Fulham – Wolverhampton 1:1 (kon.) | Burnley – Everton 1:5 (kon.) | Crystal Palace – Cardiff 0:0 (kon.)
Leicester – Manchester City 2:1 (kon.) | Liverpool – Newcastle 4:0 (kon.) | Manchester Utd. – Huddersfield Town 3:1 (kon.)
Tottenham – Bournemouth 5:0 (kon.) | Brighton – Arsenal 1:1 (kon.) | Watford – Chelsea 1:2 (kon.)
Brighton & Hove Albion
1:1 (1:1)
Arsenal FC
Středa 26.12.2018, 18:15 • Falmer Stadium, Falmer • Anglická Premier League • 19. kolo

To už je z mé straně vše. Někdy zase u Premier League na počtenou! (20:18:50)

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 32 % : 68 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 8:1. Rohy: 4:9. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:4.

Zápas končí remízou 1:1, což je samozřejmě pro Arsenal ztráta, ale Brighton si určitě minimálně bod zasloužil.

Hosté začali utkání lépe a jejich aktivitu přetavil v úvodní gól už v 7. minutě Pierre-Emerick Aubameyang. Brighton se ale postupně dostal do hry a ve 35. minutě se domácí dočkali zaslouženého vyrovnání. Po nešťastném zákroku Lichtsteinera se dostal do gólové příležitosti Jürgen Locadia, který nezaváhal.

Ve druhém poločase hosté častěji drželi míč na svých kopačkách, ale do šancí se v podstatě nedostávali. Naopak hrozil přímočařeji hrající Brighton. Dobré příležitosti měli například March, Pröpper, nebo Locadia. Gunners kontrovali snad jen Iwobim, od něhož se balón odrazil po odkopu Marche těsně vedle brány.

90+4

90+3
    Florin Andone ještě doběhl míč u rohového praporku a pokusil se překvapit defenzivu Arsenalu průnikem podél brankové čáry. Skončilo to zablokovanou střelou.

90+2
    Ne, domácí se ubránili. Následoval ještě centr Lichtsteinera, po němž skončil po souboji se Stephensem na zemi Ramsey, ale sudí ukazuje, že se o penaltový zákrok nejednalo.

90+2
    Centr Lucase Torreiry odpálil trochu zbrkle na roh Balogun. Jedna z posledních šancí pro Arsenal rozhodnout.

90+1
    Rozhodčí Taylor nastaví tři minuty!

90
    Maitland-Niles, který přišel na hřiště v 70. minutě, nehraje šťastný zápas. Balón dovezl před šestnáctku a tak dlouho váhal s nahrávkou, až mu ho domácí hráči sebrali.

89
    Na dobrý centr Bernarda nedosáhl hlavou Pascal Groß a na zadní tyči nohou Solly March. Hosté mohou být rádi, že to dopadlo takto.

89
    Martín Montoya odvedl dobrou práci při obraně Aubameyanga. Odchovanec Barcelony si vložil do souboje tělo a útočníka Arsenalu k míči nepustil.

87
    Příznivci Brightonu jsou spokojeni s výkonem domácího týmu, což dávají svými chorály hlasitě najevo.

86
    Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Jürgen Locadia, přichází Anthony Knockaert.

84
    Hostům málem pomohla chyba Sollyho Marche při odkopu. Ten totiž trefil Alexe Iwobiho a od jeho zadnice se balón odrazil těsně vedle tyče! Ryan by se tam asi v případě potřeby nezvládl dostat!

83
    Hosté hrají s defenzivou hodně vysoko, ale dopředu nemohou nic vymyslet. Zase tu byl naopak náznak brejku Brightonu, jenž tentokrát zastavil Lichtsteiner.

81
    Žlutou kartu dostává Sead Kolašinac (Arsenal FC).
    80. Locadia v dobré příležitosti neuspěl.

80
    Další přihrávka za obranu Gunners a opět ji vyslal Stephens. Jürgen Locadia si v souboji 1 na 1 našel prostor ke střele, která končí vedle vzdálenější tyče!

79
    Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Glenn Murray, přichází Florin Andone.