Kunlun – Vladivostok 4:3 (kon.) | Magnitogorsk – N.Novgorod 7:3 (kon.) | Soči – Barys 0:3 (kon.)
Nižněkamsk – Omsk 1:2 (kon.) | Spartak Moskva – Novosibirsk 7:0 (kon.)
Red Star Kunlun
4:3 (2:0, 1:3, 1:0)
Admiral Vladivostok
Sobota 05.01.2019, 08:00 • LeSports Center • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:00.

V dalším zápase KHL se proti sobě utkají týmy Red Star Kunlun a Admiral Vladivostok. Naposled se spolu tato mužstva utkala před dvěma dny na ledě Kunlunu. První třetinu sice vyhráli domácí 1:0 po brance Lofquista, ale ve druhé periodě přišel obrat, jelikož Vladivostok se prosadil hned třikrát a to konkrétně Glazačev, Vicharev a Strelcov. Půl minuty před koncem periody snížil Palola. V poslední dvacetiminutovce ovšem gól nepadl a Admiral tak zvítězil 3:2.

Kunlun je aktuálně ve Východní konferenci na devátém místě se třiceti devíti body a skóre 96:124. Nejproduktivnějšími hráči jsou s dvaceti třemi body Yip a Wolski. Nejlepším střelcem je se třinácti góly Palola.
    Vladivostok je momentálně ve Východní konferenci na posledním třináctém místě s dvaceti sedmi body a skóre 88:129. Nejproduktivnějším hráčem je s dvaceti body Glazačev, který je s dvanácti trefy také nejlepším střelcem tohoto klubu.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01

00:48
    Kunlun se snažil něco vymyslet směrem dopředu, ale poté se ke kotouči dostal soupeř.

01:52
    Domácí jsou zatím stále o něco aktivnější, než soupeř z Vladivostoku, ale střely na bránu jsme se prozatím nedočkali.

02:41
    Red Star Kunlun právě vstřelil branku
    Domácí jdou už po třech minutách hry do vedení! Squires posunul kotouč na LUKEHO LOCKHARTA, který jej následně poslal do pravé šibenice. Asistence: Greg Squires.
    02:41 Luke LOCKHART - 1:0

04:42
    Vladivostok se sice snažil odpovědět, ovšem pokus Konstantina Glazačeva byl sražen do ochranné sítě.

05:36
    Kunlun se snaží poučit z nedávného vzájemného zápasu, kde také vedl, ale posléze soupeř otočil utkání a tak se domácí snaží o vstřelení druhého gólu.

06:46
    Útok Admiralu po pravé straně nic nepřinesl, ovšem hosté zůstávají u kotouče i nadále.

07:38
    Posléze se sice Kunlun dostal do přečíslení 2 na 1, ale Olli Palola to nevymyslel dobře a jeho přihrávku zblokoval hostující obránce.

08:26
    Nikita Serebrjakov si počkal na zatím jediného střelce tohoto utkání Luke Lockharta a následně chytil jeho pokus.

09:05
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Alexandr Ugolnikov – 2 min., sekání).

09:58
    Hostům se podařilo vyhodit kotouč ze své třetiny a málem se dostali také do zakončení.

10:22
    Nyní už má Kunlun puk pod kontrolou v útočném pásmu, ale následná střela Shoreho skončila vedle levé tyče.

10:52
    Tohle už pro Admiral vypadá dobře, jelikož se mu povedlo vyhodit kotouč a v této přesilovce branka nepadne.

11:05

11:12
    A málem to bylo 1:1, jelikož se Alexandr Černikov dostal po přihrávce Strelcova do velké šance, ovšem bekhendem nepřekonal Karhunena!

12:15
    Opět musel zasahovat Tomi Karhunen a Vladivostok se tak dostává do zápasu.

13:01
    Branka neplatí a stav je tak pouze 1:0! Rozhodčí sice signalizoval faul hostů, ale Kunlunu se podařilo vstřelit gól, když Shore poslal z pravé strany skvělou přihrávku k levé tyči, kde se nacházel Brandon Yip, který z první dokázal překonat brankáře Serebrjakova. Ovšem po přezkoumání videa je vše jinak a pravděpodobně se jednalo o ofsajd domácího celku.
    13:01 Neuznaná branka Kunlunu.

13:01
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Roman Tatalin – 2 min., podrážení).

14:06
    Domácí drží kotouč v útočném pásmu, ale s následnou střelou si poradil Serebrjakov.

15:01

15:30
    Jurij Kozlovskij to zkusil z levé strany po přechodu modré čáry, ale minul domácí svatyni. Následně se tak vydal do protiútoku Kunlun, ale gólman Nikita Serebrjakov si se vším poradil.

16:18
    Hra je přerušena, jelikož puk skončil opět v moci hostujícího brankáře.

17:07
    Domácí se přece jenom dočkali druhého gólu a odskakují do dvoubrankového vedení. Yip naše volného ONDŘEJE VITÁSKA, který to zkusil z mezikruží a povedlo se mu prostřelit Serebrjakova, jenž měl zakrytý výhled. Asistence: Brandon Yip.
    17:07 Ondřej VITÁSEK - 2:0

18:39
    Gleb Zajcev se snažil něco udělat s nepříznivým stavem, ale kotouč z jeho hole skončil pouze v lapačce Karhunena.

19:13
    Kunlun se po neúspěšné akci Admiralu dostal do rychlého protiútoku, ale z něj jsme se střely nakonec nedočkali.

19:50
    Pár vteřin před koncem třetiny se Kunlun ještě dopustil zakázaného uvolnění.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina je u konce a Kunlun zatím zaslouženě vede 2:0. Už ve 3. minutě poslal domácí do vedení Lockhart. Ve 14. minutě se sice prosadil Yip, ale jeho branka nakonec uznána nebyla díky ofsajdu. To ale tento pekingský klub nemuselo dlouho mrzet, jelikož v 18. minutě se trefil český hráč Ondřej Vitásek.

Další třetina začne přibližně v 8:57.

20:01

20:53
    Vladivostok se nedostal do útočného pásma, jelikož mu byl odpískán ofsajd.

21:10
    A opět je hra přerušena, ovšem tentokrát se Admiral dopustil zakázaného uvolnění.

22:56
    Hosté se snaží vstřelit svou první branku v tomto utkání, ale obrana Kunlunu je zatím nepropustná.

23:30
    Posléze si Tomi Karhunen připsal úspěšný zákrok proti střele z levého kruhu.

24:01
    A je to 3:0 pro domácí tým! Hostující obránce se dopustil velké chyby, když před svou bránou přihrál přesně na hůl DREWA SHOREHO, který se s tím nemazal a pohotově vystřelil k pravé tyči. Bez asistence.
    24:01 Drew SHORE - 3:0

25:04
    Po útoku hostů se do přečíslení dostal Kunlun, ale Serebrjakov byl připraven.

25:04
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Olli Palola.

26:08
    Kunlunu se podařilo vyhodit a posléze přišel jen ofsajd Vladivostoku.

26:36
    Tentokrát si hosté vytvořili dobrou střeleckou příležitost, ale rána Alexandra Ugolnikova domácího brankáře nepřekvapila.

27:04

28:33
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Michael Latta – 2 min., krosček).

29:06
    Jurij Kozlovskij hledal před bránou skvělou přihrávkou Vladimira Butuzova, což se mu povedlo, ale následně zasáhl Tomi Karhunen a ten tak stále drží čisté konto.

29:22
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Tomáš Mertl – 2 min., sekání).

29:50
    Vladivostok má něco málo přes minutu přesilové hry 5 na 3 a musí vstřelit gól.

30:18
    Ovšem hosté se zatím nedostali do nějaké velké šance a Kunlunu se posléze podařilo vyhodit puk.

30:39
    Nyní už je to přesilovka 5 na 4, ovšem ani nyní není Admiral v nějakém tlaku.

31:03
    Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
    Nakonec se ale hosté dočkali a v přesilové hře snižují na 1:3! STĚPAN ZACHARČUK dostal přihrávku na pravou stranu, odkud vypálil tvrdou ránu pod břevno a překonal Karhunena. Asistence: Alexandr Černikov a Alexandr Ugolnikov.
    31:03 Stěpan ZACHARČUK - 3:1

32:46
    Jegor Jakovlev se dostal do zakončení z velké blízky, ale nakonec minul soupeřovu svatyni.

33:35
    Nyní se hraje nahoru dolů, ovšem o něco nebezpečnější je Kunlun.

34:22
    Luke Lockhart zkoušel vstřelit svou druhou branku, ale Serebrjakova nenachytal.

35:13
    Alexandr Strelcov přišel o kotouč za bránou soupeře a dopředu tak může jít Kunlun.

36:37
    Hosté zvýšili svou aktivitu a dávají gól, kterým snižují na rozdíl jediné branky! Konstantin Glazačev naprosto excelentně našel před bránou DENISE VICHAREVA, který tak neměl problém vstřelit gól do poloprázdné svatyně soupeře. Asistence: Konstantin Glazačev, Vladimir Butuzov.
    36:37 Denis VICHAREV - 3:2

37:49
    Tak to je neskutečné, jelikož hosté stáhli tříbrankovou ztrátu během sedmi minut a je to tak 3:3! Krátce po buly se dostal ke střele IVAN MIŠČENKO, který překonal Karhunena. Asistence: Sergej Koňkov.
    37:49 Ivan MIŠČENKO - 3:3

39:30
    Hosté jsou velice aktivní a budou chtít dát ještě čtvrtou branku.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá třetina je u konce a nakonec z tohoto zápasu bude ještě pořádné drama. Ve 25. minutě sice poslal Kunlun do tříbrankového vedení Drew Shore, ale ve 32. minutě dali hosté první branku, konkrétně Stěpan Zacharčuk. Ve 37. minutě snížil na rozdíl jediné branky Denis Vicharev a o minutu později srovnal Ivan Miščenko.

Další třetina začne přibližně v 09:48.

40:01

40:33
    Rána hostujícího hráče od modré skončila pouze zblokována v ochranné síti.

41:22
    Kunlun má opět puk ve své moci a bude chtít být týmem, který půjde zpátky do vedení.

41:39
    Olli Palola vypálil z pravé strany tvrdou ránu, se kterou si ovšem Nikita Serebrjakov poradil.

43:27
    Nikita Feoktistov dostal přihrávku na pravou stranu od Butuzova, ale posléze vypálil jen do vyrážečky Karhunena.

44:44
    Tomi Karhunen musel být opět v pozoru, aby si poradil s pokusem soupeře.

46:26
    Hra je zatím ve třetí periodě hodně vyrovnaná, ovšem i tentokrát se ke střele dostal Vladivostok, ale puk skončil v ochranné síti.

47:55
    Momentálně se toho na hrací ploše moc neděje. Kunlun sice má puk na svých holích, ale střely jsme se zatím nedočkali.

49:52
    Drew Shore to vzal na sebe, ale jeho rána z pravé strany Serebrjakova nepřekvapila.

50:36
    Nyní je to spíše domácí mužstvo, které se snaží útočit, ale stále to není nic velkého.

51:18
    Nikita Serebrjakov musel být ve střehu proti střele Lajunena, se kterou si lehce poradil a chytil puk do lapačky.

52:10
    Tomáš Mertl se dostal do střelecké možnosti, ale hostující obránce mu v tom nakonec zabránil..

52:33
    Je to gól a domácí si berou vedení zpět na svou stranu! Wolski si objel bránu a posléze poslal kotouč do brusle BRANDONA YIPA, který tak dává šťastný gól! Asistence: Wojtek Wolski a Drew Shore.
    52:33 Brandon YIP - 4:3

54:05
    Oddechový čas pro domácí.

54:36
    Vladivostok se pokouší srovnat stav utkání, ale následně se dopředu dostali domácí a Nikita Serebrjakov musel zasahovat.

54:48
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Alexandr Strelcov – 5 min., podrážení + osobní trest do konce utkání, podrážení). Trest odpyká Karel Kubát.

55:01
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Brandon Yip – 2 min., hákování).

55:51
    Vladivostok bude hrát skoro až do konce zápasu maximálně ve čtyřech hráčích. Ovšem nyní se hraje 4 na 4 a má tak možnost srovnat stav utkání.

55:55
    Oddechový čas pro hosty.

56:33
    Kunlun se sice dostal dopředu, ale nakonec z toho nebylo nic vážnějšího.

56:58
    Domácí se provinili zakázaným uvolněním a brána Vladivostoku zůstává prázdná!

57:01

57:19
    Domácí hráč vypálil ze středu hřiště, ale poslední obránce zamezil tomu, aby se kotouč dostal do brány.

57:57
    Vladivostok se sice dostal ke střele, ale s tou si poradil Tomi Karhunen.

58:12
    Domácí se sice dostali ke střele z levé strany, ale ta nakonec minula hostující svatyni.

58:30
    Hosté hrají opět bez brankáře!

58:40
    Ivan Miščenko to zkusil z levé strany, ale jeho ránu zpacifikoval Tomi Karhunen.

59:13
    Vladivostok je zpátky v útočném pásmu, kde se snaží dostat ke střele, což se hostům posléze podařilo, ale Tomi Karhunen drží svůj tým v těžkých a důležitých chvílích.

59:32
    Rána od modré z hole hostujícího hráče skončila vedle brány.

59:45
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Wojtek Wolski – 2 min., hákování).

59:48

59:55
    Domácím se podařilo vyhodit kotouč a už to vypadá pro Kunlun dobře.

Je konec. Toto dramatické utkání nakonec lépe zvládl domácí tým Kunlun, který tak zvítězil 4:3.
    Třetí třetina byla velice vyrovnaná, ale v 53. minutě poslal Kunlun zpátky do vedení Yip. V 55. minutě byl vyloučen do konce utkání a také dostali pětiminutový trest hostující Alexandr Strelcov, což Vladivostoku rozhodně nepomohlo a proto dnes odjel s prázdnou.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (10:29:35)

Michal Raška

Branky a nahrávky: 3. Lockhart (Squires), 18. Vitásek (Yip), 25. Shore, 53. Yip (Wolski, Shore) – 32. S. Zacharčuk (Černikov, Ugolnikov), 37. Vicharev (Glazačev, V. Butuzov), 38. Miščenko (Koňkov)

Red Star Kunlun: Karhunen (C. Sun) – V. Lajunen (A), Järvinen, Lofquist, Vitásek, Viklund, Jüe – Shore, Yip (C), Wolski (A) – Latta, Fontain, St. Pierre – Palola, Mertl, Lundh – Squires, Lockhart, Seto.
    Admiral Vladivostok: Serebrjakov (Krasotkin) – S. Zacharčuk, Ugolnikov (A), Kubát, Tatalin, Karmaškov, Ďjakov, Kozlovskij, Miščenko – Černikov, V. Strelcov, A. Strelcov – Koroljov, V. Butuzov, Koňkov (C) – K. Voronin, Vicharev, Glazačev (A) – Zajcev, J. Jakovlev, Feoktistov.

Rozhodčí: Nikolai Akuzovsky, Anton Lavrentyev – Yury Ivanov, Evgeny Streltsov