hostů.

69
    Leeds vhazoval na polovině soupeře, ale nakonec se sám svými přihrávkami dostává až na svou vlastní polovinu.

70
    Střídání v týmu Reading FC: ze hřiště odchází Meite, přichází Sims.

72
    Snaha o průnikovou přihrávku do vápna Readingu, ale obrana hostí to tam velmi dobře zavřela a rychle se snaží vyvézt míč.

72
    To se jim povedlo, ale neudrží jej v kombinaci, protože se provinili útočným faulem.

73
    Střídání v týmu Leeds United: ze hřiště odchází Klich, přichází Shackleton.

75
    Snaha hostí není nyní enormní a Leeds bez větších problémů kombinuje s míčem a čeká na nějakou chybu, kterou by mohli potrestat.

75
    Žlutou kartu dostává Bacuna (Reading FC).

76
    Střídání v týmu Reading FC: ze hřiště odchází Kelly, přichází McNulty.

77
    Obě mužstva mají prostřídáno a čeká nás zajímavý závěr zápasu. Hostům k remíze stačí vstřelit jednu branku, tak uvidíme.

78
    Zatím stále domácí kontrolují dění na hřišti a Peacock má poměrně klid před svou brankou a vše pozoruje z uctivé vzdálenosti.

80
    Něco přes deset minut nám schází do konce zápasu a čekáme na případný potenciální tlak ze strany hostí.

81
    Autor, prozatím, jediného dnešního gólu, Dallas vidí i žlutou kartu.

82
    Po standardní situaci, která se hostům příliš nepovedla, následoval rychlý protiútok, kdy šli dva hráči proti jednomu. Saiz si to však chtěl vzít sám na sebe a nakonec se dopustil faulu.

84
    Leeds ustoupil od své kombinační hry a nyní posílá dlouhé míče za obranu soupeře, která již není tak kompaktní.

85
    Dlouhé míče se však soupeři daří poměrně dobře zachytávat, ale následně nedokáže pořádně zaútočit.

86
    Jaakkola nyní zachránil svůj celek od druhé inkasované branky, kdy se před ním dostal ve skluzu k dorážce soupeř. Jaakkola vyrazil míč na rohový kop!
    86. Dobrý zákrok hostujícího brankáře!

87
    Rohový kop nepřinesl nic zásadního a pomalu a jistě se nám blíží úplný závěr zápasu.

89
    Penalta pro Reading!
    89. Penaltový zákrok.

89
    Hektický závěr! McNulty nedokázal proměnit velkou šanci! Jeho střelu k levé tyči vystihl Peacock a ten vyrazil míč!
    89. Chycená penalta!

90
    Reading má ještě celkem tři minuty k tomu, aby dosáhl vytoužené vyrovnávací branky.

90+2
    Nastavený čas lépe zvládají domácí, kteří drží svého soupeře na jeho vlastní polovině.

90+3

Druhý poločas byl ze strany Readingu lepší. Dostávali se více do před brankového prostoru soupeře. Avšak i Leeds se dostával do šancí. Nakonec jednu dokázal využít a přesně po hodině hry mohl slavit vedoucí branku. Reading mohl vyrovnat v závěrečné minutě, ale McNulty neproměnil nařízený pokutový kop! Peacock svým způsobem neměl tolik práce jako jeho protějšek na druhé straně, avšak v důležitý moment dokázal vytáhnout potřebný zákrok, který Leedsu přinesl tři body do tabulky! (22:41:43)