Vladivostok – Barys 1:3 (kon.) | Novosibirsk – Čeljabinsk 1:2 (po pr.) | Magnitogorsk – Spartak Moskva 7:3 (kon.)
N.Novgorod – Nižněkamsk 5:3 (kon.) | Soči – Omsk 3:2 (kon.) | Viťaz – Dynamo Moskva 2:1 (kon.)
HC Slovan – Kazaň 1:2 (kon.)
HK Soči
3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
Avangard Omsk
Sobota 08.12.2018, 15:00 • Ledový palác Bolšoj • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí HK Soči a Avangard Omsk.

HK Soči je v tabulce Západní konference na sedmé pozici. Odehrál 36 zápasů s bilancí 9-7-5-15 a vybojoval 37 bodů. Skóre má 80:95. Z posledních pěti zápasů vyhrál dva. Poradil si s Chabarovskem 3:2 v nájezdech a 3:2 v nájezdech s Dinamem Riga. Nestačil na Kunlun 0:3, Vladivostok 2:4 a na CSKA Moskvu 1:3.

Avangard Omsk je na tom výrazně lépe. Odehrál 37 zápasů a s bilancí 18-6-3-10 je na druhém místě Východní konference. Z posledních pěti zápasů vyhrál dva. Poradil si s Jekatěrinburgem 3:0 a s Ufou 1:0. Nestačil na Magnitogorsk 1:2, v prodloužení na Čeljabinsk 2:3 a CSKA Moskvu 2:3.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

00:13
    Soči právě vstřelilo branku!
    Hned první střela na branku v tomto zápase znamená gól. Domácí se dostávají do vedení. Dmitrij Archipov přenechal puk DENISU ALEXANDROVOVI, jehož rychlá rána zapadla přesně do brány. Asistence: Dmitrij Archipov.
    00:13 Denis ALEXANDROV - 1:0

02:17
    Domácí celek rozehrává od své branky, Soči vyšel úvod zápasu velmi dobře.

03:18
    Igor Bobkov zasahovat nemusel, rána domácího Sergeje Šmeljova končí mimo branku.

04:46
    Domácí celek se dostává do dvoubrankového vedení. Po sérii odrazů se k puku dostal před brankou obranou zapomenutý NIKITA TOČICKIJ. Jeho rána zapadla přesně.
    04:46 Nikita TOČICKIJ - 2:0

07:18
    Domácí hráči pokračují dál v aktivní hře, nyní zakončoval Andrej Altybarmakjan. Jeho ránu kryje hostující brankář.

07:27
    Komerční přestávka.

07:40
    Omsku se úvod zápasu vůbec nepovedl, prohrává o dvě branky a na nějakou výraznější šanci čeká.

08:53
    Sledujeme rychlý hokej, domácí hokejisté rozehrávají od své branky. Jmenovitě Denis Alexandrov.

09:34
    Alexej Jemelin pálil od modré čáry, jeho projektil byl možná ještě před brankou tečovaný, ale puk končí mimo branku.

09:40
    Domácí brankář přidržel kotouč, vhazovat se tak bude před jeho brankou.

10:12
    Dostáváme se do druhé části hry v první třetině, domácí celek vede o dvě branky, navíc pokračuje v aktivní hře.

10:40
    Cody Franson nedokázal udržet útočné pásmo, a tak mohou hrát domácí hokejisté.

11:56
    Kirill Kapustin výborně stál před brankou, pokoušel se o teč, ale brankář byl připravený.

12:16
    Kirill Petrov zakončoval bleskovou akci, jeho zakončení však bylo nepřesné.

12:35
    Domácí rozehrávají od své branky, oba týmy střídají.

12:58
    Vyloučení v týmu HK Soči (Dmitrij Šikin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo). Trest odpyká Andrej Altybarmakjan.

13:55
    Přesilovku sice hraje Omsk, ale nemůže se stabilněji dostat do útočného pásma.

14:10
    Hosté se až nyní dostali před branku soupeře, kde kombinují.

14:58

15:24
    Obrana Omsku rozehrává od své branky, po nepřesné přihrávce ale hrají domácí, jmenovitě Jurij Alexandrov.

16:32
    Eric O'Dell zakončoval situaci dva na jednoho nepovedenou střelou. Následně puk kryje Igor Bobkov.

17:10
    Igor Bobkov byl připravený, a tak mohl v pohodě zasáhnout proti střele domácího obránce od modré čáry.

17:42
    Denis Alexandrov dostal hru do útočného pásma, následně se ale Soči nedokázalo dostat ke střele.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

19:13
    Arťom Manukjan zakončoval bleskovou akci, následně puk kryje domácí brankář. Pak se strhla bitka.

19:15
    Vyloučení v týmu HK Soči (Damir Rachimullin – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Michail Fisenko – 5 min., bitka).

19:30
    Avangard právě vstřelil branku!
    V závěru první třetiny hostující celek snižuje, tvrdou ránou z bezprostřední blízkosti trefil pod horní tyčku zcela přesně DENIS ZERNOV. Asistence: Sergej Širokov a Cody Franson.
    19:30 Denis ZERNOV - 2:1

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Po první třetině vede domácí celek o jednu branku. Dostal se do dvoubrankového vedení, které v závěru první dvacetiminutovky snížil Zernov.

20:01

20:52
    Vyloučení v týmu HK Soči (Robert Rosén – 2 min., příliš mnoho hráčů).

21:14
    Přesilovku hraje hostující celek,

22:03
    Omsk má velké problémy s přesností střelby.

22:04
    Vyloučení v týmu HK Soči (Vadim Chomickij – 2 min., hákování).

22:07
    Hosté hrají přesilovku pět na tři. Alexej Jemelin pálil z první, branku však minul.

22:37
    Omsk kombinuje v útočném pásmu. ale do výraznější šance se zatím nedostal. Cody Franson pálil nepřesně.

22:50
    Domácí už hrají ve čtyřech, následně se pokračuje přesilovku Omsku.

23:10
    Cody Franson mohl zakončovat, ale rozhodl se ještě pro přihrávku. Následná rána byla zblokovaná.

23:36
    Avangard vinou špatné přihrávky přicházejí o pásmo, a tak mohou domácí vyhodit.

24:04

24:34
    Stanislav Bočarov se dostal do útočného pásma, ale rychlá akce postrádala zakončení.

25:08
    Domácí celek navyšuje své vedení a bere si dvoubrankový náskok zpět. Ránou z ostrého úhlu prostřelil brankáře ARŤOM TOMILIN. Asistence: Sergej Zborovskij a Andrej Altybarmakjan.
    25:08 Arťom TOMILIN - 3:1

25:50
    Hostující celek se dostal do útočného pásma, Maxim Berezin to zkoušel od modré čáry, jeho projektil byl zblokovaný, gólman tak zasahovat nemusel.

27:46
    Sledujeme klidnější pasáž hry, domácí celek využil svou šanci, a tak navýšil své vedení.

28:13
    Damir Rachimullin pálil přes obránce, jeho projektil by sice zblokovaný, ale i tak musel gólman zasahovat.

28:47
    Soči se usadilo v útočném pásmu, kde kombinuje.

29:00
    Dmitrij Archipov dostal hru do útočného pásma, kde ke střele se on ani jeho spoluhráči nedostali.

29:18
    Domácí celek vyhrál buly v útočném pásmu, následná rána nebyla vůbec špatná.

29:35
    Igor Bobkov přerušuje hru, vhazovat se tak bude před jeho brankou.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase, Soči vede o dvě branky a hraje aktivně.

30:34
    Špatná domácí přihrávka znamená zakázané uvolnění.

32:00
    Sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit.

32:16
    Maxim Čudinov rozehrává od své branky, těžko se Omsk dostává přes dobře hrající domácí defenzivu.

32:34
    Vladislav Kaletnik před brankou puk nedokázal tečovat, hra je přerušená. Komerční přestávka.

32:40
    Domácí HK se usadilo v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet. Zatím ale marně. Omsk otáčí směr hry poměrně rychle.

33:31
    Kirill Kapustin se dostal do útočného pásma, ale rychle ho od kotouče odstavili soupeři. Následně zakončoval na druhé straně Ilja Michejev.

34:50
    Robert Rosén dostal hru do útoku, jeho přihrávka však postrádala přesnost.

37:27
    Dostáváme se do finální fáze hry druhé třetiny, píská se icing.

37:37
    Vhazovat se bude před domácí brankou, Dmitrij Šikin musí být pozorný.

38:00
    Oznámena byly poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

38:03
    Alexej Jemelin se probojoval s kotoučem na holi do útočného pásma, jeho střela byla zblokovaná.

38:57
    Vhazovat se bude ve středním pásmu, kotouč vypadl z hrací plochy.

39:20
    Igor Bobkov rozehrává od své branky, následně se Kirill Petrov pokoušel dostat do střelecké pozice, jeho rána byla zblokovaná.

39:50
    Už se pravděpodobně nic nestane.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé třetině jsme viděli jedinou branku, domácí celek si vzal svůj náskok zpět, přesně pálil Arťom Tomilin.

40:01

40:17
    Zápas pokračuje třetí třetinou, sledujeme rychlý hokej v úvodu této části hry.

43:34
    Jegor Rykov rozehrává od své branky, rozehrávka se mu nepovedla, a tak hráli hosté. Ti se ke střele nedostali.

44:04
    Dmitrij Šikin přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

Dnešní utkání sleduje 7 187 diváků.

44:23
    Hostující celek ve třetí třetině zlepšil hru, hraje lépe a domácí mají problémy s defenzivou.

44:34
    Ilja Michejev byl před brankou zcela volný, ale jeho střela postrádala přesnost.

44:53
    Michail Fisenko se nemohl dostat do útočného pásma, byl by v postavení mimo hru, vracel hru do středního pásma.

45:17
    Soči se dostalo ke střele, Sergej Šmeljov jemnou tečí změnil směr střely. Igor Bobkov byl připravený.

45:47
    Domácí mužstvo hraje velmi zodpovědně a hraje takticky dobře. Omsk má nyní problémy.

47:10
    Kirill Petrov přišel v neutrální zóně o kotouč, a tak mohou hrát domácí. Ti se dostali do brejku, ale jeden z hráči Soči tváří a tvář brankáři minul branku.

47:51
    Semjon Košelev vedl bleskovou akci svého celku, ke střele se nedostal. Tři a půl minuty se nepřerušovalo.

49:05
    Mnoho velkých šancí si ani jeden celek nemůže vypracovat.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, Omsk stále vede o dvě branky a má blíže k výhře v tomto zápase.

50:49
    Hostující celek se pokouší co nejrychleji něco vymyslet před brankou. Ansel Galimov pálil z dobré pozice, jeho rána byla nepřesná.

51:08
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před domácí brankou.

51:27
    Po rychlé kombinaci se prosazuje hostující celek, který se znovu dostává na dostřel. Před brankou zůstal zcela neobsazený NIKITA PIVCAKIN. Jeho rána z první byla přesná. Asistence: Kirill Petrov.
    51:27 Nikita PIVCAKIN - 3:2

52:26
    Omsk rozehrává od své branky, rychle se dostal do útočného pásma Semjon Košelev. Hra je však přerušena. Pravděpodobně postavení mimo hru.

52:36

53:00
    Sedm minut hry zbývá do konce třetí třetiny, se hra hodně přerušuje. Plynulost poněkud chybí.

53:20
    Soči se musí spíše bránit, domácí hrají hodně pasivně.

53:57
    Domácí rána od modré čáry byla nepřesná.

54:23
    Maxim Čudinov rozehrává od své branky, sledujeme rychlou hru a přechod do útočného pásma. Avangard se k zakončení nyní nedostal.

55:01
    Igor Bobkov rozehrává od své branky, v útočném pásmu byl ale připravený Dmitrij Archipov. Ten získal kotouč, ale vypálit nedokázal.

55:27
    Nechybělo mnoho, aby se domácí celek dostal do brejku.

55:56
    HK Soči špatně rozehrálo, vhazovat se bude před jeho brankou po zakázaném uvolnění.

56:25
    Kirill Kapustin se pokoušel najít přihrávkou spoluhráče před brankou, projektil byl však zblokovaný.

56:58
    Domácí brankář přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

57:22
    Kotouč po střele hostujícího hráče opustil hrací plochy, vhazovat se bude před brankou Soči.

57:37
    Jevgenij Medveděv rozehrává od své branky, jeho spoluhráči střídají.