Mor. Budějovice – SHK Hodonín 6:3 (kon.) | Pelhřimov – Val. Meziříčí 0:6 (kon.) | Havlíčkův Brod – Šumperk 2:3 (kon.)
Žďár n/S – Orlová 9:1 (kon.) | Písek – Kopřivnice 2:8 (kon.) | Tábor – Opava 2:1 (2:1 po s.n.)
David Servis – Nový Jičín 5:4 (kon.)
HC Lední Medvědi Pelhřimov
0:6 (0:0, 0:4, 0:2)
HC Bobři Valašské Meziříčí
Sobota 05.01.2019, 17:002. liga - Jih a Východ (ČR) • 30. kolo

Valašské Meziříčí vítězí v Pelhřimově jednoznačně 6:0. Nic víc není třeba dodávat, někdy příště na počtenou. (20:19:31)

59:46
    Sekání a dvě minuty pro Šimona Kuchaříka.

59:00
    Řada diváků už je na cestě domů...o vítězi utkání je v podstatě rozhodnuto již několik minut zpátky.

58:49
    Dominik Klus dvě minuty za podražení.

58:49
    Hosté dostávají puk do branky, ale po odpískání. Holík ale tentokrát neměl puk pod kontrolou, sudí neměl na celou situaci ideální výhled.

56:20
    Vysoká hůl a dvě minuty pro Josefa Vrátného.

56:07

55:49
    Holiš v oslabení v šanci, Holík připraven.

55:38
    5 na 4.

55:35
    A zase nic. Další sražená střela končí mimo ledovou plochu.

55:13
    Zámek...

54:43
    Hosté vyhazují.

54:40
    Sražení střela končí v ochranné síti za hostující brankou.

54:31
    Zámek...

54:14
    Domácí rozehrávka je nepřesná a míří z pásma...

54:07
    Faul loktem a dvě minuty pro Jakuba Pořického.

53:46
    Zámek...

53:38
    Podražení a dvě minuty odsedí Patrik Dalajka.

52:09
    Kohút na brankovišti nedokázal zkrotit skákavý puk, nula na kontě branek domácího celku trvá.

51:35
    Filip Kasalý pálí do skrumáže, ale Slovák si puk našel a přerušuje hru.

51:00
    Hosté na ledě víceméně dominují a jedinou nevyřešenou otázkou dnešního duelu je, zda Slovák udrží čisté konto.

50:26

50:06
    Aktivní Votápek si vypracoval šanci, tváří v tvář ho ale Slovák vychytal.

49:32

48:54
    4 na 5.

48:32
    Zámek...

48:26
    Podražení a dvě minuty pro Dominika Kluse.

47:44
    Hosté se sami vyhazují z pásma.

47:25
    Zámek...

47:03

46:54
    Podražení a dvě minuty odsedí Martin Kříž.

46:24
    Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
    Výstavní rána JAKUBA POŘICKÉHO končí v šibenici. Asistence Tomáš Brunec.

45:55
    Kosnarova střela, Slovák hájí čisté konto.

45:03

44:30
    Hosté zatím v této přesilovce nehrají až tak aktivně, ale mohou si to dovolit, mají dostatečný náskok.

44:16
    Zámek...

43:38

43:03
    Hákování a dvě minuty pro Marka Kažimíra.

42:46
    Adamův pokus končí vyražený do ochranné sítě.

42:26
    Pumelice Porta končí na tyči.

42:11
    Snaha domácích o čestný úspěch, Slovák zasahuje.

40:33
    Pátý hřebíček do pelhřimovské rakve zatloukl v přesilovce PETR DVOŘÁK. Asistence Rostislav Vaněk a Petr Seidler.

40:22
    Zámek...

40:01

Zmar. Tímto krátkým výrazem lze asi nejlépe popsat počínání domácích hráčů v právě ukončené dvacetiminutovce. Hosté, kteří byli téměř celou druhou třetinu v tlaku, získávají pohodlné vedení, zatímco domácímu celku nevychází takřka nic. Dovolím si tvrdit, že nebýt Martina Holíka v domácí brance, bylo by vedení Bobrů daleko výraznější...pokud vývoj hry ve třetí třetině bude bez výraznějších změn, bude se poslední část dohrávat pouze z povinnosti. Třetí třetina začne cca v 19:42.

40:00

39:38
    Domácí vyhazují a v oslabení se Lední Medvědi dočkali gólové šance, Kosnar ale Slováka nepřekonal.

39:19
    Puk mimo ledovou plochu.

38:56
    Martin Kříž dvě minuty za zdržování hry.

38:07
    V signalizované výhodě za modrou vypálil Seidler a mimo dosah Holíka tečuje ADAM HOŘANSKÝ. Asistence Petr Seidler a Jiří Weintritt.

37:33
    Pokus Kluse, ale domácí útočník tvrdou střelou minul branku.

37:04
    5 na 5.

Holík vypadá, že bude v pořádku.

37:02
    Vaněk sám před Holíkem nedává. Při zákroku se ale oba aktéři dostali do kontaktu a Holík zatím leží na ledě v dosti nehokejové pozici...

36:49
    Kaminsky neprotlačil puk za Slováka.

36:10
    Kombinaci na jeden dotyk zakončuje střelou do prázdné TOMÁŠ BRUNEC. Asistence Petr Dvořák a Tomáš Holiš.

35:44
    Dominik Kasalý sám před Slovákem, jeho tvrdou střelu ale brankář Bobrů kryje.

35:27
    Seidler pálí, Holík vyráží.

35:04
    Současné vyloučení – na domácí straně Richard Adam dvě minuty za sekání a na straně hostů Patrik Dalajka dvě minuty za podražení.

33:21
    A zase Holík, který nyní likviduje střelu Daňka.

32:49
    Kosnarovu střelu Slovák viděl a bez problémů zasahuje.

32:38
    Ostrčilův pokus od modré Holík neviděl, puk ho víceméně trefil, ale domácí brankář stále drží Pelhřimov v dnešním zápase.

31:33

31:05
    Pěkná kombinace, kdy Kopic nahrával před prázdnou branku, kde Port minul zcela prázdný prostor mezi třemi tyčemi.

30:52
    Tristní obrázek domácí střelby. Teprve nyní zasahuje Slovák proti střele Adama od modré.

30:24
    Hosté bez problémů vyhazují.

30:01
    Zámek...

29:33
    Podražení a dvě minuty pro Šimona Kuchaříka.

28:43
    Domácí se zatím stále nedostali k ohrožení hostující svatyně.

27:03
    PETR DVOŘÁK individuálně pronikl přes domácí obránce a bekhendem překonává Holíka. Asistence Rostislav Vaněk a Petr Seidler

26:47
    Snahu domácích brzdí offside.

26:34
    Další skvělé zákroky do Holíkovy sbírky.

26:00
    Domácí mohli vyrovnat, Votápek ale v těžké pozici minul hostující branku. Slovák v této třetině zatím stále bez kontaktu s pukem.

24:50
    Další zákrok Holíka, tentokrát proti pohotové střele Vaňka.

23:59
    Střela od modré v podání MICHALA ŽÁKA zaplula do sítě. Asistence Adam Hořanský.

23:23
    Další tlak hostů před domácí brankou. Holík chvíli nevěděl, že má puk pod betonem, ale včas reagoval a přerušuje hru.

22:50
    Zatímco Holík si na nedostatek práce stěžovat nemůže, Slovák v bráně Bobrů se v této třetině spíše nudí.

22:11
    Hořanského vychytal Holík.

21:00
    Hosté v úvodu druhé třetiny aktivnější, Holík preventivně zasahuje lapačkou a přerušuje hru.

20:37
    Seidler zachytil puk v útočném pásmu, ale následná šance měla k úvodní brance utkání daleko, puk minul zařízení.

20:01

V první třetině jsme u Bělé branku neviděli. Více šancí ke skórování měli hosté, především díky přesilovým hrám, ovšem fantastický Holík šance Bobrů ničil s železnou pravidelností. Také Slovák na druhé straně musel čelit několika šancím Ledních Medvědů a rovněž je zatím bezchybný. Druhá třetina začne cca 18:48.

20:00

18:55
    Vrátný s Kohútem ujížděli dva na jednoho, Vrátný ale nevyřešil situaci ideálně a z šance nezbylo nic.

18:46
    Rodící se závar před domácí brankou končí Holík.