Kazaň – Jaroslavl 5:3 (kon.) | Viťaz – HC Slovan 3:2 (po pr.)
5:3 (1:0, 1:1, 3:2)
Lokomotiv Jaroslavl
Pátek 30.11.2018, 17:00 • TatNeft Arena, Kazaň • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Všem hokejovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu Kontinentální hokejové ligy. Od sedmnácti hodin se můžeme těšit na utkání mezi týmy AK Bars Kazaň a Lokomotiv Jaroslavl!

Obhájci titulu měli trochu pomalejší rozjezd do sezóny, přesto dosud ani jednou neprohráli dvakrát v řadě a aktuálně naopak disponuje sérii šesti vítězství. Během ní Kazaň porazila silné soupeře jako Magnitogorsk a Jekatěrinburg, v posledních dnech navíc udolala 3:1 Nižněkamsk a před dvěma dny také Nižnij Novgorod v poměru 5:1. Ve Východní konferenci patří Barsu třetí místo se ztrátou čtyř bodů na vedoucí Jekatěrinburg. Stejný rozdíl je také mezi ním a čtvrtým Magnitogorskem.

Nejproduktivnější hráči:
    • J. Sekáč – 27 bodů (13+14)
    • J. Azevedo – 23 bodů (7+16)
    • A. Lander – 22 bodů (7+15).

Také hostující mužstvo prožívá úspěšné období, z posledních sedmi zápasů jen jednou nebodovalo ve finských Helsikách. Od té doby Lokomotiv na domácím ledě porazil Dinamo Moskva i Astanu a před dvěma dny uspěl také na venkovním stadionu v Nižněkamsku, kde urval alespoň dva body za vítězství 4:3 v samostatných nájezdech. Po třiatřiceti odehraných zápasech je Jaroslavl na čtvrtém místě Západní konference, z něhož ztrácí na první CSKA už třináct bodů. Naopak oproti pátému Spartaku Moskva má už značný sedmibodový náskok

12.09.2016 Kazaň – Jaroslavl 0:2

*Lokomotivu se proti Kazani dlouhodobě daří, už sedmkrát v řadě ji porazil a dokonce devětkrát za sebou bodoval. Bars se z tříbodového vítězství naposledy radoval v září roku 2013.

Československá stopa v utkání:

Jiří Sekáč (KZN)

Útočník, 26 let, 33 zápasů, 27 bodů (13+14)

Alexander Salák (JAR)
    Brankář, 31 let, 14 zápasů, 1.87 gólu na zápas, 92%

Jakub Nakládal (JAR)
    Obránce, 30 let, 26 zápasů, 15 bodů (8+7).

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Ak Bars Kazaň: Garipov (Podjapolskij) – Markov, Jarullin, Abrosimov, Batyršin, Postma, Manuchov – Zaripov, Azevedo, Sekáč – A. Potapov, A. Michejev, Lukojanov – Galijev, An. Popov, M. Gluchov – Klinkhammer, Svitov (C), Tkačov – Kara.

Lokomotiv Jaroslavl: Konovalov (Salák) – Nakládal, Afanasjev, Kronwall (C), Jelesin, N. Averin, M. Osipov, Čerepanov – J. Averin, Kontiola, Loktionov – Kartajev, Iljenko, Apalkov – Kudrjavcev, Alexejev, Jurtajkin – Kovalenko, Ivanov, Kajumov – Slepec.

Rozhodčí: Vasiljev, Fraňo – Judin, Berseňjov.

00:01

00:10
    Úvodní buly vyhráli domácí, kteří nastupují v bílých dresech. Kazaň hrající v zeleném okamžitě poslala puk na icing.

00:32
    Jiří Sekáč přihrál na vrcholek levého kruhu. Zaripovova střela letěla do betonu Konovalova a hosté záhy vyhodili puk do bezpečí.

01:28
    Batyršin rozehrál jen na hokejky hostujících obránců, kteří poslali puk na Osipovova a ten nahodil puk do Garipovovy lapačky.

01:56
    Teď už to měl hostující gólman trochu složitější, střelu z levého kruhu k mířící k vzdálenější tyči nicméně betonem vykopl.

02:35
    Sekáč netrefil branku zpoza pravého kruhu, puk proletěl nějaký metr nad horní tyčkou. Dopředu opět míří Jaroslavl.

03:20
    Bars měl klid na rozehrávku, ale i tak se provinil zakázaným uvolněním.

03:59
    Konovalov šel do pokleku proti dvěma střelám od modré, Ani jednou ale zasahovat nemusel, jeho spoluhráči prudké projektily zablokovali.

04:24
    Ivanov vystřelil přes vracejícího se Markova, ale na překonání Garipova to nestačilo. Vhazovat se bude po levici domácího gólmana.

04:58
    Nikolaj Kovalenko z pravého kruhu Garipova rovněž nepřekonal, v síti skončil on sám po střetu s Jarulinem.

05:24
    První útok Kazaně je zatím hodně nebezpečný. Nejprve Konovalova prověřil Azevedo a střelou od modré také Postma.

05:28
    Kazaň vstřelila branku!
    Domácí se v šesté minutě dostávají do vedení! Kapitán Svitov vyhrál vhazování nad Iljenkem, kotouč tím dostal na ROMANA MANUCHOVA a jeho střela zápěstím zpoza pravého kruhu zapadla do pravého horního rohu Konovalovy brány. Asistence: Alexandr Svitov.
    05:28 Roman MANUCHOV - 1:0

06:39
    Galijev nepřebruslil Osipova, puk mu utekl od hokejky a Konovalov ho posunul k dalším hostujícím hráčům.

06:58
    Zaripovovi prošla přihrávka pod hokejkou a Kazaň kvůli němu musela vyklidit útočné pásmo.

07:40
    Bars je od prvních minut aktivnější, Lokomotiv se doteď ani jednou pořádně neusadil v útočném pásmu.

08:16
    Iljenko na konci střídání neměl síly na protiútok, domácí ho odseparovali od kotouče a rozehrávají zpoza Garipova.

09:03
    Jeden z domácích vystřelil z pravého kruhu z otočky nepřesně. Jaroslavl rychle otočila hra, nicméně propagační střela z pravé strany se po odrazu od Garipova vydala do ochranné sítě.

09:59
    Osipov přenechal puk Averinovi, jenž z dálky nevystřelil vůbec špatně, ale puk přece jenom proletěl kousek vedle pravé tyče.

10:27
    Hosté chvíli kroužili v útočném pásmu, ale nakonec sami čelili solidní šanci. Sekáč táhl brejk tři na dva a přihrál na Zaripova, který zprava přestřelil.

11:41
    Teď je to z obou stran malinko klidnější. Týmům se nedaří dostat do souvislejší kombinace před brankou soupeře.

12:28
    Kronwall zprava nahazoval puk do ohně, u brankoviště ho ale nikdo nezastavil a centr skončil až na druhé straně.

12:57
    Kazaň jenom nahodila a odjela střídat. Kronwall zakládá další akci, přičemž se už čtyři minuty nepřerušovalo.

13:24
    Nakládal přihrál po modré svému kolegovi z obrany, jehož slabé nahození vůbec nedošlo k brance dosud nepřekonaného Garipova.

14:12
    Klinkhammer získal puk ve středním pásmu, ovšem na útočné modré tvrdé narazil do zpevněného protihráče.

14:35
    Ivanov zpoza kruhů branku Garipova minul, jeho spoluhráči se přece jenom ještě snaží udržet v útočné třetině.

15:02
    Daniil Apalkov dojel puk, který se po nahození odrazil ze zadního mantinelu před branku. Těsně před Garipovem ale neuspěl.

15:54
    Menší tlak Lokomotivu další střelu na branku zatím nepřinesl. Všechny pokusy totiž postrádaly přesnost.

16:17
    Až teď se Bars vysvobodil a měl trochu času na vystřídání. Hraje se už skoro osm minut v kuse!

17:24
    Možná by nějaké přerušení hráčům prospělo, v posledních desítkách vteřin je hra hodně rozháraná a týmům se nedaří pořádně rozehrát.

17:54
    Neuspěl ani Postma, jehož snaha skončila kousek před útočnou modrou. Sudí posléze konečně zastavili čas a následovat bude komerční přestávka.

18:24
    Nakládal posunul puk jen k obráncům Kazaně, kteří si trochu zbytečně zkomplikovali život a o puk na chvíli přišli.

18:53
    Klinkhammer slabě nahodil do Konovalova. Ani jeho parťáci se k ničemu nedostali a dalším nahozením kotouč odevzdali.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:56
    Gluchov snad třicet vteřin držel puk v klinči u mantinelu. Rozhodčím to nevadilo a nechali doběhnout čas až do konce.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina dvou silných týmů nabídla svižný hokej, ale naprosté minimum brankových šancí. Ani dosud jediná branka nevzešla z ničeho vypracovaného, Svitov v šesté minutě vyhrál buly a Manuchov pohotovou střelou poslal Bars do vedení 1:0. Náskok Kazaně se ani jednou neotřásl v základech a vydržel až do konce úvodní dvacetiminutovky.

Střely na branku po 1. třetině: 6 – 12.

20:01

20:47
    Loktionov nabral rychlost, jenže za Garipova a jeho levou tyč kotouč nezasunul.

21:26
    Iljenko si vzal puk od Kronwalla. Svižnou střelu zápěstím Garipov lapačkou vyrazil a jeho kolegové vyhodili na icing.

22:12
    Michal Gluchov měl celou pravou část kluziště jen pro sebe, jenomže Konovalov jeho pokus z kruhu pro vhazování rovněž vyrazil.

22:39
    Kovalenko dovezl puk k domácímu brankovišti a Garipov ho v pravý čas schoval do své výstroje. Vhazovat se bude po jeho levici.

22:48
    Během kratičké chvíle se Bars dostal z obrany do útoku. Nahození Jarulina znamenalo alespoň zisk buly v útočné třetině.

23:11
    Teď už zase menší vzrušení před domácím gólmanem. Loktionov dostal přihrávku do pravé strany, ale Garipov se stihl bleskově přesunout a zasáhnout. Problém neměl ani s dorážkou od modré.

24:27
    Bars odskakuje do dvougólového náskoku! Rozjetý Potapov byl na pravé straně odstaven od puku, který však doputoval na hokejku ARŤOMA MICHEJEVA. Ten z úhlu nahazoval do brankoviště a Konovalov si vlastní hokejkou srazil puk do branky. Asistence: Alexej Potapov, Roman Manuchov.
    24:27 Arťom MICHEJEV - 2:0

25:54
    Loktionov chtěl rychle odpovědět, jenže Garipov byl proti a připsal si další úspěšný zákrok.

26:54
    Na druhé straně zasáhl také předchozí nešťastník Konovalov, který si lapačkou počíhal na střelu od modré čáry.

27:09
    Jurtajkin pustil puk na rozjetého Alexejeva, který se zleva blížil brance, ale nenašel žádnou skulinku v postoji klečícího Garipova.

27:51
    Stanislav Galijev poměrně slabě střílel zpoza levého kruhu. Konovalov na puk viděl a snadno zasáhl.

28:08
    Denis Alexejev vystřelil přes svého obránce zpoza levého kruhu. U branky už nikdo jiný nebyl a Garipov neměl těžkou práci.

28:36
    Střela Jarulina byla zablokovaná a musel pořádně přidat do kroku, aby zamezil rychlému protiútoku v podání Jaroslavle.

29:04
    Nepřesné založení útoku znamená zakázané uvolnění Kazaně.

30:41
    Kovalenko se u mezikruží neuvolnil k nějaké střele po přihrávce z levého křídla a Bars dostal puk do klidnějších vod.

31:31
    Sekáč s Azevedem nakonec vybojovali puk pro spoluhráče na modré čáře. Žádná střela na branku Konovalova z toho ale nebyla.

32:17
    Znovu Kazaň zavezla puk do pásma, ale během pár vteřin musela zařadit zpátečku. Totéž se konalo i na druhé straně. Žádný super hokej se do této chvíle rozhodně nehraje.

32:59
    Kronwall po menším závaru už zvedal ruce nad hlavu, nicméně roztažený Garipov udržel zleva nahozený puk v brankovišti.

33:25
    Puk vyletěl mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

33:55
    Čerepanov nepřihrál přesně, ovšem Jaroslavl dostává další šanci po nahození Alberta Jarulina.

34:14
    Denis Zaripov byl úplně sám na pravém křídle, kam také putovala přihrávka, jenže zkušený útočník při pokusu o střelu z první promáchl.

34:32
    Sekáč ani nadvakrát nedokázal trefit puk při snaze o přihrávku. Lokomotiv vyrazil na zteč, jenže nic nebezpečného nevymyslel.

35:24
    Rozhodčím se nelíbila domácí přihrávka rukou a nařídili vhazování o pár metrů dál poblíž Garipovovy branky.

35:45
    Rafael Batyršin fauloval za domácí brankou a je z toho první přesilová hra tohoto zápasu. Výhodu o jednoho muže budou mít hosté z Jaroslavle.

36:18
    Lokomotiv se ihned usadil v útočném pásmu, už dobrou půlminutu ale sledujeme jen neškodnou kombinaci.

36:43
    Zajímavá křižná přihrávka našla u levého kruhu číhajícího Kointiolu. Finskému útočníkovi střela nesedla a z dobré šance nic nevytěžil.

37:00
    Další pas přes osu hřiště. Loktionov měl před sebou poloprázdnou branku, jenomže trefil jenom boční síť.

37:18
    Andrej Loktionov je asi nejpilnějším střelcem v bíločerveném dresu. Teď to zkoušel z ostrého úhlu, ovšem Garipov si to u levé tyče pohlídal.

37:45

37:47
    S koncem první přesilovky zpoza levého kruhu pálil Kronwall, ale trefil jen hrudník dobře postaveného brankáře Barsu.

38:14
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Dvě minuty před přestávkou už se hosté prosadili a snižují na 1:2! Vše začalo u individuální chyby Popova, jenž přišel o puk v obranném pásmu. Kovalenko z levého kruhu ihned přihrával na ARTURA KAJUMOVA a Garipov na povedenou střelu z osy hřiště nedosáhl. Asistence: Nikolaj Kovalenko.
    38:14 Artur KAJUMOV - 2:1

38:49
    Pěkná individuální akce Jiřího Sekáče měla jedinou chybičku, bekhendová střela šla jen do Konovalovy výstroje.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:25
    Apalkov zprava centroval z otočky. Před brankou měl jednoho spoluhráče, ale ten se nedostal k žádné dorážce.

39:46
    Nakládal pálil ihned po vhazování a bolestivě sestřelil Lukojanova. Rozhodčí raději přerušili hru, aby se útočník Barsu mohl vydat na střídačku.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhé dějství bylo na zajímavé momenty malinko bohatší. Po pěti minutách hry TatNeft Arena slavila druhý gól v hostující síti, o který se vlastním zapříčiněním postaral brankář Konovalov. Jaroslavl to ale nepoložilo a po nevyužité přesilové hře konečně zrušilo čisté konto gólmana Garipova, který po laciné ztrátě puku nestačil na střelu Kajumova. Lokomotiv tak stále ztrácí jediný gól a rozhodně ještě zabojuje o bodový zisk.

Střely na branku po 2. třetině: 13 – 27.

40:01

40:36
    Icing Kazaně vrací hru před Garipova, kde se odehrála celá úvodní půlminuta třetí třetiny.

40:41
    Alexejev vyhrál buly nad Potapovem, Lokomotiv se dostal s pukem na modrou čáru, nicméně střela byla zablokovaná.

41:09
    Ani po přihrávce Jurtjajkina ze zadního mantinelu se hosté z předbrankového prostoru neprosadili. Domácích tam bylo dost na to, aby zamezili střele na branku.

41:42
    Jaroslavl se chtěla co nejrychleji vrátit do útočného pásma, ale místo toho se provinila zakázaným uvolněním.

42:19
    Svitov trestuhodně propadl u středového kruhu. Naštěstí ho rychle zajistili hned tři spoluhráči, kteří trochu zkomplikoval postup Kontioly. Hosté sice vystřelili, ale Garipov Kazaň podržel.

42:45
    Kontilola přidal do kruhu a přinutil rozhodčí odpískat další zakázané uvolnění Barsu.

43:12
    Jarulin razantně napřáhl ze středního pásma a poslal puk na hrudník Konovalova, který raději přerušil hru.

43:59
    Začátek třetí části je hodně rozkouskovaní, další prodleva nastává kvůli několikátému domácímu icingu.

44:34
    Vladimir Tkačov dostal přihrávku z pravého mantinelu. U osy hřiště byl chvíli sám, ale žádnou nebezpečnou střelu nevyprodukoval.

45:16
    Nakládalova dělovka z vrcholku pravého kruhu nadělala menší starosti Garipovovi, který puk nejprve vyrazil a s trochou štěstí byl trefen dorážkou Iljenka.

45:44
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Justin Azevedo – 2 min., vražení na hrazení).

46:41
    Druhá přesilovka Lokomotivu začala menším tlakem, nicméně Garipov se ve své brance nějak ohánět nemusel.

47:01
    Kazaň vyhodila puk ven z obranné třetiny a poblíž Konovalova aktivním napadáním pozdržela hostující rozehrávku o několik cenných vteřin.

47:24
    Kronwall operoval před brankovištěm a snažil se protlačit k dorážce. Garipov se v brankovišti roztahoval co to šlo, ale nakonec nemusel zasahovat.

47:35
    Apalkov dvakrát pálil z pravého kruhu. Napoprvé branku minul a po přihrávce zpoza koncové čáry trefil jen Garipova.

47:44

48:24
    Paul Postma nenápadně vystřelil od modré čáry a trefil tyč za Konovalovými zády! O pár vteřin později střílel z otočky Abrosimov a tentokrát minul o mnohem větší kus.

48:39
    Dobré střídání Kazaně završil pokus Azevedla z ostrého úhlu. Konovalov se u pravé tyče nenechal překvapit a přerušil hru.

49:44
    Domácí opět vedou o dva góly a přibližují se vítězství! Jaroslavli se vymstila špatná přihrávka v útočném pásmu, Klinkhammer vyrazil do protiútoku a zprava bekhendem přihrál přes Jelesina na VLADIMIRA TKAČOVA, který zamířil ze svého pohledu do pravého horního rohu. Asistence: Rob Klinkhammer.
    49:44 Vladimir TKAČOV - 3:1

50:41
    Zbytečný icing Lokomotivu, kterému se nezdařil přechod přes střední pásmo.

51:06
    A ještě jednou stejný prohřešek hostů, kteří mají na vstřelení dvou gólů stále poměrně dost času.

51:14
    Nyní už to vypadá s šancemi Jaroslavle hodně bledě! Konovalov jenom vyrazil prudkou střelu od modré čáry. U jeho brankoviště vznikl obrovský závar, do kterého se zapletli skoro všichni hráči a nakonec to byl JUSTIN AZEVEDO, který k chumlu těl přijel jako poslední a zaregistroval volný puk, jenž dotlačil až za brankovou čáru. Bez asistence.
    51:14 Justin AZEVEDO - 4:1

51:14
    Jaroslavl si poměrně očekávaně vyžádal kontrolu u videa. Zřejmě kvůli nedovolenému bránění brankáři. Žádný prohřešek na první pohled k vidění nebyl.

51:14
    Ani hlavní sudí neviděli nic, co by bylo proti pravidlům, a Azevedovu trefu na 4:1 po dlouhé kontrole u videa uznali!

52:34
    Vypadá to, že Kazaň už bude mít závěr zápasu pod kontrolou. První tříbodová výhra nad Lokomotivem od roku 2013 už se zdá být jasnou záležitostí.

53:44
    Jakub Nakládal nahazoval puk z obranného pásma do domácího brankoviště. Během toho inkasoval i mantinelu hodně tvrdý hit.

54:24
    Od posledního gólu utekly už tři minuty a Jaroslavl se ještě nedostala do útočného pásma. Případný bodový zisk je pro ni v nedohlednu.

54:38
    Naprosto zbytečný faul Denise Zaripova, jenž neustál souboj v rohu útočného pásma a vleže hokejkou sekl odjíždějícího protihráče.

54:59
    Hosté tak mají poslední šanci, jak se vrátit do zápasu. Na začátku přesilovky ale nezabránili vyhození přes všechny čáry.

55:06
    Zaripov si na trestné lavici dlouho neposeděl a po zbytečném faulu může zpytovat svědomí. Jurtajkin před brankovištěm pohotově prodloužil Alexejevovu přihrávku z pravé strany k zadní tyči, kde byl úplně volný ARŤJOM ILJENKO a neměl problém zamířit do odkryté branky. Asistence: Danil Jurtajkin, Denis Alexejev.
    55:06 Arťom ILJENKO - 4:2

56:24
    Lokomotiv to ještě rozhodně nezabalil. Aktuálně se však nemůže dostat s pukem do smysluplné kombinace a čas mu rychle utíká.

57:24
    Nakládal přenesl hru doleva na Kronwalla, který si sjel do křídelního prostoru, jenomže přihrávka před branku neprošla.

58:14
    Domácí dostali puk jen do středního pásma, ale vzápětí ho opět vybojovali a vrátili do místa, odkud přišel.

58:54
    Tak pozor! Hosté znovu snižují a minutu před koncem jsou zpátky ve hře! Nakládal se po zablokované střele rozhodl pro pas k levému mantinelu. Denis Alexejev z něj vykouzlil senzační křižný pas na ANDREJE LOKTIONOVA a ten se ve své několikáté šanci už nemýlil. Střelou bez přípravy trefil odkrytou polovinu branku a zdramatizoval závěr zápasu! Asistence: Denis Alexejev, Jakub Nakládal.
    58:54 Andrej LOKTIONOV - 4:3

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

59:06
    Ilja Konovalov odjel na střídačku a Jaroslavl to ještě bude zkoušet v šesti proti pěti!

59:46
    Senzační vyrovnání už se konat nebude! Arťom Iljenko hrubě pokazil přihrávku z rohu útočného pásma k modré čáře. Kotouč vystihl ROB KLINKHAHMMER a z velké dálky trefy přesně do prázdné klece. Bez asistence.
    59:46 Rob KLINKHAMMER - 5:3

Je dobojováno! Utkání dvou týmů hrajících ve vynikající formě končí vítězstvím domácí Kazaně, která obrala Lokomotiv o všechny body poprvé od podzimu 2013. Bars tahal za delší konec provazu od šesté až do poslední minuty. Ve třetí třetině si vybudoval náskok 4:1, po laciném faulu Zaripova sice snížil Iljenko a pak i Loktionov, ale místo vyrovnání přišla Klinkhammerova pojistka do prázdné branky. Kazaň tak vyhrává už sedmý zápas v řadě a na donedávna suverénní Jekatěrinburg ztrácí už jen dva body. Jaroslavl naopak přišla o šňůru tří vítězství a zůstává v Západní konferenci čtvrtá.

Střely na branku: 20 – 44.

0+0, 1 střela, čas na ledě 14:31
    Jakub Nakládal (JAR) 0+1, 9 střel, čas na ledě 22:00.

Z tohoto utkání je to vše, děkujeme za pozornost. (19:34:05)

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 6. Manuchov (Svitov), 25. A. Michejev (A. Potapov, Manuchov), 50. Tkačov (Klinkhammer), 52. Azevedo, 60. Klinkhammer – 39. Kajumov (Kovalenko), 56. Iljenko (Jurtajkin, Alexejev), 59. Loktionov (Alexejev, Nakládal)

Rozhodčí: Vasiljev, Fraňo – Judin, Berseňjov

Diváci: 6 804