Košice – Trenčín 4:0 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Nitra 2:3 (po pr.) | Žilina – MAC Budapešť 4:2 (kon.)
Zvolen – Banská Bystrica 2:3 (2:4 po s.n.) | Detva – Poprad 3:4 (kon.) | Miskolc – Nové Zámky 6:2 (kon.)
po s.n. (2:4)
HKM Zvolen
2:3 (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
HC´ 05 Banská Bystrica
Neděle 02.12.2018, 17:00Tipos Extraliga (SR) • 29. kolo

Viděli jsme napínavé utkání, ve kterém hosty poslal v osmé minutě do vedení Asselin. Domácí se dočkali vyrovnání chvíli před polovinou utkání, kdy se přesně trefil Pöyhönen. Po změně stran strhl vedení na stranu domácích Obdržálek, ale 39 vteřin před třetí sirénou poslal duel do prodloužení Faille. Tentýž hráč nakonec i rozhodl o vítězství Bánské Bystrice vítězným nájezdem. Hosté si tedy odvážejí dva body, domácí se musí spokojit s jedním bodíkem. (19:54:44)

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým HC 05 iClinic Banská Bystrica.

64:25
    Obrovská šance hostí na vítěznou branku! Šťastný jel od červené čáry zcela osamocen na Skapskiho, domácí golman ale blafák hostujícího útočniky vystihl.

63:41
    Hosté v další šanci. Střelu i následnou Sýkorovu dorážku si ale Skapski pohlídal.

63:20
    Zuzin si položil Williamse, ale k zakončení se nedostal.

62:52
    Marshallova střela nebyla přesná, hosté ale zůstávají u puku.

62:34
    Akce Chovana s Obdržálkem končí ofsajdem.

61:25
    V prodloužení to je zatím "na jednu bránu". Pöyhönenova střela a následná tutovka Špirka, který ale netrefil volnou část hostující svatyně.

60:38
    Na ledě zůstal po tvrdém středu s Chovanem Marshall, protiútok hostů zastavuje ofsajd.

60:01

Je za námi třetí třetina dnešního utkání, ve které nejprve poslal domácí do vedení Obdržálek. V poslední minutě základní hrací doby ale při power play vyrovnal Faille a zápas tak půjde do prodloužení.

60:00

59:21
    Banská Bystrica právě vstřelila branku!
    ÉRIC FAILLE devětatřicet vteřin před koncem třetí třetiny vyrovnává na 2:2! Po Surového přihrávce si dal kotouč na bekhend a překonal Skapskiho. Asistence: Tomáš Surový a Martin Nemčík.

59:09
    Williams míří na střídačku, hosté to zkusí v šesti!

58:00
    Jsou před námi poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:34
    Selleck si nabruslil do dobré pozice mezi kruhy, jeho zakončení ale končí jen ve Skapskiho lapačce.

57:13
    Puk na střídačce domácích, bude se opět vhazovat.

57:10
    Hosté se provinili zakázaným uvolněním.

56:48
    Rychlý brejk domácích zakončil Vandave, jeho střelu švihem ukryl Williams do lapačky.

55:32
    Nepřesná rozehrávka hostů, hra se stěhuje před Williamse.

55:25
    Mitchellův pokud od pravého mantinelu, Nemčík mu ale do jeho zakončení vložil hůl. Bude se opět vhazovat před Williamsem.

54:31
    Zigovu střelu Skapski chytá.

53:21
    Oba celky hrají v plném počtu.

52:42
    Pokračujeme ve čtyřech na obou stranách, střela Zuzina končí opět jen v ochranné síti.

51:21
    Vyloučení v týmu HKM Zvolen (Handlovský – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Higgs – 2 min., držení).

51:21
    Handlovský našel na modré čáře Růžičku, jeho bombu Williams chytá. Následně se před hostující bránou strhla mela, bude se vylučovat.

50:34
    Střela jednoho z hosujících hráčů končí v ochranné síti.

50:14

Dnešní utkání sleduje 2914 diváků.

49:16
    Hosté mohli udeřit v oslabení, Češíkovu střelu z bezprostřední blízkosti ale Skapski zneškodnil.

48:14
    Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Šťastný – 2 min., vysoká hůl).

47:20
    A Sýkora ve třetí velké šanci během jediného střídání! Tentokrát mířil forvard Bánské Bystrice pod břevno, ale Skapski vytáhl skvělý semafor!

46:45
    Dvě příležitosti Jána Sýkory. Zejména ta druhá volala po gólu, ale útočník hostů odkrytou část branky netrefil.

45:50
    Suchého dělovka končí po teči mimo brankovou konstrukci.

45:08
    Vyloučení v týmu HKM Zvolen (Pöyhönen – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

44:58
    Domácí rozehrávka míří přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

43:39
    Zvolen právě vstřelil branku!
    Krásná kombinace domácích. Špirko udržel kotouč v pásmu, následně Šišovský zadovkou našel před bránou PETRA OBDRŽÁLKA, který střelou bez přípravy posílá domácí tým do vedení. Asistence: Peter Šišovský a David Růžička.

42:42
    Rychlý protiútok domácích, Fraser nabil Kelemenovi, ten prošel do pásma a vyzkoušel pozornost golmana Williamse.

41:15
    Zákrok na hraně faulu, zákrok na Kelemena se ale sudí rozhodli ponechat bez povšimnutí.

40:33
    Ďatelinkova bomba od modré čáry, Skapski puk vyráží.

40:01

Ve druhé třetině jsme viděli velmi dobrý a svižný hokej. Pöyhönen nejprve vyrovnal, následně byl tentýž hráč i kousek od druhé branky, ale i tentokrát pomohlo hostujícímu brankáři břevno. Do poslední části tak půjdeme za nerozhodného stavu 1:1.

40:00

39:51
    Chovan založil rychlý protiútok, který zakončoval Pöyhönen. Williams byl ale připravený.

39:04
    Sudí vykazují hosty do středního pásma kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.

38:43

38:15
    Handlovského střela v oslabení vybojovala pro domácí buly v útočném pásmu.

36:43
    Vyloučení v týmu HKM Zvolen (Odbržálek – 2 min., napadení).

36:02
    Gaborova přihrávka našla Kubku, střela hostujícího obránce byla ztečována do ochranné sítě.

35:35
    S velkou chutí hrající Pöyhönen se ocitl s kotoučem na holi úplně sám mezi kruhy. Jeho střelu však golman vyráží.

34:08
    Tvrdou Marshallovu střelu od modré Skapski viděl a v pohodě ji chytil.

33:16
    A domácí nepolevují. Puk byl u pravé tyče nikým nehlídán, Williams už byl prakticky překonán, ale hostujícího brankáře zastoupil na poslední chvíli jeden z jeho spoluhráčů.

32:48
    Další smůla pro domácí, Marko Pöyhönen už podruhé trefuje břevno hostující brány!

32:19
    Hosté se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění. Zvolen má malou výhodu, protože Bystrica nemůže střídat.

31:21
    Po pěkné Špirkově akci se málem k dorážce dostal jeden z jeho spoluhráčů. Bohužel pro domácí na kotouč nedosáhl.

30:20
    Dlaší protiútok hostů končí postavením mimo hru.

29:38
    Domácí vyhráli buly a Pöyhönen okamžitě vyzkoušel Williamsovu pozornost.

28:10
    Komplikovaná rozehrávka Zvolenu, Higgs vystihl přihrávku a z otočky vystřelil. Puk však minul bránu.

26:51
    Handlovský zavezl kotouč do pásma a přenechal jej Kytnárovi, který vystřelil. Kotouč ještě tečoval MARKO PÖYHÖNEN a Williams se mohl jen ohlédnout. Asistence: Milan Kytnár a Lukáš Handlovský.

25:09
    Hosté se neshodli na modré čáře, rychlá protiakce domácích ale končí ofsajdem.

24:14
    Špirko vypíchl Ďatelinkovu rozehrávku, puk se z ničeho nic dostal k Obdržálkovi.Český útočník ve službách Zvolenu se dostal ke střele, ale Williams puk vyráží.

23:24
    Už delší dobu jsme neviděli žádnou větší šanci, stále víc jsou k vidění spíše osobní souboje.

22:33
    Zatím sledujeme velmi vyrovnané utkání. Šance si vytváří oba celky.

21:01
    Higgs v pádu dobře přihrál svému spoluhráči, sám se ale přitom dostal ven z pásma a proto je pískán ofsajd.

20:16
    Skapski nahození jehodno z hostů raději ukryl v lapačce.

20:01

Skončila zajímavá první třetina, v níž jsme viděli množství šancí a taký chybu Pufahla, po které Asselin otevřel skóre. Vyrovnat mohl Mitchell, ale trefil pouze břevno. V závěru třetiny se hosté radovali pdruhé, ale tuto trefu sudí nakonec neuznali a tak je skóre po dvaceti minutách "jen" 0:1.

20:00

19:36
    Chovan přejel modrou čáru příliš brzo, je pískán ofsajd.

19:02
    Surového střela z pravého křídla nenadělala domácímu brankáři větší starosti.

18:49
    Hosté dostali puk do brány, hlavní sudí však po poradě s videorozhodčím druhou trefu Bánské Bystrice neuznává. Nejspíš kvůli kontaktu hostujícího útočníka s brankářem Skapskim.

18:43
    Tvrdá střela Kubky končí ve Skapskiho lapačce.

17:32
    Mementálně sledujeme velké množství nepřesností z obou stran.

16:18

15:49
    Po Zuzinově střele kryje puk Williams a hostující obránci čistí prostorp řed svým brankářem.

15:01
    Zvolenší kombinují, točí soupeře, ale zatím přesilovka žádnou větší šanci nepřinesla.

14:18
    Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Šťastný – 2 min., nedovolené bránění).

13:59
    Další obrovská příležitost Zvolenu! Vandas projel obranou hostů, položil si Williamse, ale dostal se bohužel pro něj do příliš velkého úhlu.

12:01
    To byla velká šance domácích! Mitchelově střele chyběly jen centimetry, Williamse zachránilo břevno!

10:59
    Zvolen se usadil v útočném pásmu, hosté se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.

10:18
    Nebezpečný tečovaný pokus Handlovského končí v rohu kluziště.

09:08
    Oba týmy hrají v plném počtu.

09:04
    Pokračujeme ve čtyřech na obou stranách.

07:54
    Zbytečná ztráta domácího Pufahla v útočném pásmu znamenala rychlé přečíslení hostů. Higgsovu přesnou přihrávku dostal na hůl GUILLAUME ASSELIN, který překonal Skapskiho střelou na lapačku. Asistence: Brock Higgs.

07:08
    Vyloučení v týmu HKM Zvolen (Kelemen – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Ďatelinka – 2 min., hrubost).

07:08
    Strkanice před hostující bránou. Do sebe se pustili Ďatelink s Kelemenem. Sudí posílají oba kohouty na trestnou lavici.

06:44
    Momentálně mají více ze hry hosté, kteří uzamkli domácí tým v jeho třetině. Akce skončila náhozením puku na bránu, Skapski chytá.

05:14
    Domácí měli velkou příležitost. Po bombě Frasera se do tutovky dostal Vandas, ale ležícího Williamse nepřekonal.

04:52
    Domácí vyhráli buly. Vandanovo nahození končí v ochranné síti.

03:59
    Kytnár zavezl puk do pásma a nastřelil jej pro spoluhráče Chovana. Ten následně zadovkou hledal svého kolegu, ale puk končí na hokejkách hostů.

02:51
    Po Zeleňákově chybě se do dobré šance drali hosté, Asselin se snažil přihrávat spoluhráči, do tohoto pasu ale vložil svou hůl Růžička a celou akci tak přerušil.

02:41
    Petráš prověřil od modré Williamse střelou švihem. Golman hostů chytá kotouč do lapačky.

02:02
    První zákrok zapisuje Skapski. Češík se zpoza brány natlačil před brankoviště, bekhendem ale zakončoval jen do připraveného domácího brankáře.

01:40
    Dobrá pozice pro Mitchella, ale stav se nemění. Aktvinějším mužstvem je v úvodu zcela jasně domácí tým.

00:03
    Úvodní buly vyhrál domácí Špirko a Zvolen ihned zakládá zpoza vlatní brány první útočnou akci.

00:01

HKM Zvolen: Skapski (Tomek) – Vandane, Pufahl, Růžička, Zeleňák, Drgoň, Pöyhönen, Fraser – Vandas, Špirko (A), Obdržálek – Kelemen, Mitchell, Zuzin – Handlovský, Kytnár (A), Mich.Chovan (C) – Andrisík, S.Petráš, Šišovský – Holovič

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Williams (Baroš) – Nemčík, Marshall, Biro, Sloboda, Ďatelinka (A), Kubka, Petrinec – Selleck, Higgs, Asselin – Zigo, Faille (A), Sýkora – Gabor, Češík, Kabáč – Šťastný, T.Surový (C), Lichanec – R.Varga.

Situace na čele tabulky se nám skutečně pěkně zamotává. Aktuálně vede Zvolen o skóre před Košicemi. Oba týmy mají 62 bodů. O dva body méně má Poprav a 59 bodů má na svém kontě Banská Bystrica, která má ale zápas s Nitrou k dobru. V příštích kolech nás čeká pořádně napínavá podívaná.

Zvolen se stále hledá. V Popradě předvedl dobrý výkon, vedl o dvě branky, ale náskok nakonec neudržel a gólem v poslední vteřině prodloužení Popradu nakonec podlehl 3:2. Zajímavostí je, že Poprad, jako jediný v soutěži, se Zvolenem ještě neprohrál.

Bánská Bystrica dopadla v pátečním kole podobně, jako zvolenští hokejisté. V domácím zápase s Košicemi vedli 2:0, svůj náskok ale ani hokejisté HC 05 neudrželi. Na rozdíl od Zvolenu ale v prodloužení dokázali získat alespoň druhý bonusový bod za výhru 3:2.

Derby, jak se říkává, nemá favorita. Těžko tipovat, kdo má před zápasem větší šanci na vítězství. Nechme se tedy překvapit, kdo se nakonec bude radovat.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Jan Hochman

Branky a nahrávky: 27. Pöyhönen (Kytnár, Handlovský), 44. Obdržálek (Šišovský, Růžička) – 8. Asselin (Higgs), 60. Faille (Surový, Nemčík), rozh. náj. Faille